Binnenland. Gemengd. den wettigen erfgenaam van de kroon, te huldigen als heer des Rijks, en toen daar op met een algemeen »God save the King geantwoord was, ging hij, na verschillende formaliteiten, over tot het afnemen van de plechtige geloften des Konings. Nadat Koning Edward een perkament, waarop die geloften stonden geschreven met vaste hand onderteekend en die op den Bijbel bezworen had, begon de zalvings plechtigheid. Men nam den Koning den mantel af en hnlde hem in een kleed van goudlaken en een mantel van diezelfde stof. Vier Pairs droegen een troonhemel van met goud doorweven stof voor het altaar. De Koning nam daaronder plaats en nu zalfde de aartsbisschop van Canterbury hem hoofd, borst en handen met gewijde olie, terwijl zachte muziek door de kerk klonk. Daarna plaatste de aartsbisschop den Koning de kroon op het hoofd. Nu schal de er luide feestmuziek door de Abdij. Buiten knalden de kanonschoten en al de electrische lampen van het koor straal den op eens in vollen glans. Edward VII was gekroond. Hij nam gesteund door twee bisschoppen, plaats op den troon, waarbij hij de eerbiedige hulde zijner aanzienlijkste onderdanen aanvaardde. Daarna volgde met dezelfde maar min der omslachtige formaliteiten de zalving en kroning van de Koniugin, die vervol gens op haren troon, naast dien van ha ren gemaal plaats nam. RRESKEXS. 12 Augustus 1!»02. Gronde. De ingebruikneming van de nieuw aangelegde baan in de duinen is bepaald op Zaterdag 23 Augustus, en zal een eenigszins feestelijk karakter dragen. Zaterdag is een boerenknecht onder Biervliet zoodanig van een met koren ge laden wagen gevallen, dat hij zich vrij ernstig verwondde en onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Door den heer F. C. Zonnevijlle, geb. te Aarden burg, is het eindexamen aan de Koninklijke tuinbouwschool te Gent met groote onderscheiding afgelegd. Te Koewacht zijn de vorige week weer een tweetal runderen ontvreemd, waarvan de dieven echter een hebben moe ten achterlaten. Ook te Westdorpe heeft men hetzelfde spelletje uitgehaald. schitterden vlammend de stralen van het eeuwige morgenrood en ontgloeiden ver edelend en verhelderd opnieuw de liefde tot den echtgenoot harer jeugd. Geroepen door eene haastige boodschap, kwam hij weinige dagen voor haar einde, en nooit bezat hij haar hart meer dan in de scheidingsure. Omdat zij reeds Gods nabijheid gevoel de, zeide het jonge meisje aangedaan, en omdat in Zijn licht de liefde leeft en de duistere waan wordt uitgedoofd De overste antwoordde hierop niets, maar ging voort in herinnering verloren .- Ik was geen getuige harer laatste gesprek ken, de toenmalige overste en de heer pas toor waren meestal aanwezig, maar ik ver nam den uitslag. (Wordt vervolgd.) Een zoon van de M. te Groede is met een hooivork ernstig verwond, liet schijnt, dat hier opzet in het spel is, want de politie moet zich met het zaakje be moeid hebben. Vrijdag slaagde voor de akte Fransch (1. o.) de heer P. F. Plasschaert te Siijk- plaat (Hoofdplaat.) Groede. Aan de Schietwedstrijd van de Schietvereeniging »Groede" van Volks weerbaarheid, en te houden op Vrijdag 15 Aug. a. s zal worden deelgenomen door de vereenigingen van Biervliet, Oostburg, Breskens, Zuidzande en Groede. Een viertal verguld-zilveren en 2 prach tige bronzen medailles, benevens 1 eere- prijs zij ti beschikbaar gesteld voor de win ners der verschillende afdeelingen. lil een van de vele lokaaltjes in de Zandstraat te Rotterdam, is Zaterdagnacht te halfeen weer een ruwe moordaanslag gepleegd. In de zoogenaamde Zeven-Cen- ten-zaal was de 25jarige werkman J. VV. Ju., rustig met zijne vrouw gezeten een man kwam binnen, zag De Ju en gaf hem plotseling met een dolkmes drie diepe ste- welke hem levensgevaarlijk wondden. De dader was Arie ten Noorden, wiens broeder gehuwd is met de zuster van De Ju. Na den aanslag verdween hij. Den volgenden morgen te halftien werd hij gevat ten huize zijner aan de Stampioen- straat te Feijenoord. Met den politie-trans- portwagen werd hij zwaar geboeid, onder geleide van vier agenten, om 11 uur naar het politiebureau aan de Pauwesteeg ge bracht. Op het Beursplein brak de hooge tramwails een der wielen van den politie wagen en daarna werd de dader onder grooten toeloop te voet naar het bureau gebracht. Zondagavond heeft hij bekendhij is toen per rijtuig overgebracht naar het Huis van Bewaring. Bovendien had hij nog 3 maanden te boeten ter zake van mishandeling van een politie agent. Zondagmiddag werd in het ziekenhuis het slachtoffer zooveel doenlijk gehoord door den rechter van instructie Mr. K. W. Brevet, diens griffier en de substituut- officier van Justitie Mr. Ledeboer. Vrijdagmiddag was een driejarig meisje uit een gezin in de Verlengde Van der Heistraat te Amsterdam zoek. Daar men een riem van het kind bij een naburige sloot gevonden had, werd de politie gewaarschuwd, die aan het dreggen ging- Reeds liep het gerucht dat het lijkje was gevonden, toen tot groote vreugde van de hoogst bedroefde ouders van het poli - tie-bureau Amsteldijk het bericht kwam, dat het reeds dood gewaande dochtertje aldaar gezond wandelend was aangetroffen. Te Amstelveen viel het öjarig doch tertje van J. Vis in een onbewaakt oogen- blik in de ringvaart van den Middelpol der. Hoewel onmiddellijk hulp bij de hand was, was de kleine overleden. Te Oud Beierlannd viel Vrijdag Jan de Braber, uit Oudenbosch, werkzaam aan de in aanbouw zijnde Zuid-Holl. Beetwor telsuikerfabriek, uit de le verdieping, met het droevig gevolg, dat dat hij door dien val bezweek. De overledene was 25 jaar oud en laat eeu weduwe met 1 kind achter. Te Ijlst heeft een bejaard alleen wonend man zich door ophanging van het leven beroofd, naar men vermoedt tenge volge van finatieelen achteruitgang. 't Blijkt, dat de man reed, 1-t dagen geleden den dood heeft gezocht en ge vonden. Aan zijn familie had hij verteld een reisje naar Rotterdam te zullen maken. Toen men daar informeerde, bleek het. dat hij niet op reis was geweest. In zijn gesloten woning vond men hem daarna in deerniswaardigen toestand. Te Wemeldinge is Zaterdagmiddag een 23jarig jongman van IJerseke, in het Schaar aldaar, overboord geslagen en ver dronken. De ongelukkige was juist oudertrouwd. Een tweetal toeristen zijn op den Mont Blauc door een sneeuwstorm over vallen en doodgevroren. lwee gidsen die hen gingen opsporen zijn in een spleet verongelukt. Te Mezières is een sneltrein van Charleville tiaar Rijssel, die een muziek gezelschap vervoerde, gederailleerd, waarbij 3 man gedood en 18 vrij ernstig gewond werden. Op de markt te Aurich (Pr.) waren de vorige week 15 wagetls met Zigeuners. Bij hun vertrek ontdekte de politie in een bijwagen, onder oude dekens verborgen, een 13jarigeu knaap, die aangehouden en door de gendarmes meegenomen werd. Te Loenen is de 16-jarigen Van Muurik bij het visschen te water gevallen jammerlijk verdronken. Zijn lijk is eenige uren later opgehaald. Te Santvliet (N.-Br.) heeft een wa terhoos of zoogenaamde »eggelstaart", veel schade aangericht. Hij ontlastte zich juist boven de gemeente en was vergezeld van een hevigen wind. De op het veld staande korenschoven werden torenhoog in de lucht geslingerd en overal verspreid, waardoor de landbouwers veel schade heb ben geleden. Te Midwolda. (Oldambt, Gr.) is in een privaat het lijkje gevonden van een pasgeboren kind. De Rechtbank van Win schoten stelde, vergezeld van een genees heer, een onderzoek in. Een 1 Öjarig meis- je, behoorende bij een ploeg vlastrekkers, wordt verdacht de moeder te zijn. Op het Anna Paulownaplein in Den Haag, hoek Bazarstraat is een telefoonpaal opgericht. Jongens, die in den omtrek wonen vermaakten zich in de laatste da gen met in den paal te klimmen. Zoo ook weer Vrijdagmiddag. Een vail hen was tot boven toe in den koepel geklom men, verloor plotseling het evenwicht, kon zich niet meer vasthouden en viel te plet ter op de straat. Men bracht den armen jongen naar het politiebureau over. Hij bleek reeds dood te zijn. Ook uit Seheveningen meldt, men een treurig ongeval. De fumilie v. d T. had een rijtoer naar Den Deyl gemaakt. Het driejarig zoontje speelde daar in den tuin, waar het in aan raking kwam met de Montagne Russe en zoo deerlijk werd gekwetst, dat het kort daarna in de armen van zijn moeder is bezweken. De 58jarige Anna v. R., verpleegde in het Nederl. Herv. Armenhuis te Aver ees t, en inwonende bij de wed. Hoogen- berg, eene ziekelijke vrouw, met twj kinderen, moet gepoogd hebben die famij lie door middel van muizentarwe om I leven te brengen. Naar wordt vermeld, heeft zij ongeveei eeu week geleden hot vergif bij den dro gist J. J. Ruijf te Avereest gekocht. Donderdagmiddag had vrouw Hoogen berg aardappelen opgezet om te koken zij had zich daarna verwijderd, en aan Anna gevraagd er zoolang op te willen letten. Deze moet zich de afwezigheid van vrouw lloogenberg ten nutte gemaakt heb ben om muizentarwe in de pot met aard appelen te doen. Daarna goot zij de aard appelen af. Toen ze klaar waren zeidi vrouw Hoogenberg tot haar, dat zij ei eens even mee naar de buurvrouw moes gaan, om te laten zien, wat mooie aard appelen het waren. Zij deed dat en twee vrouwen namen er elk een aardappel uit om eens te probeeren, waarop Anna weer terug ging. Een der twee vrouwen wilde juist een aardappel in den mond steken, toen zij bemerkte dat er een bijzondere roode klem- aan was, en er nog een kor rel muizentarwe aan zat. Zij ging dade lijk vrouw Hoogenberg waarschuwen, die met haar lliarig dochtertje reeds bezig was de pot te onderzoeken, want ook zij had achterdocht opgevat. De gemeente-veldwachter H. Klinge werd gewaarschuwd en heeft denzelfden avond, vergezeld van den rijksveldwachter B. Schoeinaker, de vrouw gearresteerd, die dadelijk lieett bekend en Vrijdagmorgen de bekentenis ook tegen den burgemeester zou hebben herhaald. Naar men verneemt was de reden van haar daad, boosheid op de beide kinderen van vrouw Hoogenberg, die haar wel eens plaagden ter wille van haar uiterlijk - zij is zeer klein. De harmonie tusschen de huisgenooten moet nog al te wenschen overgelaten hebben. Zij is naar het huis van bewaring te Zwolle overgebracht. Te Nijmegen is Woensdagavond op den Graafschen Weg een ernstig ongeluk gebeurd. De slager G. keerde per tilbury met zijn 64jarigen schoonvader S. stad waarts. Toen een automobiel in vliegen de vaart passeerde, werd het paard schich tig en sloeg op hol. S. had inmiddels het voertuig verlaten en t rachtte het paard tot staan te brengen. Hij slaagde hierin even wel niet, doch werd een eind medegesleept en kwam toen te vallen. Paard en rij tuig gingen over zijn lichaam, liet paard holde met het rijtuig door, tot het voer tuig ten slotte tegen een boom slingerde. De slager G. sloeg toen uit de tilbury en bekwam daardoor eenige kneuzingen, S. daarentegen werd in treurigen toestand be wusteloos opgenomen. Zijne verwondingen waren van dien aard, dat opneming in het Ziekenhuis noodig was. Gelukkig is zijn toestand naar omstandigheden vrijwel. De bestuurder van den automobiel had zich intusschen met razende snelheid ver wijderd, zonder zich van de zaak iets aan te trekken. Toen de zoon van M. v. D., te Driel, eene koe wilde vangen, werd het in het nauw gebrachte dier plotseling zóó woedend, dat 't met neergebogen kop op den jongeling aanstoof, hem opnam en omver wierp, zoodat het aangezicht vree- se lijk verwond werd. Vooral onder het oog kreeg hij ernstige wonden. Een schuttersfeest te Hertsen is op zeer treurige wijze geëindigd. Een arbeider aldaar werd des avonds

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2