AANBESTEDING. Gezaagde Houtwaren, Herveiling. V rou wen-kousen, mans-ribbe-kousen, Burgerl. stand. Ad verten tiën. aan te besteden: roepen werd geen acht geslagen. De reddingboot werd te water gelaten en van het strand zag men hoe de bad meester trachtte den met de branding wor stelenden man te grijpen. Eindelijk ge lukte hem dit op 't oogenblik dat den Duitscher de krachten begaven. Geholpen door een geoefend zwemmer, slaagde de badmeester er in, den drenkeling zoolang boven te houden tot de reddingboot nabij was, die den bewustelooze aan wal bracht. Daar ontstond terstond eenige conster natie, doordien de dochter van den dren keling Jiem herkende. Spoedig waren nu eenige geneesheeren, o. a. dr. Bekking uit Rotterdam, bezig met pogingen om het bewustzijn op te op te wekken, wat helaas vruchteloos bleek, zoodat na ruim een uur deze po gingen moesten worden gestaakt. Toen eerst bemerkte men, dat de bad meester niet ter plaatse was en ontdekte men de vreeselijke waarheid dat deze op 't oogenblik der redding door den afloopen den vloed was weggeslagen. Zijn lijk was nog niet gevonden. Algemeen is de verslagenheid over het verlies van dezen oppassenden man, die eene vrouw met vijf onverzorgde kinderen achterlaat. Te Parijs verschijnt een vakblad voor bedelaars, dat voornamelijk korte «markt berichten" en mededeelingen uit den kring der «vakgenooten" behelst. De advertenties daarin zijn interessant, ook voor niet-vakgenooten. Men vindt er bijv. van den volgenden inhoud «Gevraagd wordt een blinde die wat op de fluit kan spelen", of«Gevraagd wordt een lamme voor een goed bezochte zee badplaats, de voorkeur hebben personen, die den rechterarm missen. Goede referentiën en een kleine borg tocht zijn vereischten. In deze advertenties wordt steeds naar agenten verwezen, die de plaatsen mede- deelen. In Parijs heeft men meer dan twintig zulke plaatsing-bureaux ontdekt, die ge heel Frankrijk en vooral de badplaatsen en kurorte van bedelaars van elke soort voorzien en die in het vakblad voor bede laars adverteeren. Eindelijk bevat dat blad nog de aankon diging van alle huwelijken, doopfeesten, begrafenisplechtigheden, ook de jaardagen, van rijke lieden, die aan de abonné's der courant misschien de gelegenheid van wat te verdienen, kunnen verschaffen. Zaterdag kreeg de 21-jarige dienst bode H. v. d. R., te Dordrecht van haren vader toestemming om met haren bemin de, een sigarenmaker, naar de Rotterdam- sche kermis te gaan. Het schijnt echter dat het meisje al spoedig van diens gezelschap genoeg had, want tegen den avond verliet zij hem en trok met drie zijner collega's naar Lei den. De vreugd was echter van korten duurt want thans lieten hare makkers haar in den steek. De Leidsche politie ontfermde zich toen over de zwervelinge en verschafte haar onderkomen, waarna zij Woensdag onder meer vertrouwbaar geleide naar Dordrecht is teruggebracht. Een tweejarig kind uit Amsterdam, dat met de moeder te Assen logeerde by de grootouders, schipper 0. en vrouw, haalde eene kan met koffie naar zich toe, kreeg den kokenden inhoud over het li chaam en is aan de bekomen brandwon den overleden. In het Engelsche stadje Newmarket werd verleden Zondag gepredikt door een predikant, die daar vreeger had gestaan, den heer Moon. Juist toen de leeraar sprak van hen, die hij na een tweejarige afwezigheid niet te rugvond, en die hij zeker in den hemel zou wederzien, werd hij ongesteld. Men moest hem naar het voorportaal bren. En eenige minuten later kwam de koster met bevende stem in de kerk me de deelen, dat de predikant overleden was. Te Tilburg had dezer dagen zekere vrouw D. het ongeluk gehad van de trap barer woning te vallen. Na eenige da gen lijdens is zij aan de bekomen wouden overleden. Een driejarig meisje in de gemeente Haskerland viel in een pot met kokend water en kreeg zulke hevige brandwonden, dat het binnen weinige uren overleed. Op de Leuvehaven te Rotterdam, heb ben Dinsdagnacht drie mannen een aldaar vertoevenden Algerijn, die met tafelkleed jes, enz., rondvent, aangerand en hem be roofd vad de geldwaarde, welke hij voor zich en zijne makkers bij zich droeg, ter waarde van ruim ƒ250 aan bankpapier en geld. Een der aanvallers had zich eerst ge houden alsof hij een kleedje wilde koopen, onder het praten gaf hij den Algerijn plot seling een hevigen slag op het hoofd, waarop zijne twee handlangers toesnelden en den man, die zich zoo krachtig ver weerde, drie messteken aan den arm toe brachten. De ledige gordel werd later door de po litie teruhgevonden in eene roeiboot bij de Leuvehaven. Van de aanranders is geen spoor te ontdekken. Op den Wetterhorn (Berner Boven land) zijn twee Engelsche touristen met twee gidsen door een sneeuwlawine over vallen. Een tourist en een gids werden gedood. De andere tourist werd licht ge kwetst en de tweede gids ernstig gewond. Te Rotterdam zat Woensdagmorgen een gezelschap Amerikanen op een der banken vóór het hotel Weimar, aan de Spaansche kade, het 45 meter hooge Wit te Huis te bewonderen. Op eens ontdekte een der dames, dat zij haar reticule, inhoudende een aantal gou den ringen en broches met kostbare dia manten, welke zij op de bank naast zich had gelegd, mistte. Vermoedelijk heeft een jongen, die inde buurt van de bank had rondgeloopen, zich ijlings met zjjn kostbaren buit uit de voe ten gemaakt. Te Borsselen is onlangs iemand over leden, die in den loop der jaren 5448 stui vertjes had bijeengegaard. Te Hillegombrug is Dinsdag door de stoomtram Haarlem-Leiden eene vrouw overreden, de ongelukkige was onmiddel lijk dood. Een ziekelijke dame, die een zee tochtje van Eastbourne naar Brighton deed en op de heenreis al veel last van zee ziekte had, is op de terugreis zoozeer door zeeziekte uitgeput, dat zjj aan de gevolgen overleed. Te Parijs is op «l'Ile Saint Germain, een nog onvoltooid huis ingestort. Van de 12 arbeiders, die er werkten, werden twee gedood en een gewond. Voor de rechtbank te Saint-Nazaire heeft een 11-jarige knaap terechtgestaan, die in koelen bloede een jongen van zes jaren, die een steenkolendiefstal van hem had verklapt, in het water wierp en liet verdrinken. De jonge moordenaar, die niet in het minst berouw toonde, werd geacht, zonder oordeel des onderscheids te hebben gehan deld en veroordeeld tot opsluiting in een verbeterhuis tot zijn 20ste jaar. Handelsberichten. Dordrecht 21 Ang. Nieuwe Zeeuwsche en VI. tarwe f 7.50 a f 8.00 goede f 7.00 a f 7.50; mindere f a f Nieuwe Z. en VI. Rogge t 5.50 a f (3.00. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst i 0.00 a f 0.00. Nieuwe zomergerst f 0.00 a f 0.00. Nieuwe Haver f 4.30 a f 4.80, dikke 1 4.50 a f 5.00. Paardeboo- nen f 0.00 a f 0.00. Duivenboonen f Witte boonen f a f Bruineboo- nen f 0.00 a f 0.00 Kookerwten f 0.a f 0.Mestingerwten f 0.00. a f 0.00. Kanariezaad f 6.50 a f 7.50 Koers van het geld. België 100 fr. f 47.65 af 48.05 Eng. 1 pd. St. f 12.025 f 12.12. N.- Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 23 Aug. 4.10 4.34 Zondag 24 5.07 5.31 Maandag 25 6.20 6.44 Dinsdag 26 7.27 7.51 Predikbeurten. Itreskcus. Huwelijks-Voltr. 14 Aug. Izaak Keijmel, 23 j.t jm. en Mugdalena Verduijn, 20 j., jd. Geboorten. 14 Aug. Petrus, z. van Pie- ter van der Male en Johanna Monjé. 17 id. Maria Lena, d. van Franciscus Bernar- dus Tanghe en Thereselina Suzanna de Pauw. Zondag 24 Aug. 1902. Ned. Hkrv. Kerk. Biervliet v. 9 u ds. Val. Breskens v. 9x/2 ds. Meeuwenberg. Groede n. 2 u ds. Meeuwenberg. Hoofdplaat n. 2 u ds. Beckeringh. Nieuwvliet v. 9 u ds. van Essen. Schoondijke v. 9 u ds. Beckeringh. II'aterlandkerkje n. 2 u ds. Val. lJzendijke Geen dienst. Ev. Luth. Gum. Groede vm. 9 u ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. nm. 2 u 370ste Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 19 Aug. ƒ45. 249 303 344 1217 1227 1259 1275 1279 1292 3829 3844 10387 10400 10422 10463 10480 10482 19502 19536 Trekking Woensdag 20 Aug. ƒ45. 210 251 333 1155 1180 1201 1273 10458 13214 13235 19521 Trekking Donderdag 21 Aug. ƒ45. 8654 10123- Op Zaterdag, den 30 Augustus 1903, te 6 ure 's nam. zal dhr. W LUTEIJN Az., Suikerbakker te Breskens in het hotel «de Commerce", bewoond door Tismkkr aldaar, bij enkele inschrijving trachten Het bouwen van een drops- fabriek met levering van materialen en bijkomende wer ken naast zijn pakhuis aan de Zandstraat". Aanwijzing op het terrein op Donderdag, den 28 Augustus te 5 ure 's nam. De inschrijving is alleen voor ambachts lui in de gemeente Breskens woonachtig, opengesteld. Het bestek en de teekening ter inzage in genoemd koffiehuis, terwijl de teekening ad ƒ0.40 per stuk te verkrijgen is van af Maandag 23 dezer. Inlichtingen geeft de architect LOM BAARD te Oostbukg. De Notaris I'. Zijlstra te IJzexdijkk is voornemens Maandag S September 1002, des nam. 2 uur, te Philippine aan de ha ven publiek te verkoopen voor den heer A. C. MAES EENE GROOTE PARTIJ Planken, Lallen, kepers, enz. De herveiling van de H HU- BE KG en KOFFIEHUIS Ia te Schoondijke, waarvoor slechts is geboden 0050.is bepaald op Zaterdag1 30 Augustus 1903, des namiddags te 2 ure. Notaris DE SMIDT. Zij, die nog geen KOU SEN bij mij kochten, zou ik willen raden, koop eens één paar als proef en u zult er meer als tevreden over we zen. Ik heb alle soorten van af de kleinste tot de grootste, (effen én geribd.) van af 50 cent tot ƒ1 het paar. MOOIE GEBREIDE BESTE NASSAU- 05 cent het paar. Onder beleefde aanbeveling, P. J. WESDORP, Breskens.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3