Olmeboomen, Rechtzaken. Advertentiën. 0 Heden, 35 October zal onze 0 0 zijn 2»sten geboortedag gedenken 0i 0 Breskens, 1902. 0 0 Eenige belangstellende vrienden 0 OPENING Verkooping IJZENDIJKE. 222 stuks gave ONTVANGEN: dwenen oogarts, die aan de universiteit en in de hospitalen lezingen bijwoonde. Hjj zag er vreemd uit, was zeer verou- deid en mager geworden; en hij wist vol strekt niet wat er met hem was gebeurd, hoe hij te Londen kwam en waarom hij daar college loopt. Hij kan zich allnen herinneren, dat hij den 31 Augustus te New-York aan boord van het schip is gegaan, waar hij geroe pen was. Verder weet hij niets meer. De politie veronderstelt, dat Dr. Bates het slachtoffer is van een misdadiger, die hem aan boord van het schip van zijn geld en instrumenten hseft beroofd en hem daarna een of andere drank heeft in gegeven. Men is natuurlijk ijverig bezig de zaak te onderzoeken. De zaak krijgt een nóg zonderlinger aanzien, nu, volgens de jongste berichten, Dr. Bates thans opnieuw is verdwenen, met achterlating van een onsamenhangen- den brief, waarin hij zijne vrouw meedeelt, dat hij vermoeid is en eenige dagen gaat rusten". Te Milliugen zijn de gebroeders Westrop, uit Zwolle, die met hun ledige tjalk bij den wal lagen, beiden te water geraakt en verdronken. Beiden waren mannen van 50 a 60 jaren en ongehuwd. Het schip met een der drenkelingen is Maandag naar Zwolle gesleept. Op het vinden van het lijk van den andere is een premie gesteld van ƒ25. Te Schiebroek (Z.-H.) is Dinsdag de Justitie uit Rotterdam met vier Rijksveld wachters gekomen op het erf van den land bouwer De B., die aldaar, in strijd met een rechterlijk vonnis, een kind in een hooi berg verborgen had, dat bij eene beschik king der Rechtbank, in verband met eene echtscheidingsprocedure tusschen de B. en zijne vrouw, aan laatstgenoemde was toe gewezen. Het kind werd toen uit een hooiberg te voorschijn gehaald en door een der Rijks veldwachters naar de moeder te Overschie gebracht. Te Leiden moesten Woensdag in de Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij eenige werklieden een [drijfriem van een der machines inkorten, waartoe één hun ner naar boven ging, teneinde den drijf riem van de as te lichten, hetgeen geschie den zou terwijl de machine in werking bleet. Plotseling hoorden de beneden gebleven gebleven werklieden een gil, keken naar boven en zagen hun kameraad door den drijfriem gegrepen en rondgeslingerd. Onmiddellijk werd «stop" gezet en den ongelukkige te hulp gekomen. Hij bleek verwond te zjjn en onmiddel lijk werd om geneeskundige hulp getele- phoneerd. Dr. K. constateerde breuken aan een arm en een been, terwijl ook de borstkas was beschadigd. De verwonde, A. v. L., 20 jaar, die be wusteloos was geraakt, werd op last van den geneesheer per politie-brancard naar 't Academisch-Ziekenhuis vervoerd. Even na aankomst aldaar is de jonge man overleden. Te Kerkrade (Limburg) is een tien jarig knaapje, dat in een zandkuil met een speelmakker bezig was eenig zand uit te delven, onder een groote massa instortend zand bedolven geraakt. Toen het kind na veel moeite te voor schijn werd gehaald, had het reeds opge houden te leven. Voor eenige jaren vertrok uit de ge meente Schoterland een echtpaar naar A- merika. Drie jaren later kwam de vrouw in Schoterland terug, om aldaar eenige we ken bij hare familie door te brengen. In dien tijd kreeg zij bericht, dat haar man door misbruik van sterken drank was verdronken. Eenigen tijd later huwde zij met A. K. en ging met dezen opnieuw naar Amerika. Dezer dagen kwam deze A. K. in Scho terland terug voor eene erfenis, welke hem was ten deel gevallen, en waarvan hem een gedeelte werd uitbetaald. Zoodra hij in het bezit daarvan was, gebruikte hij dagelijks te veel sterken rank, geraakte te water en verdronk. Zijne vrouw is dus voor de tweede maal weduwe en beide malen verloor zij haren man op verren afstand, op dezelfde wijze en door dezelfde noodlottige oorzaa In een der laatste nachten werd de kapitein N. Ducroix te Assen uit den slaap gewekt door een hevig gejank van zijn hond, die aan zijn ketting was vastgelegd. Aangezien op eenige toereopen van den eigenaar het gejank niet ophield, begaf zich zijn dochtertje naar den hond om te zien wat er aan haperde. Inmiddels was het gejank minder ge worden en bleek, dat het dier zich in deu halsband gewurgd had. Zijn meester kon hem nog den laatsten snik zien geven. De kapitein, van oor deel dat er nog wel iets gedaan kon wor den om de levensgeesten weder op te wek ken, pakte het dier beet bij de voor- en achterpooten en paste toe de voorschriften om drenkelingen weder in het leven te rug te roepen. En ziet, nadat de kapitein een zevental malen met de voorpooten de vereischte be- bewegingen had gemaakt, was het leven weder zoodanig teruggekeerd, dat het dier uit dankbaarheid de handen zijns redders kon likken. Kantougerecht te Oostburg. Dinsdag 21 Oct. zijn de navolgende vonnissen uitgesproken Leerplichtwet: E. d. P. Waterlandkerk je, I. d. M., Oostburg, I. A. d. V., Groe de, allen f0.50 of 1 d. h., E, M. Water landkerkje, A. B. v. R., Eede, J. d. H. en A. L Groede, J. A. H. Zuidzande, P. d. N., Cadzand, A. T. Schoondijke, A. I. P., Retranchement, allen f 1 of 1 d. h., A. S. V., Waterlandkerkje fl.50 of 2 d., en J. S. Groede, f2 of 2 d. DronkenschapP. J. v. d. A., Sluis, I- J. B. IJzendijke, fl of 1 d., T. L. S., te Biervliet f 2 of 2 d., P. B. V., aldaar f 3 of 3 d., A. W., Groede, f 5 of 3 d., A. L. G., Eede, f2 of 2 d. Nachtrumoer: C. P. d. J., Biervliet f3 of 2 d. h., L. C. v. d. W.t Breskens en C. B. te IJzendijke, ieder 2 X 13 of 2 X 2 d., W. G. en C. N. te Biervliet, ieder f 5 of 3 d., C. d. G., St Kruis en E. B., Waterlandkerkje, ieder f2 of 2 d., C. L. V., Biervliet, f3 of 2 d. Strooperij J. P. en I. v. d. B., Breskens, f2 of 2 d., C. B. d. K. en A. B. O., te Biervliet, f 1 of 1 d., I. A. L., aldaar f 2 of 2 d., P. J. 1. C., Aardenburg, f 1 of 1 d. Rijwielovertreding E. B., IJzendijke en H. A. d. R„ Eede, f0.50 of 1 d„ C. L. T., Breskens, G. J. D. Sluis, W. v. d. H., Waterlandkerkje f 1 of 1 d. h. Jacht- en visscherij-overtr. E C., Ee de, f 1 of 1 d., S. d. H., Schoondijke, f 0.50 of 1 d., P. d. H., te id f0.50 ot 1 d., C. L. S., IJzendijke, 2 X fl °f 2 X 1 d. Laten loopen van niet-uitvliegend pluim gedierte W. d. R. Aardenburg en M. L. d. M., St. Anna ter Muiden f0.50 of ld., J. L, Breskens en S. C. M. Retranche ment, f l of 1 d. Wegen- en voetpaden-regl.M. S. H. te Oostburg, P. M. te Breskens en F. d. C., id., allen f 1 of 1 d. Plaatselijke Politie-verordening M. M. V., Sluis, f 0.50 of 1 d., T. J. d. J. id. f 1 of 1 d., D. H. L. en V. C. L. te id. f 0.50 of 1 d. Staiidclsbcrichtcn. Dordrecht 23 Oct. Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f a f nieuwe f 7.30 a f 7.80goede f 6.00 a f 7.00 Nieuwe Z. en VI. Rogge t 5.00 a f 5.50. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst 14.00 a f5.00. Nieuwe zomergerst f 4.00 a f 5.00. Jarige Haver f 3.00 a f 4.00, nieuwe f 2.50. a f 4.00. Paardeboo- nen f 6.00 a f6.50. Duivenboonen f Witte boonen f 10.a f 12.Bruineboo- nen f 9.00 af 11.00 Kookerwten f9.a f 11.00 Mestingerwten f 0.00. a f 0.00. Kanariezaad f 7.50 a f 8.50. Koolzaad t 8.— Koers van liet «jeld. België 100 fr. f 47.65 af 48.10 Eng. 1 pd. St. f 12.00 af 12.12. N.-Amerika 1 Dollar f 2.455. Hoog watergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 25 Oct 8.07 8.31 Zondag 26 9.30 9.54 Maandag 27 10.37 11.01 Dinsdag 28 11.30 11.54 Predikbeurten. Zomtaq 26 Oct. 1902. Ned. Huav. Kerk. v. 9 u ds. Val. v. 91/2 ds. Meeuwenberg. v. 9 u dhr. v. d. Hooft. Theol. cand. n. 2 u 11. 2 u ds. Meeuwenberg. v. 9 u ds. van Essen, n. 2 u ds. Val. Nabetrachting H. Avondmaal. Waterlandkerkje n. 2 u ds. van Essen. IJzendijke v. 9 u ds. Groeneveld. Ev. Lutii. Gum. Groede vm. 9 u ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. nm. 2 u Geen dienst. 0 Geachte Vriend 0 0 DANIËL VAN DE VELDE, 0 0 van de Kijkuit. A Mijn hurtclijken dank aan allen voor de vele bewijzen van belangstelling ontvangen bij de her denking van mijn vijfenzeventigsten ge boortedag op 22 dezer. Schoondijke. Wed. J. B. DUBOIS. der KIBL der C. J. V. te Groede op Donderdag 30 October 's avonds 5 uur tot half zeven. Begunstigers vrij. HET BESTUUR. Door vertrek naar Noord-Amerika. te De .Firma J. Th. Ilendrikse te IJzen dijke zal ten verzoeke van F. J. VAN DE MOORTEL, vóór en in diens woning op het «Molentje" publiek verkoopen op Maandag 37 Ootober a. s., 2 uren namiddag BESTAANDE IN Tafels, Stoelen, Spiegel, Kasten, Kisten, Lampen, Klok en Wek ker, Kachel, Glas-, Geleierd-, en Aardewerk. Ketels, IJzeren Potten, Tobben, Ovengerief, Gordijnen, Twee Mantelines, Naaimachine enz. VOORTS: volledig Arbeidersgereedschap, eene par tij Hooi en Riet, Brandhout, Slijpsteen, Aardappelen, Vet Varken, f+ 225 Ki logrammen) enz. Bij inschrijving uit de hand te koop: van 1.50 M.1.60 AI in de koord, wassende op den dijk van Saspnt naar Nummer Eén, en op de hof stede bewoond door den Heer HO- NORE TEMMERMAN, alles in de ge meente Hoofdplaat. Aanwijs geschiedt door den Heer H. Temmerman. Voorwaarden te vernemen ten kantore van den ondergeteekende, waar de inschrij vingsbiljetten moeten worden ingeleverd vóór 15 November 1902. IJzendijke. Notaris ZIJ INTRA. Voorhanden SMETPOEDGR. J. C. CORNELIS, Breskens. Een zeer mooie collectie STALEN in alle kleuren en 'prijzen voor Deniisaisons op maat. Spoedige aflevering en soliede afwerking gegarandeerd. Tevens een groote voorraad OVERJASSEN, BONKERS, TRUIEN, SPORTHEM DEN, ONDERBROEKEN en verder alles wat tot de Confectie behoort. Hoeden en Petten in alle soorten. Alles aan lage prijzen. Aan bevelen <j> J, F. LE BLEU, Breskens. Biervliet Breskens Groede Hoofdplaat Nieuwe/iet Schoondijke

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3