(mittÜciTl „üit liet VoMoir let Volk" Mooie lieuve men Schelvisch zonder koppen, Adverteiitiën. nomen, kreeg een tweejarig kind hot doosje te pakken en at de nog overige 100 gra nules op. De ouders in doodsangst riepen aanstonds geneeskundige lmlp in, doch werden door den geneesheer spoedig ge rustgesteld met de verzekering, dat een kind niet dood gaat tengevolge het ge bruik van meel en suiker. Bleek juist gezien; het kind leeft nog en 't is niet ziek geworden van de ge neesmiddelen. Te Sloehteren is overleden de wedu we A. Begeinan, op den leeftijd van 100 jaren en 9 maanden. dat opgemerkt door een politieagent, die Achterhakkers passeerde. Bij diens nade ring kozen de kerels het hazenpad langs de Buiten Kalkhaven, maar een vrij nauw keurig signalement kon van hen worden opgegeven. De groote vraag was echter toen nog of zij werkelijk kwaad in het schild voerden, dan wel baldadigheid. Daarom deed de politie van het gebeurde mededeeling aan het hoofdbureau en aan zijn opvolger in die ronde, den agent 2e kl. Van Raams- donk, die een oog in het zeil hield. Omstreeks half drie zag deze op den Weeskinderendijk twee personen aankomen wier uiterlijk geleek op het hem medege deelde, en die elk een pak bij zich droe gen. De agent stelde zich verdekt op en sprong te voorschijn toen het tweetal zich vlak bij hem bevond. Op zijne vraag wat zij in de buurt deden en hoe zij aan het pak kwamen, kreeg hg onvoldoende ant woord in het Duitsch, waarop hij beiden aangreep, om hen naar het bureau te bren gen. Een hunner trok echter een dolk mes, en bracht den agent daarmede een steek in den hals toe, in de nabijheid van den slagader, maar gelukkig niet doode- lijk. Van Raamsdonk, die den andere nog hoorde zeggen »je hebt hem niet goed geraakt, liet toen zijn arrestanten los, ,die het op een loopen zetten in de richting van den Straatweg. Zoo goed mogelijk hield hij met de hand de bloedende wond dicht en begaf hij zich naar het bureau, waar de geneesheer der politie de wond verbond. Inmiddels werden onder leiding van den commissaris, maatregelen genomen om de gevaarlijke sujetten op te sporen. Inspec teurs en politieagenten, trokken per rij wiel en te voet verschillende richtingen uit, zij hielden in den donkeren nacht klop jacht Op den straatweg reed een inspec teur de beide verdachten voorbij, maar toen hij een eind verder van zijn rijwiel sprong om hen tegemoet te loopen, waren zij verdwenen, vermoedelijk waren zij het bouwland langs den straatweg ingevlucht, want later zag men hun nabij den Spui- weg loopen. Het tweetal werd ook hem gewaar, en vluchtte de Watermolen weide door, en kwamen weer op den Weeskinderendijk. Daar ontmoetten zij den Hoofdinspec- wien zij naar den Dordtschen dijk vroe gen. Deze wees hun de richting naar de stad, en liep ijlings om, ten einde hen te volgen en zoodra hij hulp had, in arrest te nemen. Hij had hen echter uit het oog verlo ren, maar gelukkig had een nashtwaker gezien, dat zij zich hadden verborgen. Spoedig waren zij omsingeld, eu genood zaakt uit hun schuilplaats te komen, waar zij zonder verzet werden gearresteerd. Het bleek, dat zij na hun vlucht van de Kalkhaven, aan de slijterij van Van Stokkum op den hoek van de Hoogt wa ren gekomen, waar zij een kelderluik open braken en twee flesschen cognac wegna men en een gedeelte opdronken. Niets verder van hun gading vindende en door het aanslaan van een hond opge schrikt, zetten zij hun rooftocht voort naar den Weeskinderendijk, waar zij van het kantoor der houtkoopersfirma F. en A. v. d. Linden een vensterruit afbraken, een ruit indrukten en naar binnen klommen. Daar vonden zij een kaars, bjj welker licht zij het kantoor doorsnuffelden. Zij zagen wel de brandkast staan, maar moes- Itn die onaangeroerd laten, zjj namen 4 oude jassen mee, en gingen toen heen. De persoon, die den agent verwond heeft, heeft zijne misdrijven bekend. Men schrijft aan de N. R. Crt. uit Herwijnen van gisteren Heden middag had alhier bij het afha len van passagiers van de opvarende Nij- meegsche boot een droevig ongeval plaats. Door het struikelen van den veerschip per kantelde het schuitje, waarin 10 per sonen gezeten waren, met het droevig ge volg, dat van de tien drenkelingen er 6 gered werden. Onder de verongelukten be hoort ook de veerschipper. Een later bericht meldt Heden ongeveer een uur seinde de Nij- meegsche stoomboot Koningin der Neder landen aan het benedenveer te Herwijnen met één vlag, hetgeen beteekent dat de veerman met één boot moet uitkomen. Niettemin moesten 11 of 13 passagiers aan dat veer van de boot. Dit aantal passagiers werd dus in het eene veer- schuitje geladen. Of nu de stoomboot niet tijdig gestopt of te snel afgevaren is, moet nog geconstateerd worden, zeker is het, dat het veerbootje overladen was. Men beweert ook dat de veerboot onder 't berg hout van de stoomboot is geraakt. In elk geval liep het bootje vol water. Twee heeren redden zich door op de stoomboot te klimmen, zes personen werden gered door toegesnelde roeibooten, drie anderen verdwenen in de diepte en vermoedelijk ook nog een juffrouw en een kind uit Rot terdam. De namen der verdronken personen, voor zoover bekend, zijn de veerman Hendrik van der Velden, Ant. van Arendonk en de 13-jarige jongejuffrouw Neeltje Pannekoek, dochter van den wethouder, allen te Her wijnen. Het lijk van Van Arendonk is onmiddellijk opgehaald, de anderen zijn bij het afzenden van dit bericht nog niet gevonden. Van andere zijde meldt men Vijf personen werden gered; de veerman en vier passagiers verdronken. Geneeskundigen wendden bij twee dren kelingen, die na korten tijd gevischt wer den, pogingen |tot opwekking der levens geesten aan, doch zonder gevolg. Een nauwkeurig onderzoek door de ju stitie ingesteld moet aan het licht gebracht hebben, dat de kapitein der boot aan het ongeluk onschuldig is. Onder de gemeente Woudrichem kreeg H. V. twist met zijn zoon. De vader ontstak daarbij zoo in toorn, dat hij zijn zoon met een mes eene ge vaarlijke wonde toebracht, waardoor deze niet buiten levensgevaar verkeert. Door het omvallen van een petro leumlamp is een gebouw, bewoond door 4 gezinnen, in Hennaarderadeet (Fr.) afge brand. Van de inboedels is zeer weinig gered. Te Sappemeer is Donderdagmiddag de bejaarde werkman E. Heeringa, wonen de aan het Achterdiep, by het binnenha len van den korenoogst, van den wagen gestort. De ongelukkige, die bijna on middellijk dood was, stond bekend als een oppassend werkman. Te Steenbergen hebben dieven bij den landbouwer T. 60 kippen gestolen en een grooteu bandhond, die als zeer lastig bekend stond. Toen Vrijdagmorgen de logger «Trans vaal" uit Maassluis naar zee werd ge sleept, viel de matroos II. woonachtig te Terheide, even buiten de haven overboord, en hoewel pogingen werden aangewend om hem te redden, verdween hij in de diepte en verdronk jammerlijk. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Uit Parijs wordt weder een noodlot tig automobiel-ongeluk bericht. Te St.-Aquilin, is een automobiel, waar mede de heer Fair, schoonbroeder van den inillionnair Vanderhilt, van Trouville naar Parijs reed, in heftige botsing gekomen met een boom. De heer Fair en zijne vrouw werden gedood en de chaffeur ernstig gewond. In Zwitserland hadden ook verscheidene ongelukken plaats. Daar is bij de smalle en steile wegen het rijden met >het ver voermiddel der toekomst" ook uiterst ge- vaarlpk en eene beweging is in gang om het te doen verbieden. Vrijdag is te Antwerpen bij den fak kel-optocht, welke daar ter gelegenheid van het stedelijk feest werd gehouden een wagen van den lichtstoet, waarop de Win ter was voorgesteld, in brand geraakt. Van de vijf vrouwen, die zich daarop bevonden is een om het leven gekomen. De vier anderen bekwamen ernstige brandwonden. Nader leest men dienaangaande De brand van den Winterwagen in den lichtstoet te Antwerpen, moet door kort sluiting in de geleiding van het electriseh licht zijn ontstaan. De wagen, schitterend verlicht, en met gaas, tulle en watten versierd, was bezet met meisjes, vrouwen en ook eenige man nen, in sneeuw-costumes van wit katoen en watten. In een oogwenk stond alles in lichtelaaie. De meeste der figuranten sprongen in tijds er af. Twee meisjes, die op hoogere plaatsen waren vastgebonden, werden door een bestuurder van den wagen, die een ladder tegen den brandenden troon plaat ste, losgerukt en naar beneden geworpen, in de armen van helpende toeschouwers. Maar de 18-jarige Marie Heerens, die als Winterkoningin boven op den wagen zat vastgebonden, stortte, juist toen hij ook haar wilde bevrijden, met hem in de vlammen en zij was zoozeer verbrand, dat zij na verloop van een paar uren over leed. De vader van het meisje, een koffiehuis- bediende, viel bewusteloos op den grond, toen hij de treurige tijding vernam. De moeder is zoo wanhopig bedroefd, dat men vreest voor verlies van haar verstand. De toestand der twee andere gewonde vrouwen is niet bedenkelijk en ook de heldhaftige redder is niet ernstig gewond. Volgens een bericht uit Hongkong zijn door groote overstroomingen in de Chineesche provincie Kwangsi duizend mensclien verdronken. Ook te Hongkong zelf is bij overstroo mingen tengevolge van zwars regens een aantal huizen ingestort, waarbij 20 ruen- schen om het leven kwamen. Te Loosdrecht had een ingezetene zich onder behandeling gesteld van een wonderdokter. Als geneesmiddel ontving hij een doosje met 200 zeer kleine pilletjes. Gebruiksaanwijzing: 4 maal daags 5; vooral niet meer, want 't was zwaar ver gif- Nadat de patient twee dagen had inge 370ste Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 18 Aug. 45. 258 338 1173 1184 8660 10131 10385 10391 10457 10472 10193 13212 13239 17518 17525 19503 19509 19533 Hoogwatergetij Breskens. D A G E N. voorm. nam. Woensd. Donderd. V rijdag 20 Aug. 21 22 1.53 2.28 3.18 2.17 2.52 3.42 llliiiRleSsbcricktcn. Rotterdam 18 Aug. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.75 a f8.00, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 5.00 a f 6.25. Gerst f 4.90 ii f 5.25, Haver f 3.40 a f 4.20 Bruine bon nen f 0 00 a f 0.00. witte f 0.00 a f 0.00 Kookerwten f 0.00 ii f 0 00. Voererwten fO.OO a f 0.00, Kanariez. f 7.50 a f 8.00 puike soort f 8.85 ii f 9. Zeeuwsche Aardappelen Jammen f0. a fO.00; dito blauwe f0.00 a fO.OO. Zeeuwsche Uien Groote bruine f stroo en gele f 0.00 en kleine f 0.00 per 60 K.G. Veemarkt. Koeien le qual. 35 c. 2e qual. 29 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 35 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 43, 2e 37, 3e 32 c. Schapen le 32, 2e 20 c. Lamm, le 35 2e 31 3e ct. Varkens le 26, 2e 23, 3e 20 ct. Koers van liet geld. België 100 fr. f 47.65 af 48.05 Eng. 1 pd. St. f' 12.02® af 12.12. N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. door hkt muziekgezelschap VAK BRESKENS, bij J. J. ROOFAC'K, Gkokhk (Buitenkist,) op Zondag 24 Augustus a. S., des avonds te 5 uur. 20 cent per K. G. E. ROSS, Biif.skuns,

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3