vergadering der leden van de Maatschap pij tot bevordering van Ooft- en Tuin bouw was zeer matig bezocht. Overgebracht werd de rekening over 1901, die bij een ontvangst van ƒ402.70 en een uitgaaf van 33G.83, sloot met een batig saldo van ƒ65.87. Voorloopig werd kennis gemaakt met het ontwerp van het programma der in 1903 te houden tentoonstelling. Na enkeh jzigingen werd het vast gesteld. Zaterdag heeft de rechtbank te Mid delburg uitspraak gedaan in de zaak van de beruchte inbrekers, die in de maand van Januari het land van Goes erg onvei lig maakten. Zij werden wegens inbraak en diefstal veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf elk, met inuiindering der doorgebrachte hech tenis. De voorlezing van het breed gemoti veerde vonnis duurde circa een uur. Na de bekendmaking der veroordeeling, zeide de president tot de beklaagden, dat, als deze geen genoegen met dit vonnis mochten nemen, zij in hooger beroep kon den gaan. Een hunner gaf als antwoord daarop, dat de schuldigen vrij liepen, en zij ver oordeeld werden. Bij het verlaten van het gerechtsgebouw, werd, toen de celwagen afreed, dezelfde ontboezeming nog eeus herhaald. En, zeker onder den indruk daarvan, heeft dezelfde veroordeelde, Z., bij het uit stappen van den celwagen vóór het huis van bewaring een der bewakende rijks veldwachters een stomp toegebracht, en van de verwarring gebruik gemaakt om te ontsnappen door overzwemming van de gracht die om bedoeld huis ligt. Tot heden is de vluchteling nog niet gevonden. De eisch voor elk was 10 jaar gevan genisstraf. Door dezelfde rechtbank werd D. C W., ex-directeur der Zuivelfabriek >Axelsche Sassing" wegens valschheid in geschrifte en het gebruik maken daarvan veroordeeld tig en verstrooid. Het fatale spotlachen kwam meer op zijn gelaat te voorschijn en Magdalena hoorde niet zelden scherpe opmerkingen, zooals hij die op Tannensee slechts in een zeldzaam geval bij gelegen heid tegen anderen gebruikt had. Nu kwam tusschen hen vaak verschil in niee- niDg voor, waar Magdalena zich duidelijk herinnerde, vroeger in overeenstemming met Herbert gedacht en gevoeld te heb ben en daar zij nu slechts zweeg, zonder overtuigd te zijn, zoo vermeed zij wel eene onaangename stemming, maar zij vroeg zichzelve verwonderd af, wat het toch zijn kon, dat Herbert zoo prikkelbaar maakte. Zaken, dacht de jonge vrouw geruststel lend, en zaken waren het, zij het ook van anderen aard, dan Magdalena meende. Herbert bevond zich vaak in drukkende verlegenheid zijne schulden hadden in een tijdsverloop van slechts acht maanden eene hoogte bereikt, die tegen vroeger ge rekend de som van jaren te boven ging. Lichtzinnigheid, zucht naar genot en matelooze ijdelheid hadden hem uiedege- sleept en zijne gevaarlijke neigingen wa ren vermeerderd met een machtigen, ver- derfelijken hartstocht, dien hij tot dusver re niet had gekend en die hem nu zijnen geesel deed gevoelen (Wordt vervolgd.) tot 8 maanden gevangenisstraf met min dering van de voorloopige hechtenis. De eisch voor dezen was 18 maanden. De begrootiug van den I'rov. Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde wijst aan een totaal in uitgaven van ƒ104310, een dito in ontvangsten van ƒ92590, zoodat er een kwaad slot geraamd wordt van ƒ11720. De passagiersvrachten voor 1903 zijn geraamd op ƒ01245. De vracht va i goederen en vee op 18000. In 1901 werden door den Provincialen stoombootdienst op de Wester-Schekle ver voerd Van Vlissingen naar Breskens 29969, Neuzen 29038. Breskens Vljssingeu 30128. Neuzen 2234. Borsselen Vlissingen 2-'24. Neuzen 2781 Neuzen Borsselen 2776. i> Breskens 2365. Vlissingen 28795. Hoedekensk. Neuzen 199. Het totaal aantal der in 1901 vervoerde passagiers bedroeg aldus 133024 Men schrijft uit Middelburg Behalve de geregeld wekelijks op markt dag terugkeerende kraampjes en getimmer ten, was er Donderdag een dat li jzonder de aandacht trok. 't Was een kraampje, waar vanwege het Middelburgsch dames comité allerlei van hout gesneden voorwer pen verkocht werden, vervaardigd door de krijgsgevangenen van St. Helena, natuur lijk ten voordeele van onze .stamverwanten in Zuid-Afiika. Behalve veel kijkers waren er ook nog al koopers, zoodat ook deze poging van bovengenoemd comité, om iels voor de Boeren te doen. als geslaagd kan beschouwd worden. Biervliet, 30 Juni 1902. Door liet .be stuur van den Ameliapolder werd heden aanbesteed Het maken van een grindbaan op een drietal gedeelten van wegen ter totale lengte van 1225 M. met liet onderhoud tot 30 Juni 1903. Ingeschreven werd door-T. Ruijsselier te Biervliet voor ƒ5627 J M. H. v. d. Sande te Breskens voor ƒ5484.B. den Exter v. d. Brink te Krabbendijke voor ƒ5468.A. dn Burpk te Breskens voor ƒ5385 K. de Vos te T-rneuzen voor ƒ5345.E. Obrie te Biervliet voor ƒ5160.A. Raes te IJzendijke voor 4835.J. Jansen te Ternenzen voor 4745.F. G. H'ievenagel te Biervliet voor ƒ4497. Onderhands is het werk gegund aan laatstgenoemden inschrijver voor ƒ4350. Biervliet, 30 Juni 1902. Door het be stuur van den St. Pieterspolder werd he den aanbesteed Het maken van een grindbaan over den St. Pietersweg, lang 1130 M., met het on derhoud tot 30 Juni 1903. Ingeschreven werd door J. Ph. Salomé te Breskens voor ƒ4670, B. den Exter irau den Brink te Krabben dijke voor ƒ4535 A. du Burck te Bres kens voor 4465.J. de Ruijsselier te Biervliet voor ƒ4057.E. Oblie te Bier vliet voor ƒ3975.J. Jansen te Ter- neuzen voor ƒ3880.A. Raes te IJzen dijke voor 3850.F. G. Iloeveiiagel te Biervliet voor ƒ3597. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Gisteren avond is een landbouwer onder Waterlandkerkje doodelijk door het onweder getroffen. Ook te Vlissingen moet iemand, op de Boule vard wandelende, door een bliksem straal getroffen en viel dood ter neder. Sluis. Vrijdag viel de metselaar J. E. van do stelling van een in aanbouw zijnd buis in d» Kapellestruat alhier. Door dat hij in zijn val nog een spar kou vastkrijgeu was de va! ceiiigszins ge- broken en kwam hij niet zoo hard op de sieenen terecht als zich wel liet aanzien. De hoofdwonde die bij bekwam werd door den dokter verbonden. Sluis Zondagmorgen omstreeks acht ii iii' is de 23jarige zoon van J. de Bree bij het zwemmen in de kaai alhier ver dronken De bekende manier om drenkelingen weer in liet leven te brengen kon niet meer baten. De dokter kon slechts de dood consta- teeren. Sluis. Bij de Zondag alhier gehouden Koning bolling der gaaibcdlen-niaatsehap- pij alhier werd de Koning afgehold door B. de Brnijckere en le balju H. Baas. 2e balju P. Clijncke. (jrfnHMi&'d. i Dezer dagen zijn to Wijhe zeven j koeien en een stier bij verschillende vee- houders opgekocht en, na door een vee arts ingeënt en goedgekeurd te zijn, naar de hol boerderij op Het Loo verzonden. Te Tuinbouw in Zuid Rusland heeft een windhoos groote verwoestingen aan- j gericht. Van vele bovenhuizen werden de daken afgeruk t Eene vrouw en een kind kwamen om liet leven en dertig inenschen vierden zwaar gewond. Te Bootle, Liverpool, waar de vo rige week ook »kronii,gs"-feestelijklieden werden gevierd, rd een vuurpijl door een der feestvierders afgeschoten. Zij ontplofte voor de deur van een buis, waardoor een man gedood tn zestien an deren gewond werden. Te Rozendaal vielen een jongen en meisje tegen den grond. Gelukkig bleek weldra dat de kinderen alleen bewusteloos waren geworden, eeni- gen tijd later gingen zij ongedeerd naar huis Zaterdagavond heeft een zware brand gewoed te Luik, ontstaan in eene hout zagerij. Door den hevigen wind werden bran dende stukken hout medegevoerd die een eind verder een hüis in vlam zetten. Het geheide terrein, dat op één moment een groote vlammenzee was, hed eene lengte van 300 M. en eene breedte van 200 M. Ook de vSalle de la Renoraiuée, een be kend vergaderlokaal, is verwoest. De schade wornt op ƒ750.000 geschat. Te Haarlem is het vijfjarig zoontje van schipper Van der Stouwen, dat dezer dagen door liet spelen met lucifers in brand geraakte, aan de gevolgen daarvan overleden. Te Stadskanaal is een 22-jarige jon gen bij het baden verdronken. Eene dame, die, vergezeld van haar verloofde, te Amsterdam van een fiets tocht naar Haarlem teruhkeerde, viel op den Haarlemmerweg plotseling van haar rijwiel en bleef liggen, jrij werd in een huis gedragen, een dokter werd ontboden, doch deze kou niet anders dan den dood constateeren, Vermoedelijk tengevolge van hartverlamming. Tusschen Dieren en Doesburg wilde Woensdagmiddag zekere K., uit Lobith, ■zijn hoed, die hem afwoei, uit de stoom tram naspringen. Ongelukkig deed bij dit in verkeerde richting, en kwam zóó hard te vallen, dat hij, uit een der ooren lievig bloedende, bewusteloos bleef liggen. In de tram opgenomen, werd bij naar Doesburg vervoerd, alwaar hij werd opge nomen ten huize van een geneesheer, die vermoedelijke schedelbreuk constateerde. Na verbonden te zijn werd bij naar liet bt.-Elizabeths-Ziekenhuis aldaar overge bracht. Zijn toestand is bevredigend Tusschen Halfweg en Amsterdam is een gedeelte van den spoordijk in brand geraakt, doordat liet daarop liggende hooi door 't vuur eencr locomotief vlam had gevat. Gelukkig was er spoedige hulp en werd alzoo groote schade voorkomen. Hetzelfde geval had plaats op de lijn tusschen Gouda en Den Haag. Ook daar werd liet vuur spoedig gebluscht. Men meldt aan de A'. R. CL dat de evangelist eltevreden, van Zierikzee, thans in de gevangenis, heeft bekend schul dig te zijn aan liet feit (poging tot brand stichting) waarvoor hij is veroordeeld en Uians zijne straf ondergaat. Te Haarlem is een reeds bejaard man, zekere Verhagen, aan de Leidsche- vaart van een hooiwagen gevallen en na enkele oogenolikken aan de gevolgen over leden. De onderwijzer J. C. R. van de bij zondere school te Noord Barge (Dr.) die dezer dagen een tochtje per rijwiel deed op Pruisisch grondgebied, werd te Neuen- haus aangehouden doordien men hem aan zag voor iemand, die door de gendarmen wordt gezocht. Gelukkig kon de heer R. door getuigen bewijzen, niet de bedoelde persoon te zijn en werd bij weder op vrije voeten gesteld. Een treurig drama werd Woensdag middag tusschen drie eu vier uur te Win- sum afgespeeld. Schipper van Bolhuis lag daar, zegt de N. (j. Clmet een lading gedroogd vlas. Met liet op de brandbare lading werd aan boord geen fornuis gestookt, doch be hielp men zich met een petroleumtoestel. 'iengevolge van een ongeval met dit toestel ontstond er nu Woensdagmiddag tegen drie uur een begin van brand in 't schip. lil eer oogenblik sloegen de vlam men om zich heen en tastten zij de droge lading aan. Hevig ontdaan vluchtte de schipper met zijn gezin. Aan den wal eerst kwam hij tot bezinning en merkte toen, dat daar in dat vlammende schip zijn jongste kind, een zuigeling nog, moest zijn achtergeble ven. Ontzettende gedachte. Dat kind moest gered, het kostte wat het wilde. En dus waagde zich de ongelukkige te luidden der vlammen. Tot driemaal toe trachtte hij de plaats te bereiken, waar het kindje lag, tevergeefs driemaal moest hij terug,

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2