2 lei zeer ple LÖCERN, 2e snede. Ineen- Klawlooi, le snee, Melksuiker voor Kindervoeding, DROGEVISCH, Confectie en eigengemaakte Goederen, Yeld vruchten. 3 heGtaren Haver, 3 dito Paardenboonen, Burgerl. stand. Ad verten tien. 10 heet. Tarwe, 8 hectaren Haver, 3 dito Klaver, Te bekomen Puddingpoeder en Vanille-Suiker, Mooie bosjes STROOHOEDEN, door heftig geklop op de deur uit zijne slaap gewekt. Opstaande ging hij naar men zegt gewapend met een griep de deur openen. Nauwelijks was deze ge opend, of' de man werd aangegrepen en hem de griep ontrukt. De woestelingen hebben daarna den man met schoppen en messteken zoo verwond, dat hij spoedig daarop is overleden. De vermoedelijke da ders, een drietal personen, waaronder een vader met zijn zoon, die reeds (vroeger in den avond met den verslagene twist had den gehad, zijn reeds naar Roermond ge vankelijk overgebracht. Donderdagavond zijn de inbrekers te Amsterdam weer aan den gang geweest. Zij brachten ditmaal een bezoek aan het perceel '2e Helmersstraat 118. De bewo ners van het benedenhuis, zoowel als die van het bovenhuis, zijn buiten. Alleen een der redacteuren van het Hbld., die bij de bewoners van het benedenhuis op ka mers woont, sliep des nachts in het huis. Toen hij ongeveer half een de straat deur wilde openen, klemde de deur van boven en was het hem onmiddellijk duide lijk, dat de knip van boven op de deur geschoven was en dat er dus onraad moest zijn. Het huis ligt met de achterzijde gekeerd naar het oude Buiten-gasthuis. Zoo goed mogelijk hield de thuiskomende, die niet binnen kon komen, de tuinzijde in het oog en de voordeur. Het duurde evenwel meer dan een kwartier eer er een politie-agent in de nabijheid kwam, nu kon de een zich voor en de ander achter posteeren. Toen bleek, dat de dief of dieven reeds een goed heenkomen hadden gevonden, ver moedelijk langs denzelfden weg als zij ge komen waren. Kr was nl. onder aan de schutting van den tuin een plank wegge broken en door de opening, eigenljjk on der de schutting door, was hij, of waren zij, gekropen. Toegang tot het huis hadden de dieven zich verschaft door de keukendeur, die openstond. Alle kamers waren bezocht tot de meidenkamer toe. Overal lag de boel overhoop, waren kasten en laden openge sloten, en was de inhoud over den grond verspreid. De dieven schijnen door den thuikomen- de te zijn gestoord, juist toen zij op zijn kamer bezig waren zij lieten althans het schrijfbureau onaangeroerd, terwijl andere kasten door hen waren doorzocht. Uit een lade boven een boekenkast, welke kast zij, nadat zij zich van de bestemming hadden overtuigd, ongeopertd lieten, namen zij mede een aantal oude gouden zilveren en koperen munten en gedenkpenningen, benevens gouden en zilveren voorwerpen van geringe waarde. Om ongestoord te kunnen werken had den de inbrekers op de gebruikelijke wij ze den grendel op de voordeur geschoven. Zij hielden zich verder aan de dieventra- ditie, door een souvenir achter te laten, in dit geval in het bed van den bewoner. Wat ten nadeele der buiten vertoevende familie werd meegenomen, zal later moe ten blijken. Geldswaarden, waarom het den inbrekers, blijkens de door hen ge volgde manier van werken, blijkbaar was te doenti waren in het huis niet aanwezig. Manspersonen, die van de inbraak wor den verdacht, zijn in de nabijheid van het perceel gezien. Door den gasfitter S. is in het huis No. 33 aan den Westfoortschen dijk te Arnhem een geraamte gevonden, vermoe id-, deljjk van een kinderlijkje. Het was ge - wikkeld in een blauwe sloop en omwon den met doeken. Door den waarnemenden commissaris van politie en den officier van justitie werd in deze zaak een onderzoek ingesteld. De directie van den New-Yorkschen Centraalspoorweg heeft op al hare stations het kussen en omhelzen bij het afscheid- neuen verboden, omdat daardoor de re gelmatigheid en veiligheid van het ver keer wordt verstoord. Het recht tot zulk een tyranniek verbod wordt haar echter van verschillende zijden betwist, en het is zeer de vraag, of zij 't zal kunnen handhaven. In de terp van P. Oostenburg, te Oudwoude, heeft men bij het afgraven G5 oude zilveren penningen gevonden. Het steenen potje, waarin ze geweest zijn, was helaas stuk. Het met hooi geladen vaartuig »De vijf gebroeders", schipper T. Brand, van Giesendam, dat verleden Dinsdag Oolt- gensplaat verliet, is in het Hellegat ge zonken de opvarenden zijn gered. Het tweejarig zoontje van J. Bos te Berg-Ambacht, is nabij de ouderlijke wo ning te water geraakt en verdronken. Ingezonden. Hel Ed. Heer Redacteur. Reeds lang heb ik met een gedachte ge- loopen, die ik nog niet openbaar durfde blootleggen, maar het spreekwoord zegt Wat op het hart ligt, loopt de mond van over. Zoo is het ook hier, en daarom het volgende Tegenwoordig vindt men alle soort van Bonden, als Slagersbonden, Bakkersbonden, Kappersbonden, en wat al niet meer soor ten van Bonden. Op het gebied der muse bezitten we ook Bonden, en wel onder andere om hier te noemen de Noord- en Zuid-Hollandsche, Maalsch- en Waalsche Bond. Om niet langdradig te zijn heb ik mij al dikwijls afgevraagd, zou het niet moge lijk zijn om in Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren ook een Bond van Muziekgezelschap pen te verkrijgen. Ik zeg daar Muziekgezelschappen, maar reken wel te verstaan, daaronder alle ver- eenigingen, die aan de Muziek doen. Om kort te zijn, weten alle muziek-be- oefenaars en liefhebbers, dat uit de be oefening der Toonkunst een beschavenden invloed voorkomt. En bovendien dit Hoe hebben verschillende onzer vereeni gingen om hun bestaan te houden, daar niet mede te worstelen. Daarom ben ik van oordeel zoo een bond van de Westelijk Zeeuwsch-Vlaam- sche muziekvereenigingen bestond, en jaar lijks, 't zij hier of daar, een festival of concours gehouden werd, dit eene groote schrede voorwaarts zoude zjjn op muzikaal gebied in ons district, en daarom roep ik al de vereenigingen toe, wie van U gaat de vergadering bijwonen tot verwezenlij king van voorgesteld plan, waartoe slechts behoeft, dat Heeren Voorzitters en Direc teuren hun eendrachtig de hand reiken, waartoe schrijver dezer hun met hart en ziel aanspoort. Vergete ook niet, dat ons district 13 fanfare- en 9 zanggezelschappen telt, wat tot verwezelijking veel bijdraagt. Dus nogmaals, wie der Heeren Voorzit ters en Directeuren helpt mede ter bespre king in een vergadering te Oostburg tot verkrijgen van een Bond, waartoe bij on- dergeteekende bericht wordt ingewacht. Laat zien, dat het 4de District op mu zikaal gebied niet ten achter wil staan. U Mijnheer de Redacteur dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, P. P. VAN OVERBEEKE Izn., Direct Fanfare, Oostburg. Breskeus. Huwelijks-Voltrekking 31 Juli. Josephus Franciscus van Leeuwe, 23 j., jm. en Maria Jacoba Asard, 21 j., jd. Geboorten. 29 Juli. Evert Marinus, z. van Matthijs Asard en Maria Cornelia Jan sen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. naui. Woensd. 13 Aug. 8.14 8.38 Donderd. 14 9.30 9.54 Vrijdag 15 10.28 10.52 M aiidelsbericliten. Rotterdam 11 Aug. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.75 a f8.00, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 5.00 a f 6.25. Gerst f 4.90 a f 5.25, Haver f 3.10 a f 4.20 Bruine boo- nen f 0 00 a f 0.00. witte f 0.00 a f 0.00 Kookerwten f 0.00 a f 0 00. Voererwten fO.OO a f 0.00, Kanariez. f 7.50 a f 8.00 puike soort f 8.85 a f 9. Zeeuwsche Aardappelen Jammen f 0. a fO.OO; dito blauwe fü.OO i f0.00. Zeeuwsche Uien Groote bruine f stroo en gele f 0.00 en kleine f 0.00 per 60 K.G. Veemarkt. Koeien le qual. 35 c. 2e qual. 29 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 35 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 43, 2e 37, 3e 32 c. Schapen le 32, 2e 20 c. Lamm, le 35 2e 31 3e ct. Varkens le 26, 2e 23, 3e 20 ct. Koers vati het geld. België 100 fr. f 47.65 a f 48.05 Eng. 1 pd. St.f 12.025 af 12.12. N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Het BESTUUR der Scliiet- PBSP* vereeniging te Groede maakt bekend, dat de wekelijksche SCHIET OEFENINGEN op de Schietbaan in de duinen tegenover de hofstede van den heer VAN HIJFTE des Zaterdags namiddags zullen plaatshebben tusschen 3 en 8 uur. Het onveilige terrein zal door roode vlaggen aangewezen worden. De Firma J. Th. HENDKIKSE te IJzendijkb zal publiek verkoopen lo. Woensdag 13 Augustus, des namiddags te 21/» ure, te IJzendijkb, ten verzoeke van den heer Mr. L. PUS- SEMIER te Eecloo in de Jonkvrouw- en Passageulepolders. Te begiunen aan het Veldzicht. 2o. Donderdag 14 Augustus, des namiddags te 2 uren, te Philippine, met Notaris Steegers te Assbnede voor den heer Mr. A. VERCRUIJSSE, senator te Gent 25000 KG. op landen in den Vergaertpolder. Vergadering bij Nap. Dumoleijn. 3o Zaterdag 16 Augustus, des namiddags te 2 uren te Biervliet, ten verzoeke van den heer C. J. STURM-De Coster wassende op landen ih den Koningin nen-polder tegen den steenweg. ZEGT HET VOORT. De notaris de Smidt te Schoondijke zal op Donderdag 14 Augustus I nog, des namiddags half 5 ure, ten verzoeke van de erfgenamen MONJE-Van Male, publiek verkoopen wassende te Breskens op hunne lan den langs den Langeweg. Vergaderplaats aan koop 1. aan concurreerende prijzen. C. A. CIJSOUW-Versprille, Winkelier, G r o e d e. a 15 cent per bosje van 20 stuks. E. ROSS, Breskens. Gebrs. ËKA$ÜIU§, Molenstraat. OKOEUU. MAGAZIJN VAN Ontvangen: een ruime keuze Heeren- en Jongens-Coslumes, Kinderpakjes, Jassen, Vesten en Broeken, Sporthemden, Fronts en Dassen, Hoeden en Petten, Stalen en Stoffen, en voorts alles wat tot de Confectie behoort. LAGE PRIJZEN EN SOLIEDE GOEDEREN. VOORRADIG EENE SORTEERING in verschillende prjjzen.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3