II R K S k 1 S I II rs Mij is de wrake! No. 706. Woensdag 2 Juli 1902. lle Jaarg. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad het voor voormalig- 4e district. Buitenland. FEUILLETON. Binnenland. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVEBTENT1ËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief'. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee llit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. IMIXKMW te Ureskens. »Op bevredigende wijze vooruitgaande" is het telkens wederkeerend woord in de bulletins der geneesheeren omtrent den ge zondheidstoestand van Koning Edward. Z. M. schijnt nagenoeg weder geheel normaal en kan lezen en een gesprek voe ren maar te hoog of te diep mag het niet gaan. Komt het gewenscht herstel, dan zal de zomer er nog wel overheen moeten gaan, en niet voor het begin van den herfst is denken aan de Kroning. Die plechtigheid zal dan noodzakelijker wijze wel wat eenvoudiger zijn en de feestdrukte wat minder. Al is de kroning ook niet doorgegaan, de eerste stoom is er nu toch al af, de eerbewijzen zijn op en- baar gemaakt, de gereedgemaakte feest nummers der bladen, die nu al eeneu zeer vreemdsoortigen indruk maken, geheel of gedeeltelijk verschenen. Het prachtige weder der laatste dagen, dat anders de feesten zou begunstigd heb ben, maakt de feestgrage menigte dubbel verdrietig. Er is dan ook sprake van een groot feest met militairen optocht, ter ver goeding als het ware van het afgestelde, wanneer Kitchener koiut. Aaugaande 's Konings ziekte wordt un der vernomen, dat het ingewaudslijd n zich reeds in het begin van Juni openbaardeen toen steeds erger werd. Ook eene oude keelontsteking kwam terug. Tegen de pij nen werd toen den Koning morfine toege diend. By de aankomst op het Buckingham Paleis, verleden Maandag, viel de Koning 76. Dat is het, zeide hij langzaam. Hij kuste haar en streek lief koozend over haar gelaat. Word niet gevoelig, Magdalena. wat ik u verzoeken magik houd daar in het geheel niet van, zooals gij weet. Wat is dat dan verder, het is iets zeer natuur lijks. Ik raad u nu ernstig aan, op uzel- ven te passen dit kunt ge doen, zonder aan uw moederlijk gevoel te kort te doen de schoonheid der vrouw is het eigen dom van den man. Koelheid klonk haar tegen uit zijne woorden en het was hare eigen onvergan- keljjke liefde, die haar steeds opnieuw het hart verwarmde. Zij richtte zich op en greep zijne hand. Nu kent ge mijn geheim, zeide zij, wees flauw. Bij de operatie op verleden week Dins dagmorgen werd een zeer groote hoeveel heid kwade stof gevonden. De Koning bleef bewusteloos tot Don derdagmiddag. Toen waren de polsslag en de temperatuur normaal. Donderdagavond negen uur werd de pijn in de ingewanden heviger. De wonde werd onderzocht, en het bleek dat hij zeer ontstoken was. Sedert de vorige Zondagmorgen heeft de Koning niet meer gebruikt dan een lepel melk; op Dinsdagen Woensdag tcee le- pelsvol lamssuvp. Donderdagnacht diende men hem wat vleesch en thee toe. De grootste quaestie, evenals bij Presi dent Mac Kililey, omtrent wiens toestand de eerste bulletins óók steeds zeer gunstig luidden, schijnt te wezen of het gestel steviger voedsel zal kunnen verdragen. En dan komt nog de noodzakelijkheid eener tweede operatie, waarmede alsdan doodsgevaar zal gemoeid zijn. Op sommige plaatsen buiten Londen heeft, men er in het geheel geen vrede mede genomen, dat de overheid de aange kondigde maaltijden voor de ariuen of feestelijkheden voor de kinderen uitstelde. Te Duustable, te Hampstead en elders zijn deswege opstootjes voorgekomen. In een dorp ten Noordwesten van Lon den, waar liet comité voor de Kronings feesten besloot, het vleesch en de andere spijzen, bestemd voor een feestmaal aan de armen, weder te verkoopeu, heeft het volk, daarover verontwaardigd, de ruiten ingeworpen bij al de leden vau het comité. Ook in een dorp van Wales is het volk heftig verontwaardigd geweest over het afbestellen van een feestmaal, dat aan de kinderen zou worden gegeven. De president van de feestcommissie moest in een herberg vluchten om zich aan de woede der menigte te onttrekken. Te Watford heeft een teleurgestelde me- n gte niet al.een ruiten ingeworpen, maar ook een manufactuurwinkel geplunderd en al de goederen op straat gesmeten. Daarna werd het huis van den gemeente- raads-voorzitter in brand gestoken en een politie-ambtenaar, die de menigte wilde beletten een vreugdevuur te ontsteken, werd mishandeld en ernstig gewond. Slechts met behulp van een sterke po litiemacht werd de orde hersteld. Te Birkenhead zijn, bij het in brand steken van een met teer overgoten hout stapel voor een vreugdevuur, twee man nen onder de nederstortende houtmassa ge raakt en levend verbrand. ItRESKHVS, 1 Juli loog. Aan het postkantoor Breskens, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Juni ingelegd 4799.14; terughetaald ƒ7592 45 Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje, draagt het nummer 3600. Schoondijkc. De verloopeu week aan gekondigde uitvoeiiug van het Symphonie- gezelschap heeft Zondagavond -plaats ge had voor een vrij talrijk publiek. Uitge zonderd een enkel vlekje, werd het pro gramma vrrj verdienstelijk afgewerkt. Het jeugdige gezelschap heeft zijn de buut gegeven en wel zoodanig, dat het door meerdere uitvoeringen kan gevolgd worden. We zullen het maar op rekening stel len van de weinige bekendheid au de druk te op andere plaatsen, dat geen vreemde lingen aanwezig waren. Misschien voelen ze zich daartoe een volgende maal geroe pen. Tot, buitengewoon lid van den in te stellen gezondheidsraad is o. m. benoemd, de heer dr. J. Schouten, arts te IJzendij- ke. De heer B. J. de Meij te Oostburg is met 6 van de 7 stemmen benoemd als ouderwijzer aan de opctib. lag. school te Serooskerke (W.) Lroede, 28 Juni. Door het bestuur van het Waterschap sGroede en Baanst" werd heden ten raadhuize aanbesteed het aan- leggen van nieuwe grintwegen in dat Wa terschap. Ingeschreven werd door de heereu C. J. de Smit te Breskens ƒ12.054, B. den Exter van den Brink te Krahbendijke ƒ12.000, A. Luteijn Pz., te Nieuwvliet 11.990, A. van Male te Schoondijke 11.985, A. du Burck, ƒ11.968, J. Ph. Sa lome, ƒ11.850 en J. M. H. van de San- de ƒ11 459; de 3 laatsten wonen te Bres kens. Aardeuburg, 29 Juni. De heden in het »Hot van Holland gehouden algemeeue nu blijde met mij. Mijn weinigje bekoor lijkheid wil ik wel in acht nemen, maar zeg mij, Herbert voegde zij hem smeckend toe, gij hebt toch iets meer en iets beters aan mij liefgehad, niet waar, dan de ver gankelijke schoonheid Zekermaar uwe schoonheid heb ik liefgehad, eer ik het andere kendeAriad ne had mij reeds in boeien geslagen, eer ik Magdalena had gezien. De liefde tot Ariadne eindigde met eene trouweloosheid, zeide zij schertsend, voor mij is het geruststellender als gij Magda lena bemint. Een Thesus zou de eene verlaten zoo goed als de andere. Maar gij zijt geen Theseus, antwoordde zij, gij zoudt er niet toe in staat zijn el lendig te laten versmachten, wat gij hebt liefgehad. Waarschijnlijk niet, zeide hij lachend. En nu, laat ons de groote onvermijdelijke gebeurtenis bespreken, die ons te wachten staat. Hij trok haar op zijn knie en luisterde naar haar gebabbel. Nu was zij het, die sprak, zij sprak bijna alleen haar vol hart vloeide over van de reinste gelukzaligheid en het ontging haar, dat hij verstrooid was en vol gedachten. Zij had hare fantasie reeds laten wer ken beelden vol leven en geluk tooverde zij hem voor oogen en een schitterenden glans goot zij over hare rijke liefde tot hem. Zij zag niet meer zoo zwijgend en treu rig het rijtuig na, toen hij den volgenden dag wegreed om aau nieuwe lusten te gaan voldoen zij was toch niet meer al leen. Duizend zalige gedachten bleven haar bij in teedre zorg voor het kleine schepsel dacht zij en schiep zij, met groo te vlijt arbeidde zij aan al die sierlijke kleinigheden, die het oog eener jonge moe der verrukken. Voorheen waren hare gedachten Herbert nagevolgd, zij zochten hem in de zalen en parken der Engelsche kasteelen, onder de schoone bevallige vrouwen, zij volgden hem op zijne rijtoeren en spelevaarten en somtijds mengde zich een smartelijk ver langen daartusschen om bij te mogen zijn. Hoezeer was die glans verbleekt, die haar eerst op die hoogten had gelokt, op die hoogten, wier schittering zelfs hare liefde voor Herbert, had versterkt. Nu was al leen die liefde gebleven, machtiger dan al die nietige ijdelhedeu, overheerschte zij ie der ander gevoel en niet de lust en de pracht was het, die Magdalena der hoog geboren vrouwen benijdde, maar alleen het geluk, zoo dikwijls met en bij Herbert te zijn. Was hij in Londen, dan kwam hij nu des avonds vaker tot haar, want in den zomer was het stil in de reuzenstad en de nachtelijke atmosfeer in de door gas ver lichte elnbs drukkend. Maar hij was niet altijd goed geluimd, vaak was hy verdrie-

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 1