CONCERT een zindelijken INBOEDEL, zwaai Wilgen HAKHOUT, 35 Populiere T ronkboomen droge Mutsaards. 36 Burgerl. stand. Rechtzaken. Handelsberichten. Advertentiën. Kleermaker. laterdag 1? Januari, 2201meboomen ll|a heet. zwaar Esschcn en ljlzen KAPHOUT, met den aanbieder afgesproken, dat hij eenige dagen later het zilver zou koopen. De politie zou dus op deze wijze den da der in handen kunnen krijgen. De man kwam echter vroeger dan afge sproken was terug, en toen bleek den koopman dat het zilver ergens aan den Haarlemmerweg was begraven. De koopman, vermoedende van welke firma de voorraad af komstig was, verklaar de geen zin tot koopen te hebben, maar stunrde den man naar die firma, denkende dat hij daar wel zou aangehouden worden. Werkelijk bracht deze daar ook het gesto- lene, maar jammer genoeg liet ,men hem ontvluchten, toen hij zich ontdekt zag. De met 1 Januari in werking ge treden nieuwe Engelsche drankwet, welke o. m. de openbare dronkenschap ook zon der rumoer maken straft, bevat ook de be paling dat een man, die een drankzuchti ge vrouw heeft, bij den rechter kan kla gen en ontbinding van het huwelijk kan vragen. Een aantal personen hebben daar van reeds gebruik gemaakt. Dezer dagen kwam o. a. een 64jarig man, oud-secreta ris der Kamer van Koophandel te Madras, een geacht journalist, een klacht indienen- Hjj verklaarde dat zijn vrouw herhaalde malen was bestraft en nog op 11 Decem ber boete had gekregen, omdat zij in dron kenschap spektakel in een hoedenmagazijn had gemaakt. Vorige week waren te Amsterdam een politieagent en een postbeambte druk bezig met het opvisschen van honderden Luxembtirgsche onbeschrevens en onge stempelde briefkaarten, die in de Ring vaart (gemeente Watergraafsmeer) nabij het café Schollenbrug dreven. Waarschijn lijk zjjn de kaarten boven de spoorbrug uit den trein gegooid door dieven, die zich niet veilig achtten met hun buit. Ter opheldering verneemt men, dat door de firma Joh. Enschedé en Zonen, die de postwaarden voor Luxemburg drukken, de zer dagen een aantal kisten met brief kaar ten naar Luxemburg verzonden waren.] Een dezer kisten schijnt bij het vervoer te Amsterdam gestolen te zijn. Te oordeelen naar den aard der dief stallen, die in den laatsten tijd te Ostende gepleegd zijn zoo schrijft men van daar moet een georganiseerde dieven bende deze stad tot operatieveld gekozen hebben. Althans heeft men niet met ge wone dieven te doen, zooals uit het vol gende staaltje blijkt Vorige week in een der nachten wisten zich eenige individuen toegang te verschaf fen tot het bureau van een in de onmid dellijke nabijheid van het station wonen den expediteur. De brandkast stond daar in een nis van den muur, en ofschoon zij vrij zwaar woog, konden de dieven haar toch uit haar schuilplaats krijgen. Uit vrees ongetwijfeld van in hun werk ge stoord te worden, droegen zij de kast naar buiten en voerden haar met haar inhoud w.-g, zonder dat iemand der bewoners iets merkte. Men begrijpt de verbazing van den expediteur, toen hij 's morgens, zjjn kantoor binnentredende, de kast vermiste. Met het oog op hare zwaarte, moeten de dieven minsteus met hun vieren geweest zijn. Ondanks de ijverige nasporingen der po litie, heeft men tot nogtoe de daders noch de brandkast ontdekt. In den laatsten tijd is het te Berljjn telkens voorgekomen, dat oude heeren, die eenigszius vrooljjk naar hun woning in de buurt van den Alexanderplatz terugkeer den, een nachtelijk avontuur hadden, dat hun duur te staan kwam. Juist op het oogenblik dat zoo'n oude heer de huisdeur opende, kwam een mooi jong meisje aan- geloopen en soebatte »Red mij, red mij, ik wordt vervolgd." Voor de heer nog goed tot bezinning kwam, was de vervolg de met hem reeds in de gang, viel den redder vol dank om den hals en liet zich ook zijn lief koozingen gaarne welgevallen. Plotseling meende zij echter boven le ven op de trap te hooren en smeekte even dringend, haar toch spoedig buiten te la ten. Eerst wanneer de oude heer aan dit verzoek voldaan had en weer eenigszins tot zichzelf kwam, bemerkte hij dat de »ge- redde" hem bij hare liefkoozingen en om helzingen leeggeplunderd had. De vervolgde werd ten slotte de schrik van alle oude vrijgezellen uit de buurt. Reeds vijf jaren bij den commissaris van politie hun nood komen klagen, toen zich Zondag iemand aanmeldde die bij het avon tuur een portefeuille met 17,400 mark was kwijt geraakt. Deze bestolene heeft voor de inhechtenisneming van de dievegge een prijs van 200 mk. uitgeloofd. Bij de Ainsterdamsche politie is we der aangifte gedaan, dat uit een aangetee- kenden brief, thans een die van Amster dam naar Kampen was verzonden, zijn ontvreemd een bankbiljet van honderd gul den en een muntbiljet van tien gulden. Er zijn nu reeds drie dergelijke diefstal len binnen korten tijd aan den dag geko men. De reizigers die'de vorige week, den laatsten dag van het jaar, met den nacht trein over den Brennerpass wilden trek ken hebben eenige minder aangename u- ren doorgebracht. Na middernacht verliet de trein, die uit Innsbruck was gekomen, het station Gries, vóér den Brennerpas, maar stiet weldra op zware sneeuwhoopen. Er was een lawine van de bergen over de spoorbaan neergestort, waardoor de kleine sneeuwploeg van de locomotief niet heen kon. Stilstaan was geboden. Terug kou men ook niet, omdat ook intusschen ach ter den trein een massa sneeuw was neer gestort. Tot overmaat van ramp begon nen ook de bergen langs den trein hun sneeuwbed af te schudden. Eenige vens ters der waggons werden ingedrukt, de sneeuw kwam binnen, de lichten doofden uitaan weerszjjden hoorde men telkens het gedonderend geraas der neerploffende sneeuwhoopen. Men kan zich den angst der raizigers voorstellen. Velen jammerden, anderen zeiden gebe den op, slechts enkelen bleven kalm.L Eerst 's morgens tegen half 6 kwam verademing. De sneeuwval had opgehou den en intusschen had op het andere spoor een zware sneeuwploeg uit Gries ruim baan gemaakt, maar was een eind verder ook blijven steken. Dat spoor was echter nu tot Gries vrij en daarom namen eeni ge moedige reizigers het besluit uit te stappen en te voet naar Gries terug te wandelen, waar zij zich met spijs en drank konden versterken. De meesten volgden later dat voorbeeld, maar de overigen moes ten op Oudejaarsdag tot den middag wach ten, alvorens een hulptrein uit Innsbruck hen kwam afhalen, waarheen de anderen intusschen reeds waren teruggekeerd. Groede. Huwelijks-Voltr. 4 Dec. Le- vinus Basting, 41 j., wedn. en Neeltje A. Cijsouw, 30 j., jd. 11 id.1 Cornelia A. Verhage, 21 j., jm. en Elizabeth S. de Meijer, 27 j., jd. Geboorten. 2 Dec. Jozias Jacob, z. v. Jozias Hoste en Elizabeth van Lare. 13 id. Catharina Angelina, d. van Abraham J. de Paauw en Octavia Blomme. 23 id. Abraham Adriaan, z. van Izaak Risseeuw en Neeltje J. Risseeuw. Overlijden. 3 Dec. Dina van Overbee- ke, 63 j., echtg. van C. Fremouw. 16 id. Izaak Huijsheere, 25 d. 20 id. Dorainicus F. Verschage, 76 j., wedn. van Rosalia F. van Nieuwenhuijze. 20 id. Abraham Jacob de Witte, 3 j., z. van Adriaan de Witte. 27 id. Margaretha Schaap, 78 j., wed. van Johannes de Hondt. Arrondiseements-ReclM. Middelburg. Zitting van heden 13 Jan. A. R., 41 j., koopman te Schoondijke is wegens huisvredebreuk veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Rotterdam 12 Jan. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.80 a f 7.20, oude f af Rogge f 4.50 a f 5.30. Gerst f 4.90 a 5.30, Haver f6.25 a f6.75 (per 100 KG.) Br. boonen f 9.25 a f 9.75 witte f9a f 11.25. Kookerwten f8.00 af 8 50. Voer- erwten f7.75 a f 7.75, Kanariez. f 11.50 a f 16.00, Koolzaad f af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f2.50 a f3.00; dito blauwe f2.50 k f 2.70. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 1.00 kleine f 1.10, stroogele fl.00 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 35 c. 2e qual. 29 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 35 c. 2e 30, 3e 25c. Stieren le 30, 2e 27, 3e 24 c. Kalveren le 53, 2e 47, 3e 40 c. Schapen le 38, 2e 20 c. Lamm, le 2e 3e ct. Varkens le 24, 2e 23, 3e21ct. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.75 af 48.15 Eng. 1 pd. St.f 12.00 af 12.12. N.-Amerika 1 Dollar f 2.455. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 14 Jan. 1.26 1.50 Donderd 15 2.15 2.39 Vrijdag 16 2.49 3.12 Mijn oprechten dank aan allen, die mij den achtsten Januari met blijken van belangstelling vereerden. IJzendhke. J. Ta. HENDRIKSF,. De prjjzen der verloting ge houden op 10 Jauuari zijn gevallen op de nummers 5, 130, 272, 200, 312, 11, 298, 352. Breskens. P. VERKESTE. De ondergeteekende maakt w het geachte publiek van Grok- de en Omstreken bekend dat lip zich al daar heeft gevestigd als Hopende zich door een nette bediening het vertrouwen van een ieder waardig te maken. CHr. VAN ROO. OP bij den heer A. BOSSCHAART te Grokdr. Aanvang precies 6i/2 uur Programma's verkrijgbaar a 5 cent. HET BESTUUR. De Notaris II. G. Ilammaciier te 11 roede is voornemens om op Donderdag 33 Januari 1003, des namiddags te 2 ure, vóór en in het huis, bewoond geweest door de Weduwe JOHANNES DE HONDT, op het dorp Groedein het openbaar te verkoopen BESTAANDE IN 2 I'luimenbeddcn met toebehooren, Kabinet, Bureau, Tafelkastje, Kachels, Tafels, Stoelen, Spiegels, Gelei- erd-, Glas-, Aarde-, Koper-, Tin-, sIJzer- ep Blikwerk, 8 nieuwe Hangklokken, 3 gouden Horlogiën, eenige zilveren dito, eene partij Aard appelen en hetgeen meer zal worden ge veild De Notaris II. G. Ilaiumacher te Gru de is voornemens om op Vrijdag 16 Januari 1003, des namiddags te 2 ure. ten behoeve van de Familie SNOUCK HURGRONJE in HEds. bosch in den Baarzandepolder, ge meente Groede, in het openbaar te ver koopen geroeid en op stam, dik tot 1.65 M. 3 HECTAItEV EN EENE PARTIJ Vergaderplaats aan de bosehwachters- woning. t'-Va afloop dezer veiling zul- len nog worden verkocht be hoeve J. JACOBS te Breskens, EENE PARTIJ liggende van af de woning van A. A. Fenijn nabij den Rijkssteenweg, gemeen te Groede, nabjj den molen van den Heer P. De Hullü. ZEGT HET VOORT. De Notaris P. Z(jlstra te IJzMijke is voornemens Dinsdag 3 Februari 1003, des nam. 11 .'2 uur te lJzendijke op den dfik tusschen den Zacharias- en Wjlhelmi- na-polder, publiek te verkoopen: verdeeld in koopen. DAARNA metende tot 1.70 M., wassende op de hofstede in gebruik bjj den Heer A. Leenhouts, Oranjepolder. Te vergaderen bjj de Wed. Antheünis, IJzendjjke, Pierootjes.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3