JÉ Een HUIS Stalen Stof. Fotooaaf TAN OVERBEBKB 70 koppen ra zware Canadaboomen, Ontvanyen: Gemengd. Advertenties. Brandhout enz. Men weet hoe er allerlei verklarin gen zijn gezocht, buiten de stakingen om, voor de jongste groote troepenbewegin gen. Een gerucht doch ook niet meer dan een gerucht sprak zelfs van tus- schenkomst van Duitschland. Naar aanleiding nu daarvan schrijft men aan de »Tel." Inderdaad heeft Duitschland er groot belang bij, dat het internationale ver keer over de spoorweglij nen. die door Ne derland loopen, gerégeld in zijn gang blijft gaan. De Duitsche regeering heeft steeds niets dan woorden van lof voor de Nederland- sche o. awvt betreft hare bereidwillig heid bij de doorzending der brievenmail.) Het is wellicht niet van algemeene be kendheid, dat o. a. voor het postverkeer LondenBerlijn, via Vlissingen, de Duit sche postambtenaren die mail reeds in Vlissingen in ontvangst .mogen nemen en dus voor dat bij Venlo de grenzen worden overschreden, haar in den trein hebben kunnen bewerken, sorteeren, enz. Als nu inderdaad van Duitsche zijde het aanbod mocht zijn gedaan om, ingeval ons spoorwegpersoneel weer eens staken mocht, een of meer Duitsche spoortreinen door ons land te laten loopen, dan behoeft men daar onzerzijns nog niet dadelijk zoo zenuwachtig oui te zijn. Men kan zoo iets zeer goed bescheu- wen als een aanbod jvan diensten, gedaan door een goeden buur, om ons eventueel uit de verlegenheid te helpen. Sedert eenigen tijd moet de justitie te 's Gravenhage zich bezig houden met een onderzoek, in verband met den dood van twee dames, zusters, kort na elkaar overleden, die vroeger te Rotterdam, doch daarna geruimen tijd te 's Gravenhage woonden. Die dames zouden tot eenigen erfgenaam van hare nalatenschap ad ƒ80.000 ge maakt hebben een mede te 's Gravenhage wonend, doch niet tot hare familie behoo- rend heer, van beroep magnetiseur. Nu schijnt het dat een nicht van de over ledenen, in het feit dat de eene zuster de andere zoo spoedig in het graf volgde aanleiding heeft gevonden om de aandacht der justitie op die omstandigheid te ves tigen, en loopt hier een gerucht, dat de Haagsche justitie aan die te Rotterdam, waar de dames zijn begraven, verzocht heeft eene opgraving van de lijken te gelasten ten einde een schouwing te kunnen doen verrichten ter nadere vaststelling van de doodsoorzaak. Tussche 6 en 14 Febr. jl. heeft t'e 's Gravenhage op het emplacement van de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen gestaan een verhuiswagen van de firma Wentzel en Co. te Berlijn, waar in de spiegelkast van dien wagen was ge borgen een schilderij, voorstellende een veldslag tusschen ridders en Tartaren of wel Turken, tevens avondlandschap bjj storm. Het schilderij draagt de handtee- kening van den vervaardiger professor Jo seph Brandt. Het schilderjj staat in een antieke ver gulde opengewerkte lijst. De waarde is ongeveer 10.000 mark. Dit schilderij wordt vermist. De verhuiswagen kwam te 's Ha- ge aan per Hollandsche Spoor uit Berljjn, is van daar gebracht naar de Nassau-O- dyckstraat, waar gedeeltelijk lossing plaats had, en is vervolgens gebracht op boven vermeld emplacement. Bjj aankomst van het Hollandsche Spoorstation, waren de rjjksplombeersels aangebracht aan de spie- gelkatt enz. geheel gaaf. Een slotje bleek op de spiegelkast sints 14 Febr. vermist te zjjn. In de patronenfabriek van het arse nal te Woolwich heeft een ontploffing plaats gehad, die aan drie menschen het leven kostte. Tien personen, onder wie een kapitein, werden zwaar gewond. De ontploffing had plaats terzelfder tijd, toen Koning Edward onder de salvo's der artillerie, de poort binnenkwam met het oog op de opening van het Parlement. New-York is geteisterd door den he- vigsten sneeuwstorm van het seizoen. Dinsdagmiddag was er tien duim sneeuw gevallen Meer dan 5000 menschen zijn bezig de straten schoon te vegen en men schat dat het geheele karwei de gemeente op 600.000 gulden zal komen te staan wat men niet gelooft omdat elke sneeuwschepper meer dan 12U gulden zou verdienen. Verleden Dins dagmorgen ondervond het spoorwegverkeer groote vertraging en op vele plaatsen la gen de telegraafpalen om. De storm heeft in al de oostelijke en centrale staten gewoed. Boston en Phila delphia hebben bijv. evenveel geleden als New-York. Het is bitter koud en de thermometer daalt nog steeds. De kapitein van het stoomschip »0- live", dat de vorige week Maandagnacht is vergaan, kwam Dinsdag te Norfolk (Virgi nia) aan en bevestigde het bericht, dat 18 menschen het leven verloren hebben. Het schip zonk op de Chowan-rivier na bij Edenton, om 2 uur in den ochtend. De 18 verongelukte passagiers hadden geen tijd, om uit hun slaapplaatsen te ont komen. De kapitein deelde mede, dat de cylon het schip over den stag wierp, waardoor het water naar binnen stroomde. Het vaartuig richtte zichzelf weder op, maar in minder dan twee minuten zonk het en slechts de stuurstoel bleef boven water. Eén reddingsboot was overgeble ven, waarin 3 man van het scheepvolk en 3 passagiers redding zochten. De kapitein, de hofmeesteres en 3 an dere passagiers bleven op den stuurstoel en werden te 6 uur in den ochtend gered. De »01ive" ligt tusschen Franklin (Vir ginia) en Edenton (Noord-Carolina De menschen in de reddingsboot zijn eveneens gered. Te Den Helder is aangebracht het lijk van een visscher, vermoedeljjk een der opvarenden van een verongelukten Vlaar- dingschen logger. Op de spoorlijn tusschen Enschedé en Ahaus is Donderdag een arbeider door een trein overreden en onmiddellijk gedood. Een werkman te Schiedam die de vorige week in een heeten beslagbak viel is aan de gevolgen daarvan overleden. Dezer dagen kreeg de gemeente Ter Aar een bezoek van naar het scheen def tige heeren, die voorgaven belast te zijn met den verkoop van loten voor een lote rij, die zou spelen op de zooveelste Staats loterij, terwijl de kansen om wat te win nen, zoo zij zeiden, bjjzonder gunstig wa ren. In hoofdzaak bezochten zij landbouwers, die hun dan een gulden betaalde kreeg een boekje, dat hij zorgvuldig bewaren moest en waarin een nummer voorkwam. Bij nader onderzoek is gebleken, dat een en ander pure oplichterij is. Men zij dus op zijn hoede Velen zijn er reeds ingeloopen. Te Pittsburg werd voor den r een zonderling geval gebracht. Een moeder eischte haar kind terug, dat zij aan een tante had toevertrouwd maar dat deze wilde behouden als onderpand tot dat de moeder een kleine schuld van eeni- ge flesschen melk zou hebben afbetaald. De rechter stelde zonder veel compli menten de moeder weer in 't bezit van haar kind. Een schutter bjj de dienstdoende schutterij, blijkbaar op bevordering belust, verscheen dezer bij de oefening met kor- poraalstrepen van krijt op de mouwen. Hem is boete opgelegd, Men schrijft uit Den Haag aan het »Hbl." Gelijk »Het Vaderland" dezer dageh meldde, is aan dr. Bredius namens een vreemdeling (vermoedelijk Pierpont Mor gan) een kolossaal bedrag geboden voor Rembrandt's »Saul en David", die hier in het Mauritshuis staat. Het was zelfs nog iets meer dan gemeld werd, nl. 100.000 pond sterling, ƒ1.200 000. Vermakelijk is de wijze waarop het aan bod werd ontvangen en afgeslagen. Toen Dr. Bredius van een reis naar Ber lin terugkwam, vernam hij dat iemand hem te spreken had gevraagd. Den vol genden morgen, toen dr. Bredius nog te bed lag, schelde de bezoeker weer aan en deed weten dat hij de »Saul en David" wilde koopen. Boodschap uit het bed naar de voordeur Is niet te koop. Boodschap van de deur naar het bed Maar hij kan een heel hoog bod doen Van het bed naar de deurIs niet te koop, al bood hij een millioen. Van de deur naar het bedHij biedt meer dan een millioen. Van het bed naar de deur: Gooi hem er uit De hardnekkige kunstliefhebber kreeg dr. Bredius later echter nog te spreken en deed toen zijn bod van 100.000 pd. sterl. het bleef evenwel zonder succes. Te Maren (N -Br.) had een aller droevigst ongeluk plaats. Schipper J. v. Th. was met zijn zoontje en een nichtje ter kerkezijn schip lag op stroom nabij den Gelderschen oever, met nog aan boord zijne vrouw en drie kleine kinderen, waaronder een zevenjarig dochtertje. De kleuters speelden met een klein for nuisje en waren van plan op hun wijze koffie te zetten Plotseling geraakten de kleeren van het meisje in brandde moeder, doodelijk ver schrikt, greep het aan en trachtte het bui ten boord onder water te dompelen, doch de afstand van 't hooge bqord tot het wa tervlak was te groot. In een oogenblik was het kind één vuur zuil de lange, mooie haren schroeiden weg, de armen en handen van kind en moeder verbrandden zóó, dat de huid los liet. Luide haar smart en wanhoop uitgillend, moest nu de arme vrouw haar lieveling wel loslaten. »Och, moeke, help me toch stende nog het martelaresje en de golven sloten zich boven haar hoofdje. Ieder zal zich den verschrikkelijken toe stand der arme ouders kunnen voorstel len. Men bedenke daarbij, dat de vrouw in bijzondere omstandigheden verkeert en dat de pijnen aan haar totaal verbrande han den ondraaglijk zijn, hoewel direct genees kundige hulp is ingeroepen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 25 Feb. 11.53 12.17 Donderd 26 12.35 12.59 Vrijdag 27 1.14 1.38 Handelsberichten. Rotterdam 23 Feb. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.75 af 7.20, oude f af Rogge f 4.50 a f 5.20. Gerst f 4.50 a 4.75, Haver f6.25 a f7.00 (per 100 KG.) Br. boonen f8.5üa f 11.50 witte flOa f 12.50. Kookerwten f 7.50 af 8.00. Voer- erwten f6.50 a f 7.25, Kanariez. f 15. a f 20:00, Koolzaad f af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f2.50 a f3.00; dito blauwe f2.50 k f 2.60. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.50 kleine f 0.75, stroogele f0.90 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 27 c. Ossen le 35 c. 2e 32, 3e 30c. Stieren le 26, 2e 23, 3e 20 c. Kalveren le 47, 2e 40, 3e 37 c. Schapen le 28, 2e 26 c. Lamm, le 2e 3c ct. Varkens le 22, 2e 20, 3e 18 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 af 48.15 Eng. 1 pd. St.f 12.01 af 12.125. N.-Amerika 1 Dollar f 2.455. te koop of te huur aangeboden. Te bevragen bij K. JASPERSE te Gkok- DB. ZWARTE EN GEKLEURDE Aanbevelend, P. J. WESDORP, Bkeskkns. poseert bij gunstig weder Zon dag1 1 en Maandag 2 Maart te Breskens bij Gezusters VAN LEEUWE. De Notaris P. Zijlstra te IJzk.vdijkk is voornemens Donderdag 5 Maart 1903, des nam. 2 uur, op de hofstede bewoond door den heer VAN -PROIJEN onder Wa- terlandkerkjepubliek te verkoopen voor den heer M. HEUNGERS

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3