Mij is de wrake. No. 751. Zaterdag1 6 December 1902. 12e Jaarg. voor het voormalig 4e distriet. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad Binnenland. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERT ENTIËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur llit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIEIjEJIA.V te Breskeus. mm———MMM—MM Door den heer Iv. J. A. G Collot d'Escury, Afgevaardigde in het Hoofdbe stuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland" voor de afdeeling Hulst, is aan de minis ters van Waterstaat, Financiën en Buiten- iandsche Zaken het volgend adres gezon den. Honlenisse, 29 Nov. 1902. Excellentie Het Uitvoerend deel van het Hoofdbe stuur der «Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland' heeft het noodig geoordeeld UExc. uiteen te zetten, waarom die Maatschappij geen adres in zake de Suikerkwestie inzond Uit die uiteenzetting, vervat in bet uw UExc. aaugebodene en mi] in afschrift ge zondene schrijven, d.d. 24 dezer, blijkt mij, dat het Uitvoerend deel in de meening verkeert, dat het door mij in de Hoofd bestuursvergadering gedane voorstel, om ons van het inzenden van een adres te onthouden, niet beru-te op de door mjj in die vergadering aangegevene gronden, doch dat bij mij veeleer eene verigene lofwaardi ge vrees voor een onzuivere stemming in het spel ions. Ik stel er prijs op te verklaren, dat die vrees geen oogenblik bij mij bestaan beeft en waar mij bij raadpleging gebleken is, evenmin bij mijn mede-afgevaardigde voor de afdeeling Hulst, den lieer Fruytier, lid 2e Kamer der Staten-Generaal (geen aan deelhouder van de Coöperatieve Suiker-fa- briek) die mijn voorstel steunde en mede verdedigde. FEUILLETON. 121. Wellicht kwam dit, omdat zij hem zoo bang en reikhalzend had tegemoet gezien, wellicht bad haar verzoek hem vertoornd, daar bet zijne zorgen vermeerderde. Zij liet de baud vallen, die slap in de hare ^g, zonder zich te sluiten en keek liem angstig in de oogen. Mijn lieve dierbare man, zeide zij fee der, gij komt too spoedig op den lichten hulpkreet, dien ik liet hooren, ik hoop, dat ik u niet verschrikt heb en ook niet vertoornd. Ik ben zoo gelukkig, o zoo gelukkig, dat gij hier zijt, dat mij in uwe nabijheid mijne angsten kinderachtig toe schijnen. Evenals zooveel nog bovendien, ant woordde hij, zich aan het venster plaat- Het voorstel, dit werd in de vergade ring uitvoerig en met nadruk toegelicht, geschiedde slechts in het belang der Zeeuw- sche Maatschappij en was, wilde men geen conflict met het uitvoerend deel veroorza ken, naar onze meening bepaald noodig. Het uitvoerend deel toch had zich o. i., door zijn schrijven aan de afdeeliugen d.d. 26 Augustus 1992, waarin liet zich sterk tegen surtaxe verklaarde, reeds lang vóór de hoofdbestuursvergadering aan UExc. te zenden, te sterk partij gesteld. Bekend nu was, dat 4 van de 8 afdeeliugen dei- Maatschappij, de afdeelingen Hulst, Krui- ningen, Tholen en Zierikzee, zich tot de Regeering gewend hadden met het verzoek om »surtaxe" in te voeren, terwijl ieder wist, dat, zooals trouwens ,ook uit de be sprekingen op de vergadering bleek, de af deel ng Heinkenszand, al was vandaar geen adres uitgegaan, zeer sterk voor surtaxe was. De stemming dier 5 afdeeliugen te samen tellende 1400 van de 2(00 leden, maakte dat bekend was, dat, zelfs indien, wat verre van waarschijnlijk leek, de 3 overige afdeelingen het geheel met het uit voerend deel eens waren, de meerderheid der Zeeuwsche Maatschappij bepaald voor de heffing van eene surtaxe was. Een conflict met het uitvoerend deel was dan ook onvermijdelijk en dit wilde mijn me de-afgevaardigde en ik in het belang der Maatschappij voorkomen, van daar het voorstel dat, zooals werd betoogd, nog te meer aanbeveliug verdiende, nu zich reeds onderscheidene afdeelingen in deze met adressen tot de Regeering gewend hadden. O O O send en haar den rug toekeerend. Zeker, zeide zij en bestreed dapper de tranen, welke de ontgoocheling haar in de oogen bracht, ik was nog half een kiód, toen ik met u ging. Maar nu wordt dat alles beter, het is reeds gebeterd, geef dat toe, mijn beste man. Hoe kan ik nog kinderachtig zijn, daar ik moeder ben, ee ne zoo gelukkige moeder. Ziehier, Her- bert, en zij hief het kind, dat blond en lief was als zij zelve, van den grond op en hield het voor hem, zijn wij beiden niet gelukkig, in weerwil van zoo menige zorg Hij wierp een lialven blik op het klei ne schepsel en zeide toen Het is mij eene geruststelling, Magdalena, dat het kind u zulk een troost is. Het is echter ook een oude ervaring, dat de moederlief de grooter is, dan de echtelijke liefde, dat de verhouding tusschen moeder en kind de eenige onverbreekbare is op de wereld. Evenals iedere echte liefde, hernam zij, Bij de Dinsdag gehouden herstemming voor een lid van de Tweede Kamer voor het district Leiden is gekozen de heer prof. mr. W. van der Vlugt (lib.) met 2087 st. De heer J. de Lange (a -r.) had 2076 En in het district III te Amsterdam moet herstemd worden tusschen de heeren mr. P. J. Troelstra (soc.-dem.) die 2476 en J. W. Yzerman (lib.) die 1165 st. had. De verwachting is thans dat mr. Troel stra gekozen zal worden en om die ver wachting te verwezenlijken wordt gewerkt om de kerkelgken te bewegen op dezen te stemmen. Het door dezen verachte altaar, de ge smade Bijbel en de verfoeide Brandkast worden nil aangebeden als een welkome hulp voor den soc.-democraat, die ons in dezen weinig consequent lijkt. Of is het maar om 't baantje te doen en komt het er dan niet op aan door welke hulpmid delen men het verovert In verband met de groote diefstal len op een Engelsch kantoor te Middel burg zullen velen er belang in stellen, iets te vernemen aangaande de wijze, waar op het bedoeld kantoor werkt en hoe het mogelijk was, dat zulke geweldige hoe veelheden brieven werden ontvangen. De firma Stoddart dan gaf reeds enkele jaren een courant uit, te Londen verschij nende en «Sporting Luck" genaamd. In die courant, die voor een penny 5 cent) te koop was, werd gerege ld gelegen heid gegeven tot deelneming aan een ra- het kleine meisje nederzettend. Meent gij dan werkelijk, Herhert, dat Veronica mij dierbaarder is dan gij, dat het geluk, haar te bezitten, grooter is dan dat, om u toe te behooren Neen, kom hier en wees goedwees niet zoo somber en zwijgend, wij staan toch nog na tot elkander. Nog, hernam hij langzaam, maar hoe lang Hoe lang denkt gij, Magdalena, dat deze toestand nog duren kan Zij boog het schoone hoofd en antwoord de bedroefd Niet lang, dat wefet ik. Daar om deed ik n den voorslag, mij een deel onzer zorgen over te geven, ik zal ze aan nemen als een geschenk, mijn Herbert. Hij maakte een misnoegde beweging met de band. Wat baat ons dat 1 Wat gij verdient, zal wellicht toereikend zijn, om de ellendige huur te betalen en in uw ei gen onderhoud te voorzien, maar voor mij Voor u, herhaalde zij aarzelend. Voor mij persoonlijk beteekent het niets. Ik heb in het vaste vertrouwen, de erfge- cing competition. Hiervoor was in het blad eene lijst opgenomen tot deelneming aan deze competition 't bestond hierin, dat men voor aangewezen wedrennen de winners moest trachten te vinden en deze invullen op het bedoelde lijstje. Gewoonlijk was 't voor drie of vier wed rennen de ingeschreven paarden van die wedrennen kwamen dan in die courant voor. Voor elk lijntje dat men invulde moest 5 et. betaald worden alleen de eer ste lijn was vrij door het aankoopen van eeu courant. Zoo dikwijls men dus een lijn invulde, zoo dikwijls moest 5 ets. bijgevoegd wor den 't kwam er echter op aan, de win ners van de aangewezen wedrennen opéén lijn in te vullen. De prijs, die uitgeloofd werd, hing af van de meerdere of mindere bekendheid der wedrennen, dat bedroeg van 500 pond sterling tot 1000 (pd. st. is /12-) Alleen voor zeer groote wedrennen, meer bekend onder den naam van principal ra ces, was de competitie anders ingedeeld dan moest men trachten de vier eerstaan- komende paarden van zulk eqn ren in de juiste volgorde op te geven, doch eveneens weer op één lijn en werd daarvoor van 1500 tot 3000 pd. sterl. uitgeloofd. De deelnemers, die nu de juiste opga ve hadden ingezonden, trokken den prijs waren er meerdere winners, dan werd de prijs gelijkelijk onder de winners verdeeld en was er niemand die de paarden in de juiste volgor de had opgegeven, dan werd de prijs toegekend aan hem of hen, die 't daaropvolgend grootst aantal in de juiste naam van mijn oom te zijn, sommen op genomen, om onze vereeniging mogelijk te maken en het huishonden fatsoenlijk in te ten, sommen, welke ik nimmer kan terug betalen. Ik geef toe, dat ik als alle ver liefden, waarin wat te ver gegaan ben, het geleek wel een tijd van dwaasheid. Maar zooals de zaken nu staan, zullen zij boven mijn hoofd losbarsten, als ik niet ont vlucht en om dat te bespreken met u, ben ik hier. Een zeldzame beklemdheid beving ,haar, zij gevoelde plotseling eene zwaarte in al hare leden, zoodat zij zich neer moest zet ten en Herbert nam plaats tegenover haar. Breng het kind weg, Magdalena, zeide hij, het zijn beslissende vrugen, welke ik u moet doen en ik wil niet gestoord wpr- den. Ook dat deed zij, maar terwijl zij de kleine ophief was het haar, als droeg zij een centenaarslast op de bevende armen. Zij schelde, om het kind aan het meisje

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 1