Een Woonhuis KAPHO ZWEETVOETEN. Oleïne en Loog, Ztóriai 21 Januari, Noten- en andere Boomen, 36 A. DE EflODE Burgerl. stand. Maandag 26 Januari 1903, Koppen van Olmoboomen. b KAPHOUT, Advertentiën. molens de huisvrouw van L. Tieleman der mate door een der wieken getroffen, dat zij met verbrijzelden schedel dood werd op genomen. Een verschrikkelijke vergissing beging dezer dagen een woedende volksmenigte te Pittsburg, V. S. Men had een man uit de gevangenis ge sleept die beschuldigd was van een moord op een politie-agent. Een galg werd op geslagen en de ongelukkige opgehangen. Het vonnis was nauwelijks voltrokken toen het touw brak de verblinde menigte greep haar slachtoffer weer beet en hieuw hem het hoofd af- Kort daarop bleek, dat de ongelukkige onschuldig was geweest, zijn broeder had den moord gepleegd. In een aristocratische familie te Pa rijs zou een feestmaal worden aangericht. De gastvrouw, een baronnes, besloot een kok te laten komen, opdat er niets aan ontbreken zou. Maar de oude keukenmeid Maria, die se dert jaren bij de barones in dienst was, gevoelde zich hierdoor te kort. gedaan en drong er zoolang op aan, dat men haar de eer zou geven, die haar toekwam, dat zij eindelijk haar zin kreeg en de eervolle taak haar werd opgedragen. Maria deed nu natuurlijk haar uiterste bes om te toonen, dat, waar zij kookte een vreemde hotelkok niet noodig was. Zij beijverde zich met behulp van hot nieuwste kookboek de fijnste spijzen te be reiden in plaats van zich aan de van onds bekende en beproefde recepten te houden. liet gevoig was, dat het zorgvuldig ge kookte maal niemand smaakte. Dat was te veel voor de ongelukkige keukenmeid en den volgenden ochtend vond men haar dood op hare kamer. Zij had ziehzelve met kolendamp ver- giftlgd. Te Sommerfeld in de Lausitz zijn de vrouw van den zadelmaker Müsch en haar tweeiarig dochtertje dood gevonden. Geneeskundig onderzoek toonde aan, dap de dood het gevolg was van vergiftiging veroorzaakt door het gebruik van bedor ven worst. Ook een vierjarig dochtertje is korten tijd later overleden, terwij de man en een zesjarig dochtertje zwaar ziek zijn, maar nog schijnen te kunnen herstellen. Voor eenigen tijd schoot zich een Duitsch postbeambte, genaamd Kopperber ger, die eenige duizedden marken had .ge stolen, bij zijn ^arrestatie te Antwerpen, voor 't hoofd. Zijn toestand bleek evenwel niet ernstig en hij kon spoedig van 't hospitaal naai de gevangenis gevoerd worden. Doordat hij echter alle voe Isel weigerde, moest hij naar 't hospitaal worden terug gebracht, waarhij nu gestorven is. Men schrijft aan de X. It. Ct. Het is van algemeene bekendheid, dat in verschillende deelen van ons vaderland het vstroopen" reusachtige afmetingen heeft aangenomen en dat o. a. de lichtbak een werktuig is, dat in de laatste tijden groo- te dienseen bewijst. Er staat tegen iver dat de beambten met het toezicht op het jachtveld belust groo- ten ijver toonen en menig nachtelijk jager weten te krijgen. De stroopers evenwel, ook niet mis, heb ben zi h hier en elders tot een bond ver- eenigd en het »Draagt elkanders lasten" in practijk gebracht door bij bekeuringen de opgelegde boeten uit de bondskas te be talen. Nu heeft een dier clubs zelfs een bonds lied de wereld ingezonden, dat gezongen wordt op de wijze van het Transvaalsche volkslied Wij zijn de stroopers van den bond, Vereenigd tot één doel. Zoo zwerven wij het jachtveld rond, Door sloot en beek en poel. Patrijzen, hazen en konijnen, Wij zweren u den dood; Al waren het ook wilde zwijnen, Wij schieten alles dood. De landman mest de haasjes vet, Hij voert patrijs en snip. Dat lijkt de groote Heeren net; Die zijn er in een wip. Als 't jachtseizoen is aangebroken, Vertrappen zij den oogst, Maar daar wordt nimmer van gesproken. Wie roemt die jachtwet 't hoogst Vervolgens wordt nog in poëzie te ken nen gegeven, dat »du jachtwet uit de mid deleeuwen de wereld uit moet" Vrijdagavond geraakten te Leiden een drietal knaapjes van 7, 8 en 9 jaren die zich op de Witte Singelgracht hadden begeven, door het ijs. Hoewel spoedig hulp verleend werd, mocht liet toch niet jgelukken de jonge levens te redden. Oo het droge gebracht, poogden een tweetal dokters de levensgeesten nog op te wekken; hunne pogingen waren echter vruchteloos. De hevige vorst is oorzaak geweest, dat eenige polders onder Philippine met overstrooming zijn bedreigd. De sluiswachter van de groote Isabella- sluis no. 1 bemerkte even voor hoog wa ter, dat de binnendeuren dier sluis vastge vroren was. Ondanks alle pogingen gelukte het hem niet alle deuren bijtijds los te krijgen, aan gezien het water met kracht kwam opzet ten. De druk was zoo hevig, dat de vast staande deuren in stukken sprongen en weldra het erf van den dijkgraaf een zee geleek. De schuur stond blank, zoodat het vee in het water liep te plassen, een toom big gen benevens de kettinghond kwamen er in om. Door het spoedig sluiten der uitwate ringssluizen der omringende polders wer den ernstiger gevolgen voorkomen. Vrijdagmiddag is in een plas, mid den in het land, nabij de verbindingsbaan onder de gemeente Hillegersberg, bij het schaatsenrijden in een wak gereden en ver dronken de omstreeks lljarige zoon van N. J. v. d. B. Op zijn hulpgeroep waren eenige lieden toegeschoten met ladders en touwen, doch zij konden den knaap niet bereiken en za gen hem verdrinken. Tevergeefs zijn pogingen aangewend om de levensgeesten op te wekken. Laatste i4ien ws. Aurdcuburg. Aanbesteding Welbegre pen Eigenbelang", laagste inschrijver voor 306.00U K.G. Superphosphaat Weijkman en Schippers Breskens ƒ2.485, 167000 K. G. Ammoniak P. Hoste St. Laureijns 7.22, 7450 K.G. Lijnkoek Weijkman en Schippers ƒ10.48', 3100 K.G. Lijumeel dezelfde voor ƒ10.23"' Itrcskeus. Geboorten. 3 Jan. Pieter I- zaak, z. van Sara de Ruijsscher. 4 id. Abraham, z. van Jan Verkeste en Janna Baas. 5 id. Willem Pieter, z. van Pieter de Vos en Maria Oosterling. 12 id. Wil lem, z. van Dirk Mookhoek en Maria E. Albregtse. 14 id. Pieter Francois, z. van Cornelis Arnpldus Wesdorp en Magdalena Maria Pleijte. Overlijden. 4 Jan. Maria Lena Tanghe, 4 mnd d. van Franciscus Beruardus en Thereselina Suzanna de Pauw. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 21 Jan. 5 56 6.20 Donderd 22 7— 7-24 Vrijdag 23 8.14 8.38 Hfatuielsbericlilen. Rotterdam 19 Jan. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.80 af 7.20, oude f af Rogge f 4.50 a f 5.30. Gerst f 4 90 a 5.30, Haver fü.25 a f6.75 (per 100 KG.) Br. booneu f 9.25 a f 9.75 witte f9a f 11.25. Kookerwten f8.00 af 8 50. Voer- erwten f7.75 a f 7.75, Kanariez. f 11.50 a f 16.00, Koolzaad f af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f2.50 a f3.00; dito blauwe f2.50 a f 2.70. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 1.00 kleine fl.10, stroogele fl.00 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 35 c. 2e qual. 29 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 35 c. 2e'30, 3e 25c. Stieren le 30, 2e 27, 3e 24 c. Kalveren le 53, 2e 47, 3e 40 c. Schapen le 38, 2e 20 c. Lamm, le 2e 3e ct. Varkens le 24, 2e 23, 3e 21 ct. Koers vati het geld. België 100 fr. f 47.75 af 48.15 Eng. 1 pd. St. f 12.00 af 12.12. N.- Amerika 1 Dollar f 2.455. De ondergeteekende, Directeur der Rijks normaallessen te Oestburg, maakt bekend, dat met 1 April a s. aan genoemde Nor maallessen en ook aan de daartoe Voorbe reidende Klasse leerlingen kunnen geplaatst worden. Zij, die aan het toelatingsexamen wen- schen deel te nemen, moeten zich vóór 15 Febr. a. s. bij hem aanmelden met duide lijke opgave van de klasse van de Nor maallessen of van de afdeeling aan de Voorbereidende Klasse, waarvoor zij in aanmerking willen komen. Zij leggen daarbij over ln. hunne geboorteakte. 2n. een getuigschrift van het hoofd der school, die zij bezoeken. 3°. eene verklaring van Ouders of Voog den, dat zij voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestem men. Voor de Normaallessen moeten zij op 1 1 April a. s. hun 14e, voor de Voorberei dende Klasse hun 12e jaar hebben bereikt. BARENTSEN. De Notaris I'. Zijlstra te Mzcndijke is voornemens des nam. 2 uur, publiek te verkoopen op de hofsteden bewoond door de h.h J. J. DE JONG en Iz. HAARTSEN te Schoon- dijke Eene partij Te vergaderen op de hofstede van den heer Dn Jonge. De Notaris I'. Zijlstra te IJzendijke is voornemens in het openbaar te verkoopen a des nam. 2 uur te Hreskens, ton sterf- huize van J. DE WINDE, Oo .....muwu, Kachel, twee Pluimeubedden met toe- behooren, Friesche Klok, Stoelen, Kas ten, Tafels, enz. des nam. 5 uur in de herberg van den heer Van Male aan de haven te Breskens en het recht van ERFPACHT «op den grond. -.4 Alles gemeente Breskens, Sec tie D nummer 1004, groot 0.00.70 h. a., dadelijk te aanvaarden. De Notaris P. ZIJLSTRA te IJzendijke is voornemens Vrijdag 23 Januari I<t03, des namiddags 2 uur, ten verzoeke van den Heer G.' A. F. CORTVRIENDT te IJzendijke, publiek te verkoopen EENE GROOTE PARTIJ benevens eenige gerooide liggende op Z.Eds. eigendommen aan de bebouwde kom der gemeente IJzendijke. Te vergaderen aan de schuur bij den Tramwissel. De Notaris 1*. Zijlstra te IJzendijke is voornemens Dinsdag 3 Februari 1003, des nam. ll/2 uur te IJzendijke op den dijk tusschen den Zacharias- en Wilhelmi- na-polder, publiek te verkoopen t\ heet. zwaar Essclien en Elzen verdeeld in koopen. DAARNA metende tot 1.70 M., wassende op de hofstede in gebruik bij den Heer A. Leeniiouts, Oranjepolder. Te vergaderen bij de Wed. Anthkunis, IJzendijke, Pierootjes. Zweetende handen of oksels worden op verrassende wijze voorkomen door het ge bruik mijner JURAZEEP. Zender eenig nadeel verdwijnt direct de akelige reuk en blijven de lichaamsdeelen kurkdroog. Attesten van personen, die mijne JURA- ZEEP met succes gebruiken, spreken. Prijs per doos ƒ0.50, franco per post ƒ0.60. Betaling kan desverkiezende geschieden nadat men zich van de goede resultaten heeft overtuigd. Geen goede uitkomst - geen betaling. Beproeft het eens. Aardenburg. J. VAN DEN BERG Hzn. Zeepfabriek Wilhelmina" Schiedam (Opgericht 1878). Fabrikanten van Zeeppoeder en Vetloogrneel. Prima quulitciteii. Coucurreerende prijzen.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3