Binnenland. Burgerl. stand. bliksem gedood en in de voorsteden ge raakten verscheidene buizen in brand. Zondag werden in Zuid-Californië 14 schokken van aardbeving gevoeld. Te Careoga werden de vergaarbakken en geleidingsbuizen der petroleumbronnen zwaar beschadigd. Op bijna honderd plaatsen van Nebras- ka en Zuid-Dacota werden aardbevings- schokken gevoeldmaar er werd weinig schade aangericht. De heer C. Lely moet zich bereid ver klaard hebben eene benoeming als Gouver neur van Suriname te aanvaarden. ItRESKEYS, 1 Augustus 1H02. Aan het postkantoor Breskens, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Juli ingelegd 6905.87®terugbetaald ƒ9474.99 Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje, draagt het nummer 3615. De postbode W. Bliek te Biervliet is met ingang van 16 Augustus a. s. be noemd tot brievenbesteller te Eist. Ged. Staten van Zeeland hebben wij zigingen gebracht in de voorwaarden, wel ke door hun college werden verbonden aan een vergunning, om de wegen te berijden met rij- of voertuigen, welke door een me chanische kracht worden voortbewogen. Volgens de nieuwe bepaling is het ver oorloofd, aan een twee- of driewielig mo tor-rijwiel een daarbij behoorend tweewie lig rijtuig te verbinden, mits dit op dezelf de wijze genummerd zij als het motor-rij tuig en mits de bevestiging van het rij tuig aan den wieier geschiedde zoodanig, dat het slingeren van het rijtuig wordt voorkomen. Schooudijke. Als bewijs van ingeno menheid met de herbeuoeming van onzen Burgemeester, bracht het Muziekgezelschap hem Donderdagavond, na terugkomst uit uit Middelburg, waar hij den eed had af gelegd, eene serenade. De Burgemeester toonde zich over die verrassing hoogst voldaan en was een gul gastheer. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren aan het hoofd dezer gemeente te staan. meisje vertoonde zich een ongeloovig lach je, maar de begeerte om te hooren was grooter dan die om tegen te spreken. Tot het steeds bedenkelijker worden van hare gemoedsstemming, zoo vervolgde de overste haar verhaal, werkte eene gebeur tenis mede, welke voor langen tijd haren geest in volslagen nacht dompelde en haar nooit meer, al kwamen later ook meer hel dere dagen, eene bestendige klaarheid deed genieten. Hare beide broeders, reeds vroeg voor het leger bestemd, waren in Oostenrijk- schen dienst getreden en lagen in garni zoen te Verona. Het onverdiende lot des oversten had steeds een zekere deelneming levendig gehouden in het lot der zonen men koos voor hen als eene genoegdoen ing voor den vader hetzelfde legercorps, waarbij hij zijne loopbaan zoo ongelukkig geëindigd had en gaf hen op elke wijze gelegenheid, de vlekkeloosheid van hunnen naam weder le herstellen. (Wordt vervolgd.) Oostburg. Op het Post- en Telegraaf kantoor alhier zal nog een klerk geplaatst worden. Oostburg. Huwelijks-Voltr. 16 Juli. E- duardus Josephus Standaert, 33 j., jm. en Johanna Catharina Mayr, 33 j., jd. 24 id. Adrianus Wildschut, 30 j., jin. en Adria- na Magdalena Bronswijk, 33 j., jd. Geboorten. 7 Juli. Irma Sophia, d. v. Franc. Jac. van de Kerkhove en Maria Theresa Verheije. 7 id. Louisa Maria, d. van als voren. 14 id id. Elizabeth, d. v. Adr- Anth. Boidin en Katli. de Veij. 30 id. Paula Ida Maria, d. van Lud. Blom- me en M. C. Teirlinck. Overlijden. 13 Juli. Irma Sophia en 14 id. Louisa Maria van de Kerkhove, de le 5 en de 2e 7 dagen, beiden d. van F. J. van de Kerkhove en M. T. Verheije. 20 id. Joanna Maria Theresa van Bellegeni, 90 j., wed. van F. B. de Bruijckere. 24 id. Daniel de Nijs, 51 j., echtg. van M. S. Lerguer. Greniengd. De jacht op de Humberts. Juist vijf en veertig man houden zich bezig met de jacht op de Humberts, die verdwenen zijn, alsof de aarde ze verslon den had, zegt de .Figaro'', terwijl dan de speciale Agenten, die de veiligheidspolitie nu en dan snel naar het buitenland zendt, wanneer de vluchtelingen ergens zouden gezien zijn, nog niet zijn medegerekeni. Elk dier vijf en veertig man houdt zich met niets anders bezig, dan hen gade te slaan, die met de Daurignacs en Humberts in nauwe betrekking hebben gestaan. Rekent men voor ieder van hen 3 frcs. per dag, aan onkosten voor rijtuig enz., die zij hij hunne nasporingen moeten ma ken, wat zeker eer le weinig dan te veel is, dan kost deze dienst per dag 135 ftvs. per maand 4050 frcs. en daar er alle kans is, dat het nog ,lang zal duren, jaarlijks 48000 frcs., welke som mevrouw Humbert dus uit de zakken der Fransche belastiug- betalenden klopt, nadat zij eerst een aan tal onnoozelen onder hen bedrogen heeft. Nog (aanzienlijker zullen natuurlijk de reisonkosten zijn van de speciale agenten in het buitenland. Een raadselachtige gebeurtenis houdt de gemoederen te Berlijn in spanning. Een koopman in brandstoffen, Gustav Ackermann, begaf zich Zaterdag den 12 Juli naar de .Stadtvogtei," waar hij drie dagen hechtenis moest ondergaan. Toen hij Dinsdags, den 15den, niet te rugkeerde, werd zijne vrouw ongerust. Zij zond, omdat zij zelf niet uit haar zaak kon, den volgenden dag een bekende naar het huis van bewaring. Deze kwam thuis met de boodschap, dat de man er nog 5 had bij gekregen Vrijdags ging de vrouw zelf en vernam daar van den inspecleur het verbluffende antwoord »De kerel is gek geworden en Dinsdag reeds naar Herzberg overgebracht. Ook op het politiebureau werd haar be vestigd, dat haar man plotseling krankzin nig was geworden en dat zij hem niet eer zou kunnen zien dan Zondag. In spanning bracht zjj beide dagen door en begaf zich op den bepaalden dag naar Herzberg. Tot haar ontzetting vernam zij dat haar man aldaar reeds overleden was Den dag daarna ontving de vrouw wat haar echtgenoot had toebehoord. Zij vermiste daarbij een horloge en 16 mark aan geld. Ook schrok zij niet weinig, toen zij zag, dat jas en vest van achteren geheel opeu- gesueden waren. Toen zij zich voor een en ander weder te Herzberg vervoegde, werd zij afgescheept met de boodschap, dat zij eerst de kosten moest betalen. De bladen dringen op een einstig on derzoek naar deze zonderlinge zaak aan. Gedurende den nacht van Zaterdag op Zondag woei uit het Zuidwesten een hevige storm. De wind gierde door de straten en langs de grachten en veroorzaakte op sommige plaatsen kleine ongelukjes, waarvan de ge volgen gelukkig niet ernstig waren. Zondag was de wind minder hevig, doch nog zóo hevig, dat vele hoeden en para- pluies verloren gingen. Op de Keizersgracht bij de Westerinarkt te Amsterdam werd een der zware iepen ontworteld, die in het water terecht kwaui. Hetzelfde gebeurde in het Vondelpark. Daar is tevens erg onder 't groen huis gehouden. Over den weg lagen groote takken verspreid. Nog woei een boom om op de Prinsen gracht bij de Runstraat, die in zijn vul een lantaarn verbrijzelde. Fiet alleen waren de boomen de slacht offers. Een gedeelte van een dak van een per ceel aan de Keizersgracht woei door de glazen kap van een keuken van het huis daarnaast. Een huisknecht werd licht gewond. Aan den Haarlemmerweg werd een Hen meter hooge muur door den wind omver geblazen en aan de Rozengracht woei eeu schutring voor een in aanbouw zijnd per ceel om. Nabij Poortugaal (Z H.) is Dinsdag een schip, beladen met pannen en toebe- hoorende aan de firma Smit, Bottenberg en Co. te Oud-Beierland, gezonken. De schipper is verdronken, de knecht wist zich nog zwemmende te redden. Even buiten Andel (N. B.) is de voerman A. Janssen, doordat zijn paard op hol sloeg, van de kar geslingerd en onder de wielen geraakt, met het nood lottig gevolg, dat hij levenloos werd op genomen. Te Maastricht heeft Zondagnacht een hevige brand gewoed in de Wijker Recht straat. De brand ontstond in het onderhuis van den heer V., manufactuur-handelaar aldaar, hetwelk bewoond werd door drie huisge zinnen. Vermoedelijk is de brand een ge volg van bet springen eener petroleum lamp. Ongeveer tegen elf uur ontdekten politie-agenten uitslaande vlammen. Door hevigen wind aangewakkerd, nam de brand dadelijk zulk eeue vaart, dat de trappen versperd werden. De bewoners der tweede verdieping sprongen uit het venster, waarbij eene vrouw de ruggegraat brak, de man en een kind levensgevaarlijk gewond werden, terwijl twee andere kin deren min of meer ernstige kwetsuren kregen. Al deze gekwetsten werden naar I gesticht Calvariënberg vervoerd. Voor tl vreest men het ergste. Het huis, dat bijna geheel uitgeln was, stortte in. Een veertienjarig mei werd vermist, en men vreest, dat het i der de puinhoopen bedolven is. Men is ijverig aan het werk gegaan op te ruimen, doch heeft niets van vermiste kunnen ontdekken. Aan boord van het stoomschip »St lesworth", Woensdag te Rotterdam aa gekomen van Huelva, was de stuurrn door pokken aangetast. Hij is naar barakken overgebracht en de equipage observatie gehouden en ingeënt. In de Lange Linschoten (Utrecl heeft een veehouder in zijn aardappelve! kevers ontdekt, welke groote schade aai richten in het loof. Hij besloot eenii daarvan op te zenden naar de Rijks Lam bonwscliool te Wageningen, en ontvin toen het bericht dat het Colorado-keve waren. Ongeveer dertig jaren geleden kon me in alle gemeenten van ons land afbeeldii gen zien van dit schadelijk insect, dat i Amerika destijds in de aardappel velde groote verwoestingen had aangericht. Uit Gulpen (Limburg) schrijft me over het onweder van Zondag Honderden boomen werden iu een oogen blik ontworteld, zoodat op verschillend plaatsen stapels liggen. De meeste hui zen werden min of meer beschadigd, zelfi gebouwen, welke eerst sinds koit warei opgericht, stortten in. Vee, dat op dl weide was, ltwara onder de neervallendt boomen en bleef op de jilaats dood. Ook de te velde staande granen werden groo tendecls vernield. In weinig tijds waren de Gulp en de Geul buiten hare oevers, en ook dit ver oorzaakte veel schade. Evenals te Margraten werden ook te Wplre op een aantal plaatsen geheele da ken van de huizen weggerukt, en aan ge bouwen en te velde staande granen groote schade toegebracht. Versohillende wegen zijn versperd door de boomen welke daar over den grond lig gen, zoodat het verkeer op vele plaatsen gestremd is. In de Parkhaven te Rotterdam is eeu 23jarig schippersknecht uit Lobith, terwijl hij de buitenhelling verfde van het Rijn- schip »Frederika" staande in een roeiboot, aangevaren geworden door een lichterschip- De ongelukkige werd daarbij zoo ern stig gedrukt, dat hij terstond is bezweken. De brugarbeider J. de Rijk is Dins dag bij een herstellingswerk aan de spoor- brog over het Hollandsch Diep van een der peilers in het water gevallen. Zjjn lijk is later opgehaald. In de gemeente Opsterland is de 88- jarige landbouwer H. van het hooi op den koezolder gevallen. Hij werd bewusteloos opgenomen en is twee dagen daarna overleden. Te Dorst (N.-Br.) is de heer Anth. Mutsers bij het inspannen van zijn paard onder den wagen geraakt, doordien het dier schrikte van een vlieger en op hol sloeg. De heer M. kreeg den zwaren wagen over de borst en was onmiddellijk dood. De vorige week werd in een trein naar Hamburg, die dicht bij Osnabruck gekomen was. aan de ljjn van de noodrem

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2