Gemengd. Jngczonden. herhaling in herinnering gebracht worden, dat op het programma was verzocht niet te rooken. Dat men toch niet begrijpt, dat zulks uitsluitend gedaan wordt in het belang van het dames-publiek en van de spelers of speelsters zoo die er zijn. We behoeven het heusch niet als nieuws te vermelden, dat het torenuurwerk zjjne voltooiing nadert. Ieder kan dat zien. Even goed als dat de indruk, dien de ui terlijke verbetering maakt, een zeer gun stige is. Het nieuwe uurwerk is van alle gemak ken voorzien vier wijzerborden met groo- te dubbel wjjzers en flinke cijfers, bene vens het heel- en halfslag, voorzien alles zins in de behoefte van elkeen, die prijs stelt op een goede en eenigszins offioieële tjjdsaanwjjzing. Gelijk bekend, is het aan den heer T. F. Blanken, oud-rijks-havenmeester alhier te danken, dat we spoediger dan we kon den denken zulk een degelijke gemeente- klok hebben. De schenker heeft door deze daad wer- keljjk velen aan zich verplicht en als tolk der ingezetenen zeggen we hem daarvoor dank. Ook de leverancier, de heer A. Yse- boudts van Asten (N. Br.) heeft alle eer van zjjn werk. Bjj de heden gehouden verkiezing van een lid in het college van notabelen der Ned. Herv. Qem. alhier, werd het af tredend lid. de heer C. Dieleman herkozen met algemeene (21) stemmen. De gisteren door de vereeniging lEmma" alhier gehouden Bazaar ten be hoeve der armen heeft netto ƒ60 opge bracht, welk bedrag aan het Diaconie- Armbestuur ter hand wordt ter hand ge steld. Het sinds 18 Juli jl. van kracht zjjn- de verbod tot het schuren enz. der straten en stoepen, is heden bij openbare af kon- diging ingetrokken. Ds. P. J. Steinz te Stavenisse, die laatst bedankte voor het beroep naar Hoek, heeft thans een beroep ontvangen naar Westkapelle. Men schrijft uit Middelburg Zooals bekend zijn nu vjjf personen ge arresteerd als verdacht van diefstal op het bookmakerskantoor Er kunnen echter elk oogenblik nieuwe inboedel neemt mijnheer Poddleton terug natuurlijk tot geringen prijs. Lamb heeft bevel, alles zoo in te richten, dat de graaf ieder oogenblik kan vertrekken, zoo dra hij wil, want van het gezantschap is hjj reeds ontslagen. Dan zijn wij dus opnieuw zonder be trekking, bromde de koetsier, gaat Lamb dan mede naar Duitschland? Niemand, mijnheer gaat alleen, evenals hp gekomen is. Hij neemt niets Engelsch mede, dan zijne betaalde rekeningen en dat is ge iris een kostbaar aandenken. Het gesprek verstomde, want de graaf trad naar buiten, noemde eene straat en huisnummer in de City en na een snel len rit hield het rjjtuig stil voor het huis van een bankier. De graaf toonde een assignatie op de bank van Engeland van duizend pond en verlangde de uitbetaling door den bankier piet in papier, maar in goud. (Wordt vervolgd.) arrestaties verwacht worden, wijl de justi tie haar onderzoek met den meesten ijver en zoo uitgebreid mogelijk voortzet. Op het bantoor waren atwisselend tus- schen de 10 en 20 klerken werkzaam. De groote hoeveelheden postzegels, wel ke ontvreemd werden, schijnen in Enge land van de hand te zijn gedaan, terwijl ook de postal-orden daar te lande verzil verd werden. Allerlei geruchten doen de ronde over de sommen, welke ontvreemd werden, doch hieromtrent kan nog niets met zekuheid gezegd worden. Zooveel schijnt echter zeker, dat het totaal ontvreemde bedrag eene kolossale som bedraagt. De aangehouden Duitscher M. moet al les bij een Engelsche Bank, geleidelijk een bedrag van 1000 pd. st. gedeponeerd heb ben. Het kantoor der firma Stookhuis werd hier geopend in Januari 1901, dus bestaat bjjna twee jaren, waaruit van zelf spreekt, dat niet met eenige zekerheid te zeggen valt, wanneer de diefstallen begonnen /.ijn en nog veel minder, hoe groot h t gesto len bediag is. De groote uitgaven, welke sommige per sonen echter deden, schijnen bij de linna argwaan gewekt te hebben, met het be kende gevolg. Het is niet te gelooven met welk een overgroote belangstelling het publiek deze zeer ernstige zaak volgt. Nog wordt gemeld Misschien is de heer Stoddart door het volgende feit tot de ontdekking gekomen Voor ruim veertien dagen vond een onzer stadgenooten des avonds op den Dam een geldswaardig papier van 5 p. st. met den naam Stoddart er op. De vinder zond met een begeleidend schrijven het gevon dene aan den heer S. Deze liet daarop den vinder nitnoodigen ten zijnen kantore ten zijnen kantore te willen komen, waar aan welwillend werd voldaan. Er werd veel tusschen hen besproken en aan het eind verzocht de heer S. er g en rucht baarheid aan te willen geven, teneinde daardoor eerder den dader of de daders van zeer vele diefstallen ten zijnen kan tore te kunnen ontdekkeij. Nu de zaak der diefstallen in handen der justitie is, meende den vinder het wel te mogen openbaren. De >Midd. Crt." meldt nog Als een bewijs op hoe groote schaal de diefstal is gepleegd, kan dienen dat, naar beweerd wordt, elke week iemand expres de reis van Londen naar Middelburg maak te om de postal-orders en postzegels op te koopen. Naar men zegt, bestond daarvan een soort markt met vasten koers. Te Haarlem is uit het Spaarne na bij de Turfmarkt uit het ijs gehaald het lijk van een man, die vermoedelijk 's avonds te voren van een urinoir gebruik had wil len maken en toen te water is geraakt. Het is gebleken te zijn Jacobus Vol- bregt, timmermansknecht aldaar. In de koude nachten der vorige week zijn te Londen niet minder dan 20 dak- loozen, die onder den blooten hemel sla pen moesten, bezweken. Aan den Langendijk (N. H.) staan nog honderdduizenden kooien te velde, waaraan door de hevige vorst eene groote schade is toegebracht. De sluitkool is niet geheel verloren, doch de waarde daarvan is toch aanzienlijk ver minderd. Het best kan de gele kool nog de vorst verdragen. Geheel verloren zijn echter de bloem- koolen, waarvan ook nog honderdduizen den te velde staan. Enkele gelukkigen, die hun kool reeds binnen hadden, zullen deze voor een hoo- gen prijs van de hand kunnen doen. Een landbouwer te Reiderwolder- polder, gemuenle Finrieiwold, met een groot landgebeuik, aandeelhouder van de Coóperat'eve Stroocartonfabriek »De Toe komst", heeft voor zijn stroo, oogst 1901, ruim ƒ10.000 ontvangen. In vroeger jaren werd dit artikel als waardeloos beschouwd en verbrand. Te Ochten (Neder Betuwe) is een 14 jarige knaap uit IJzendoorn Zaterdag op den loswal bekneld geraakt tusschen twee bietenkarren. Hij kreeg daarbij zulke ernstige verwon dingen, dat hij na twee dagen lijdens aan de gevolgen is bezweken. Te Kessel provincie Limburg, is door onbekende oorzaak de hoeve met schuur en stal van een landbouwer Jong- bloedt tot den grond afgebrand. Niets kon gered worden, drie koeien en eenige geiten zijn omgekomen. Alles was verzekerd. De Deensche politie heeft een nieuw middel ter bestrijding van drankmisbruik uitgedacht, dat zij met goed gevolg toe past. Zij heeft bepaald, dat de tapper die het laatste glas inschonk voor een in kenlij- ken staat aangehouden drinkebroer, het rijtuig moet betalen waarmede hij naar huis moet worden gebracht, de schade, welke de beschonkene aanricht en de ge neeskundige hulp, als die noodig is. Nn passen de tappers wel op, dat zij niemand dat laatste glaasje" inschenken. Te Angerloo (Gelderl.) is deze week een werkpaard van den landbodwer F., dat utt een kolk in de weide, door het ijs ge zakt en aldus omgekomen. Dat paarden het slachtoffer worden van het ijs gebeurt zeker niet dikwijls. Te Haarlem is Woensdagnacht bij de wed. Zijp, aan de Zoniervaart, het win kelraam met een breekijzer opengebroken en zijn eenige winkelwaren ontvreemd. Geld was niet in den winkel aanwezig. Eveneens werd ingebroken bij den win kelier Vermeer aan de Generaal de Wet straat. Door opschuiving van het winkel raam werden eenige flesschen met inmaak ontvreemd. Door het leven, dat men maakte werd Y. wakker, waardoor grooten diefstal werd voorkomen. Te Mechclen (Limburg) is de zoon van den molenaar Hopstein met hond en kar te water gereden. Hij werd eenigen tijd na het ongeval dood opgehaald. Hij is in deze familie de vijfde, die ,den den dood in het water vindt. Te Deurne is een voerman van zijn kar gevallen doordat zijn paard een zij sprong maakte, met het noodlottig gevolg dat de man op de plaats dood bleef. Aan de Belgische grenzen kwam on langs een rijtuig met een vrooljjk brui loftsgezelschap. Op de voorste bank zat de bruidegom, in fluisterend gesprek met zijn bruid, die, achter haar witten sluier, stil en half in gepeins verzouken naar hem scheen te luisteren. De grensbeambten visiteerden het rij tuig vrij vluchtig, maar toen het heen zou rjdeu, merkte een hunner op, dat de bruid zoo onbewegelijk stil zat. Hij riep haar iets toe, maar hij kreeg geen antwoorden zij bewoog zich niet Toen sprong hi) op de trede van het rijtuig, rukte den sluier der bruid af en zag dat de bruid een pop van blik was, welke waarschijnlijk met sterken drank was gevuld. Hij had echter geen gelegenheid zijn vermoeden omtrent de blikken bruid nader te bevestigen, want het rijtuig rolde in snelle vaart heen en was weldra uit het gezicht. Te Goes vervoegde zich dezer dagen een reizend photograaf bij de winkeliers met het aanbod photographieë'n van hun ne winkels te maken, tegen betaling van een gering bedrag en in een paar uren tijds af te leveren. Binnen den bepaalden tijd ontvingen de winkeliers de photographie in een geslo ten enveloppe, welke niet voor den avond mócht geopend worden, want het daglicht was te sterk voor het kunstproductbij lamplicht zou men het kannen bewonde ren. Des avonds bleek echter, dat de photographie totaal waardeloos was, maar de winkeliers hadden reeds betaald en de photograaf was reeds vertrokken. Aardenburg, 27 Nov. 1902 Mijnheer de Redacteur In een kort bericht in uw vorig num mer is melding gemaakt van de herbenoe ming van den heer P. F. van den Hemel als bestuurslid van de muziekvereeniging. In wijder kring is het misschien niet bekend, dat de aftredende in de voorlaat ste algemeene vergadering bij de gehouden stemming om te voorzien in zijne perio dieke vacature is gevallen tegenover den heer J. A. Haverland. Deze heeft echter, naar luid der gerueh- ten, bezweken onder den aandrang zijner geloofsgenooten, voor de benoeming be dankt. Alhoewel dus het bier (de heer Ha verland is bierbrouwer) het in dezen van de »vergunning" (de heer Van den Hemel is slijter) heeft gewonnen, een strijd die ook ten uwent in de muziekvereeni ging, naar ik eens hoorde, van invloed moet zijn bij »vergunning"-bezitters, heeft toch eindelijk de heer v. d. Hemel geze- vierd, zij 't dan ook niet schitterend. Immers als men bij eene periodieke af treding eerst de volstrekte meerderheid niet haalt, en bij eene volgende verkiezing deze slechts even bereikt, dat kan dat bij on- ingewijden den indruk verwekken, dat het vertrouwen in zoodanig bestuurslid is ge schokt. Men dient echter te weten, dat enkel de politieke beweging in onze gemeente ook een belangrijke rol Heeft gespeeld bp deze stemmingen. Kleinzielig moge men het noemen, maar het is eenmaal zoo in 't groot en ook in 't klein.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2