Gemengd. lende premiën, dat ia van ƒ27 tot 24 per 100 Kilogram voor geraffineerde sui ker, en voor andere naar evenredigheid. Rif lOSKEV's. so Januari 1M. By beschikking van den Minister van oor og is aan de Sehietvereeniging alhier een toelage van ƒ400 verstrekt tot bevor dering van eene nieuwe schyfinrichting, systeem Veltmau. Zondag 8 Febr. a. s. hoopt ds. K. Veen, des namiddags zijn intrede te doen bij de Geref'. Kerk te Oostburg, na des voormiddags bevestigd te zyn door dr. P. J. Wijminga, vau Amsterdam. Als lid van de Prov. Staten voor het kiesdistrict Goes is gekozen de heer D. Mulder, (a.-r.) met 2706 stemmen. Op den heer J. N. Elenbaas, (lib.) waren 2220 stemmen uitgebracht. Muis. Toen J. de J., alhier Woens dagmorgen een veulen naar den stal ge leidde, werd het dier op eens schichtig, richtte zich op en kwam met de voorste pooten op schouder en kiu van zijn gelei der te staan. De kin werd midden door gespleten, zoodat spoedig geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. By het 6e regiment infanterie te Breda is thans een senatiewekkende zaak in behandeling. De beide administrateurs eener compagnie, de sergeant-majoor en de fourier, zijn Zaterdag onverwachts in pre ventieve hechtenis gesteld. Zij worden verdacht van verduistering en oneerlijke praktyken gepleegd te hebben. De vertrekken der compagnie zyn verze geld. Marechaussees kwamen Zaterdag met kieedingstukkeu in de kazerne, die bij een kleerenkoopman waren in beslag genomen en vermoedelijk de vermiste zullen zijn. Ook moeten er goederen ontvangen zijn, die niet op de ontvangststaten, docli wel op het zakboekje voorkomen, of wel goe deren op den man zij u geschreven, die liij nooit ontvangen heeft. Een pas overgeplaatste luitenant leidt het onderzoek. Een opperman, die in een kalkbak, en herinnering verlamde, tot de dood hare geketende ziel bevrijdde. Voor den predikant en voor Esther had deze verklaring alleen de waarde eener koortsfautaziezij hadden gesteund op Ru bens beschouwing, Constantgu te lang voor den schuldige gehouden, dan dat zy in de trouwakte, die Magdaleua angstig op hare borst bewaard had, tot zy die in Werners handen geborgen zag, niet eene bevestiging hunner vermoedens zouden gevonden heb ben. Alzoo niet Richard, hij alleen kende den jongen dokter, hy achtte hem oprecht en kende zyne liefde voor de schoone Itali- aansche. Wat steeds tegen hem getuigde in het oog van anderen De byzondere oplettendheid, welke hy Magdaleua in Tan- nensee had bewezen, zyn langdurig, schyu- baar onnoodig oponthoud in Engeland, het geringe vaderlyke erfdeel, dat. veel te klein was voor zyne aanspraken en verwachtin gen, om daarmede openlijk een fatsoenlijk familieleven te beginnen, dat alles kon hem niet op een dwaalspoor brengen. (Wordt vervolgd staande in een pakhuis van zijn patroon aan (Je Leidsche vaart te Haarlem, zich te slapen had nedergelegd, is Dinsdagmorgen levenloos daarin aangetroffen. Bedoelde kalkbak was gevuld met droge kalk, zoo dat hij waarschijnlijk door verstikking den dood heeft gevonden. Een arm soldaat, in garnizoen te Przemysl in Galicië vond dezer dagen voor de deur zijner kazerne een postzak, die tij dens het vervoer uit den wagen was ge vallen. De zak bevatte 200.000 kronen aan waarde, en daar de Oostenrijksche wet een vinder 10 pet. loon toekent, werd de administratie der keizerlijk-koninklijke pos terijen veroordeeld den geluksvogel 20.000 kronen uit te betalen. Door een inwoner van Noordwijker- hout is bij het omsputten van een stuk tuingrond een pot met oude zilveren munt stukken gevonden Deze werden door hem voor ƒ300 verkocht, de waarde van het zilver. Zondagavond werd de brand te Am sterdam 'gealarmeerd voor een hevigen brand in het westelyk deel der stad. Acht oude graanpakhuizen der firma wed. C. Stunts en Zoou stonden in een oogwenk tijds in lichtelaaie. Het vuur vlamde uti alle vensters en een dichte vonkenregen daalde in den omtrek neder. Nu en dan vielen kleine ontploffingen in het gloeiende graan voor. De brand weer, met een overvloed van materieel aan gerukt, had te kampen met een erg feilen wind. Er was groot gevaar, dat de brand zou overslaan op het aan de brandeude gebouwen grenzende tabakspakhuis der fir ma F. Heckraan en Co., waarin dnizenden balen tabak waren opgeslagen. De brandweer is er echter met inspan ning van alle krachten in geslaagd, dit pand te beveiligen. De commandant, de heer Meier, liet de lange Marnisladder te gen den gevel van het perceel opstellen. Ondanks den feilen gloed klommen de brandwachts naar het dak en slaagden er in het vuur tegen te houden, ofschoon een houten deur, die het tabakspakhuis van de brandende perceelen scheidde, reeds was doorgebrand. Intusschen was de hoofd brandmeester Nieuwenhuis het tabakspak huis aan de achterzyde op de Zoutkeets gracht binnengegaan en hield daar stand, hoewel hy een oogenblik bijna gedwongen werd voor het vuur terug te trekken. De »Jau van der Heyden" ondersteunde de stoomspuiten en had een goede lig plaats gevonden in het »waaigat" een wa ter aan de achterzyde der brandende pak huizen. Tegen half negen was er zeker heid dat men den brand kon beperken tot de acht pakhuizen. Den ganschen avond brandde het graan door, en duizenden toe schouwers waren saamgestroomd om het woeden der vlammen gade te slaan. Omstreeks 6 uur had de machinist Wes terbeek, die in een der pakhuizen woont, bemerkt, dat er brand was ontstaan in ee ne partij lijnzaad, die rondom een droog- eest was opgetast. Hy bracht zyne vrouw en kinderen in veiligheid, waarschuwde de brandweer en redde de boeken uit het kan toor. Dc eleetriscbe tram Leidsche plein-Zout keetsgracht kon, ook al wegens het blus- schingswerk, haar eindpunt niet bereiken. Daar in de Planciusstraat de geleiding beschadigd is en er andere verbindings punten aan de huizengevels gezocht zullen moeten worden, zal de tram voor enkele dagen voor de brug over de Brouwers- Midden in liet moeilyk werk bleek het, dat het vuur was overgeslagen op de stoom- koffiepcllerij »Iiisulinde", aan de Zoutkeets gracht. De opgejaagde vonken hadden den boven het dak van dit pand uitsteken den houten stoftoren in vlam gezet en door dien koker had het vuur zich zelfs al door een der koffiezolders een weg gebaand. Hier was het, onheil echter spoedig be zworen Den ganschen nacht bleef de brandweer op het terrein werkzaam en het stond te bezipn, dat ook den volgenden dag nog niet alle vuur gebluscht zou zijn. De firmanten bevonden zich te Bussum. zoodat des avonds nog niets omtrent de hoeveelheid, die in de pakhuizen was op geslagen, of omtrent het bedrag der assu rantie kon worden vemoiueu. Maandagmorgen waren de pakhuizen nog hier en daar brandende en onder bewa king der brandweer. De gevels van drie der acht perceelen stortten met donderend geraas in, terwijl op straat de slangenvoer ders bezig waren. Gelukkig werd geen der mannen getroffen, ofschoon het puin rond om hen neerviel. De slangen der vecht waterleiding werden onder de steenen en het mede omlaag gekomen lijnzaad bedol ven en waren daardoor verder onbruikbaar. Maandagmorgen vroeg stortte de zuidelijke zijmuur der pakhuizen in en verbrijzelde het dak van een klein aangrenzend school gebouw, gelukkig stond de scliool leeg, maar kort te voren bevonden zich vier brandwachten op het dak. Naar het schijnt zijn de gebouwen voor ƒ80 000 verzekert' en is het geen gewoon te opgeslagen graan te assureeren. In den nacht, van Zondag op Maan dag te ongeveer een uur is een inwoner van Amsterdam, een diamanthandelaar, toen hij zich naar zijn woning aan de Weesperzijde begaf, op bruta'e wijze aan gerand. Aan de brug bij bet Amstelhotel geko men, snelde plotseling een man op hem toe, die hem eerst een slag in het gelaat gaf en daarna tra btte den beer V. zijn hoed over het gezicht te slaan, wat hem echter niet gelukte. Toch was de aanrander zoo brutaal nog een poging tot berooving te wagen, door 's heeren V.'s kleuren open te rukken. De heer V. greep daarop den man vast, die hein toen in zyn handen beet. Het gelukte hem echter niet, los te ko men. Een agent en een bewoner uit de buurt, die op het geroep van den heer V. te hulp gesneld waren, hebben vervolgens den aanrander gearresteerd. Later is in een café aan de Weesperzijde ook nog ie mand aangehouden, in wiens gezelschap de aanrander den geheelen avond had door gebracht. Uit Londen wordt gemeld Het bekende krankzinnigengesticht Col- ney Hatch is Dinsdag afgebrand. 's Morgens oin 6 uur werden de bewo ners gewekt door den gloed en de oorzaak bleek al ras. Aan het gesticht gekomen bleek, dat de Joodsche vleugel in brand stond de he vige storm wakkerde dc vlammen nog zeer aau. De brandweer k .i am laat, omdat de heu vels by Highgate. Muswell en andere zeer steil en de wegen doorweekt en slecht zijn. Eerst kwart voor acht waren vier bvand- weerwagens op het terrein aanwezig; te gen 10 uur waren er nog vijf uit de City bij gekomen. Vijf gebouwen zyn afgebrand daarin werden 200 vrouwen verpleegd. Om 12 uur waren reed- 50 lijken ge vonden. De verpleegsters verrichtten da den vol heldenmoed tot redding, doch te vergeefs. Het hoofdgebouw, dat afbrandde, was tjj- del ij k en van hout en plaatijzer in elkaar gezet. Bovendien schijnt de wateraanvoer voor de spuiten onvoldoende te zijn ge weest, De oorzaak van den brand is onbekend. By het graven van een put in een in aanbouw zijnde villa te Heijst-Duinber- gen heett Zaterdag tegen 12 uur een aard beving plaats gehad. Een der werklieden P. B. werd 9 meters diep onder den grond begraven. Spoedig werden de reddings werken ingericht, doch zij werden zeer moeilyk gemaakt door den zandachtigen grond, zelfs gebeurde er tegen t uren een nieuwe instorting. Te 5 uren, terwijl men verwachtte slechts een lijk te vinden, kwam men op de plaats waar B. was bedolven en vond hem integendeel gaaf en gezond, rechtstaande in eene holte gevormd door de door elkander geworpen materialen, die tot steun van de put hadden gediend. B- was alleen licht aan den arm- gewond. Het ongeluk had eene aanzienlijke me nigte op de plaats vau 't ongeluk doen samenstroomen. Te Heyst teruggekeerd, ging de gelukkig ontsnapte, vergezeld van eene menigte vrienden die hem geluk wenschien, zyn ontroering en blijdschap spoelen met een pot bier. Te Rijsbergen werd een boerenknecht uit Prinsenhage, zekere C., onverwacht aangevallen door zekeren J., die hem een hevigen slag met een kapmes op 't hoofd toebracht. Een diepe wonde ontstond C. verloor veel bloed. Desniettegenstaande heeft hij zich voortgesleept naar Prinsen hage, alwaar hem geneeskundige hulp werd verleend. De politie doet in deze zaak een streng onderzoek. Snifc/jtiHlcii. Mijnheer de Redacteur! Daar ik hoop, dat U mij eenige plaats ruimte in uw blad niet zult weigeren tot bet geven van eene toelichting op de op merking in de laatste raadsvergadering ten ihynen opzichte gedaan, verzoek ik u be leefd eenige plaatsruimte, waarvoor bij voorbaat mijnen dank Als gemeente-architect oordeelde ik het noodig om den toestand van de erven, in pacht van de gemeente, te moeten verbe teren, en om een voorbeeld aan anderen te geven, begon ik met de sloot van bedoeld erf, die vol met brandnetels, winde en an der onkruid en stinkend water stond, te zuiveren. De buren zeiden, dat ze hun moestuin niet rein konden houden van bet zaad, dat van dat onkruid voortkwam. Thans bewoon ik dat huis in de door den heer Hendrikse gepasseerde jaar ge doopte Koninginnestraat (en niet Nieuw- straat) sedert een maand of acht zelf, en heb ik om de toestand van die sloot en het laagliggende erf te verbeteren aan den E.A. lieer Burgemeester en den Wethou der Calon gevraagd of de gemeente-arbei der het straatmest op bedoeld erf mocht brengen, hetwelk welwillend werd toege staan. Nadat de sloot gezuiverd en gevuld was is er een goot gelegd van pannen en stee nen, ter zoodanige hoogte 70 c.M. on-

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2