Kaiser-Brunnen. Beste Lees dit! Lees dit! .„...Map n Oostarg, Het De tafelwater sluiting niet Zaterdagavond, maar MAANDAG-avond Gezaagde Houtwaren, Rechtzaken. Handelsberichten. Predikbeurten. Advertentiën. yc/j/iT Planken, Latten, Kepers, mm PORTRETTEN Prijs voor heide portretten 45 cents. C. DILLEMAN, Agent voor 't voormalig 4de district, J. VAN DEN UEBK Hz. den Amsteldjjk vervoerd. het overschot naar het politiebureau aan Piet Stoop was bijna geheel bedolven onder de steenen. Langzaam wroette een politieagent en een werkman, met groote stevige drietandhaken tusschen de steenen. De beide mannen maakten zich verdiens telijk en 't gelukte hun na weinige uren 't was al reeds middernacht geworden het deerlijk gehavende lijk te vinden. 't Was een afschuwelijk gezicht toen 't hoofd van de reeds eenige uren overleden P. Stoop zichtbaar werd. Het lichaam werd echter nog bekneld tusschen de stee nen. Na lang en onvermoeid werken slaagde men er eindelijk in, het lijk los te krijgen. 't Was toen halfeen. Het lijk werd in de in 't water gelaten mand gelegd en daarna ook naar het politiebureau aan den Amstel gevoerd. De mensehen dropen gaandeweg af, allen begaan met het treu rige lot der beide mannen. Te Scheveningen bevond zich een 18jarig meisje uit Rotterdam met haar jonger neefje, op een der Delflandsche hoofden. Door de gladheid gleed het knaapje uit en kwam in zee terecht. Het meisje sprong hem achterna om hem te redden, doch dreef weg en verdronk. Het knaapje kwam behouden aan land terug. Het ljjk van het meisje is later aange spoeld. Een Engelsche dame, Mevr. Ceite- nitz, is Woensdag in een spoortrein van Bologna naar Venetië, beroofd van een tasch met juweelen en kostbaarheden ter waarde van ƒ100,000. Van de dieven is geen spoor ontdekt. De kroon van Engeland is op 't oogenblik bij den Hofjuwelier om gerepa reerd te worden. Toen Koning Edward namelijk na de kroningsplechtigheid in zijn rijtuig stapte, heeft hjj zijn pas gekroond hoofd zoozeer gestooten tegen de zoldering van de koets dat zjj, de kroon ernstig bescha digd werd en er eenige parels uitvielen. Bjjgeloovige zielen willen daarin een slecht voorteeken zien. Uit Amerika wordt van een kluch tige roovergeschiedenis bericht. De heer Travis, broeder van den hoofd commissaris van politie te Helena (Mon tana) keerde onlangs 's avonds met zijn gezin naar die stad terug, in een door hem zeiven bestuurd rijtuig, toen hij door een gemaskerden roover met een revolver in de hand werd aangehouden. De man eischte geld en kostbaarheden van allen in het rijtuig, maar juist toen die collecte was afgeloopen de opbrengst was 24 dollars en eenige horloges kwam er een electrische tram aanrijden. Nu dacht Travis, dat de redding nabij was. Doch de roover liet zich niet afschrik ken en wist van de gelegenheid gebruik te maken. Hij liet den beroofden man een rooden doek om hoofd en aangezicht doen, zoo dat hjj ook een vermomde roover geleek en dwong hem, zjjn helper te wezen. Toen de tramwagen naderde, stond de echte roover met zijn revolver naast het spoor en gaf den machinist bevel, stil te houden, waaraan deze, verschrikt, gehoor zaamde. Daarop wenkte hij den roover tegen wil en dank en liet hem in den tramwagen gaan, om alle geld en kostbaarheden van de passagiers af te nemen en aan hem te brengen. Toen dat was afgedaan, mocht de tram verder te rijden. Nu moesten Travis' vrouw en kinderen, die doodstil in het rij tuig zaten te beven, uitstappen. De roover sprong daarna op den bok, nam de teugels en reed heen, terwijl de familie Travis te voet naar huis kon gaan. Een jeugdig dienstmeisje van 13 a 14 jaar, te Bolsward kwam Woensdag middag op noodlottige wijze om het le ven. Dienstbaar bij T. v. d. M. aan de Stads gracht, had zjj, terwijl zij op het »stalt" bezig was potten en pannen te boenen, 't ongeluk daar af te gigden en schjjnt ze voorover in het water gevallen en oninid- delijjk gestikt ta zijn. Niemand heeft althans opgemerkt dat ze in het water viel of om hulp riep. Toen men hare verdwjjning bespeurde ging men aan het visschen. Ook de vader, die niet ver daar vandaan bjj de vellenblooterij werkzaam was, en, zonderlinge loop van omstandigheden, hjj zelf vond zijn kind, doch helaas als ljjk. Te Longfranch, ir. New Jersey, is Dinsdag een ernstig automobiel-ongeluk gebeurd. Een automobiel, waarin zich be vonden Mattheys, een rjjk kapitalist van Jersey-City, en drie andere personen, waar onder twee dames, reed over een brug bo ven den spoorweg, toen Mattheys, die stuurde, poogde een voorbijganger te ont- wjjken, en de automobiel tegen de leuning der brug wierp. De leuning brak onder den schok, en de automobiel viel van een hoogte van 35 voet. Mattheys, die onder het rjjtuig lag, was op slag dood. De drie andere wer den meer of minder erg gekwetst. De chaffeur, die op de brug had kun nen springen, kwam er af met lichte won den. Gisteren is te Stratum een metse laar, werkzaam op het dak van een in aanbouw zijnd huis, naar beneden gestort en op de plaats dood gebleven. De man, te Oisterwjjk thuis behoorende, laat een vrouw met vier kinderen na. Op de mijn Oranje-Nassau te Heer len, geraakte de mijnarbeider C. beklemd tusschen twee kolenwagens, met het treu rig gevolg dat een zjjner beenen werd verbrjjzeld. Arrondiseements-Heelitb. Middelburg. Zitting van heden Vrjjdag 29 Aug. A. M 21 j., metselaar te Sluis, is we gens mishandeling veroordeeld tot 14 da gen gevangenisstraf. A. J. H., 18 j., landbouwersknecht te Waterlandkerkje, gedetineerd te Middel burg is wegens diefstal veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met inminde- ring brenging der doorgebrachte hechte nis. Door bovengenoemde Rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen P. S., 21 j., werkman, geboren en wonen de te Overslag, thans in hechtenis te Mid delburg, ter zake dat hij in of omstreek de maand Juni jl. te Overslag op drie ver-s schillende tijdstippen met een minderjarig meisje, tien jaren oud, vleescheljjke ge meenschap heeft gehad, Aan den beklaagde is de heer mr. J. J. Hejjse, advocaat te Middelburg, ambtshal ve als verdediger toegevoegd. Dordrecht 28 Aug. Nieuwe Zeeuwsche en VI. tarwe f 7.80 a f 8.30 goede f 7.30 a f 7.80; nieuwe f 7.a f 8.Nieuwe Z. en VI. Rogge t 5.00 a f 5.50. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst f 5.00 a f 5.50. Nieuwe zomergerst f 0.00 a f 0.00. Jarige Haver f 4.50Jl f 5.00, dikke i f 5.00. 5.25 a PaardeblP nen f 0.00 a f 0.00. Duivenboonen f Witte boonen f a f Bruineboo- nen f 0.00 a f 0.00 Kookerwten f 8.a f 10.Mestingerwten f 0.00. a f 0.00. Kanariezaad f 6.50 a f 7.50 Koers van het geld. België 100 fr. f 47.65 a f 48.05 Eng. 1 pd. St. f 12.02 af 12.12. N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoogwatergetij Breskeus. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 30 Aug. 11.19 11.43 Zondag 31 11.59 12.23 Maandag 1 12.36 1.— Dinsdag 2 1.13 1.37 Zondag 31 Aug. 1902. Ned. Hkbv. Kerk. Biervliet v. 9 u ds. Val. Breskens v. 91 /2 ds. Meeuwenberg. n. 2 u Doop. Groede v. 9 u ds. Homburg. Hoofdplaat n. 2 u ds. Homburg. Nieuwrtiet v. 9 u ds. van Essen. Scboondijke v. 9 u ds. Beekeringh. U'aterlandkerkjc n. 2 u ds. Beekeringh. IJzendijke n. 2 u ds. van Essen. Ev. LurH. Gem. Groede vm. 9 u ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. nm. 2 u Op Woensdag 3 September v a. s. hoopt, zoo de Hef.r wil en wij 0 0 leven, onze geliefde Moeder 0 0 CATHARINA DE KOSTER, 0 0 echtgenoote van Abraham De Groote, 0 0 haren 70sten geboortedag te geden- 0 hen. a Uit aller naam, JOSINA DE GROOTE en Echtgenoot, (Rochester N. Y.) Groede (Krabbedjjk) Aug. 1902. Het BESTUUR van Volksweerbaarheid te Groede maakt bekend dat de feestelijke vergadering- zal plaats hebben. De huishoudelijke Schiet wedstrijd wordt eveneens a. s. Hlaandag gehouden. door het op ZONDAG 14 SEPTEMBER a. s., des avonds 5 uur, bij Alph. VAN QUEKELBERGHE, Groede. De Notaris 1'. Zijlstra te IJzendijke is voornemens Maandag 8 September 190?, des nam. 2 uur, te Philippine aan de ha ven publiek te verkoopen voor den heer A. C. MAES EENE GROOTE PARTIJ enz. Binnen weinige dagen zullen wij weder onzen nationalen feestdag vieren, den ver jaardag onzer geliefde Koningin. Deze dag zal dit jaar zeker met nog meer geestdrift herdacht worden, nu de bange dagen, die het Koninkljjke Huis en het Nederlandsche volk gedurende Harer Majesteits ziekte, doorleefd hebben, geluk kig voorbij zjjn. Geen beter aandenken aan de beminde Vorstelijke personen, dan de 1ITMEKEM» GELIJKENDE van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik. Deze buitengewoon fraaie portretten in kleurendruk, groot 54 bjj 80 c.M., zjjn uitgevoerd door den gevierden kunstschilder Van Caspel. De kunstvolle uitvoering dezer portret ten maken hen tot een sieraad voor elke huiskamer en voor elke school. Wjj spo ren iedereen aan van deze gelegenheid zoo spoedig mogeljjk gebruik te maken. Boekhandelaar-Uitgever Breskens. Proefflesschen gratis. Door doctoren aanbevolen

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3