Gebreide Kousen, Ontvangen: Gemengd. Burgerl. stand. Advertentiën. Gevraagd: een kleermakersknecht, J. de Bree te Terneuzet) voor ƒ5265, A. F. Maas te Biervliet ƒ5400, J. Jansen te Terneuzen ƒ5990, A. A. de Wilde te id. ƒ6065, A. van Male te Schoondijke 6497. J. de Ruijseher te Biervliet ƒ7240, F. H. Hoevenagel te id. ƒ7689. De raming bedroeg ƒ7260. Bij den landbouwer C. te Biervliet zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag van 9 paarden de staarten afgesneden. Naar men verneemt moet de politie de daders reeds op het spoor ziju. Tusschen Rotterdam en Kralingsche Veer is op de rivier Woensdagavond de van Haarlem komende vrachtboot »Stad Rotterdam" aangevaren door de op weg naar Middelburg zijnde stoomboot» Valk II" toebehoorende aan de Zeeuwscbe Stoom boot-Maatschappij, erven G. Vos. De »Stad Rotterdam" zonk, nadat de bemanning op de »Valk II" was overge sprongen. De »Valk II" kreeg een gat aan den bo 'g en moest naar Rotterdam terugstoo- men. Vrijdag is een begin gemaakt om de »Stad Rotterdam" weder boven water te brengen. De Tijd deelt het volgende mede Tot de kleinere stakingen, welke dezer dagen op last van verschillende comité's plaats hadden, behoorde nok in een van ouds bekende zaak op de Amsterdamsche »eilanden". De patroon, een man reeds op leeftijd en daarbij zeer welgesteld (om bijzondere redenen noemen wij bier geen namen) hield de affaire aan uit liefhebberij voor zijn vak, alsook terwille van zijn ruim twintig vaste knechts. Daar komen deze op eenmaal staking aankondigen De patroon vermaant hen nadrukkelijk van hun plan af te zien en den volgenden morgen als altijd op hun post te wezen. Niemand verschijnt echter. De bejaarde patroon, die al lang naar rust had verlangd, wachtte één, meer uren, sloot toen zijn werkplaats en liet op de deur de bekendmaking aanplakken van li quidatie en definitieve opheffing van zijne zaak. Daarop volgde natuurlijk bezoek van ver tegenwoordigers van het verbolgen werk lieden-comité, den ouden heer sommeerend zijn knechts weder te werk te stellen. Hun echter werd duidelijk gemaakt, dat de macht der stakers-comités (hoe vèr rei kend ook) toch niet zóó ver reikte, dat een patroon gedwongen kan worden, zijn zaak aan te houden, als hij dit niet ver kiest. Na de werklieden staakt thans de pa troon en wel voor goed. De man heeft, naar men verneemt, reeds I de stad verlaten en gaat elders een wel verdiende rust genieten. Te 's Gravenhage zijn twee grena I diers, behoorende tot de opgeroepen mili- ciens van vorige lichtingen, in voorarrest gesteld, wegens dienstweigering. In de Noord-Brabantsche gemeenten Dungen en St. Michel Gestel, zijn de pok ken epidemisch heerschende verklaard. Vrijdagmorgen te ongeveer 9 uur bemerkte een werkman aan den achterkant van het leegstaande koffiehuis in de Kei zerstraat 12 te Rotterdam, dat een viertal timmerlieden in den kelder rondom een open kolenvuur lagen uitgestrekt. Hij maakte onmiddellijk alarm. De politie kwam te hulp en onder een toevloed van menschen, waarvan de Visch- markt een groot aandeel leverde werd ge constateerd dat alle vier bewusteloos wa ren, terwijl zelfs werd verondersteld, dat twee hun roekeloosheid reeds met den dood hadden moeten bekoopen. Doordien deuren en ramen waren open gemaakt, kwamen twee der werklieden on middellijk bij. De beide anderen, de doodgewaanden, werden op een brancard naar het Zieken huis gebracht. Toen de voertuigen daar aankwamen moest echter de politie tot haar verras sing bespeuren, dat een van de dooden nauwelijks den tijd kon afwachten benoo- digd voor het losmaken van het zeil. Zonder hulp verliet hij de brancard en koos onmiddellijk het hazenpad, zijn ge leiders in stomme verbazing achterlatend. Ook de tweede doode was, alvorens het Ziekenhuis binnen te gaan, weer spring levend. Desniettemin onderging hij daar nog een geneeskundige behandeling. De aanvankelijk tragische geschiedenis kreeg dus een blij-eindend slot. Te 's Hertogeubosch is Donderdag op bevel van de Rechtbank aldaar in voor- loopige hechtenis gesteld M. van der Som men, arbeider te Eindhoven. De man had in de wachtkamer 3e klas van het spoorwegstation aldaar op Dins dag 10 dezer tot de daar vertoevende mi liciens opruiend gesproken. O. m. zou hij gezegd hebben Jongens, als jelui nu moet schieten, schiet dan eerst op de gekroonde hoofden. Een juwelier te Groningen is op een arglistige wjze opgelicht door een onbe kende, die met een waarde van ongeveer ƒ600.spoorloos verdwenen is. Ofschoon onmiddellijk aangifte gedaan is bij de politie, heeft men den dief nog niet kunnen opsporen. Te Ansterdam is eene dame over reden door een ausomobiel, die in woeste vaart kwaui aanrijden. Het bleek, dat de dame een been had gebroken. De bestuurder van de auto werd aaege- houdeu en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. In den jongsten tijd werden te Am sterdam onder de daar in garnizoen lig gende militairen talrijke circulaires ver spreid waarin werd aangespoord bij bot singen niet op de volksmenigte te schie ten. Naar aanleiding daarvan deed de politie een inval in het Geheel-Onthouders Café aan de Kerkstraat aldaar, waar een pakket van bedoelde manifesten werd gevonden. Ook bij den drukker Sloot, Reuzengracht werd een huiszoeking gedaan en daar de copy van het manifest gevonden. Twee jongelingen zijn gearresteerd die deze co py moeten bezorgd hebben bij den drukker- Te Rotterdam sprong een heer van een in beweging zijnde tram. Hij viel, kreeg daardoor een hoofdwond en kwam, op de straat liggende, met het voorwiel van de tram in [aanraking, ten- volge waarvan hij een been brak. Groede. Geboorten 8 Januari. Cornelia Janna, d. van Jannis van Lare en Adriana C. de Kraker. 12 id. Maria Louisa, d. v. J. F. van den Bossche en L. C. Verschage. 22 id. Janneke, d. van J. II. de Bliek en J. Cappon. Overlijden. 1 Januari. Bernardus Serie, 35 j., ongeh. 14 id. Jacomina S. Rous seau, 47 j., echtg. van I. J. Behage. 30 id. Johanna M. Ras, 1 j. 31 id. Jannis Mazure, 77 j., echtg. van Pieternella de Hullu. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Overal waar men tegenwoordig komt rijden hondenkarren, die eenvoudig hande len ot de weg alleen van hen is. Er is geen sprake van, dat ze voor de rijtuigen uit den weg gaan. 't Is stellig meer dan tijd, dat de politie in dezen wat beter toe kijkt, het brulaal en onbesuisd doorrijden toch is een bewijs dat de heeren er niet bang voor zijn gepakt te worden. Zelfs roepen ze 's avonds tegen de rijtuigen, die ze ontmoeten om plaats voor hen te ma ken. P. Oostburg, 16 Februari 1903. Geachte beer Redacteur Geheel onnoodig en dus overbodig is m. i. het aanhalen van de Middelburgsche Courant, door Uwen correspondent alhier in zijn ingezonden stuk in Uw nr. van verleden Zaterdag. Als hij omtrent dat blad iets heeft te schrijven, laat hij dan aan de Redactie van hetzelve eene plaats verzoekendie zal hem niet geweigerd worden. Onwaarheden tappen moet hij maar bij zijne moeder thuis doen, doch niet, zooals nu in een ingezonden stuk in eenige cou rant. Den 16 Mei 1899 en den 17 Januari 1901 heeft in de Middelburgsche C. een verslag gestaan van uitvoeringen eener Zaugvereeniging in de Hervormde Kerk al hier, van welke Z.Edele zich ook voor wer kend lid uitgeeft. Van de café-chantant-vereeniging Oost- burg's Zangkoor, die natuurlijk in het oudheidkundig brein van Uw correspon dent, veel lager aangeschreven staat, dan ZijnEdeles Vereeniging, is éénmaal een enkel waardeerend woord in de Middelb., geschreven door een niet werkend lid dier vereeniging. De leden dier vereeniging, laat ik zeg gen, onzer vereenigiging, zijn niet ge woon van hun eigen werk iets in de cou rant te vermelden. Op verder geschrijf van het jongmensch zal ik geen acht geven als hij nog wat te zeggen heeft, kan hij mij dagelijks op mijn kantoor daartoe vinden. Hopende dat U voor dit een en ander een plaatsje in Uw blad zult willen af staan blijf ik, Achtend Uw Dw. Dr. Correspont. Middelb. Courant. Mijnheer de Redacteur. De Oostburgsche correspondent van uw blad schijnt volgens zijn schrijven van 11 dezer erg getroffen te zijn door een inge zonden stuk van een abonné. Het Bestuur van het Oostburgsch Zangkoor begrijpt evenwel niet, waarom de heer N. G. Hoogendorp haar vereeniging rechtstreeksch naar aanleiding van dit schrijven aanvalt. Minder nog begrijpt het dat woord Zang- vereeniging met de noodige vraagteekens en de woorden geroutineerde café-ehantanl- zangers. Het lijkt ons voorwaar een eigenaardige vergelijking van den correspondent. Wij lpdeu van de vereeniging betreuren het waarlijk dat een jongmensch van 20 jaar alzoo op de hoogte schijnt te willen zijn met geroutineerde café-chantants. Verdere correspondentie zal omtrent deze zaak niet meer gevoerd worden. U onzen dank be tuigende voor de verleende plaatsruimte. Oostburg. Het Bestuur van OOSTBURG'S ZANGKOOR. Hoogwatergetij Bre&kens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 18 Feb. 5.08 5.32 Donderd. 19 5.56 6.20 Vrijdag 20 7.7.24 Hfiaiidelsbericliteii. Rotterdam 16 Feb. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.75 a f7.20, oude f af Rogge f 4.50 a f 5.20. Gerst f 4.50 a. 4.75, Haver f6.25 a f7.00 (per 100 KG.) Br. boonen f8.50 a f 11.50 witte f 10 a f 12.50. Kookerwten f7.50 af 8.00. Voer- erwten f 6.50 a f 7.25, Kanariez. f 15. a f 20.00, Koolzaad f af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f2.50 a f3.00; dito blauwe f2.50 a f 2.60. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.50 kleine f0.75, stroogele f 0.90 per 60 KG. V e e m a r k t. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 27 c. Ossen le 35 c. 2e 32, 3e 30c. Stieren le 26, 2e 23, 3e 20 c. Kalveren le 47, 2e 40, 3e 37 c. Schapen le 28, 2e 26 c. Lamm, le 2e 3e ct. Varkens le 22, 2e 20, 3e 18 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 a f 48.15 Eng. 1 pd. St.f 12.01 af 12.125. N.-Amerika 1 Dollar f 2.455. ÏJsSïéS!»** Mijne cliënten, hou- uers van (Kisten rïjk- sche Metallieke», worden in hun belang uitgenoodigd zich ten spoedigste bij mij te vervoegen. Groede, 16 Februari 1903. H. G. HAMMACHEK. met kost en inwoning, loon naar bekwaam heid, tegen een Maart bij D. C. VAN BOVEN, Langewalstraat H 210 Vlissin- gkn. EENE GROOTE PART IJ (Effen en geribd,) aan zeer lage prijzen. P. J. WESIIORP, Breskens.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3