Melksuiker vooi Kindervoeding, Gemensr«l Ad verten tiën. Te bekomen Puddingpoeder en Vanille-Suiker, Middelaar. Op de krans stond: «Hulde aan Henry Slegtkamp, de held van Spioenskop, van eenige Vlissingsche vereerders en vrienden. Hij eindigde met een driewerf hoera voor den held, dat met geestdrift werd uitgeroepen. Slegtkamp bedankte, zeer getroffen, voor dit huldeblijk en stelde een driewerf hoe ra in voor Koningin Wilhelmina. Onder enthusiastische begroetingen ver trok de held van Vlissingen. Te Maastricht heeft gisteren brand plaats gehad, die een dreigend aanzien had, heeft zich beperkt tot een gedeelte der woning van den heer Oh. II oilman, dut geheel is uitgebrand, benevens het dakwerk, liet vuur vond voedsel in het daar geborgen hooi en stroo, benoodigd voor het inpakken van flesschen. Aan de militaire brandweer komt een pluimpje toe voor haar kranig optreden, zonder welke de brand zeer groot zou geweest zijn. De schade die zeer belangrijk is wordt door assurantie gedekt. Op den O. Z. Voorburgwal bjj de Stoofsteeg te Amsterdam htersehle giste renmorgen tegen twaalf uur eeue onge wone drukte. Langs de beide kanten en op de brug was 't zwart van de ineuscheii. Er was dan ook enn ernstig ongeluk gebeurd. Een groote bestelwagen van de Staats spoor was m 't paard en al te water ge raakt. De koetsier had zich gelukkig nog we ten te redden. De besteller was even een huis binnen gegaan om een pakje af te geven. hoorde plotseling de koetsier hard «Ho! Ho!" schreeuwen. Toen hjj op straat kwam, zag hjj paard eu wagen te water liggen. De koetsier had het arme dier, dat er gens voor geschrokken was, niet meer khnnen houden. Hij zelf was, het gevaar inziende, nog bijtijds van den bok gesprongen. Dadelijk werd oiu het toestel van Sinek getelephoueerd, dat zeer vlug ter plaatse was. Helaas, het aruie paard kon niet meer levend op het droge gebrdcht worden. 't Was een akelig gezicht, de mooie schimmel jgeheel verstijfd met gekromde pooten en hangenden kop op de harde keien te zien liggen. De wagen, die door het spartelen van het paard een heel eind ven den wal ge raakt was, werd naderhand met zeer veel moeite op het droge gebracht. Eenige kisten eu pakjes waren nog in den wageu. De inhoud er vau zal wel geheel bedor- von of verloren gegaan zijn. Op den IJsel nabij Hatteui had Za terdag een ernstig onheil plaats aan boord van de sleepboot «Pauline", kapitein 11. Visscher van Rotterdam. Door het springen der klepkast kreeg de machinist Janssen uit Zwolle hevige brandwonden aan hootd, armen en voeten. Ware hij niet door den stoker uit de machinekamer getrokken, hij was levend verbrand in het ziedend stoomwater. De opvarenden redden zich met eene roeiboot. De machinist is te Hattem door een dokter verbonden en daarna per s. s. «Paul Kruger naar Zwolle vervoerd. Een sleepboot van Gebr. Morand nam de sleep over. Tusschen Tongeren en Hasselt is zekere vrouw K., die met haar drie kin- de. en in een dog ar een uitstapje maakte, door de stoomtram overreden. Twee jongens van 5 en 6 jaar blevi-n op de plaats dood. De moeder zelve en het meisje zijn levensgevaarlijk gewond in het gasthuis opgenomen. Vrijdagavond, omstreeks half tien, viel te Elburg een 14-jarig dochtertje van den schilder H. Zwart, dat met vele an deren naar de aankomst der stoomboot stond te kijken, in de haven. Alhoewel zoo meldt men onder de vele toeschouwers er eenigcn waren die zeer goed konden zwemmen, toch deed n;emand eeue poging tot redding, en zoo is het kind jammerlijk verdronken. Eiken avond bp de aankomst der stoom boot is 't aldaar zoo'n gedrang, dut de passagiers, onder het oog der politie, moeite hebben de boot te verlaten. Te Rotterdam is Zaterdagnacht een hevige brand omslaan in den winkel vuil de firma Spruyt Co, in drogerijen en verfwaren, aan den nieuwen Binnenweg, hoek Bloemkweekerstraat. De buren wer den gelukkig nog intijds gewekt eu kon den alzoo hun leven redden. Het geheele benedenhuis is uitgebrand, aan de eerste verdieping werd aanzienlijke schade toegebracht. Alles was verzekerd. De Italiaansche Sciiutor Negri is bij de beklimming vau een berg bij de bad plaats Varazze in Ligurië doodgevallen. Te Burton en Trent, in het Engel- sche graafschap Stafford, hadden twee man nen, die in hechtenis genomen moesteu worden, zich verschanst in het buis huns vaders, waar zij zich met behulp van hun nen vader en nog een broeder verdedigden tegen de politie door iedereu agent, die 't huis te na kwam, m.-t steeueu of huisraad te werpen. Twee politie-agenten werden ernstig ge wond en men zag geen kans, de twee mannen meester te worden, die daar, naar het scheen, een «fort Chabrol" wilden ma ken. Daar kwam men op den inval, de brand spuit te hulp te roepen. Er werden dikke waterstralen op het huis gericht, die door de ruiten heen met kracht naar binnen drongen en voor er een half uur was verloopen, hadden de belegerden zich, druipnat en lillend, overgegeven aan de handhavers van het gezag. Uit Bozen wordt weder een berg- ongeluk bericht. De musicus Victor Christ lid van het VVeener Opera-orkest is Don derdag op den Rothwand in een afgrond gevallen en gedood. Te Ammerzoden is Zaterdagmiddag een hond doodgeschoten, als verdacht van dolheid. 's Morgens wilde mej. v. W. het dier een korst brood geven, toeu plotseling het dier op haar toesprong en haar zulke he vige beten in de beide armen gaf, dut het vleesch er bij neerhing. Het bloed stroomde uit de wonden. Met het dier, hangende aan haar arm, snelde de vrouw naar builen om hulp. Spoidig werd zij bij den dokter ge bracht, die hare wonden verbond, door veel bloedverlies is ze zeer verzwakt. Een 91 jarige man te Deventer werd dezer dagen door een kat gekrabd, kort daarna ontstond er bloedvergiftiging, zoo- dat hij iu het ziekenhuis moest worden opgenomen. Hij is aan de gevolgen over leden. Te Oud-Vosmeer is in de landerijen van den landbouwer Goorden een ree ge zien, wat eene zeldzaamheid is. Men ver moedt, dat het dier uit Brabant naar het eiland Tiiolen is verdwaald en dus de Eendracht is kouien overzwemmen. Ta Heerlen, op de mijn Oranje-Nas- sau, werd een eerst sedert de vorige week uangestelde arbeider tijdens het uithakken van kolen door eene neerstortende kolen- laag zoodanig getroffen, dat zijn toestand hopeloos is. In de Tyroler Alpen is weder een toerist, dr. Exner, uit Berlijn, in een af grond gestort en door den val gedood. Nabij Stad Ommen is, door het broeien van hooi, een hooiberg, toebehoo- rende aan het Rijk en staande in de na bijheid der woning van den adjunct-direc teur van het geslicht «Veldzicht" geheel afgebrand. 15.000 halve K.G. hooi gin gen verloren. Te Zieriksee is de oudste inwoonster dier gemeente, mej. J. Bal-Van Schelven, overleden. Zij zou den volgenden dag haar !02den jaardag vieren. S -dert het geval van muiterij in het Huis van Bewaring te 's Gravenhage, zijn de gevangenbewaarders aldaar met geladen revolvers gewapend. Te Schelluinen, nabij Gorinchem, is het vierjarig zoontje van den Heer De B. in de Schelluinschevliet geraakt. Het werd spoedig er uit gehaald, doch het gaf geen teeken van leven meer. Verschillende per sonen kwamen hulp bieden, doch deden dit op eene heel verouderde wijzemen rolde namelijk den drenkeling op een ton, hield het hoofd omlaag en de beeiien om hoog, enz. Onder deze verkeerde handelingen gaf het knaapje nog een snik, doch toen de geneesheer er bij kwam en de juiste mid delen aanwendde, was het reeds te laat en konden de levensgeesten niet ineer wor den opgewekt. Zou het niet goed zijn alzoo vraagt men naar aanleiding van dit droevig ge val indien op de scholen de toepassing van de voorschriften in zake drenkelingen, nu en dan besproken werden De raosselziekte, welke het vori ge jaar op de Schelde en Zeeuwsche stroo- men zulke hevige verwoestingen aanricht te, dat op sommige perceelen 50 percent der volwassen schelpdieren afstierven en de rest geen handelswaarde bleek te hebben is weder geconstateerd, voornamelijk op perceelen iu de Grevelingen. Ook daar (op de zoogenaamde Oude Tougsche bank) was de sterfte in 1901 het sterkst. Een aantal visschers zoowel te Bruinisse als te Tholen en Ierseke deed toen aanvragen om paeluvermindering, het geen echter werd afgewezen. Houdt nu die ziekte weer aan, dan zijn vele mossel- telers geruïneerd, hetgeen zeer te betreu ren zou zijn, ook wijl de mosselteelt juist in de laatste jaren zulk een hooge vlucht genomen had, De oorzaak der ziekte is bij de visschers onbekend. Op de Lijnbaansgracht is Vrijdag- avoud een droevig ongeluk gebeurd. Een zevenjarig knaapje werd overreden door den spuitwagen van den brandweerpost in de Mamixstraat. Het jongelje werd zwaar gekneusd naar liet Gasthuis gebracht, waar 't kort daar na overleed. Getuigen verklaarden, dat de koetsier geen schuld aan het ongeval had. Zekere B., van Vbllendam, is op hee- terdaad betrapt, toen hij bezig was de of fer-bus te ledigen in de kerk aldaar. De politie stelde eene vervolging in. Een visscher had in de Waal bij Ochten een ankerkuil uitgezet. Toen hij den volgenden dag de kuil wilde gaan op halen, kwam deze hem al tegemoet drij ven. Er was een steur van ruim 1U0 hal ve K. G do eerste steur welke in die streek in eeu ankerkuil gevangen werd. i570ste Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking Maandag 4 Aug. 1000 3812 30. 1234 1272 1285 3838 8680 8691 10122 10136 10380 10396 10451 10452 10494 13203 13225 17507 17516 19573 Hnng\varergeti| IJreskeim. DAGEN. voorin. nam. Woensd. 6 Aug. 2.49 3.13 Donderd. 7 3.23 3.47 Vrijdag 8 3.41 4.08 Hit»(l(;iül>cricilll'H. Rotterdam 4 Aug. Nieuwe Zeeuwsche en Vlauuische Tarwe, puike f 6.50 af 7.60, oude f 0.00 a f 0 00, Rogge f 5.60 ii f 6.00. Gerst f 0.00 ii f 4 75, Haver f 3.10 a f 4.20 Bruine boo- nen f 0 1)0 a f 0 Ot). witte f 0.00 a f D.00 Kookerwten f 0.00 a f 0 00. Voererwten fO.OO a f 0.00, Kanariez. t 6.00 a f 8.00 puike soort f 0.00 af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f0. a f0 00; dito blauwe fO.UO a fO.OO. Zeeuwsche Uien Groote bruine f stroo en gele f 0.00 en kleine f 0.00 per 60 K.G. Veemarkt. Koeien le qual. 36 c. 2e qual. 29 c. 3e qual. 24 c. Ossen le 30 c. 2e 30. 3e 24c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 41, 2e 35, 3e 30 c. Schapen le 30, 2e 24 c. Lamui. le 36 2e 32 3e ct. Varkeus le 24, 2e 23, 3e 21 ct. Ivoers van het geld. I'elgië 100 fr. f 47.65 at 48.10 Eng. 1 pd. St.f 12.03 af 12.12. N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. aan concurreerende prijzen. C. A. CIJSOU W- VKKsi'iui.i.K, Winkelier, G r o e d e.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3