Laatste Mieuws. Gemengd. een breekijzer, dat de dieven hebben ach tergelaten. Ontvreemd was een ijzeren geldkistje in houdende ongeveer 13000 gld. waarde aan effecten en bankpapier, waaronder 8 bil jetten van 1000, voorts levensverzeke ringspolissen, eigendomsbewijzen van hui zen, enkele wissels van 25 en 30 pd. enz. De nummers van bet bankpapier zijn bekend. Na half drie 's middags was ie mand in de badkamer geweest. Er werd nader ook niets verdachts bemerkt. Op de aanhouding der daders is eene premie gesteld door den bestolene, die niet verzekerd was. RRESREXS, 9 Jannari 1903. Xieuwvliet. De loop der bevolking op 31 Dec. 1902 is als volgt: Op 31 Dec. 1901 bestond zij uit 275 m., en 291 vr., totaal 556 inwoners. Zij vermeerderde door geboorte met 4 m. en 5 vr., en door vestiging met 32 m. en 13 vr. is samen 36 m. en 18 vr.zij verminderde door overlijden met 3 ra. en 3 vr. en door vertrek met 44 m. en 34 vr., is samen 47 m. en 37 vr., zoodat al- zoo op 31 Dec. 1902 de bevolking be stond uit 536 zielen, zij is dus vermin derd met 30. Er werden 3 kinderen als levenloos aan gegeven van het vr. geslacht en 5 huwe lijken voltrokken tusschen jm. en jd. De ontvang van den uitvoer van melkvee naar België op 13 en 15 Decem ber jl. heeft, volgens de door de betrok ken districts-veeartsen verstrekte inlichtin gen, langs onderstaande kantoren bedragen als volgt: Veldzigt, gemeente IJzendijke, 40 stuks. Sas van Gent 19 en Clinge 95 stuks. Maandagnacht ongeveer half twee brak in de kuiperij van de Middelburgsche Houthandel voorbeen firma Alberts Co. te Middelburg, een felle brand uit. Dank bet vlugge optreden der brandweer was men ten 3 ure den brand, die zich in den beginne zeer ernstig liet aanzien, geheel meester. De schade wordt gedekt door verzeke ring bij beurspolis. Oorzaak onbekend. Met kortere of langere tusschenpoo- zen hebben te Groenendijk, gemeente Hon- tenisse, branden plaats, omtrent welke de meening heerscht, dat ze bijna alle, zoo niet alle, aan kwaadwilligheid zjjn toe te schrijven. een innig familieleven, waar de een de gebreken van den ander verdraagt, waar de liefde alles duldt en alles vergeeft, te ruggeleid tot de oorzaak. Zoo onmerkbaar had de verandering plaats gehad in den kring der menschen, onder welke zij had geleefd, dat zij zich die eerst nu ten volle bewust werd, nu zij zich de vraag voorlegde, of met den te rugkeer in het huis haars vaders wel ooit het wederzien zou kunnen verbonden zijn van den man, die haar zoo dierbaar was en dien zij nu na de lange scheiding veel nader stond, dan toen zij hem nog dage lijks zag. Onverwacht scheen een nieuwe schakel gevonden te zijn, want zij hield zich le vendig bezig met de gedachte, of de schoo- ne blonde vrouw, die zich met haar kind naar de slaapkajuit begeven had, ook Mag- dalena, de zoo smartelijk vermiste kon zijn. .{Wordt vervolgd.) Een paar dagen geleden, werd weer een groote boerenschuur met een belendend gebouw in de asch gelegd en oorzaak weer onbekend. Het behoeft geen verwondering te baren, dat velen niet gerust gaan slapen en bij hun gebouwen geregeld of nu en dan de wacht doen houden. De eigenaar der bovenbedoelde schuur had, naar uien zegt, ook weer gedurende een 14 nachten op zijn schuur doen let ten, en den nacht, dat dit niet gebeurde, brandde ze af. Zaterdag 3 dezer herdacht de heer J. Bevelander Schoo te Groede, de dag waarop hij vóór 40 jaar als hoofd der o- penbare school in de kom der gemeente in functie trad. De pas geopende tramlijn Hulst- Walzoorden mag zich niet verheugen in de bijzondere sympathie van eenige gevaar lijke personen. In den loop van enkele dagen heeft men driemaal beproefd stukken ijzer in de wissels te werken, heeft uieu tweemaal ver schillende bouten losgemaakt en eenmaal een zeer zwaar stuk ijzer op een rail ge legd. Dit stuk ijzer was in couranteu gewik keld om in den waan te brengen, dat er slechts een los papier op den weg lag. Door de oplettendheid vau het personeel hadden deze bedreigingen geen nadeelige gevolgen. IJzendijke, 8 Jan. Onder vele blijken van belangstelling herdacht de heer J. Th. Hendrikse alhier heden den dag, waarop hij vóór 40 jaar als deurwaarder in func tie trad. Des avonds werd hem door het muziek gezelschap «Geduld overwint", waarvan de jubilaris voorzitter is, eene serenade ge bracht. 's ravenliajye, 9 Jan. In de Eerste Kamer deelde de Minister van Koloniën heden mede, dat uit Indië een regeeringstelegram is ontvangen, houdende dat de President Sultan van Atjeli zijne onderwerping heeft aangeboden. Men schrijft uit Dordrecht aan de »N. It. Ct." Zaterdagavond omstreeks elf uur ont moette de 32jarige Johanna C., huisvrouw van C. de G., een vrouw wier reputa tie nu juist niet schitterend is en die veel misbruik van sterken drank maakte op de Voorstraat bij de Torenstraat alhier eer. jongmensch, de K. geheeten. Haar eerste werk was hem Nieuwjaar te wenschen, waarna zij voorstelde een tap perij in de buurt binnen te gaan. Bij die eene tapperij bleef het nietsa men bezochten zij verschillende dezer in richtingen. En toen de tapperijen volgens de ver verordening moesten sluiten, kochten zij een Hinken voorraad jenever op en gingen toen, voorzien van een glaasje, verder op marsch. In den loop van den nacht voeg den zich bij het tweetal zekere v. 't H., en v. d. L. en rijkelijk proevende van den voorraad jenever dien zij in flinke hoe veelheid bij zich hadden, scharrelde het gezelschap in het nachtelijk uur door Dor drecht's straten. 's Nachts vier uur viel de vrouw op het Nieuwkerkplein neer, waarop het drietal haar bracht naar do woning van v. D. aan den Bleijenhoek, waar de vrouw sedert een acht dagen inwoont. V. d. L droeg de inmiddels weer ineen gezakte vrouw de trap der woning op. En boven gebracht, bleek de vrouw al overleden te zijn. Is hier nu een misdaad in het spel of is de ongelukkige in den jenever gestikt Haar lijk vertoont een wond boven het rechteroog, doch die kan heel goed door den val op het Nieuwkerksplein veroor zaakt wezen. Het drietal personen die met de vrouw uit zijn geweest, is door de politie in voor- loopige bewaring genomen en gehoord, ter wijl het lijk der vrouw naar het zieken huis overgebracht is. Een zeksre Arthur Jennings, inwo ner van den Staat Colorado in Noord-A- merika, mag zich verheugen in een hoofd van buitengewoon grooten omvang. De medische faculteit in zijn woonplaats heeft zich gehaast hem dit extra-ordinaire hoofd af te koopen voor 6000 dollars, op voorwaarde evenwel, dat de levering zal worden uitgesteld tot na den dood van den eigenaar, en dat deze een derde deel van de koopsom onmiddellijk zou ontvan- gen. Na zijn dood krjjgt zijn vrouw, indien zij hem overleeft, de rest van het geld. Op Nieuwjaarsdag liepen twee per sonen, beided drouken, door Almeloo. Een hunner liep een winkel binnen, nam een mes van do toonbank en liep daarmede naar buiten, Opeens pakte hij zekeren J. Smit bij de kraag en bracht hem een wonde toe over de linker wang van 5 c.M. lang en zoo diep, dat men de tanden er doorheen kon zien. De verdachte werd gearresteerd. Op Nieuwjaarsdag bevond zich een vijftal reizigers, waaronder een soldaat, in een coupé van den trein tusschen Parijs en de Belgische grens. Zij kenden elkaar niet, maar weldra waren zij in een druk politiek gesprek ge wikkeld, dat ten slotte op hooge woorden uitliep. Zij kwamen echter overeen het er bij te laten, dronken een paar liters wijn en leg den zich toen te slapen. Even voorbij het station te Compiègne weerklonken twee revolverschoten. Een der vijf reizigers had op zijn ge zellen vuur gegeven. De soldaat wierp zich op hem, maar hun worsteling had slechts ten gevolge, dat juist bij het sta tion Noyon, beide mannen door het open slaande portier op het perron vielen. Hier werd de moordenaar, die evenmin als de soldaat eenig letsel bekomen had, gearresteerd, terwijl de beide gewonden in veiligheid werden gebracht. Een hunner, de 36jarige Machenel, die een zijner kinderen te Brussel ging be zoeken, is hoogst ernstig gewond. De dader van den aanslag bleek te zijn de machinist Singelé uit Parijs, die voor het overige als een rustig, ijverig werk man bekend stond. Te Cette ging een dierentemmer, die met zijn tent op de kermis stond,, een kooi binnen om met een groep van vjjf leeuwen nieuwe oefeningen te repeteeren, toee een van hen zich plotseling op hem wierp. Een vreeselijke worsteling ontstond. Het woedende dier trok de kleeren van den ongelukkigen temmer aan flarden en scheurde hem met zijn blauwen het vleesch van het lichaam. Het dienstpersoneel, dat kwam toesnel len, trachtte met drietanden en staven het dier, dat zich telkens weer met .nieuwe woede op zijn slachtoffer wierp, zijn prooi te doen loslaten. Hun pogingen mislukten en de onge lukkige temmer, uitgeput door de worste ling, was verplicht den ongelijken strijd op te geven. Ten slotte kwam een jonge dierentem mer de kooi binnen; voorzien van een dikken paal ging hij op het dier af en stak den paal in den muil van het dier, waarop dit zijn prooi losliet om zich tegen zijn nieuwen aanvaller te keeren. Dezen keer werd hem jdit echter belet door het personeel van de dierentent, dat er in slaagde hem in zjju kooi terug te jagen. De arme dierentemmer verkeerde even wel ie deerniswaardigen toestand. Een vermakelijke vergissing had Maandag te Heusden bij eene begrafenis plaats. Een der aanwezigen vergat bij 't vertrek naar de begraafplaats de vrienden enz.; die in eene andere kamer dan de fa milie zuten te wachten, te waarschuwen. Toen de begrafenisstoet reeds eeuigen tijd was vertrokken werd de vergissing bemerkt. De achtergelaten vrienden vonden het toen echter maar beter naar hunne wonin gen terug te keeren. In het hospitaal van Norfolk bevindt zich op t oogenblik een man die bezig is te versteenen. Zijn heup- en armspieren zijn reeds zoo goed als geheel versteend, hotzelfdo verschijnsel doet zich op 's mans aangezicht voor. Wanneer men op zijn beenderen klopt maakt dit een geluid als of men op marmer slaat. De man heeft het gebruik van enkele ledematen, daaronder zijn rechterarm, reeds geheel verloren, hij kan zijn linkerarm nog slechts geheel gestrekt opheffen. Deze versteening is bij den man reeds begonnen toen hij ongeveer acht jaren oud was, thans is hij vijfendertig. De docto ren in het Norfolker hospitaal staan ver steld en hebben de oorzaak van het zon derlinge verschijnsel nog niet kunnen ont dekken, nog minder een middel tegen de kwaal. Het eerste dagblad aan boord van een stoomschip. Een der groote stoom vaartlijnen tusschen Liverpool en New- York heeft al haar stoomschepen voorzien van toestellen voor draadlooze telegraphie, welke zullen dienen om gedurende de zeereis eiken dag berichten uit Europa te ontvangen. Bovendien is aan boord van alle stoomers een compleet redactie-bureau ingericht voor een journalist in dienst der stoomvaartlijn, die belast is met de redac tie van een dagblad, dat aan boord ver schijnen zal en waarvoor de stof uitslui tend door de Marconigrammen zal worden verstrekt. Doordat een 2-jarig meisje te Hoorn een pot met kokende rijst wist te bemach tigen - de moeder was even afwezig kreeg zij den geheelen inhoud op het li chaam. Het kind kreeg zulke hevige

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2