Gemengd. te trekken en werd het in stemming ge bracht. De heeren Hendrikse en üoens, die zich eerst buiten stemming hielden, stemden tegen, nadat bleek, dat het regle ment van orde een bepaald uitgebrachte stem voorschreef. De heeren Bekaar, Ca- lon, Leenhouts en Carpreau stemden voor, zoodat werd aangenomen geeae veihooging te geven. Op zijn verzoek werd aan E. Corneille te Groede een stukje grond in erfpacht toe gestaan onder voorwaarde, dat adressant binnen éene maand moest beslissen of hij zijne aanvraag gestand deed, opdat de ge meente dan weer vrij zou zijn ten opzich te van dien grond, zulks naar aanleiding eener mededeeling van den heer Hendrik- se, dat jl. Zaterdag de aanbesteding reeds had plaats gehad maar de uitvoering niet was gegund, omdat alle insehrjjvingen ver boven de raming waren, en dus voor 't oogenblik de adressant nog niet kon be slissen. Eveneens werd aan |F. van der Weide een gelijk verzoek toegestaan daar deze evenwel in zijn adres aangaf, dat binnen 1903 daarop eene woning zoude gebouwd worden, wenschte de voorz. aan de voor waarden toe te voegen, dat vóór 1 Mei de woning onder de kap moest zijn, anders zou 't kunnen voorkomen, dat anderen, die ook wilden bouwen zouden moeten wach ten, indien van der Weide wat lang wacht te. De heer Carpreau vond nog beter een borgtocht te storten bij den gemeente-ont vanger, dan heeft de gemeente het heft al tijd in handen. De heer Hendrikse vond de bepaling van den voorzitter beter. De heer Carpreau meende toch zijn denk beeld te moeten aanbevelen, ter voorko ming van het bouwen van kleine hokjes. De voorz. zeide, dat de voorwaarden hier in voorzagen. Hij voegde er nog aau toe, als de straat vol is gebouwd en de ge meente ander terrein in erfpacht zou wil len uitgeven, dit onder andere voorwaar den te doen, wijl de huidige voor de ge meente weinig voordeel geven doch dit is een zaak van later zorg. Met ingang van 1 Jan. 1904 werd aan de bewoners en eigenaars van de percee- len in den Blindenhoek de tuintjes gele gen achter die woningen in erfpacht uitge geven. Aan de wed. Peicke, de wed. de Potter Mijn kind, zeide zij alleen nog angstig met een zweem van hare vroegere ontroe ring en het kleine meisje werd naast haar gelegd. Toen daalde een diepe slaap ne der op hare vermoeide oogleden. Eerst toen alles gedaan was tot gemak van Magdalena en van het kind, toen eerst dachten de beide menschen, die elkander innerlijk zoo na stonden, aan zichzelven. Plotseling gevoelden zij, dat zij na jaren lange scheiding een bijzonder en zelfstan dig recht hadden op dit wederzien en Est her gevoelde in den innigen handdruk, dat deze scheiding haar niets ontnomen had. Licht kon ook zij niet geven in de ge heimzinnige zaak, zij kon alleen vertellen, hoe en waar zij Magdalena aangetroffen had en dat zij gedurende de overvaart van Engeland veel te ziek was geweest, om eenige mededeeling te doen omtrent hare lotgevallen, welke zij bovendien voor een vreemde wellicht geheim wenschte te hou den. (Wordt vervolgd en P. de Roo, werd toegestaan gebruik te maken van gemeentegrond tot het leggen van boomen a 5 ets. per M2. In de verordeningen tot heffing van staan- en plaatsgeld en van leges bij hu welijks-voltrekkingen, werden op verzoek van Ged. Staten enkele zeer ondergeschikte wijzigingen aangebracht. Vau kerkvoogdeu der Ned. Herv. Gem. is een schrijven ingekomen dat bij hen geen bezwaar beslaat bij voorkomenden brand de klok te doen luiden, tegen ver goeding van ƒ2.50 per keer. Na afhandeling der agenda wees de heer Hendrikse op de water-afloozing in de Nieuwstraatde menschen klagen duur ten zeerste over en niet ten onrechte. De gemeente-architect heeft de gemeeu- te-arbeider gebruikt om zijn eigen terrein te verhoogen en nog met grond van de ge meente. Er staat in zijn instructie, dat hij geen fooien mag aannemen, maar hij mag ook op zoo'n wijze zijn eigen niet zegenen, en om zichzelf van water te ver lossen anderen zulk een overlast bezorgen is al heel min. En in de tweede plaats vroeg hij of het plan om den Biezenput weg te doen niet nog dit jaar zou kunnen uitgevoerd wordeu. De voorzitter zeide dat B. en W. voor nemens zijn daaraan weldra uitvoering te geven, nu in de Nieuwstraat meer verkeer ontstaat. Het Dag. Bestuur werd gemachtigd de put te laten dempen zoo spoedig de weers gesteldheid dit toelaat. De heer Carpreau kwam nog eens terug op de eerste kwestie en zeide, dat zelfs het Burgerlijk Wetboek een zoodanige over last, als waarvan de heer Hendrikse sprak verbood. De voorz. zeide, dat de Rijckke hem gevraagd had om die grond welke Hame- linck naar de belt moest vervoeren, bij hem te laten brengen, waarop de voorz. hem dat heeft toegestaan in de overtui ging, dat het in dezen precies hetzelfde was waar Hamelinck de wagen ledigde. Blijkbaar is echter de geheele sloot ge vuld en is de Rijckke dus veel verder ge gaan, dan hij ooit had bedoeld. Bij zijn persoonljjk bezoek heeft hij order gegeven tot verandering van den toestand. De heer Carpreau constateerde, dut van eene kleine permissie een groot misbruik was gemaakt. Daarna werd de zitting gesloten. lift Vaderland he'ft het volgend part. telegram uit Rome van gisterenmiddag 3 uur De toestand van dr. Schaepman wordt weer ernstiger. Een zijner vrienden seinde aan De Tijd dat hij uit Rome een aldaar te 4.50 u. gisterenmiddag aangeboden telegram ont ving, meldende Toestand belangrijk ern stiger geworden, lijder verkeert in ernstig gevaar. Bergweg te Rotterdam bijna weder eenige slachtoffers geëischt. Een vijftal personen, die zich reeds geruimen tijd op de baan met schaatsenrijden vermaakt hadden, be gaven zich op zij af, niet wetende dat zich daar een wak bevond. In minder dan geen tijd lagen er twee in, waarvan een er spoe dig werd uitgehaald doch de andere onder het ijs schoot. Van alle zijden kwam men met ladders, boomen en dreggen aandragen, doch me nigeen haalde een nat pak zonder dèn drenkeling te kunnen bereiken, tot einde lijk een persoon met kracht kwam aanrij den en er bij sprong. Deze staagde er werkelijk in den drenkeling te grijpen en hem boven water te houden tot hij door anderen er kon worden uitgehaald. Hij was reeds totaal bewusteloos, doch bij toepassing van de gebruikelijke midde len keerde het leven terug, vooral tot groo- te zelfvoldoening van den moedigen red der. Bij den kapitein-luit. ter zee F. E. Mulert, te Hellevoetsluis, werd vermist 1500. Dit bedrag was op de tafel met eeu quitantie gedeponeerd. De heer Mu lert moest even de kamer verlaten, waar dat oogenblik ook een behanger aan 't werk was Bij zijn terugkeer waren èn geld, èn behanger verdwenen. In de voorstad van New-York, Mount Vernon, is een schrikkelijk treurspel afge speeld. De algemeeue geachte dokter, te vens gemeenteraadslid, House, had zijn koetsier, den Zweed King, wegeus voort durende dronkenschap moeten ontslaan. Daar deze echter toch in buis drong om ziju meisje, een der dienstboden, te zien werd hij met geweld uit de woning ver wijderd, waarop hij vreeselijke wraak zwoer. Den volgenden dag kwam de man op nieuw het huis binnen op eeu tijd, dat de dokter en zijne vrouw ahvezig waren. Hij verlangde van het meisje, dat zij met hem heenging en toen zij dit weigerde, stortte de woesteling zich op het eenige, vierjari ge dochtertje vau dr House, dat in de ka mer sliep, eu sneed het met een scheermes het hoofd nagenoeg geheel van de romp. Daarop trok hij een revolver uit den zak en schoot zich over het hoofd dood. De vreeselijke daad is waarschijnlijk in een vlaag van delirium begaan. In den Goudsehen singel te Rotter dam geraakten Vrijdagmiddag drie kinde ren die zich op het ijs hadden begeven te water. Een hunner, een lOjarige jongen, is verdronken, terwijl de beide anderen, die reeds in zinkenden toestand waren nog met moeite konden gered wordeu. gaan jot dd eerste lezing der begrooting en daarna tot de tweede lezing der suiker conventie. Nadat deze laatste naar de spe ciale commissie werd teruggezonden kon de zitting worden opgeheven. Toen had de Oostenrijksche Kamer het wereldrecord van obstructie geslagen, welk record tot dusverre op de Parnellisten stond, die een zitting van het Lagerhuis 41 uren wisten te doen duren om stemming van een anti Ierseh wetsontwerp te voorkomen. Ken griezelige vondst deed Donder dagavond een hotelhouder te Keulen wiens hotel gerestaureerd wordt. Bij het open breken van een vloer vond men ongeveer een halven meter diep in den grond twee geraamten, een mannelijk en een vrouwe lijk. De schedel van het mannelijk ge raamte draagt nog sporen van kogel-won den. De justitie heeft zich met het geval be moeid en gelooft een 25 jaren geleden ge pleegde misdaad oji 't spoor te zijn. In het hotel werd voor ettelijke jaren perio diek een ontzettende stank waargenomen, zonder dat. men de oorzaak daarvan ont dekken kon. Den 14 December vond men in het Terkamerenbosch een man dood, die zich met een revolverschot had gezelfuioord. Om niet herkend te worden had hij de naamletters uit zijn linnen getarndmaar na zes dagen in het doodenhuis te hebben gelegen werd het lijk herkend als dat van zekeren Camille V., handelsreiziger te Kort- rijk. Het parket kwam, en, na de noodi- ge formaliteiten, het photographecren van het lijk en het herkennen der photogra- phieën door kennissen en familie, werd de overlijdensakte opgemaakt en de doode be graven. Maar het treurspel eindigt op blijde wij- Een broer van V te Marcke, dicht bij Kortrijk komend, vond daar Camille, dien iedereen dood waande en beweende. Er zal nu een rechterlijk vonnis noodig zijn, om den doode weer officieel levend te ina- ken. En men zal natuurlijk weer moeten opzoeken, wie de doode is Groede, 17 Januari. De tooneeluitvoe- ring van de afd. »Groede" van Volksweer baarheid en Schietvereeniging was slechts matig bezocht, ten deele wegens kinder ziekte, die in verschillende gezinnen heerscht. De uitvoering van de verschillende stuk jes liep uitnemend van stapel en de deel neemster en deelnemers hadden inderdaad alle eer van hun werk. Vrijdagmiddag heeft het ijs op de Plas bjj de plaats »Lommcrijk" aan den Een fraaie parlementszilting is die van het Oostenrijksche Huis van afgevaar digden geweest, welke Zaterdag eindigde na 54 uren te hebben geduurd. De door de Czecheu gevoerde obstructie was hiervan de oorzaak. Sommigen van deze parlementsleden hielden urenlange re devoeringen voor een ledige vergaderzaal, een slapenden voorzitter en een stenograaf. In de aangrenzende zalen sliepen de o- verige kamerleden op banken of in fau teuils, dronken bier of speelden kaart, wachtend tot 't hun beurt werd om een spreker af te lossen. Van tijd tot tijd werd een afgevaardigde wakker die dan de vergaderzaal maar eens binnenliep om een beetje te gaan schel den, een deuntje te fluiten of straatliedjes te zingen. Toen de Czezhen 't eindelijk opgaveu nog langer voor de urgentie hun ner moties te oreeren, kon worden overge- Vrijdagmiddag te ongeveer 5 uur is te Rotterdam de 70jarige juffrouw A. G li., weduwe v. B., wonende in de Ooie vaarstraat 27 in brand geraakt. Zij liep naar het open raam en riep om hulp. De buren snelden naar boven en vonden haar toen brandende in een hoek der kamer gt zeten. Nadat men het vuur gebluscht had werd zij naar het politiebureau vervoerd, waar haar de eerste noodige hulp werd verleend, en waar bleek dat zich nog vuur tusscheu de verbrande kleedden bevond. Per brancard is zij daarop naar het zie kenhuis vervoerd, alwaar zij aan de gevol gen overleed. De olifant Topsy, die in den dieren tuin te New-York in de latere jaren drie bewakers doodde, is dezer dagen afgemaakt met een electrischen stroom van 6000 volts, die hem 10 seconden lang door 't lichaam werd gevoerd. Dezen stroom doorstond Topsy recht overeind. Toen deze daarop gesloten werd viel het reusachtige dier morsdood op zijn zijde. Gisteren zijn op het Schildmeer te Sappemeer een jonge man en een meisje beiden uit Siddeburen, door het ijs gezakt en verdronken. Te Goudriaan is op een der water-

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2