Gebreide KOUSEN Kroonerwten te velde, Dróge'Visch* 3 heet, zeer goede ERWTEN, 3 telara zeer peis ERWTEN, 5 dito TARWE, 4b dim HAVER. te koop: een Woonhuis en Boterfabriek Ad verten tiëu. Te Koop: Een Bij-Zandzeil, in alle grootten Zuiver drinkwater. Te Zuid-Zijpe (Noord-Holland) is de veertienjarige dochter van den landbou wer P. I)., door het omvallen van een groot ijzeren vliegwiel, dat tegen een hek van het erf der boerderij haars vaders ge plaatst was, aan den slaap van het hoofd zoodanig gewond, dat zij terstond is over leden. Te Tilburg ontsLond een hevige vechtpartij tusschen bewoners van woon wagens, staande aan den Bosscher Straat weg. Een scharenslijper werd zoodanig net messen gestoken en gesneden, dat men voor zijn leven vreest. De daders zijn ge arresteerd. De vorige week betrapten twee po litie agenten te Parijs een jongen gauw dief, die bij het wachtlokaal van een om nibus zijn handwerk uitoefende. De jonge man was hnn echter te vlug af, ging aan den haal en verdween plotseling midden in een straat, waar de agenten tevergeefs naar hem zochten. Hij had er in een zweminrichting de wijk genomen en be dacht daar, terwijl hij in het bassin rond zwom, een middel om voorgoed te ontko men. In zijn onderkleeren wipte hij, ter wijl niemand op hem lette, uit zijn eigen kleedkamertje, waar hij zijn erg versleten plunje achterliet, in een ander, waarin hij even te voren een keurig gekleed jong- mensch had zien binnentreden en zich daarna te water begeven In weinige oogenblikken had hij de ege lante bovenkleeren van dien ander aange trokken, verliet het badhuis en stapte met opgeheven hoofde voorbij de agenten, die in de straat de wacht hielden, inuar in hem den schunnigen dief niet herkenden. Intusschen had de eigenaar der verdwe nen kleeren den diefstal bemerkt en een groot spektakel gemaakt. De directeur kwam er bij te pas en ver klaarde zich bereid een nieuw pak te be kostigen. Daartoe wilde de bestolene ter stond naar een kleerenmagazijn gaan en moest toen wel vooraf de versletene prul len van den dief aantrekken. Nauwelijks was hij aldus huiten gekomen of de agen ten meenden in hem den man te zien, die hun dreigde te ontsnappen, en tiots al zijn betuigingen namen zij hem mee naar den commissaris. Daar duurde het nog eenigen tijd eer de dwaling werd erkend. De werkelijke dief is nog niet gevat, omdat hij zoo gevatwas. Vreeselijk noodweer heeft den lCen dezer St. Etienne geteisterd De regen was zoo hevig, dat de straten tot stroo men waren geworden. Vier menschen zijn door het water medegesleept naar de ri vier, waar zij den dood vonden. Als historisch wordt aan liet Huis gezin het volgende verhaald Te A. woonde een meneer, die deel uit maakte van het niet eerzame, maar talrij ke gild der flesschentrekkers. Hij deed bestellingen bij de vleet, en van heinde en verre vloeiden hem allerlei artikelen toe. Op zekeren dag was weer een mooie be zending voor meneer aan het station ge arriveerd. De chef, die meneer puik kende, en het te bar vond, dat er alweer iemand zou in- loopen, leverde de bezending niet af, ook niet toen meneer kwam opspelen. Hij waarschuwde den afzender en vroeg aan de directie zijner spoorwegmaatschap pij om instructies wat te doenafleveren of niet. Afleveren, antwoordde de directiede vracht is betaald, er is dus niets aan te doen. De stationschef leverde af, het jammer vindend, dat hij meneer de bezending in handen moest spelen, waarvoor de afzen der nooit een cent zou zien. De afzender bedankte den chef heusche- lijk voor diens waarschuwing, maar was bitter teleurgesteld, dat zijn goede waar toch bij meneer was aangeland. Hiermede is dit verhaal nog niet uit. het mooiste komt nog Meneer diende een klacht in bij de di rectie der spoorweg-maatschappij over de vertraging in de aflevering en eischte ƒ80 schadevergoeding. Meneer heeft de ƒ80 gekregen. Maar de gekochte artikelen heeft me neer natuurlijk, nooit betaald. De stationschef heeft plechtig gezworen, dat hij, al worden alle eerlijke kooplieden van Nederland opgelicht, geen kik meer zal geven. Voor zijn goedhartigheid heeft hij te duur leergeld betaald. Een vreeselijk drama is dezer dagen op het meer van Genève voorgevallen. Een vijftal jonge lieden, afkomstig uit Savoije, waren gaan varen. De wind deed het vaartuig omslaan, waarop het vijftal zich wanhopig vast klemde aan het bootje om ten minste bo ven water te blijven. Vergeefs riepen zij den geheelen nacht om hulp, niemand hoorde hen. Twee hunner geraakten uit geput. zij lieten het vaartuig los en ver dronken in het meer. De drie andereu werden den volgenden morgen door een visscher gered, maar zij waren zoo over spannen, dat zij geene enkele aanwijzing konden geven. Te Harlingen is, krachtens een be sluit van het Gemeentebestuur, aan spreeu wen het verblijf in die gemhente niet ge oorloofd. Des avonds vuren manDeu voet zoekers daartoe op lange stokken ge hecht op de boomen af, of de »prot- ters" (de Friesche benaming voor spreeu wen) te verjagen, hetgeen hun zeer goed gelukt Men komt echter nu tot de ontdekking, dat eeue menigte rupsen, welke anders door de spreeuwen werden opgegeten, het verkeer langs de straat en in de tuinen minder aangenaam maken. Zou hier wellicht het geneesmiddel er ger zijn dan de kwaal? In eene woning aan den Rijswijk- scben weg bij Den Haag is een driejarig knaapje, achteruitloopende, in een tobbe met kokend water gevallen. Het kind werd naar het Gemeente-Ziekenhuis ge bracht en is aan de gevolgen overleden. Te Mijdrecht is een driejarig zoon tje van de wed. K. te water geraakt en verdronken. Thans loopt te Middelburg het ge rucht, dat de aldaar ontvluchte gevangene P. Zuidhof zich reeds buitenslands bevindt. In een woning op den Rijswijkschen weg te 's Gravenhage had Zaterdagmiddag een droevig ongeval plaats. Een driejarig knaapje, dat liep te spe len, viel, achteruit loopende, [in een tobbe kokend water. Met ernstige brandwonden overdekt is de kleine naar het gemeente-ziekenhuis gebracht, waar het den volgenden dag aan de gevolgen is overleden. Dezer dagen heeft zich aan het post kantoor te Utrecht iemand aangemeld tot het in ontvangst nemen van een aange- teekenden brief, bevattende ƒ1200. Later bleek, dat deze persoon niet de geadresseerde was, zoodat eene valsche handteekening was heplaatst. De politie, met de zaak in kennis ge steld, doet onderzoek, doch tot heden vruch teloos. Er is weder valsch geld in omloop. Aan een winkeljuffrouw in een lunch room in de Kul verstraat te Amsterdam is door een Duitscher een zeer goed nage maakt bankbiljet van,ƒ25 in betaling ge geven. In dezelfde stad werd een van valsch- heid verdachte rijksdaalder met den beel denaarvan Z. M. Willem III,jaartal 1874, in betaling gegeven bij een winkelier in de Jacob van Lennepstraat door een 24 a 25 jarig persoon, tamelijk lang en schraal, bleek gezicht, donker uiterlijk, zonder baard of knevel en in het donker gekleed. Het geldstuk is aan het posthuis Nas- saukade gedeponeerd. I loogwjitergeti) Breskens. DAGE N. voorm. nam. Woensd 23 Juli 2.28 2.52 Donderd. 24 3.18 3.42 Vrijdag 25 4.10 4.34 MüixIHsbv rich K-u. Rotterdam 21 Juli. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 8.50 af 7.CO, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 5.CO a f C.00. Gerst f 0.00 ii i 4.75, Haver f 3.10 ii f 4.20 limine boo- nen f O 00 a f 0 00. witte f 0.00 a f 0.00 Kookerwten f 0.00 a f 0 00. Voererwten fO.OO a f 0.00, Kanariez. f C.00 a f 8.00 puike soort f 0.00 af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f 0.— a f 0 00; iito blauwe fO.OO a fO.OO. Zeeuwsche Uien Groote bruine f stroo en gele f 0.00 en kleine f 0.00 per CO K.G. Veemarkt. Koeien le qual. 30 c. 2e quatr 29 c. 3e qual. 24 c. Ossen le 30 c. 2e 30, 3e 24 c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 41, 2e 35, 3e 30 c. Schapen le 30, 2e 24 c. Lamm, le 38 2e 32 3e et Varkens le 24, 2e 23, 3e 21 et. Koers van liet geld. België 100 fr. f 47.85 ii f 48.02' Eng. 1 pd. St. f 12.01'af 12.10. N.-Amerika 1 Dollar f 2.44'. ÏSK3IS?** Voor de blijken van belang- stelling op den 18 dezer ont vangen, betuig ik bij deze mijnen welge- iiiccndrn dank. W. C. DE SMIDT. Schoon dij ke, 22 Juli 1902. feïfesST'"' V'oor de vele bewijzen van belaugstelling en deelneming ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder mej. ANTHONINA LOOY, wed. B. Blok, be tuigen wij bij deze onzen liartclijkcu dank. S. BLOK. M. BLOK-Van Den Brokckk Van Mulle, J. DE VUIJST. A. DE VUIJST-Blok. Cadzand Juli 1902, Breskens ongeveer 150 B£oc<leii Te bevragen bij A. DU B1JRCK en J. I'. W. BESEMER te Biieskkns. ook geschikt tot het dekken van Grnail- llliopcil. Te adresseeren aan S. ROUKEMA te Biieskkns. aan leoer laare jtriizcn. P. J. WESDORP, Biieskkns. De FILTER van Ham eh te Groningen is een sieraad in huis en overtreft alle andere soorten in gemak en zuiverheid. Te bezichtigen bij W. IVOITTiri; Breskens. HANDEL IN: Mlosjes mooie 20 cent per bosje. E. ROSS, Bresken s. De Notaris W. C. DE SMIDT te Schoon- dijke zal op Maandag 28 Juli 1902, des namiddags te half 4 ure. ten verzoeke van de eifgenamen MO.NJÉ-VV.v Malb, verkoopen In de gemeente Groede, Hee renpolder en in de gemeente Breskens, pol der Oud- en .Jong Breskens en fort Nassau Te beginnen in den lleerenpolder. De Notaris II. G. Ihiiiiuiaclicr te Groede is voornemens om <>p Donderdag 24 Juli 1902, des namiddags te 2 ure, in het koffiehuis van den Heer C. A. Temmerman op het dorp Sckotmdjkekrachtens artikel 1223 vnn het B. VV. in eeue enkele zitting, in het openbaar te verkoopen met de daarbij behnorende machines en overige goederen, die als onroerend door bestemming daartoe behooren, te IJzeudijke, kadastraal bekend Sectie E no. 533, zijnde 5 aren 5 eeutiereu ei gen grond en bet recht van erfpacht tot 31 December 1972 op 5 aren 85 centiaren. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore vau genoemden Notaris, alwaar de veilconditien ter inzage liggen. ZEGT HET VOORT.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3