Mij is de wrake! No. 707. Zaterdag 5 Juli 1902. IP Jaarg. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig 4e distriet. Buitenland. Binnenland. FEUILLETON. II Rh S k E N S C ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, hij vooruitbetaling. Rij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. (I IIIIA N T, ADVERTENTIËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur Dit blad verschijnt elhen Dinsdag- en Vrijdagavond bij tien uitgever C. DIELEMA.X te Brcskens. De van ambtswege uitgegeven bulletins omtrent den gezondheidstoestand van Ko ning Edward gewagen nog steeds van voortdurende beterschap, zoowel wat de genezing der operatie-wond als wat het algemeen welbehagen (comfort) van den lijder betreft. Maar de ambtenaren aan de Ministeries, die 's Konings schrift zien, nemen daarin teekenen waar van groote verzwakking. Eenige verwante Vorsten moeten wegens dien zwakte-toestand uitgenoodigd zjjn hun vertrek nog wat uit te stellen en er is opnieuw sprake van een bezoek van Koning Christian van Denemarken, Z. M. schoonvader. «Wijzen uit het Oosten", in den vorm van sterrenwichelaars, geven geruststellen de berichten omtrent Koning Edward en voorspellen, dat de Koning nog 15 jaren zal leven. Van de Britsche troepen in Zuid-A- Ifrik» zullen nu 70.000 terugkeeren. De Zuid-Afrikaansche koloniale tr .epen worden ontbonden. Bij het eindigen der vijandelijkheden waren er 202.000 man in Zuid-Afrika. Er zijn 30 gouvernementstrausportsche- pen, die te zinnen 40,1100 man en 3000 paarden kunnen vervoeren, op het oogen- blik bezig met het inschepen van solda ten. Bovendien zullen 2500 man per week niet passagiersbooten vertrekken. Vóór het einde van Juli zullen de ge- jheele Y eouianry van 1901 en 18,000 re servisten ingescheept zijn. De eerste naar Zuid-Afrika terugkce- rende Bóeren-krijgsgevangenen, ten getale van 400, zijn Woensdag te Simonsbaai bij Kaapstad aangekomen. Zij komen van St. Helena en zijn waar schijnlijk de oudste gevangenen, namelijk van het leger van Cronjé, dat zich bij Paardenberg overgaf. Het llandeltbl. van Antwerpen deelt het volgende programma mede der feesten ter eere van het bezoek van het Neder- Iandsche oorlogsschip Evertsen" aan de Scheldestad Aankomst 15 Juli in den morgen Offi cieel bezoek aan de burgerlijke en mili taire overheden door den gezagvoerder van liet schip en zijne officieren. Te 6 ure feestmaal bij Harer Majesteits consul te Antwerpen. Daarna ontvangst in de Tentoonstelling van Aardrijkskunde. 16 Juli, te halt 1, ontbijt ten Stadhui- ze, aangeboden door bet gemeentebestuur aan de Nederlandsche officieren, Harer Ma jesteits gezant te Brussel en den consul- generaal te Antwerpen, de voorname le den van de Nederlandsche Kolonie in on ze stad, de burgerlijke en militaire over heden na het ontbijt rijtoer rond de ha ven-instellingen. 's Avonds gala-voorstelling op het N'e- derlandsch Tooneel. 17 Juli, ontbijt bij den Koning op het kasteel van Laken en diner hij M. den gouverneur der provincie Antwerpen. 18 Juli, bezoek aan de militaire instel lingen en 's avonds diner in het «Grand Hotel", aangeboden door luitenant-gene raal Ninitte, bevelhebber der tweede krijg- o inschrijving. Zaterdag 19 Juli, bezoek aan de groote fabrieken en scheepsbouwinstellingen van Hoboken, 's avonds groot banket, aange boden door het Aardrijkskundig Genoot schap. Zondag 20 Juli en volgende dagen zijn de officieren uitgenoodigd op al de feeste lijkheden en banketten, ingericht geduren de het verblijf van den Shah van Perzië te Antwerpen. liet verblijf van de «Evertsen" te Ant werpen was eerst bepaald op 1221 Ju li, maar volgens een nader bericht is de duur van het bezoek, op verzoek van den Nederlandschen gezant te Brussel, ver lengd tot 23 Juli, ten einde het schip in staat te stellen den 71en verjaardag der onafhankelijkheid van België mede te vie ren. Dat is, bij alle broederlijke gevoelens der Zuid-Nederlanders, de beleefdheid toch wat ver gedreven In de Italiaansche stad Aquila heb ben inbrekers uit het huis van den Her tog de Rivera een som van 100.000 lire aan goud en effecten, alsmede de zeer kostbare hertogelijke kroon, gestolen. Bij Como (Italië) is een toerist in een afgrond gevallen en gedood. Bij Langley, in den Amerikaanschen Staat Georgië, is in een spoortrein zeer bloedig gevochten tusschen blanken en negers. Eenige beschonken negers tartten blan ke reisgenooten uit en begonnen te slaan. Weldra kwamen er messen er revolvers bij te pas eu er werden tien blanken en een aanmerkelijk getal negers gewond, eenigen doodelijk. Toen de trein te Langley stil hield, werd de politie geroepen. De negers vluchtten het veld in. Twee werden gevat en naar de gevan genis gebracht, maar niet lang daarna had eene volksmenigte hen daaruit gehaald en ter dood gebracht. Er trekken nu groote troepen blanken door den omtrek om de gevit. :e negers te zoeker. Het is anders dan in de dagen van Oom Tom, maar een betere geest zit er toch nog niet sterk in. Te Huddersfield (Engelsch Graaf schap York) is een electrische tramwagen uit het spoor geraakt en met kracht door een winkelraam gevlogen. Drie menschen werden gedood en zes anderen ernstig gewond. Tengevolge eener weddenschap zond een groot industrieel van Newbury dezer dagen twee witte lammeren naar zijn fa briek, te 5 uur 's morgens, eu des na middags te 4 uur, een uur voor den be paalden tijd, zat de man aan tafel, ge kleed in een zwart lakensch pak, gemaakt van de wol dier beide dieren, voor een maal, waarop de lammeren gebraden wa ren opgedischt. Met deze weddenschap won de eigenaar der vlugge fabriek 1000 pond sterling. Dinsdagavond is door den Commissaris I 77. Herbert speelde, speelde boog, harts tochtelijk en ongelukkig. In het begin maakten de hooge sommen, die in de jockey-eiiib even bedaard heen en weder geworpen werden als ware er sprake van penny's indruk op hem. Hij had in Duitschland in het bijzonder ver keer iets dergelijks nooit gezien en hield neb verre van het hooge spel. Maaj hoe verder hij gedurende het seizoen met de gewoonten der Londensche samenleving vertrouwd geraakte, des te minder werd het getal der avonden, die hij hij Magda- lena doorbracht, des te vaker eindigde hij die avonden in de club en het kon haast niet anders of hij beproefde alle daar aan geboden verstrooiingen. In het begin speelde hij matig en ge lukkig, maar evenals duizenden vóór hem sleepte de uitslag hem mede en het ge zelschap waarin hij zich bevond, kende slechts hooge inzetten. Herbert verdub - belde ze als hij verloorhij werd opge wonden en met de bedaardheid week het geluk steeds verder van hem af. Hij ver loor groote sommen, zij waren aanzienlijk in verhouding tot zijne altijd maar beschei den middelen en een bagatel voor de beur zen der lords en der hertogen, met wie hij speelde. Niemand vermoedde, dat Her- bert door hetgene wat hij met spelen ver boor, ernstig in het nauw gebracht werd en voor niets ter wereld had hij nu op gehouden of zich teruggetrokken. Daar die onzalige hartstocht zijn inko men verslond, maakte hij sehulden, want ook hier vond hij lieden, die hem geld wilden leenen leenen, des te gemakkelijker, daar hij het voorzichtiglijk verdeelde en ook in Duitschland eene leening deed. Deze leening kwam gemakkelijker tot stand dan ooit te voren. Graaf Wolfs op treden had inderdaad aan het crediet van zijn neef een buitengewonen steun ver leend en den schuldeischers. die zich nu zoo gewillig lieten vinden, geduld en be vrediging schonken. Slechts Herbert zelve was niet gerust, hij verheelde zich niet, dat zijn oom eigen lijk nog te jon was, om op diens dood te kunnen wachten en bij diens ruw ka rakter en strenge grondbeginselen was het van hooge waarde voor hem, zijne nieuwe ongelegenheden geheim te houden. Daarom verheugde hem het vooruitzicht niet, dat Magdalena hem had voorgespiegeld, hoe zeer dit anders ook geschikt, was, om de aanspraken, die hij voor zichzelvea maak te, te verminderen. Zijne middelen waren slechts beperkt niet betrekking tot zijn toestand de hulp, die graaf Wolf verleen de, was berekend voor een fatsoenlijk pas send jonggezellenleven, niet voor verkwis tende gewoonten en het onderhoud van vrouw en kind. Magdalena had geen idee van deze toe standen, ttgenover haar stil bescheiden leven schenen haar de sommen rijk toe, die Herbert ter beschikking stonden en zijne behoeften kende zij niet. Zoo ging de zomer voorbij als de zwoelte van een onweder voor Herbert, voor Magdalena als een schoone droom. Niets gevoelde zij van de vrees, die eene vrouw vervult voor de beslissende ure, niets dan zalige verwachting. Alles wat in haar leefde aan liefde en teederheid schoot te voorschijn als een schitterende straal, die zelfs verwarmend nederviel op Herberts koele natuur. De herfststormen en de winternevels sloten haar op in hare kamer, zij knikte nu over de ontbladerde tuinheg het kleine meisje toe, niet meer vol verlangen, maar vol bevredigd geluk. Zij werkte en zorgde en schiep steeds opnieuw en toen de kerstklokjes in de sti\

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 1