KAPHOUT. Bekemlmakiiuj! HAKHOUT Een Mtsche Dog een schildersknecht Deiartfifflem GROEDE Ier E1.1.1 't Alom. VOLKSVOORLEZING Vrijdag 8 Mei 1903. Sptekei; de heer Di. v, d. MEULEN, Handelsberichten. Advertentiën. Zaterdag Februari 1903, Te koop: Met Maart Matigheid of onthouding. de ramp is nog niet op te geven, daar de vreeselijke ruïne het zoeken der slachtof fers ten zeerste bemoeilijkt. Laffun seintDe autoriteiten laken zeer den machinist van den exprestrein, die se dert zes jaren op de lijn dienst doet. De spoorlijn was voorzien van het laat ste electrische pheumatische automatische bloksignaalstelsel, dat ook in goede orde werd bevonden. De nacht was helder. De spoorbaan liep bij de plaats van het on heil minstens over tachtig mijlen recht vooruit. Het schijnt, dat de machinist het onheil zag aankomen en niet alles heeft gedaan om het te voorkomen. Hij werd op slag gedood. In de buurt van Saarlouis, zoo wordt uit Berlijn gemeld, ontplofte een flesch met benzine in een trein met mijnwer kers De brandende inhoud vloeide over de kleeren der arbeiders, van wie velen le vensgevaarlijk gewond werden. Velen sprongen uit den trein en kregen beenbreuken. Een onvoorzichtigheid, die ernstige gevolgen had kunnen hebben, werd door een dienstbode in de Spijkerstraat te Arn hem begaan De heer des huizes is eigenaar van een motorrijwiel, en had een hoeveelheid ben zine, die verschraald was, in een kan la ten doen, die ergens werd neergezet. Toen de meid de kachel wilde aanma ken en na er vuur in gedaan te hebben, goot zij er nog wat benzine uit de kan bovenop. Een geweldige vlam sloeg uit de kachel en deed ook de benzine in de kan in in brand vliegen. De haren der dienstbode werden erg geschroeid. In haar angst zette zij de brandende kan ergens neer, waaroj) de tweede meid de kan onder de waterleidingkraan zette, met het gevolg dat de brandende benzine overal heen spatte en op den grond liep. Ten slotte slaagde de heer des huizes er in om de benzine te dooven. Dat de kleeren der dienstbode geen vlam hebben gevat, is een wonder. De politie te Berlijn heeft verschil lende voorschriften uitgevaardigd om brand gevaar in winkels en magazijnen te ver minderen. Alle trappen en trapportalen moeten vrij van uitstallingen en mogen gastoestellen niet meer aan gumnibuizen worden beves tigd. Hiertegen heeft niemand bezwaar, wel tegen het voorschrift dat voortaan de goederen niet hooger mogen worden opge stapeld dan 1 en een halve meter onder de zoldering, zoodat boven de ruimte vrij zal blijven. Een aantal eigenaars is tegen deze hun opgelegde bepaling opgekomen, omdat er daardoor vele winkeliers zullen worden ge noodzaakt naar de straten te verhuizen, zoodat de eigenaars in de drukste straten de schade zullen lijden. Bovendien beweren de eigenaars, die hun perceelen voor winkels verhuurd heb ben, dat zij tegenover de huurders mach teloos zijn. De vrouwen Sach en Walters, ter dood veroordeeld wegens moord op een pasgeboren kind haar door de moeder toe- ertrouwd, uilen Dinsdag opgshangen vworden. De millionair John D. Rockefeller te Chicago heeft een bedrag van 7.000.000 dellar beschikbaar gesteld tot voorberei dende nasporingen ter ontdekking van een serum tegen de tering. Zoodra het »Rush Medical College", de medische faculteit der hoogeschool te Chi- kago, het plan zal hebben uitgewerkt, is het geld ter beschikking van het Col lege. Rockefeller heeft tot de bestuurders der universiteit gezegd, dat het hem minder ter harte ging het aantal doctoren, dat het Rush Medical College" in de wereld bracht, dan het vormen van menschen. die nasporiugen konden doen, om de genees wijze van hardnekkige kwalen, inzonder heid van tering, te genezen. Begonnen zal worden met de oprich ting van een gesticht op den grond der universiteit, waarvan ,een gedeelte geheel zal wordeu ingericht tot de bedoelde on derzoekingen. Een voorbeeld hoe de Engelsche po litierechter den geest der wet ver boven de letter stelt. Een vrouw en haar 11 jarig dochtertje moesten voor den politierechter te Strat ford verschijnen. Het dochtertje had uit school een mantel van een ander mee naar huis genomen en de moeder had dit in den lom ue,d g-bracht. Dit was diefstal. Maar do rechter hoorde, dat het gezin in diepe armoede verkeert. De man heeft in Zuid-Afrika gevochten en is daar zelfs gewond. In het vaderland terug kon hij maar geen werk vinden, en er werd gebrek geleden. Met een paar vriendelijk verma nende woorden liet de rechter vrouw en kind gaan. Almelo is in de laatste maanden de operatie-basis geweest van een lid van het flesschent rek ke rsi ld. Bij versckilhnle winkeliers deed hij op crediet bestellingen, zonder dat betaling volgde. Het gelev rde werd weer aau an deren verkocht. Ook elders de d hij groote bestellingen o. a. bestelde hij een geheelen waggon lijnmeel. De verkooper was echter zoo verstandig eerst inlichtingen in te winnen en toen deze niet gunstig waren werd het bestelde niet afgeleverd. Anderen, die niet zoo voorzichtig waren, zijn er echter inge- loopen. Bedoelde persoon, zich noemende D. W. is nu in hechtenis genomen op aan klacht van eenige winkeliers. Te Heer Hugowaard is een half-idi- oot, bekend onder den naam »Kees Veel", wegens den verwaarloosden toestand waar in l\jj verkeerde, uit zijn krot gehaald om in een gezin te worden verpleegd. Nu ziekte geneeskundige behandeling en vooral behoorlijke verzorging noodig maak te, liet hij zich goedwillig oevrbrengen, hoewel hij vrij wat tegen de daaraan voor gegane reinigingskuur had in te brengen. Zijn woning" verwekt walging. Bij 's mans reiuiging bleek, dat de voe ten waren geschonden door de ratten, zelfs was uit zijn woorden op te maken, dathjj meermalen de ratten van zijn aangezicht had verdreven. Donderdagmorgen zou de looper der Dortsche Bank te Rotterdam, J. W. Smit, een wissel groot /'750.= incasseeren bij den heer VV. van der Horst aan den Spoor- singel 14. Wel trok het zijn aandacht, dat het huis er verlaten uitzag, doch men was misschien bezig aan de schoonmaak en hij belde aan. Mijnheer zoo dacht hij deed zelf open en vroeg of de looper soms van een bankbiljet van ƒ1000.terug had, dan zou hij betalen. Hij noodigde hem daartoe uit even in het sousterrain te komen. Nauwelijks had Smit daar den wissel aangeboden, of de mijnheer haalde een zak met peper voor den dag en gooide den inhoud op Smit. Gelukkig kreeg deze de peper niet in de oogen, maar over zijn jas. Smit greep toen zijn belager bjj de keel en er volgde een strijd op leven en dood. Verloor Smit, hij zou er zeker het le ven bij ingeschoten hebben, doch hij hield vol en slaagde er in zijn belager de trap op te slepen en een ruit in te slaan. Door de opening schreeuwde hij moord en dieven, doch de Spoorsingel is een eenzame weg en ^iemand karm op zijn geroep opdagen. Nu begon echter de belager in te zien, dat het voor hem gevaarlpk werd, rukte zich eensklaps los en vloog' toen de deur uit. Smit vloog hem echter achterda, roepen de moord help dieven Voorbijgangeis schoten toe en nu volg de een algemeene jacht. Op de Schiekade werd hij door een bur ger gegrepen, maar hij riephier heb je f 5, laat me los en deze gaf daaraan ge hoor 1 Een oogeublik later werd hij echter toch gegrepen en naar het bureau aan de Pau- wensteeg gebracht, waar de kranige geld- drager hem den wissel weder afnam. Thans bleek, dat hij niet met Van der Horst te doen had gehad, maar met ze keren Martens, die blijkbaar op de hoogte was geweest van de verhuizing van den heer Van der Horst. Het is een geluk, dat zoo kordaat is opgetreden en de dader zich in handen der Justitie bevindt, want wellicht zouden anders aan nog meerdere loopers dezelfde strik gespannen zijn. CORRESPONDENTIE. Aante Aardenburg. Heden geen plaats. A. s. Vrijdag. Red. 371stë Staatsloterij. Collecte Zeeland. ƒ70. 492 1233 5151 14775 14792 20426 NIETEN. 338 355 357 391 398 407 415 437 446 452 490 497 1204 1232 1248 1280 3332 3346 5170 5176 14772 14793 18966 20422 20424 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 4 Feb. 6.20 6.44 Donderd. 5 7.28 7.52 Vrijdag 6 8.4Ó 9.04 Rotterdam 2 Feb. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.75 af 7.20, oude f af Rogge f 4.50 a f 5.20. Gerst f 4.90 a 5.30, Haver f6.25 a f7.00 (per 100 KG.) Br. boonen f7.50 a f 11.00 witte f9a f 11.75. Kookerwten f7.50 af 8.00. Voer- erwten f6.50 a f 7.40, Kanariez. f 20.00 a f 23.00, Koolzaad f af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f2.50 a f3.00; dito blauwe f2.50 a f 2.70. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.80 kleine fl.00, stroogele f 0.90 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 35 c. 2e qual. 32 c. 3e qual. 30 c. Ossen le 35 c. 2e 32, 3e 30c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 53, 2e 50, 3e 47 c. Schapen le 36, 2e 28 c. Lamm, le 2e 3c ct. Varkens le 22, 2e 21, 3e 20 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 a f 48.15 Eng. 1 pd. St. f 12.01 af 12.123. N.-Amerika 1 Dollar f 2.455. De Mcïkoopdag-, ten verzoe ke en behoeve van den Heer J. J. VAN DE VIJVER, te Wa terlandkerkje, is bepaald op J. A. WE1SFELT, Deurwaarder. De Notaris P. G. Imuiiuk te Oostbürg zal op des nam. 4 uur, ten verzoeke van den heer ABE. VAN CRUIJNINGEN, in het open baar verkoopen EENE GROOTE PARTIJ zwaar Wilgen- en Populieren- waarin vele WILGEN POTEN aanwe zig zijn, gelegen langs den grintweg naar Groede en aan den Tragel. Te vergaderen aan den grintweg. (reu), oud 4 maanden, bij M. KORV'ER, Mr. aan de Exportslachterij, Vlissingkx. Inlichtingen te bekomen bij F. PLEIJ- TE, Breskens. gevraagd, Prot. Godd., bij Pu. A. KNIE RIEM, Schilder, Axel. op WOENSDAG 4 Febi. a.s., des avonds te 7 uur, in »De Drie Koningek". ONDERWERP:

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3