Schaumburg, heeft op Hr. Ms. gezondheid een zeer gunstigen invloed gehad. tiet inachtnemeu van de noodige voor zichtigheid blijft echter nog gewenscht. Men meldt uit Nijmegen Het bestuur der YVeesinriehting te Neer bosch heeft aan den heer J. van 't Lin- denhout, op diens verzoek, met ingang van Juli 1903 eervol ontslag verleend als di recteur der Weesinrichting te Neerbosch. Op dat tijdstip zullen ook Mevr. Van 't Lindenhont-Koper en de heer Jacob van 't Lindenhout (zoon van den directeur) hun arbeid aan die inrichting eindigen. - Het Depatement van Marine heeft aan de Koninklijke Maatschappij De Schelde", te Vlissingen, opgedragen den bouw van eene torpedoboot voor de Indi sche Militaire Marine. KICKSKOS, 15 Juli 1902. O roede, 13 Juli. Hedenavond had on der begunstiging van prachtig zomerwe- i der, dat heel wat menschen tot een uit stapje naar hier had uitgelokt, de inge bruikneming plaats van het nieuwe vaan del voor het muziekgezelschap «Eendracht maakt Macht". Het vaandel vervaardigd van donker rood fluweel, maakt een zeer goeden in druk. Bovenaan wordt het vastgehouden door een breede gouden lijst, waarop het wa pen der gemeente is gebeeldhouwd. In het midden bevindt zich tusschen do onmisbare woorden, den naam der veree- niging aanduidende, een muzikaal symbool, waarvan het «Wilhelmus" volgens oude toonzetting door een blauw lint wordt omstrengeld. Na het gewone raaandelijksche concert werd nog eene omwandeling door de ge meente gemaakt. Sluis, 12 Juli. Hedenmorgen omstreeks elf uur kwamen alhier prins Albert van België en zijn gemalin per authoraobile aan. Nadat zij zich op de hoogte hadden ge steld omtrent den weg naar Breskens, werd de reis via Groede voortgezet. Van Breskens gingen de hooge reizigers per prov. stoomboot naar Vlissingen. Mr. F. M. C. E. Koksma, Kanton- Zij zijn moe, die daar rusten, zeide de overste, het leven lokte hen niet aan en der eenige, die dit leven beproefde, brak het hart daarover van berouw en verdriet. Theresa zag haar onderzoekend aan van berouw en verdriet O, waardige moeder, dat is toch de schuld niet van het leven, maar van haar, die het niet goed begreep. Maar het leven biedt gelegenheden, biedt verzoekingen aan, die de heilige klooster muren in het geheel niet naderen. Wie het hart verbergt in haren vrede eer de wereld het heeft beroerd, die is wel ge borgen de arme Catharina, voor wier ziel zoo even eene mis gelezen is, heeft het beweend, dat zij ooit geluisterd heeft naai de lokstem der wereld. Was het zuster Catharina vroeg The resa met levendige belangstelling, die ar me zuster, die nimmer lachte en wier hand mij toch zóo teederlijk liefkoosde? Haar lief gelaat ben ik niet vergeten, ik weet het nog, dat zij zoo goed voor mij was en vermoedde niet, dat zij ongelukkig was. (Wordt vervolgd rechter te Tholen, geboren te Sluis, is be noemd tot rechter in de Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam. Gemengd. Eene bewoonster van de Vrolikstraat te Amsterdam deed aangifte bij de politie, dat Zondagavond vier personen tijdens ha re afwezigheid hare woning zijn binnen drongen door een spiegelruit in de voor deur die zij verbrijzeld hadden. Binnen gekomen, hebben zij eenig meubilair stuk- gebroken en een 4jarig meisje, dat aan bedoelde bewoonster ter verzorging was toevertrouwd door den vader, die van zij ne vrouw gescheiden leeft, ontvoerd. Een dienstmeisje, dat zich tegen de ont voering van het kind had verzet, werd mishandeld. Een onderzoek werd inge steld. Het vermiste kind is reeds opge spoord. Gisterennacht is te Barneveld eene ruim 40-jarige vrouw door het misbruik van sterkedrank om het leven gekomen. Zaterdagnacht is in het academisch ziekenhuis te Groningen opgenomen Johan Jansen, een 48jarig O. I. militair, die te Helpman woonachtig is. Jansen zijn, nadat hij een woordenwis seling met zijn buurman, den 28-jarigen timmermansknecht T. T. Erends, had ge had, door dezen (ongeveer een kwartier na dien twist) met een beitel vijf ernstige steekwonden toegebracht. De dader is daarvoor rde woning van Jansen binnengedrongen. Dr. Starke heeft Ie eerste geneeskundi ge hulp verleend en achtte onmiddellijke opname noodzakelijk. De politie, telefonisch ter hulp geroe pen, arresteerde den dader en leverde hem aan de justitie over. De toestand van den verwonde is niet zonder gevaar. In de Nederlandsche sigarenlabriek van G. van Dorssen te Amersfoort, kreeg een sigarenmaker gisterenmorgen twist, met zijn bosjesmaker, waarop een 15-jari- ge bosjesmaker, collega van laatstgenoem de, zich daarmee bemoeide. De sigarenmaker gaf toen dien jongen een klap, waarop deze hem met een siga- ren-makersmes in de linkerzijde stak. De ter hulp geroepen geneesheer kon nog niet bepalen, of het hart geraakt was, doch achtte de verwonding ernstig genoeg om voorzichtig te zijn. De man heeft veel pijn door de beko men verwonding. De 15 jarige zoon van II. E. in de gemeente Smallingerland (Fr.) moest een paar dagen gevangnnisstraf ondergaan in het Huis van Bewaring te Heerenveen. Toen zijn tijd om was zou zijn vader- wijl de knaap zwak van geestvermogens is hem afhalen en had hij daarvan kennis gegeven aan den cipier. De zoon echter gunde zich geen tijd om zoolang te wachten en vertrok van Heerenveen, vóórdat zijn vader was aan gekomen. Hij schijnt daarbij een verkeerden weg te zijn ingeslagen, want hij is nog niet thuis, zoodat zijn ouders in groote onge rustheid verkeeren. In het Rouveensche veld is door vaur uit een locomotief van een voorbijrij denden trein een hoop turf in brand ge raakt. Vóórdat de eigenaar aanwezig was om nog een gedeelte te redden, waren reeds eenige wagenvrachten tot asch verteerd. Verleden zomer is aldaar ook een stuk veen met turf eene prooi der vlammen geworden. Te Brielle was ter gelegenheid van de kermis verleden week een aantal per sonen uit. Ongeveer twee uur in den nacht werd een voorbijganger een der spelers van het tooneelgezelschap van W. 't Hart op het Asylplein, in de Nieuwetraat' zon der eenige reden aangevallen en met een mes zoodanig verwond, dat hij bij een der omwoners moest worden binnengebracht Terstond werd geneeskundige hulp in geroepen. Het bleek, dat hem belangrijke verwon dingen aan rug en linkerarm waren toe gebracht en de arm zeker niet weer te gebruiken is. De dader, een 20jarig persoon, was spoedig bekend geworden en is reeds in hechtenis. Te Middelburg hebben zich bij de commissie tot bevordering van vervroegde winkelsluiting reeds 40 winkeliers bereid verklaard hunne winkels of magazijnen, bij wijze van proef gedurende drie weken des avonds te 9 uren te sluiten. Ofschoon de meeste winkeliers in begin sel vóór vervroegde sluiting zijn, stellen velen hunne medewerking nog afhankelijk van die hunner vakgenooten. Te Rotterdam heeft de Justitie een huiszoeking gedaan bij een spoorweg-be ambte der Staatsspoorwegen, B. M. M. ge naamd en wonende in de Gouvernestraat. In zijne woning werden een aantal strand- schoenen, kleedingstukken, enz. gevonden, vermoedelijk afkomstig van diefstal uit een spoorwegwaggou en bestemd voor Sche- veningen. Een aantal goederen werden in beslag genomen en de spoorwegbeambte gevanke lijk.naar het Huis van Bewaring overge bracht. Te Breda is de 24jarige dienstbode M. B., in dienst bij den landbouwer Broy- uians, terwijl zij op een wagen naar het land niedereed, bij het op hol slaan van het paard in haren angst uit den wagen gesprongen. Ongelukkig geraakte zij daar bij zoodanig bekneld tusschen het wiel eu een muur, dat zij bijna onmiddellijk aan de gevolgen is overleden. Te Elten, bij Zevenaar, is een 17- jarige arbeider J., uit Arnhem, bij het bu- den verdronken. Op Urk heeft een meisje van zes jaar haar tweejarig broertje van een an ders wissen dood gered. Zij waren aan het spelen bij eene sloot vol modder, toen het knaapje er in stort te, en het zusje, dat hem wilde grijpen, eveneens. Tot aau haar hals stond de kleine meid in de modder, en toch wist zij nog met haar handjes zijn hoofd to vatten en boven te houden, totdat een paar vrouwen, door haar roepen opmerkzaam geworden, de kinderen konden redden. Het jongetje was reeds bewusteloos, maar kwam, na veel modder te hebben overgegeven, gelukkig weder bij. In de Zwitsersche hoofdstad Bern is het spoorwegstation door brand half ver nield. De koepel van het middengedeelte is ingestort. Gelukkig werd niemand gedood of g wond. In een der wagens van de tramlj Berlijn-Charlottenburg (waar men tot ks' accumulator-stelsel gebruikt) is de battel onder een der banken, waarin zich na 1 het schijnt watergas had ontwikkeld, m F een geweldigen slae ontploft. De passagiers werden van hunne planl sen geslingerd en twee werden gedood. De dikste vrouw van Weenen r over het geheel is bet type daar tainelj s gezet is dezer dagen begraven uitg het stedelijk armenhuis aldaar, van well verpleging haar omvang een gunstig ge tuigenis aflegde. i Die vrouw, Thérèse Albert genaamd e 6ti jaren oud, woog 200 kilogram. Haa t taille-omvang was 2 meter. Zes krachtige mannen konden slecht met. mo eite de doodkist dragen en hunner vertilde zich daarbij. Zij wenschten der overledene, dat d aarde haar zachter mocht drukken, dan zi het de aarde gedaan had. Het teren van wegen ter voorkoming van stof en slijk (een uitvinding van di GuglienuiinettiJ heeft in den omtrek vai Monaco zoo goed voldaan, dat men than ook de proef er mede neemt op wegen i: den omtrek van Parijs, vooral daar, waa veel automobielen rijden. Het leren kost ./'120 a f\ 40 per mijl Men is dan voor een aanmerkelijken tijc voor stof en modder gevrijwaard. Ook oliën, of het besproeien van weger met een petroleum-residti werd reeds vaak met goed gevolg toegepast als middel te> gen slof, maar teer schijnt veel voor tl hebben. Te Edam is Zaterdag het paard van den landbouwer Flansen, uit Yolendam,op hol geslagen, waardoor de wagen tegen een boom slingerde. De voornoemde landbouwer was terstond dood. Twee anderen, die met hem mede reden, werden gewond, een vau hen vrij ernstig. Te Dordrecht is Zaterdagmorgen, even beneden de spoorbrug, van de sleep boot «Hermine" welke bezig was het stoomschip «Schneppe" op te slepen de sloomketel gesprongen. Kapilein Wijngaarden en de dekknecht Molenberg zijn in de golven verdwenen. De machinist Verwaal werd niet ge vaarlijk gewond, naar het gasthuis ge bracht. De hoot is binnen enkele oogenblikken gezonken. De sleepboot behoort aan de firma Schaardenburg te Rotterdam. De helft van den ketel is weggeslagen en terechtgeko men ill het dak van de creosoteer-fabriek te. Zwijndrechtverschillende deelen kwa men terecht op het stoomschip «Schnep pe", op de werf van Roodenburg en op het dak van de fabriek van de heeren Penn Beaudun. De kapitein Wijngaarden laat eene vrouw en zes kinderen na. Molenberg is onge huwd. Te Heinthuizen (Limburg) is de 27- jarige leidekker L. Verkoelen van eene ongeveer acht meter hooge woning geval len eu aan de gevolgen zijner verwondin gen overleden. Te Montfoort is de 1 ójarige Pieter Bronk in een onbewaakt oogenblik in de Vaart gevallen en verdronken.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2