Gemengd. Rechtzaken. Burgerl. stand. Adverteiitiën. toordeur, onder voorwaarde, dat de uren en dagen, waarop er van zal worden ge bruik gemaakt, onderling zal worden ge regeld, wjjl het vermoedelijk niet gaan zal, dat allen tegelijk zullen vergaderen. Het college was voor een deel niet een stemmig, nl. ten opzichte der vergoeding van vuur en licht, maar het was wel een stemmig om bjjv. de veldwachter, als hij daarvoor te vinden is, of een ander ge schikt persoon aan te wjjzen, belast met eenig t oezicht, zoo voor de kachel als voor de lampen, of deze behoorljjk uit zijn. Ook heb ik namens den heer Haan nog op iets te wijzen, nl. dat de banken niet verzet worden. Deze zijn in elk geval van zoedanige afmeting, dat er gemakkelijk in kan plaats genomen worden. De heer Reepmaker. Aan wie komt het schoonmaken Me dunkt als daar weke lijks een 100 man met slijkvoeten in komt, dan zou dat wel aan de vereenigingen moeten worden opgedragen. De heer Wijffels. Ook voor vuur en licht zouden ze wel geen groote som noo- dig hebben, maar ik kan me er wel bij neerleggen. Onder deze voorwaarden worden de ver gunningen verleend. De voorz. Met het oog op de ver plichting om de belasting-verordeningen om de 5 jaar te herzien, moeten we thans ook die van de slechts kort bestaan heb bende veemarkt opnieuw vaststellen. En wijl het met het oog op den goe den wslstand van onzen voor de Belgische regeering niet zal big ven aangaun de gren zen gesloten te houden, zou het kunnen, dat ook op onze veemarkt bij dien guns tiger toestand weer wat wordt aangevoerd. De herziening bedoelt alleen dezelfde be palingen te doen gelden. Voor die markt is in het geheel ƒ2.80 ontvangen, Eene wijziging in de begrooling van 1902 wordt goedgekeurd en daarna de zit ting gesloten. De koopman in antiquiteiten, S. A., Alberge te 's Gravenhage, ontving den 17en October jl. uit Haarlem eene brief kaart, geteekend «kapitein Bruinraad", wo nende aldaar, Lange Veerstraat 18. De briefkaart bevatte eene uitnoodiging om dienzelfden dag, des namiddags tus- schen 2 en 3 uur, zich te vervoegen aan bovenvermeld adres, om te onderhandelen over den verkoop van meubelen, goud en zilver. A. begaf zich naar Haarlem, dncli kwam daar tot de ontdekking, dat de zich noe mende kapitein Bruinraad aan het opgege ven adres niet bekend was. In den Haag terugkomende, vernam hg, dat zjjne vrouw gedurende zjjne afwezig heid uit Haarlem een ongeteekend tele gram had ontvangen, waarin zg werd uit- genoodigd, per telegram poste restant 150 over te maken. Zij had dit echter niet gedaan, omdat zij wist, dat haar man een zoodanig telegram niet zou gezonden hebben,.want dat hg voldoende geld had medegenomen. Uit een onderdek aan het telegraaf kantoor te Haarlem is gèbleken, dat het telegram was aangeboden door iemand, die zich «Alberg" noemde uit Den Haag, en dat dit geschied is den 17 dezer, des- na middags' 2 uur#34 minuten (Gi.-tgd), al- zeo, terwijl de koopman Alberge bit 's Gravenhage, te Haarlem vertoefde. r De man, die deze bedriegelgke hande ling pleegde, kan herkend worden. Hg moet ongeveer 35 a 40 jaar oud zijn. Men is van oordeel dat hg geen Hage naar is. De commissaris van politie der 2e afd. te 's Graveihuge, verzoekt opsporing van dezen verdachte. Te Monnikendam heeft dezer dagen eene zoogenaamde grap zeer droevige ge volgen gehad, door den dood van een 19- jarig braaf en oppassend werkzaam jong- mensch aldaar, P. S. genaamd. Een zjjner kameraden had zich in een wit laken gehuld en met de handen op waarts geheven was deze plotseling voor hem verschenen. De jonkman is daarvan zoo hevig ge schrikt, dat hij zwaar ziek werd en bin nen weinige dagen overleed. Bij de werken ter verbetering van de Overijselsche Vecht in de buurt van Hardenberg is dezer dagen een jouge pol derwerker 's avonds door de duisternis in de rivier gevallen en verdronken. Te Capelle (N-Br.) is een molenaars knecht bij het omzetten van de kap van den molen gevallen, met het noodlottig gevolg, dat hij op de plaats dood bleef. Te Eefde (gem. Gorsel) geraakte de landbouwer H. Blinkman, toen hij van zijn wagen wilde stappen, in de teugels ver ward, hij viel en de beide wielen gingen hem dwars over de borst. De ongelukki ge is inwendig zwaar gekneusd en zjjn toestand is zeer ernstig. Te Tinte (Oost-Voorne) heeft dezer dagen uit één gezin met tien zoons nu reeds de negende, evenals zijne oudere broeders, voor de Nationale Militie vrij geloot. Op de kust van Nieuw-Zeeland is dezer dagen vergaan de voor China be stemde stoomboot «Wentnor". Deze had o a. aan boord 500 kisten met het overschot van even zoovele, in Australië overleden Chineezen, die, volgens het gebruik, naar het vaderland worden teruggezonden, om aldaar, in allen vorm in den gewjjden grond begraven te wor den. De kisten waren elk voor een bedrag van 125 gulden verzekerd. Te Bourg la Reine bij Parijs, is Donderdagavond een moord gepleegd op een 36-jarige majoors-weduwe, Mevr. Mer- cier, die met een avondtrein uit Parijs was teruggekeerd naar dat plaatsje, waar zij een villa bewoonde, vlak bjj die van An- dré Theuriet. Men vond haar den volgenden morgen verworgd en beroofd' van portemonnaie en sieraden, dicht bij hare woning liggen. Twee soldaten die deelnamen aan ma noeuvres daar in den omtrek en die pas laat in den nacht beschonken terugkwa men, worden verdacht van die misdaad. Een brand, zoo geweldig als sinds menschenheugenis in Rotterdam niet ge woed heeft, brak gisterenavond op Fejjen- oord uit. Het was ruim half negen dat men van uit de- Oeverstrnat, ongeveer in het midden 'dér straat, rook zag komen uit een paar. raampjes op de eerste verdieping, waar een zotder is, waarop zaagsel geborgen is, en waarnaast zich een hooizqldólr bevindt. Deze zolder is ongeveer in het centrum 1 vv '4 gelegen van dat groote gebouw, aan de firma W. van der Lugt Zoon toebehoo- rende, hetwelk bjjna uitsluitend dient tot opslag en berging van duigen, hoepels en vaten, meest nieuw werk. In ditzelfde reusachtige pand, hetwelk 5 verdiepingen hoog is en dat begrensd is door Prins Hendrikkade W.Z., Oeverstraat Sleephellingstraat en Burgemeester Hof manstraat, bevinden zich ook de kantóren der firma en de woningen van de bazen P J. van Amersfoort eii van Vlugt, van den portier Kabel en van den machinist Fens, Die woningen en kantoren .zjjn aan de zijde dór Prins Hendrikkade gelegen. Kwartier voor negen had het |vuur zich dermate uitgnbreid, dat bier en 'daar de vlam uitsloeg. En steeds breidde zich van dit oogenblik de brand uit. Gansch het Noordereiland scheen, wel dra een vuurpoel door den weerschijn van de kolossale vlammen. Duizenden en duizenden menschen vulden de straten en kaden* terwijl bovendien nog velen zich aan boord van stoombooten in gescheept hadden om daarmede van uit de Koningshaven het schrikkelijk schouwspel te zien. De brandweer, hoewel alle 'Krachten in-< spannende, stond machteloos tegenover deze ontzettende vuurmassa. Te tien uur waren reeds zeven stoom- spuiten en achttien handbrandspuiten in werking en toch moest de brandweer al maar achteruit en het eene stuk na het andere aan het vernielende element prijs geven. Vijf verdiepingen hoog sloegen de vlammen toen aan alle zgden uit. Reeds was ook de stoomkui perij en kis- tenmakerij, een afzonderlijk geheel aan dezelfde firma toebehoorend en door de Oeverstraat van het eerste groote gebouw gescheiden, in brand geraakt. Inmiddels waren de bazen, de portier Kabel, die niet verzekerd is doch wiens inboedel geheel uit zijn huis gehaald kon worden, en de machinist gevlucht. Nu brak een paniek uit onder de bewo ners der Sleephellingstraat. Zoo groot was de hitte, dat alle bewoners hunne huizen moesten verlaten en tal van spuiten in werking weiden gesteld om deze van bui ten nat te houden. Met massa's sloeg [toen de waterdamp er ai. En maar altijd door maakte het vuur vorderingen, zoodat de brandweer niets kon doen dan omliggende terreinen en gebouwen nat houden. Met donderend geweld begon nu het in storten van muren en zolderingen. Dreu- eend vielen groote brokstukken op de stra ten. Half twaalf staut alles wat de firma Van der Lugt Zoon behoort, de opslag plaats van ledige vaten uitgezonderd, in lichtelaaie. Een oppervlakte naar schat ting 120 bij 90 meter is één vuurpoel. In den vroegen morgen gelukte het de brandweer den brand meester te worden. Arrondissement*- Rechtb. Middelburg. Zitting van heden Dinsdag 4 Nov. J. Q., 51 j., arbeider en A. Q., 18 j arbeidster, beiden te Breskens, zijn we gens mishandeling ieder veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Breskens. Huwelgks-Voltrekkingen. 30 October. 'Jannis van de Woestgne, 30 j., jm. en Suzanua Maria de Pauw, 28 j., jd. Geboorten. 16 Oct. Willem Jacobus, z. van Elizabeth Regnaars. 27 id. Abraham Albert, z. van Jacobus van den Heuvel en Magdalena Maria Vermenlen. 27 id. Jan nis, z. van Jacobus Wisse - en Elizabeth Sara Oosterling. Overlijden. 29 Oct., Johannes Risseenw, 45 j., echtg. van Maria Obriptin'a Risseeuw. Groede. Huwelijks-Voltrekkingen. 9 Oct. Johannes Machiel Bruijnooge, 24 j., jm. en Maatje Maria Roofack, 18 j., jd. Geboorten. 19 Oct. Izaak, z. van J. J. van Peenen en E. van de Walle. 28 id. Jerina Jozina, d. van J. den Hollander en P. W. de Meijer. 29 id. Constantinus Franciscus, z. van J. B. F. A. Tas en C. P. Riteco. Overlijden. 15 Oct. Rosalia F. van Nieu- wenhuijze, 71 j echtg. van D. F. Ver- sehage. 18 id. Carolus Ludovicus de Baedts, 82 j echtg. van S. C. Galle. 26 id. Franyois Pieter Aarnoutse, 5 mud. Hoogwatcrgetij Breskens. DAGEN. voorm.' nam. Woensd- 5 Nov. 3.20 3.44 Donderd. 6 3.55 4.19 Vrijdag 7 4.34 4.58 3Ia»delsl>criqll>tcii. Rotterdam 3 Nóv-, Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f7.25 a f7.80, oude f a.f Rogge f 4.75 a f 5.70. Gerst f 4.90 a f 5.25, Haver f6.40 a f7.10 (per 100 KG.)- Br. boonen f 10.50 a f 11.— wittef9a f 11. Kookerwten f 10.25 a f 10 50. Voererw- ten f8.00 a f 9.75, Kanariez. f 8.50 a f 9.50, Koolzaad f 7.30 a f 8 20 Zeeuwsche Aardappelen Jammen f3.00 a f3.25; dito blauwe f2.30 it f 2.50. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 1.00 kleine fl.10, stroogele f 0.85 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 29 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 33 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 49, 2e 42, 3e 38 c. Schapen le 25, 2e 20 c. Lamin. le 32 2e 25 3e 22 ct. Varkens le 25, 2e 24, 3e 22 ct. Koers van liet geld. België 100 fr. f 47.70 a f 48.10 Eng. 1 pd. St. f 12.00 af 12.12. N.-Amerika 1 Dollar f 2.455. fMT» Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen op den 31e October 1.1. betuigen ondergeteekeu- den hunnen welgcineenden dank. Ghokdk, 4 Nov. 1902. J. G. MEIJER. S. M. MEIJER-LE CuEHcq. Ondertrouwd: ALFREDUS J. VAN WEIJNSBERGEN, Opzichter van 's Rijks Waterstaat kn JANNEKE C. M. VAN DE SANDE. Waalwijk Bkkskkns 4 November 1902. Ondergeteekeuden betuigen bij deze hunnen lliirtclijkt'tt dank voor de vele bewijzen van belang stelling en vriendschap bij hun 25-jarig huwelijk ondervonden, op 30 Oct. jl. Iz. HERMAN Sr.' kn echtgkxootk. Gkokde, 4 Nov. 1902.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3