SC II I II A T, Mij is de wrake! No. 710. Woensdag 10 Juli 1902. 1 r Jaarg. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig 4e district. Buitenland. FKÜILLKTON. Binnenland. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheelc ltijk ƒ0.55, voor België ƒ0.626, voor Amerika ƒ0.826, hij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERT ENTIËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Gfoote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee Kit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. BillIJDI.i.Y te Breskens. Uit St.-Petersburg wordt aan de .Pic colo'' van Triest bericht, dat Maandag een aanslag op het leven van den Czar ont dekt en nog maar juist intijds verijdeld is. De Keizer en de Keizerin zouden te Peterhof de inwijding van een nieuwe kerk bijwonen. Zij waren reeds op weg, toen het hoofd der politie den Keizer te spreken vroeg, en nadat hij eenige woorden met den Czar had gewisseld, keerde de Keizerlijke stoet terug. Er werd gezegd, dat de plechtigheid was uitgesteld, omdat de Archimandriet plotse ling ziek was geworden. Maar in waar heid had do politie op 't, laatste oogenblik ontdekt, dat onder den vloer der kerk eeni ge mijnen waren gelegd. Kort daarna, vóór men ze had kunnen verwijderen, sprongen die mijnen, met ver vaardigd geweld. Al de glasramen dei- kerk werden gebroken, maar gelukkig werd er niemand gewond, want de politie bad het gebouw doen ontruimen. Iets nieuws onder de zon en door de zou. De arbeiders, die bezig waren met het slechten der vestingwerken te Verona, hebben namelijk het werk gestaakt; niet om loonsverliooging of om eenigerlei grief, maar om..- de warmte. liet is in Italië trouwens in vijftig ja ren niet zoo warm geweest om dezen lijd van bet jaar als nu. Te Milaan, Mantua, Pavia, Brescia en andere plaatsen rees de thermometer tot 80. Alzoo een koopprijs, zeide de priester spottend, een bod voor hare vrijheid, want anders kunt gij liet uitzicht niet betitelen, dat de graaf grootmoedig geopend heeft? Zuster Angelica trok de schouders op zoo iets kan het zijn. Opnieuw hoorde uier. het toornig stam pen met een voet, het is erbarmelijk zoo overvleugeld te worden, wie kon denken, dat hij zoo wanhopig zou zijn, om zich dadelijk van al zijne bezittingen te ont doen. In dit geval is het bijna hetzelfde wat het meisje beslist. Een treurig lachje speelde om de lip pen der overste, ik wenschte, dat zij hier den vrede zocht. Maakte hij aanduidingen over de groot- 104° Fahrenheit. Sinds Woensdag kwamen te Milaan en te Turijn 16 gevallen van zonnesteek voor, van welke verscheidene gevallen met doo- delijken afloop. In den omtrek van Posen heelt Don derdag met een militairen luchtballon een ernstig ongeluk plaats gehad. De ballon zou opstijgen, toen er plotseling een on- weder losbrak. Door den lievigen wind werd de ballon niet kracht voortgedreven en werden de mannen, die beneden de touwen vasthielden, niedegesleept. Een van hen geraakte in de touwen vei ward en werd verworgd en vier ander en werden gewond, waarvan twee ernstig. Door Koning Willem I werd indertijd aan d,ii Hertog van Wellington de titel Prins van Waterloo en een jaargeld van ƒ40.000 verleend, als blijk van erkenning zijner verdiensten. Bij de alscheiding van Zuid-Nederland ging die schuld over op den Belgischen Slaat en het jaargeld wordt nog altijd door dezen prompt uitbetaald aan de erfgena men van den .'Prins van Waterloo Maar men begint nu toch in België te vragen, of dat altijd zoo voort moet, gaan, en eenige Volksvertegenwoordigers, die vin den, dat de overwinning van Wellington waartoe toch ook de Nederlanders, Belgen en Pruisen het hunne bijdroegen nu wel voldoende is betaald, zullen in de Ka mer voorstellen, bet jaargeld in te trek ken. Het eerste proces betreffende de Brit- sche paardenaankoop-schandalen is nu te Dublin begonnen Daar staan majoor Studdert, zijn twee zoons en zijn schoonzoon terecht, die door liet Ministerie van Oorlog worden vervolgd wegens oneerlijkheden bij den aankoop van paarden voor het leger gepleegd. Volgens de akte van beschuldiging heeft majoor Studdert. die in 1900 belast was met aankoop van paarden voor het leger, met zijn zoons schoonzoon in Ierland rain- der-waardige paarden opgekocht voor 150 a ƒ250, die aan de militaire autori- t, iten voor ƒ350 in rekening gebracht werden. Op de levering van 124 paarden verdiende de familie Studdert ongeveer ƒ15,000. Onder de getuigen was een officier, die verklaarde, dat Van de paarden, door de beschuldigden geleverd, vele 17 of 18 jaar oud waren en dat er zelfs een bij was van 22 jaar. Een oud paard, dat de majoor voor een 1 oerenkar gespannen tegenkwam, werd hem gekocht voor ƒ42 en geleverd voor ƒ240, oiu dienst te doen bij het leger in Transvaal. Onder Gheel, in de kempen België, is een buskruilfabriek in de lucht gespron gen, waarbij den opzichter en drie meisjes tcistond werden gedood. Zaterdag hebben de Londer.aars hun hart kunnen ophalen aan liet toejuichen van Kitchener, de uit Zuid-Afrika terug gekeerde welbekende opperbevelhebber. Toen deze Zaterdag om 1 uur aan het Paddington-station aankwam, werd hij daar opgewacht door den Prins van Wales en den Hertog van Connaught, met eene ge lieele reeks van grootwaardigheidsbeklee- ders in hun gevolg, en door de menigte levendig toegejuicht. In vier open rijtuigen reed men nu naar het St. Jacobspaleis. In het eerste zaten! beiden in »khaki" gekleed, Kitchener en French met vroolijke gezichten en naar rechts en links groetend, om te danken voor de daverende toejuichingen. Een schitterende staf van officieren te paard volgde en daarachter Lord Roberts, aan het hoofd van een geheele schare Ge neraals. Er heerschte eene feestelijke, zeer prettige stemming. Na den maaltijd iuet den Prins van Wa les, waaraan een 80tal personen deelna men, maakte Kitchener zijne opwachting op het Bnckinghaiu-paleis en werd er door de Koningin en later ook door den Ko ning, wien de geneesheeren zulks hadden toegestaan, ontvangen. De Koning over handigde aan Kitchener persoonlijk de hem reeds vroeger toegekende orde van verdienste. Den verderen dag en avond was het zeer vol en woelig in de Londensche stra ten. Veel gewuif met vlaggetjes en ge blaas op trompetjes, veel schor gezang van het volkslied en veel dronkenschap Op verscheidene plaatsen waren de illu- minatiën ontstoken, die voor de kroning bestemd waren. «-wuRWnmuMHnHBMnMMM De Koningin en Prins Hendrik stellen zich voor, Zaterdag 19 Juli naar Het Loo terug te keeren Het verblijf van H. M. de Koningin te te van lu-t legaat? vroeg de geestelijke verder, zonder haar een antwoord te ver waardigen. Neen, hernam de overste, maar hij is grootmoedig en dankbaar, hij zal het kloos ter niet vergeten, waar zijn kind het licht der reine leer outving en haar hart voor den vader behouden bleef Zoo laat dan Theresa beslissen te zij nen gunste, dat zal u niet moeielijk val len. Oefen al uwen invloed uit op den vader, opdat de juist door u geroemde dankbaarheid zich werkdadig toone, breng het ook bij Theresa ter sprake, welk een verlies het klooster geleden heeft door de zonden barer moeder. Wat ons nu de vader onthoudt, geeft dan wellicht na ja ren de dochter vrijwillig, verondersteld dat de belangstelling in haar vaderland en in de plaatsen, waar zij hare jeugd heeft doorgebracht, diep genoeg is ingeworteld en daarvoor rust de verantwoordelijkheid op u. Graaf Wangerloh zal weldra weder komen, ik kan de beslissing niet bijwo nen, onze naturen, onze naturen komen niet overeen. Vaarwel zuster Angelica, ik moet bovendien naar het dal om een zieke te gaan bezoeken. Hij reikte den overste de hand, waarover deze zich boog met een zachten kus en verdween op hetzelfde oogenblik in het laurierbosch, dat de kleine deur in de kerk voor het oog verborg, toen Theresa weder door de deur van het kerkhof te voorschijn kwam. Zij was jong en gelukkig, zij kende noch den dood, noch zijne verschrikkingen en had nog niemand verloren van hen, die zij lief had of kende, want zij was pas vijf jaar oud, toen men de laatste non zien ten grave droeg. Daarom was het kleine kerk hof haar geen plaats der weemoed of der smarte, alleen een plaats der ruste en hel dere vroolijkheid was daarom te lezen op het jeugdige gelaat, toen zij den tniu bin nentrad en de overste bemerkte, die nog aan de steenen tafel onder den plataan boom zat, waar de geestelijke met haar had gesproken. Het jonge meisje was verrassend ont wikkeld in de anderhalf jaar sinds wij haar voor het laatst zagen, toen zij groetend en wenkend op de stoep van het paleis te Venetie stond en den gondel nakeek, die Richard heenvoerde. Zij was grooter geworden en het door zichtige witte kleed dat zij droeg, om sloot slanke en buigzame, maar ten volle ontwikkelde vormen. Iets als verwonder ing was te lezen in haar oog, toen zij de overste op deze ure en alleen in den bui ten-tuin vond, die' in weerwil zijner heer lijke ligging weinig door de nounen werd bezocht. Toch durfde zij niets vragen, maar zette zich neder aan hare zijde. Hoe schoon is het daar, zeide het jon ge meisje, eigenlijk te schoon om te sla pen, daar moest men leven, want van daar uit ziet men het verste het land in.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 1