Mij is de wrake. No. 728. Woensdag 17 September 1902. lle Jaarg. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor bet voormalig 4e distriet. Buitenland. FEUILLETON. RRESKEASCRE 0 I R A T, ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aafigenouien. ADVERTENTIE N. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur l)it blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. IHIiLIDI.W te Breskeus. Te Parijs wordt zeer geklaagd over de toenemende onveiligheid. Maandagavond, dus melden de bladen, werd een commissaris van politie, die per fiets door het Bosch van Boulogne reed, door niet minder dan vijf schavuiten te gelijk aangevallen een hunner sloeg hem van zijn rijwiel, twee anderen grepen hem bij de armen en de anderen doorzochten zijne zakken. Toevallig reed er iemand voorbij die een revolver had en op de bende vuurde, zoodat zij vluchtte. Dienzeltden avond vielen in 't Noord- Oosten der stad vijl stiaatgevechten voor waarbij revolvers gebruikt werden, één tus- schen politie en een troep gespuis, van wie eindelijk drie werden gegrepen. Spanje wordt geteisterd door zware overstrooraingen, Alhalma staat nog steeds onder water. Vele inwoners moesten zich 't leven redden door op daken of boomeu te klimmen Te Sacedon en Guadaljara staat het wa ter meters hoog. Te Aranjuez is de Taag buiten zijne oevers getreden, waardoor de oogst te vel de werd vernield. Te Soria is de spoorweg over een leng te van 300 meter vernield door overstroo ming van de Moron. Achttienhonderd reizigers uit Valencia en Saragossa, die op weg waren naar een stierengevecht te Catatuyud, zijn door de overstroomingen onder weg blijven steken. Men schijnt van de Britsche zijde echter toch te beginnen in te zien, dati wil men de verwoeste Republieken weer op de been helpen, wat royaler in den buidel dient te worden gegrepen dan tot nu toe geschiedde. Te Johannesburg is, volgens bericht van Donderdag, nu officieel bekend gemaakt, dat de drie millioeu pond sterling scha de-loosstelling, bij art. 10 der overeen komst te Vereeniging aan de Boeren toe gekend, geheel ten bate van dezen zal worden aaugewend en uit de Rijkskas be taald. Voor Eugelsche onderdanen, vreemdelin gen, die zich onzijdig hielden en inboor lingen in de beide Republieken, die tijdens den oorlog schade leden, wordt eveneens uit de Rijkskas, een tweede bedrag van twee rnillioen pond sterling beschikbaar gesteld, buiten de schadevergoedingen, door het legerbestuur toegekend. Eerst was het plan, naar men weet, de drie rnillioen op de koloniën zeiven te ver halen en daarin ook de leden te doen dee- len voor wie nu de twee millioeu worden uitgetrokken, zoodat de spoeling nu al thans iets minder dun worden zal. Te Maria Rabna, bij Arad, in Hon garije, hadden 200 bedevaartgangers, die in het dorp geen plaats konden vinden, nachtverblijf gezocht in een groote schuur. Een troep daar langs komende Zigeu ners of zij al dan niet wisten dat er menschen in waren is niet bekend sta ken toen die schuur in brand. De vlammen verspreidden zich snel en hoewel een der wanden werd opengebro ken om het vluchten te vergemakkelijken, bekwamen een aantal bedevaartgangers zeer ernstige brandwonden, waaraan acht nog dienzelfden nacht stierven. Uit St.-Petersburg worden weder eens onthullingen van knoeierijen der Rus sische politie bericht. Een onderzoek heeft aan 't licht ge bracht, dat de meeste dreigbrieven, welke de Czar in den laatsten tijd ontving, het werk van politieambtenaren is, die op deze wijze het instandhouden van een sterke geheime politie trachten te rechtvaardigen. Voorts moet gebleken zijn dat verschei dene misdadige aanslagen door agenten der geheime politie werden gepleegd. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft den Czar verzocht, de geheime poli tie van zijn departement los te maken. De heer Ratschkowski, chef der Russi sche politie te Parijs, is in zijn ambt ge schorst, omdat hij wordt verdacht, de schrij ver te zijn van een nihilistisehen dreig brief. welke den Czar op diens reis in Frankrijk werd overhandigd. Het stoomschip »Niwaru", dat 27000 geslachte schapen uit Nieuw-Zeeland naar Engeland bracht, is op de Noordzee ge noodzaakt geweest, die heele lading over boord te werpen. De schapen werden in bevriezings-toe- stellen vervoerd maar onder weg werden die toestellen onklaar, het vleesch begon te bederven en men moest al de 27.000 schapen in zee werpen. De bemanning was drie dagen lang bezig met dat werk. De reeder lijdt, gelijk men begrijpt, een zeer aanzienlijke schade. Misschien is de drukke Premier Seddou er wel bij geïnteresseerd. Te Chicago is thans een Philippijn- sclie dwerg, Puceto, te zien, die 92 centi meter lang en 60 jaren oud, maar nóg zeer flink en sterk is. Hij onderscheidde zich in den strijd te gen de Amerikanen door het overrompe len van schildwachten, die hij, door kreu pelhout en lage struiken sluipend, onop gemerkt wist te naderen en onverhoeds uederschoot. Zoomoet hij wel 100 schild wachten hebben gedood. Een soldaat van het 32e regiment vrij willigers wist echter, inet behulp van een val, den gevaarlijken kabouter te vangen, en nu wordt hij als een natuurwonder voor geld vertoond. Uit de kelders der Fransche Bank is een bedrag van 220.000 francs aan goud gestolen. In weerwil van uitgebreide stel sels van controle, geblindeerde deuren, vernuftige sluitingen, ingemetselde grond- kelders, scheltoestellen, hebben de dieven elf zakken met goudstukken weggenomen. Uit een en ander leiden de directeuren der bank af, dat de dieven beambten der instelling moeten zijn. In Oregon en Washington (Ver. St.) woeden groote boschbranden. Geheele districten zijn door de vlam men verwoest met onrustbarende snelheid- De stad Elma is geheel vernield. Te Seattle was het onlangs zóó duister door den dichten rook, dat de schepen niet konden uitvaren en alle verkeer te water gestremd was. De bewoners der bedreigde districten vluchtten in allerijl, met achterlating van have en goed. 98. De opperjachtmeester onderdrukte een heftig antwoord, want hij kende zijnen zoon, lijj maakte een teeken van overeen stemming en de zoon ging voort Het komt er voor alles op aan, den lie den zand in de oogen te strooien Het Jilan, dat u zoo na aan het harte ligt, zal ook der wereld de mogelijke ontkuooping toeschijnen en de vermoedelijke schoon zoon zal nog voorzichtiger behandeld wor den dan de neef. Ik sla u daarom voor, alle bittere gewaarwordingen te onderdruk ken en ons, mama er bij begrepen, naar Kattenstein te begeven, om hen te ont vangen. Dit mag oom Wolf moeilijk val len, wellicht even moeilijk als ons, maar toonen kan hjj dit niet en vreemde ^ogen zullen daarin reeds een zekere verstand houding zien. Ik stel mij niet veel voor van het jonge meisje, zeldzaamheden, ten minste kostbare verbergt men niet zoolang. Maar zij moge zijr, hoe zij wil, huwbaar of niet, toch blijft eene vriendschappelijke verstandhouding met uwen broeder voor u van waarde. Mama zal niet willen, hernam de op perjachtmeester, ik ken haar hieromtrent. Mama moet willen, reeds mijnentwe ge, hernam de zoon, keilt gij haar goed ik ken haar beter. Hiermede was het onderhond afgeloopen en Herbert ging naar buiten in den tuin, om frissche lucht te scheppen en over zij ne eigen plannen na.te denken. Hij was niet meer in Tannensee geweest, sedert hij twee jaar geleden naar Engeland ging. Hij bevond zich nu in die liefelijke om geving inet de gewaarwording, waarmede men op bekende plaatsen naar iets zoekt, dat aan het beeld, hetwelk in onze herin nering leefde, in werkelijkheid ontbreekt. De schoone tuin lag daar met zijne boom groepen en grasperken, waarin de bloem - bedden als bonte edelgesteenten schitter den, stil en vreedzaam als voorbeen de kleine fontein klaterde met haastige snel heid en evenals vroeger vlogen de rood borstjes om het bekken om de muggen te vangen, die daar dansten in den zonne schijn. Zijne blikken dwaalden naar de venster- rijen van het kasteel en dan opwaarts naar de dakvensters die gesloten waren. Ja, dat was het, daar had z ij gestaan en van daar had zij naar beneden gekeken en al les, wat daar bloeide en geurde in het goud der zou, dat alles was slechts de om lijsting geweest harer schoonheid. Met een toornig gevoel werd hij plotseling zich hiervan bewust. De gang naar het meer, dien hij had willen doen, vond geen plaats, als zou dat beeld vol verleidelijke bekoor lijkheid, waarvan hij zich nu zoo misnoegd afwendde, hem daar verschijnen. Hij dacht en zon, zijn toestand kwam hem vertwijfeld voor en hij was het des- temeer, daar hij hem zoo zorgvuldig mo gelijk moest verbergen. Een enkel oogen- blik dacht hij daaraan, alles aan zijn oom te zeggen hij hoopte, dat de gelijkenis van de geschiedenis hunner jeugd, hem gunstiger zoude stemmen. Maar weldra verwierp hij dit plan met het koele over leg van zijn kaïakter, dat ééns slechts hem in den steek gelaten had, ééns, toen de gloeiende begeerte om Magdalena te be zitten, hem vervulde en tóen zijn natuur lijk gevoel geen stand gehouden had voor de koele berekening. Wel kende hij de geheime hartsgeschiedenis van den graaf niet, wellicht was zij zeer verschillend uiet de zijne en als hij nochtans de deelne ming zijns ooms zou hebben opgewekt, dan zoude het hem in het geheel niet ge noeg geweest zijn, de bescheidene baan te bewandelen, welke diens grootmoedigheid

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 1