Gemengd. worden reeds de zoogenaamde Elizabeths- vertrekken voor de vorstelijke personen in gereedheid gebracht. Men meldt uit Deventer aan de Zutph. Ct.: Woensdag trokken door onze gemeente een zestal rijknechten van H. M. de Ko ningin, ouder leiding van den majoor-rij knecht Baaij. Dit personeel ging te paard op marsch naar Schwerin, en overnachtte te Hengeloo (O.) en zal den 31 dezer op de plaats van bestemming zijn, tegelijk met H. M. de Koningin en Z. K. II. Prins Hendrik, die dien dag per spoor aldaar zullen arriveeren. Tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het district Gouda, in de vacature, ontstaan door de be noeming van den heer Idenbnrg (a.-r.) tot Minister van Koloniën is gekozen Mr. S. de Vries Ozn., (a.-r.), met 2431 van de 4714 st. Voorts verkregen Dr. II. Gorter (soc.- detu.) 492 stemmen Mr. M. M. Schim v. d. Loeff (lib.) 1480 stemmen en C. A. Zel- velder (vrjjz.-dem.) 311 stemmen. ItltESKKYS, 24 October In het Nieuws rail den Dag lezen we dat tot onderwijzeres te Sliedreeht aan school no. 5 is benoemd no. 1 der desbetref fende voordracht. Het bericht der benoeming van mejuffr. Wemelsfelder aldaar is dus in dat blad, waaraan wij ook ons bericht ontleenden, voorbarig geweest. De niet-benoeming van mej. W., spruit, naar wij vermoeden, voort, uit de omstan digheid, dat zij moet te kennen gegeven hebben liever niet te worden benoemd. Oostburjf. De heer J. A. Rossenberg is met ingang van 1 Januari a s. benoemd tot hoofd van het huis van bewaring te Win schoten. Het huis van bewaring alhier is met ingang van bovengenoemden datum opgeheven. Oostburg. De bezienswaardigheden in deze gemeente zijn als volgt Oudheidkundige verzameling ten raad- liuize. Opgericht door den heer N. G. v. Hoogendorp alhier. Te bevragen bij voor noemden heer. Grafmonument algemeene begraafplaats Kolonel Ledel. Ned. Herv. Kerk alhier te bevragen bij terugkeer op Kettenstein zijne levendige deelneming had geuit in het lot van Mag- dalena eu Theresa, met de beslistheid, haar eigen, verklaarde, dat de navorschingen naar hen, die verdwenen waren, door ha ren vader zouden .worden gedaan,toen werd het graaf Herbert eenigszins benauwd om bet hart. Hij had het juiste oogenblik la ten voordijgaan, de vriendelijke hand niet gegrepen, die hem zeker gered zoude heb ben, om Magdalena's wil. Nu, dat bij zich eenmaal verstrikt had in den logen, was er geen ontkomen meer, geen vrijspraak van graaf Wolfs onomkoopbaar oordeel, zijn eenig heil bleef verzwijgen. Hij wist, dat in deze zaak, als in de meeste andere, wolke scherpzinnigheid en bescheidenheid vorderden, de oude zaakwaarnemer Ruben, de werkzame en leidende hand zijns ooms zoude zijn, bij kende door Magdalena de betrekking van den advocaat tot Werner Lenz en het scheen hem gewichtig toe den keten een schakel te outnemen. (Wordt vervolgd) den Koster. Benoemd in den Militieraad voor de provincie Zeeland tot voorzitter de heer J. H. C. Heyse, lid der Prov. Staten, te Middelburg en tot diens plaatsvervanger de heer Mr F. J. N. van Dam, id. te Oost burg tot lid de heer L. K. van der Harst J.Jz., lid van den gemeenteraad van Mid delburg en tot diens plaatsvervanger de heer Mr. A. A. de Veer Gz., id. Men schrijft uit het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen aan het N. v. J. D. De Belgische stroopers langs de grens zitten in zak en asch. De vette jaren, waarin zij ongehinderd over de grenzen trokken en onder de oogen der jagers de vette hazen wegpikten, zij behooren tot het verledene en kunnen hun geweer voor goed aan den wand hangen. Want de Minister van Justitie heeft ein delijk gehoor gegeven aan de smeekbeden der bewoners van deze streken de Rijks politie wordt aanmerkelijk versterkt. In de gemeente Koewacht komt een bri gade van 5 marechaussee te liggen, in de grensgemeente Clinge van drie, terwijl de brigades van Hulst, Axel en Sas van Gent te zamen met 5 worden vermeerderd. De geheele grensstreek is dan afgezet want de marechaussee van Philippine, Sas van Gent, Axel, Koewacht, Hulst, Clinge, zullen gemakkelijk voeling met elkander kunnen houden. Niet alleen aan de wildstrooperij moet nu een einde komen, maar ook aau de veelvuldige diefstallen, en de eigenaars van koeien, kippen en konijnen kunnen met een gerust gemoed den winter tegemoet gaan. Door het bestuur der visscberijen op de Ooster- en Wester-Schelde zijn thans 14 mosselzaadbanken voor de publieke vis- scherij opengesteld Ook dit jaar is slechts weinig zaad ge vallen, zoodat in het aanstaand voorjaar weer mosselzaad van de Zuiderzee of van Engeland zal moeten aangevoerd worden. Het meeste zaad is gevonden op de Wes ter Scheldein het Schaar van Ossenisse. Elk vaartuig kon daar echter niet meer dan 4 ii 5 ton vangen, doordat het zaad bij laag water niet bovenkwam, terwijl er zooveel vaartuigen op de bank lagen er waren eenige honderden aanwezig dat zij elkander hinderden bij het visschen. Het mosselzaad blijft dientengevolge nog altijd hoog in prijs. Het werd deze week verkocht voor ƒ2 per ton. De opengestelde zandbanken, waarvan vijl op de Ooster- en vijf op de Wester- Schelde, kunnen van nu tot 1 Maart be- vischt worden. De werkuren op de fabriek »de Schel de". te Vlissingen, zijn weer met 3 weke lijks verminderd, zoodat nu in het geheel reeds 8 uur 's weeks minder gewerkt wordt, wegens slapte. Het stoomschip «Janssens", in aanbouw op »de Schelde", voor de Kon. Ned. Pa- ketvaar-raaatschappij te Amsterdam, wordt binnenkort te water gelaten. Keizer Wilhelm zal Zondag 9 No vember via Vlissingen naar Engeland ver trekken. Het Keizerlijk jacht «Hogenzol- lern" zal niet in de haven komen, doch op de reede geankerd blijven. OEMEEMTKRAAO VAV BBESKE.\S. Zitting van 23 October. Voorzitter de beer J G. Gerritsen. Tegenwoordig 5 leden. Afwezig zonder kennisgeving de boeren J. P. W. Besemer en A. du Burck. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. I. Aan de orde is de geineentc-begroo- ting voor 1903. De voorz. In de cijlers der begrooting is sints de aanbieding, toen deze reeds zijn besproken, geene wijziging gekomen. Al leen is van de onvoorziene uitgaven een bedrag afgenomen voor de verbetering van den achterweg, dis we nauwkeurig hebben laten opnemeu en waarvan we een begroo ting hebben laten opmaken. Deze weg te verbeteren met heele beste mooie keien is geraamd op ƒ5000, met een ietwat min der soort keien op ƒ3880 eu uiet een nog minder soort op ƒ3150. Ik behoef u niet te zeggen, dat B. en W. er niet op in gaan dienaangaande eenig voorstel te doen. Maar toch kunnen we aan bet verlan gen om den achterweg te verbetereu, vol doen, door haar geheel te laten afgraven, gelijk te maken en van eene grindbe- dekking te voorzien. En dat is geraamd op ƒ550. Nu zou den we ƒ400 op de begrooting willen brengen voor het genoemd werk en voor de eerste bedekking en het volgend jaar ƒ150 voor de tweede bedekking De heer De Hulster. Eu is dan de hee le achterweg begrind De voorz. Ja zeker, van af de Lange- weg tot aan Dierx Verder is voor het dokter-salaris het ge wone cijfer uitgetrokken. Alzoo is de post «onvoorziene uitgaven" nu ƒ429.05 ge worden. Niemand voorlezing van- of het woord over de begrooting verlangende, wordt deze zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. II. De voorz. Doordien een ingezetene een hond voor de hondenbelasting heeft aangemeld, zijn we verplicht een suppletoir kohier op te maken en deze aanslag in de tweede klasse te brengen voor (5 maanden. De heer Van lloute. Dan kunnen we zeker de hond van Van den Broecke, die hier van Cadzand is komen wonen, tege lijk ook aanslaan, 't Is een trek- of waak hond. De voorz. Wanneer is die hier komen wonen De heer Van Houte. Ik geloof zoo wat een veertien dagen geleden. De voorz. Dat is dan na 1 October en dan zijn de aanslagen in de hondenbelas ting vrij. liet suppletoir kohier wordt goedge keurd. III. Ingekomen is een adres van J. M. H. van de Sande-Monjé, houdende kennis geving, dat hij zich bezwaard acht met zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag in de 28ste klasse, terwijl zijn inkomen, naar waarheid gerekend, ƒ1300 a ƒ1400 is, en mitsdien verzoekt naar die klasse te worden teruggebracht. De voorz. Wijl hierbij heel wat toe. lichtingen en besprekingen noodig zijn, zul len we overgaan in comité-generaal. Ik zou willen vragen of nog iemand iets heeft voor de openbare vergadering of de aan dacht van B. en W. of van den Burg. op een of ander te vestigen heelt. De heer Valk. Hoeveel is Van de San- de verhoogd De voorz. Daar zullen we bet straks over hebben. De zitting wordt gesloten. Zondagavond is de voerman N., uit Spaarn wonde bij het afrijden van den af rit van den Houtrakpolder te Hallweg, in de sloot gereden. De ongelukkige werd levenloos daaruit gehaald. Te Hilversum verliet mejuffr. J. M. heimelijk het huis van den heer R. v. L., bij wien zij als kinderjuffrouw in betrek king was. De politie slaagde er niet in haar te vinden. Zondagmiddag heeft schipper D. Hen- nipman, die met zjjne motor-vrachtboot naar Amsterdam voer, dicht bij 's Gra venland haar lijk in het water gevonden. Of hier aan een ongeluk of aan zelf moord gedacht moet worden, is niet te be slissen, alleen weet men, dat zij den ge- heelen zomer sukkelende is geweest en men vermoedt, dat dit haar zwaarmoedig heeft gemaakt. Te Rotterdam is op het Groote Kerk plein de 46jarige weduwe M. gevonden in bewusteloozen toestand, tengevolge van overmatig gebruik van spiritus. Reeds verscheidene malen was zij in de laatste jaren door de politie in dien toestand aan getroffen. Ditmaal moest zjj naar het zie kenhuis gebracht worden Bjj de aankomst aldaar bleek, dat zij op den tocht daarheen reeds was bezweken. Té Hekelingen (Z.-H.) had een meis je het ongeluk een trekpot met kokende thee te laten vallen. Hare beide broertjes kregen daarbij zulke hevige brandwonden, dat een van hen aan de gevolgen is over leden. In de buurtschap Mariapolder, bij Dussen (N.-Br.), is Maandag de arbeider P. Sterkenburg levenloos aan den weg ge vonden. Vermoedelijk is hier sprake van dood slag. Twee personen zijn aangehouden. Te Hilversum werd Maandagnacht inbraak gepleegd in de keet van de in aanbouw zijnde Hnogere Burgerschool, en daaruit eenig gereedschap gestolen. Te gelijker tijd vermiste de schoenma ker Gator eenig schoenwerk en een fjas. Het vermoeden viel daardoor op den metselaar P., die aan de -H. B. school werkte en in de kost was bjj genoemden Cator. Daar hij vertrokken was en afkomstig uit Amersfoort, werd het onderzoek aldaar gehouden, hetgeen geleid heeft tot zijne ontdekking en^aanhouding. Het gereedschap en het schoenwerk had hij reeds te gelde gemarkt, de jas echter had hij nog aan. De man is gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. Een zonderling en zeer romantisch geval wordt uit Londen bericht. Dr. William Bates, een welbekend oog arts te New-York, werd daar den 31 Au gustus geroepen bij een patiënt aau boord van een schip en na dien tjjd was hij spoorloos verdwenen. Maar onlangs ontving zjjne vrouw te New-York bericht, dat haar man te Lon den was gezien. Mevrouw Bates ging nu onverwjjld met haar 9 jarigen zoon naar Londen en na lang zoeken vonden zij eindeljjk den ver-

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2