Ingezonden. Rechtzaken. volgorde had of hadden opgegeven. 't Spreekt van zelf dat, met den beken den weddingslust van de Engelschen, dui zenden en duizenden op deze wijze hun geluk beproefden. Echter werd op het laatst van 1900 door de Engelsche politie verboden, dat derge lijke zaken nog langer in Engeland zou den worden uitgeoefend, bracht de firma Stoddart haar zaak over naar Middelburg en werd daar op denzelfden voet voortge zet. Tevens werden toen op soortgelijke Wij ze prijzen uitgeloofd voor voetbal-com petities. Evenals in Engeland stroomde ook te Middelburg de brieven bij duizenden toe, het is wel gebeurd dat Dinsdagsavonds, er was een vaste tijd bepaald, waarop de brieven het uiterst moesten ontvangen zijn, 75,000 en meer brieven werden ontvangen doch dit was natuurlijk in drukke tijden. Op het postkantoor heerscht dan ook vooral dien avond een buitengewone leven digheid, en nog steeds is op Dinsdagavond het, geheele bestellers personeel op het post kantoor tot het sorteeren der Engelsche brieven. Deze werden dan naar het kan toor der firma overgebracht en daar ver der behandeld. Zooals uit het bovenstaan- staande blijkt, bevatte elke brief een gelds waardig bedrag, bijna geregeld bestaande uit postal-orders en postzegels. Het schijnt nu, dat sommige klerken, door de slechte controle, die bij het openmaken en verder behandelen dezer brieven bestond, zich postzegels en postal-orders wisten toe te eigenen. De naam van bookmakersfirma is echter in geen enkel opzicht juist. Reeds meermalen is aangetoond, hoe groot de weddingslust van het Engelsche volk is, en uit de zaken die het bewuste kantoor alleen drijft, blijkt dit zeer vol doende. BltESKE.\S, 5 December 1003. De heer J. J. Bootsgezel alhier is be noemd tot chef-werktuigkundige aan de gemeentelijke nieuwe academische Zieken- inrichting te Groningen. Er waren niet minder dan 270 sollici tanten. De leurder F. Monjé alhier, die gis teren in de buurt van Hoofdplaat had ge vent, is des avonds, terugkomende, nabij de hofstede van den landbouwer Lako, ver moedelijk door de duisternis misleid, over een gerooide boom langs den weg geval len en is blijkbaa niet meer kunnen op staan. Althans hedenn.orgen werd zijn verstijfd lijk nog in dezelfde over den boom lig gende houding gevonden door den bode- looper de Ruijsscher, die naar Hoofdplaat ging- over te geven. Dit was niet meer het nette vriendelijke dienstmeisje, dat zij in het begin had zooals in alles wat behoord had tot de bekoorlijkheden van haar stil leven, was ook hierin achteruitgang gekomen. Deze was een vrijmoedig kijkend meisje, wier drieste blikken vorschend tot hare gebied ster opkeken en met onbeschaamd mede lijden Magdalena's droeve trekken beschouw de. Toen de deur achter haar gesloten was, wachtte Herbert verlangend, wat hij an ders bestraft of berispt zoude hebben in Magdalena, dat zjj zou vragen en hem daardoor het beginnen gemakkelijk maken. (Wordt vervolgd.) Onmiddellijk waarschuwde hij de bewo ners der huisjes in die buurt, die daarop de treurige boodschap naar de familie al hier overgebracht. Mzendijke. De aftredende notabelen de heeren P. Zijlstra, A. van der Meulen en J. Dhont alhier zijn met algemeene stemmen herkozen. Een briefje was blan co. IJzendijke. Als ouderlingen bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren A. Leenhouts en A. Leenhouts •Tv. en tot diakenen A. Leenhouts Pz. en M. Willemsen. Tot secretaris van het departement «IJzendijke" van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is gekozen ds. E. K. Groeneveld en tot penningmeester de heer P. Zijlstra, tot bibliothecaris werd eerst genoemde aangewezen. Voor lid van den Gemeenteraad van Retranchement moet a. s. Dinsdag her stemd worden tusschen de heeren Risseeuw en van de Sande met resp. 48 en 29 st. Op den heer Willemsen waren 19 stera men uitgebracht. In de maand September van dit jaar werden uit ons land naar België gevoerd 88.104 K. G. beetwortelen en in October 43.442 316 K. G. dus samen 43.530.420 K. G. Vergelijkt men deze cijfers met die van vorige jaren, dan blijkt een groot verschil te bestaan. In September 1900 gingen uit ons land naar België 10.299.545 K.G. en in Octo ber 64.501.200 K.G., dus samen 74.800.745 kilo. In September 1901 bedroeg dit aantal 6.934.596 kilo en in October van dat jaar 78.384.833 kilo, dus samen 85.319.429 kilo. Derhalve zijn in de maanden September en October van dit jaar ruim 42 millioen kilogram uit ons land minder naar België gevoerd dan in hetzelfde tijdvak van 1901. De heer P. J. Wortman, burgemees ter van Zaamslag, heeft dezer dagen het geluk had een prachtigen arend te schie ten, welke een vlucht had. van 2.20 M. Voor de omgeving was de roofvogel een gevaarlijke wild- en kippendief. (jrcinen^d. Te Zuidwolde, gemeente Hoogeveen, kwam het vierjarig zoontje van G. J. Wes- selink met zijn kleertjes te dicht bij het vuur, zoodat deze vlam vatten. Toen de vader (de 'moeder is overleden) na eenige oogenblikken thuis kwam, vond hij zijn kind geheel zwart geblakerd en met brandwonden overdekt terug. De dood maakte spoedig een eind aan het smartelijk lijden van het kind. Te Berkel (Z. H.) is de melkboer J. Veemers, doordat hij misstapte, door het zolderluik gevallen, met het noodlot tig gevolg dat hij op de plaats dood bleef. Aan het spoorwegstation te Dord recht is Zaterdagavond ruim 11 uur de los-remmer A. Kroetnadat hjj de lan taarns had opgehangen aan den achtersten wagen van den goederentrein, waarmede hij kort te voren uit Rotterdam was ge komenbij het oversteken van de rails gegrepen door de locomotief van een van de zijde van Rotterdam komenden trein der Hollandsche Spoorwegmaatschappij, ten gevolge waarvan hij viel en de wielen der locomotief en vermoedelijk van een paar personenwagens over zijn rechterbeen zijn gegaan, dat daardoor is verbrijzeld. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp verleend en K. opgenomen in het Stedelijk Ziekenhuis, alwaar het been werd afge zet. Eenige uren later is hij overleden. Te Oudewater is een metselaar van een 3 Meter hoogen steiger, bij het her stellen van den gashouder, door éen mis stap daaraf gevallen. De ongelukkige kwam met het hoofd op een stapel steenen terecht en is weini ge oogenblikken later aan de gevolgen bezweken. Een dochtertje van den seinhuis- wisselwachter Jansen, is vermoedelijk door trein 455, tusschen diens woning en den overweg nabij het station Ressen-Bemmel doodgereden. Te Haarlem is bij nacht diefstal ge pleegd bij zekeren Van H. in de Linscho- terstraat. Gestolen zijn een gouden hor loge met ketting, een zilveren horloge en 3 rijksdaalders. Vermoedelijk is men met een valschen sleutel binnengekomen, wijl de deur des ochtends open was. De ontvreemde voorwerpen lagen in een doosje op de beddeplank in het bed, waar man en vrouw sliepen. Mijnheer de Redacteur Dat een uwer lezers te Aardenburg zich geneigd voelt, naar aanleiding van het aanvankelijk niet herkiezen van een be stuurslid der muziekvereeniging aldaar de tegenstanders van diens candidatuur te ka pittelen, kan ik uie best voorstellen, maar dat hij daartusschen een tirade werpt aan het adres van de muziekvereeniging alhier, komt mij weinig gepast voor. Te minder omdat de Aardenburgsehe toestanden, waarvan die strijd aldaar een uitvloeisel is, toch hoegenaamd niet in verband staan met de toestanden hier. Ook de krasheid waarmede te A. ten opzichte van die weinig beteekenende baan tjes wordt gehandeld, zou ik haast zeg gen, kennen we hier niet. En of er hier nu al een strijd als door hem bedoeld bestaat, dat schaadt toch de vereeniging te A. niet. Als alle vereenigingen getoetst moesten worden aan de m iraal hunner beginse len, dan zouden er weinigen zijn, die dien toets zouden, kunnen doorstaan. Want gelijk alles onvolmaakt is, is zulks ook het vereenigingsleven. EEN LID VAN «UIT HET VOLK VOOR HET VOLK". Breskens, Dec. 1902. Aardenburg, den 3 December 1902. Mijnheer de Uitgever. Vooraleer te antwoorden op het inge zonden stuk, van een anoniem lezer uit Aardenburg, moet ik u zeggen, dat ik maar voor ditmaal uw correspondent ben, en dat ik daartoe door niemand ben aangezet, want ik zou niet graag de »castanjes" uit het vuur halen voor een ander zooals er misschien wel zijn 1 De schrijver kan zich gaarne verbeelden, dat het gerucht loopt dat ik, «bezweken onder den aandrang mijner geloofsgenoo- ten, voor de benoeming heb bedankt" wat niet veel minder beteekent dan «gedwon gen te bedanken". Ik verklaar hier opentlijk dat niemand, hoegenaamd niemand, bij mij heeft aan gedrongen, om die betrekking te aanvaar den of te weigeren en dat ik niemand heb geraadpleegd. Wat «geloofsgenooten" aangaat, dit woord komt naar mijn oordeel, hier niet te pas; er bestaat hier goede overeenkomst tus schen de verschillende gezindheden en ik geloof niet, dat ooit iemand aan inij heeft kunnen bemerken, dat ik min achtiog heb betoond voor andersdenkenden, al waren zij doopsgezind of protestant, of sociaal of de mocraat of vrijmetselaar! Wat politiek aangaat, ik zou liefst dat punt onaangeroerd laten maar aangezien èn uw correspondent, èn den heer v. d. Hemel, het op mij schijnen gemunt te heb ben, moet ik daarover een woord reppen, alhoewel met grooten tegenzin. De heer v. d. Hemel heeft »dit en dat" hooren zeg gen hij zelf heeft mij bekend, dat zulks al niet zou voorgevallen zijn, ware ik de eerste maal tegenwoordig geweest; dit wil ik aannemen maar meent die heer dat ik mijne zaken zal verwaarloozen voor eene herkiezing in 't muziek, waaraan nog nooit iemand bijzonder belang heeft gehecht ten zij eenekliek bij de benoeming van den Heer v. d. Broecke 1 Hierover zou ik veel meer kunnen schrij ven, doch wil liever daarover zwijgen, om dat dit tot politiek zou kunnen aanleiding geven en dat ik mij geene politieke zaken wil aantrekken. Wat aangaat de overwinning van «Bier op Genever" dat is maar flauwe praat, maar wat moet zegepralen, is waarheid boven valsche bedenkingen. In durf hopen Mynheer de redacteur, dat gij deze bovenstaande regelen, als ant woord op bedoeld stuk, zult gelieven over te nemen. Intusschen dank ik U op voorhand, J. A. HAVERLAND, brouwer. Aardenburg. 371ste Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 2 Dec. 30. 417 1207 1294 1296 3310 5181 18958 18975 Trekking Woensdag 3 Deo. 400 18999 30. 359 438 464 469 1206 1209 1228 1329 1335 1340 5152 5164 14781 20430 Trekking Donderdag 4 Dec. 30 5172 CORRESPONDENTIE. Tengevolge van de veelheid der stof is het slot van het hoofdartikel «Een Pensi oen" blijven liggen tot een volgend num mer. Red. Arrondissemcnls- Rechtl. Middelburg. Zitting van heden Vrijdag 5 Dec. A. N. G., 15 j., koewachter te Hoofd plaat is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. H. d. B., 16 j., dienstknecht te Sluis (Heille) is wegens mishandeling veroor deeld tot 4 maanden gev. str. P. A. v. d. A., 22 j., landbouwersknecht te Zuidzande is wegens dierenmishandeling

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2