Gemengd. telling ran de nummers in de bus geschied de overeenkomstig het getal ingeschreve nen. Voorts deelde de rapporteur mede, dat nog waren ingekomen adressen van twee andere belanghebbenden, die, evenals de rapporteurs, van meening, dat de ingedien de bezwaren niet tot vernietiging van de loting zouden kunnen leiden, op handha ving daarvan aandrongen. De reclamanten Van Lierop en Holle man, ter vergadering van Gedep. Staten aanwezig, handhaven hunne bezwaren. De beslissing wordt later medegedeeld. De Koninklijke familie komt tegen de helft van December van het Loo alwaar zij na den terugkeer uit het bui tenland nog een zestiental dagen zal ver toeven naar de Residentie, om aldaar den winter door te brengen. De heer Jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, lid van de Tweede Kamer voor het district Zierikzee, gaat zich met terwoon te 's Gravenhage verstigen. Door zijn verlaten van de Provincie komt mede eeue vacature in de Provinci ale Staten van Zeeland, waarin hij sinds 9 Mei 1871 voor Goes zitting had. Na de opening van de Provinciale Staten van Zeeland, door den voorzitter Mr. A. J Roest, zijn de meeste te behan delen punten naar de afdeelingen verzon den, o. a. het voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van het aangehouden verzoek van het comité voor de tram Brouwershaven- Burghsluis, om subsidie in de kosten van aanleg en exploitatie van die tram, met nader ingekomen adressen van ingezete nen uit de betrokken gemeenten, om het subsidie wel te willen verleenen, alsuit Renesse een adres met 105 handteekenin- gen, Noordwelle met 69, Haamstede met 144, Burgh met 106, Serooskerke en Dui- vendijke ieder met 37. Nog werd ter tafel gelegd een voorstel van Ged. Staten, om in te willigen een verzoek van de Naamlooze Vennootschap stoomtram HulstWalzoorden, om den termijn, waarop de geheele lijn in exploi tatie moet gebracht zijn, te veranderen van 1 Januari tot 1 Augustus 1903. Ook dit voorstel werd naar de afdeelin gen verzonden. De volgende bijeenkomst werd bepaald op Vrijdag 14 Nov. BRESKENS, 7 November 1902. Tegen 15 dezer is benoemd als kom mies der rijksbelastingen te Etten (N.-B.) de heer I. J. van de Vijver te Schoon- dijke. stroomen in de heete kamer en zjjn nog heeter voorhoofd verkoelen. Daar buiten jubelden duizend vogelke len den ontwakenden dag tegen, menschen- stemmen weerklonken op den hof en een licht jachtrijtuig rolde voorbij, waarin een hem bekend kantonrechter uit de nabuur schap gezeten was. Het was merkwaardig, hoe helder zijne gedachten zich van elkander afzonderden in de menigte voorstellingen en overleg gingen, hij herinnerde zich plotseling, dat er heden een jacht zou gehouden worden, waartoe hij was uitgenoodigd, maar waar voor hij bedankt had, in de verwachting dat deze dag gewichtiger eischen hem zou stellen. Vernietigd jstaarde hij in den gouden morgen, moest, moest het het dan zijn (Wordt vervolgd.) Ten overstaan van het bestuur der vereeniging Welbegrepen Eigenbelang" te Aardenburg werd Dinsdagnamiddag aan besteed de levering van 383500 K.G. Su- perphospbaat. Ingeschreven werd door P. Hoste te St. Laureijns ƒ2.72, P. J. Scheele te Terneu- zen ƒ2.715, R J. Versluijs te id. ƒ2.705, Weijkinan en Schippers te Breskens 2.695, Schollaert te Gent ƒ2.62 en J. van Arenthals te Hansweert ƒ2.595, alles per 100 K.G. Hoofdplaat, 5 Nov. Hedenmorgen is een tjalkschip geladen met beetwortelen, op den berm gevaren. Nadat de lading tot op ongeveer de helft was gelost is het vaartuig in den na middag bij wassend water, vlot gekomen. Met ingang van 1 Dec. a. s. is de kapitein G. H. Frassr, benoemd tot com mandant van het algemeen depot van dis cipline te Vlissingen. Gisteren nacht om twaalf uur keer de de lampenist J. B., wonende te Mid delburg, met zijn 23 jarigen zoon terug aan booid van het in het droogdok lig gende stoomschip «Koningin Wilhelmina" van de Maatschappij Zeeland. Vader en zoon begaven zich langs ver schillende zijden aan boord en sedert is de vader niet wedergezien. Men vermoedt, dat hij in het water ge vallen en verdronken is. Onmiddellijk is naar den vermiste ge dregd, doch tevergeefs. - Men schrijft uit Koewacht In deze en andere gemeenten aan de Belgische grenzen worden jaarlijks groote hoeveelheden sigaren verhandeld. Zelfs kleine winkeliers hebben steeds aanzienlijke hoeveelheden in voorraad. Deze sigaren gaan alle naar België en worden door de smokkelaars bij 500 a 1000 tegelijk opgekocht. Alle herbergen, welke niet meer dan 4 a 5 uur van de Nederlandsche grens liggen, worden door de smokkelaars geregeld van Hollandsche sigaren voorzien Dit smokkelen geschiedt niet des avonds of des nachts; maar gewoonlijk op klaar lichten dag. De smokkelaars maken van 5 a 6 kistjes een pak. binden zich dat op den rug en met een man of vier achter elkaar trekken zij dan langs zij- en binnenwegen naar de plaats hunner bestemming. Gewoonlijk loopen deze smokkelarijen goed af. Dezer dagen echter viel het anders uit. Drie broeders uit de Belgische gemeen te Doosselaere kwamen hier om sigaren. Nauwelijks waren zij daarmede over de grens, of zij werden door eenige ambte naren opgemerkt. De smokkelaars zetten het natuurlijk op een loopen. Een wilde jacht begon, waarbij ook ee nige revolverschoten gelost werden. Onderweg moest men over een vaart. De twee vlugsten sprongen in een bootje en roeiden naar de overzijde. De derde kwam te laat. Zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong hij, ofschoon hij geheel bezweet was, in het koude water. Met groote moeite bereikte hij de over zijde, doch juist toen zijn broeders hem wilden grijpen, viel hij terug en, en ee nige oogenblikken later werd hij leven loos opgehaald. De ongelukkige was 27 jaar, gehuwd en vnder van één kind. In den nacht van Dinsdag op Woens dag heeft vóór Borssele eene aanvaring plaats gehad tusschen de stoombooten Clanmenzeis en Silvis, waarbij laatstge noemde is gezonken. De geheele bemanning werd door die van het andere schip gered. Dat de boomen aan een zeer goeden prijs staan blijke hieruit, dat Woensdag door den heer Calon grondeigenaar te IJ- zendijke 57 olmen. 13 esschen en 7 po pulieren bij inschrijving werden verkocht voor de soul van ƒ4271 aan J. de Ligny te Zuidzande. Voorts was ingeschreven door C. Brak man te Groede voor ƒ4230, Alberts te Middelburg ƒ3960, S. de Smidt te Schoon- dijke ƒ3850, Gebrs. Verbeeke te Sint Lau reijns ƒ3830 en E. de Ruijter te id. 3800. Te Zaandam hadden drie jongens van 13 en 14 jaar het plan gevormd, om, in navolging van zoovele anderen, ook eens een reisje naar Dusseldorf te maken. Om te voorzien in de behoeften aan reis geld had een der jongens van ziju vader, bij wien hij in de leer was, zes horloges medegenomen, met de bedoeling die onder weg te verkoopen. Zoo trokken ze Zondagavond op weg, te voet door den Zaandammerpolder, naar Amsterdam. Daar sliepen twee van de jongens des nachts in een der karren, welke gewoon lijk in grooten ge-ale bij het Viaduct staan de derde herinnerde zich een oom in Amsterdam wonende te hebben. Toen deze oom van de voorgenomen reis hoorde en hij vernam dat dit buiten we ten om van de ouders geschiedde, besloot hij hem onmiddellijk naar Zaandam terug te brengen. De beide andere knapen echter koch ten den volgenden morgen een spoorkaar tje naar Arnhem, na eerst een paar hor loges te hebben beleend. Te Utrecht werden zij opgemerkt door een politie-agent in burgerkleeding, die hun doen niet in den haak nond. Deze besloot hen te volgen en maakte de reis naar Arnhem met de jongens mede. In den trein maakte hij een praatje en zoo kwam hij op de hoogte van de plan nen der reislustige knapen. Te Arnhem aangekomen maakte de re chercheur een einde aan de zaak en deed hen weer terugkeeren naar hunne ouders te Zaandam. Nabij het Sterrenbosch te Utrecht is Woensdagavond een fouvier van de infan terie, G., in het water .geraakt. De brugwachter van de Willemsbrug, door eenige knapen gewaarschuwd, wist eenige oogenblikken later den drenkeling op het droge te halen. Het leven was toen bljjkbaar reeds ge weken. Per brancard werd het lijk naar het militair hospitaal gebracht. Uit eenige equipementstukken, die op den kant waren neergelegd, kon men de gevolgtrekking maken, dat de man zelf moord heeft gepleegd; evenwel wordt deze conclusie in twijfel getrokken. Te Haa merlis het des Zondagsavonds in de hoofdstraten zoo onveilig geworden, dat er geen Zondag voorbij gaat zonder dat klachten inkomen van aanrandingen of vechtpartijen van de zijde van opge schoten straatjongens. Een dergelijke klop partij had Zondagavond omstreeks elf uur plaats in de Groote Houtstraat bij de Nieuwstraat, zonder dat de heeren, op wie de aanval gericht was, daartoe ook maar eenige aanleiding gegeven hadden. Eerst toen de bende verdwenen was, verscheen de politie. Aanwonenden zijn nu voornemens, in zake die onveiligheid een adres aau den Gemeenteraad te richten. Te Gouda is bij het afbreken van de gebouwen, op het terrein der R.-K. kerk, een gedeelte van een muur ingestort. Een balk kwam op het achterhoofd van den werkman P., die daardoor een hersen schudding kreeg. De ongelukkige werd naar het Gasthuis overgebracht en is al daar overleden. Te Brussel is Zondagavond een au tomobiel, welke uit Bois de Cambre kwaui, met een huurrijtuig in botsing gekomen. De drie menschen, die er in zaten, wer den door den schok op den grond gewor pen en zoo ernstig gewond, dat zij naar het gasthuis gebracht moesten worden. Het paard van de »fiacre" werd gedood, maar de koetsier bleef ongedeerd. Het ongeluk moet daaraan te wijten zijn, dat de automobiel in strijd met de politieverordeningen, links had gereden. Nabij Meppel is Zaterdagavond on opgemerkt G. de Vries, uit Havelte, op zijn rijwiel in de bermsloot langs den As ser straatweg gereden. Den volgenden morgen vond men zijn lijk. De 58-jarige H. T., te Enschede, was Zaterdagmiddag bezig met het maken van een bakkersoven in een perceel aan de Koningstraat. Op eens geraakte hij bedolven onder een neerstortende steeu- massa. Hij werd daarbij zóó ernstig ge wond en gekneusd, dat hij kort daarop is overleden. In den nacht van 3 op 4 September werd zekere heer d. V. te Amsterdam, op straat beroofd van een bankbiljet van duizend gulden. Hij had dien dag eeu belangrijk bedrag aan geld ontvangen, had, hetgeen in dit geval dubbel verkeerd was, den beker wat al te vlijtig aangesproken en was in den laten avond, onder den invloed van het gebruikte, de straat opgegaan. Op de Stadhouderskade bij het Vondel park was hij, dat kon hij zich later nog goed herinneren, aangesproken door iemand, die hem om vuur vroeg en die daarop met nog een persoon, haastig het Vondelpark inliep. Even daarna greep de heer d. V., in zijn binnenzak, en zoo beneveld was hij niet, of hij kwam tot de ontdekking, dat zijn portefeuille met het bankbiljet van duizend gulden weg was. Zekere H. Scholteu, bijgenaamd sde koubeitel", werd als verdacht hiervan aan gehouden en voor de Rechtbank gebracht, Hij beweerde wel van niets te weten, maar de bestolene herkende hem en ook bleek, dat hij dezen dienzelfden avond ook al op den Dam had aangesproken en hem dus waarschijnlijk tot op de stille Stad houderskade gevolgd was. Bezwarend was ook, dat S. den dag na het gebeurde veel geld bij zich had en groot geld gewisseld had. De Rechtbank oordeelde hem schuldig en veroordeelde hem tot 4t/2 jaar gev. str.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2