Aanbesteding. IMa 28 Jni 1802, dienstbode. Advertentiën. aanbesteden tuigd. De stations-commandant te Lohong, de le luit. De Bruijn, raakte een paar dagen geleden slaags met de zich in die streken ophoudende vijandelijke elementen, welke vluchtten met een verlies van zes dooden. Den volgenden dag werd besloten, in vereeuiging met de marechaussee van Da- ja, commandant de le luitenant Daens, hen verder te vervolgen. Van twee kanten werd opgerukt en wer kelijk bad men het geluk de bende aan te treffen, zittend onder een huis op de sawah. Door het vuur van de eene patrouille kou de dichtsbijzijnde patrouille niet aan vallen, waardoor deze ook tot vuren moest overgaan. Hals over kop gingen de Djahats er van door, met achterlating van drie doo den, acht Beaumontgeweren, een repeteer- karabrjn, een revolver en veel ammunitie. Ougetwjjt'eld een goede slag. Uit IJmuiden wordt gemeld De voormalige Boeren-Commandant H. Slegtkamp, de held van Spioenskop, hoopt, volgens een bij zijn ouders ontvangen be richt, den 14 Augustus per stoomschip iKanzler" in ons land terug te keeren. A. de Boos, de andere Nederlandsche held bij diezelfde gelegenheid, is Zaterdag aangekomen, verwelkomd door eene groote menigte volks. Te Borger (Dr.) hebben eenige hon den weer eene slachting onder schapen aangericht. Niet minder dan negen dezer dieren, welke in een weide graasden, zijn in één nacht verscheurd geworden. Vroeger zijn reeds eenige honden, welke men verdacht, uit den weg geruimd, maar het blijkt thans, dat er nog meer zijn. Men tracht die op te sporen, maar dit gaat niet gemakkelijk. In Rusland is weer een politieke moord gebeurd. De heor Lotz, secretaris van den Gou verneur in Warschau, is, op reis, te Gor- wollin, doodgeschoten. De moordenaars, twee nihilistische studen ten, zijn voortvluchtig. Zondagavond is door het ontploffen van benzine brand ontstaan in de keuken van den manufacturenwinkel en handschoe- nenwasscherij van de firma J. T. van Hooft, N. Spiegelstraat 25 te Amster dam. Door de brandweer werd het vuurs poe- dig bedwongen met behulp van de kool- zuurspuit en eene slang op de vechtlei- ding. De brand bepaalde zich tot de keuken en een aangrenzend vertrek. Het ver brandde was verzekerd. Te Scharwoude (N. H.) is Zondag morgen bij >de Hulk", toen de trein uit Hoorn den overweg aldaar passeerde, een jonge man (F. K. uit Berkhout,) over den neergelaten afsluitboom op de rails ge sprongen en ouder den trein geraakt. De trein hield onmiddellijk stilde on gelukkige werd opgenomen en meegeno men tot station Avenhorn, alwaar terstond heelkundige hulp ontboden werd uit Aven horn en Hoorn. Het was echter niet meer noodig, want reeds na eenige oogen- blikken later was de ongelukkige overle den. Te Oud-Gastel (N.-Br.) is Vrijdag- raiddag bij een hevig on weder de bliksem ingeslagen in de landbouwerswoning van de wed. De Blaaij, aan het Gastelscheveer. Binnen weinige oogenblikken was het ge- heele pand in de asch gelegd. Aan redden was niet te denken. Zes stuks vee zijn omgekomen. Te Hoofddorp (Haarlemmermeer) viel een kind van den barbier Rooker onge merkt in het Hoofdkanaal. Het was reeds zinkende, toen het gelukkig werd gezien door iemand, die op een hondenkar voor bijreed, terstond in de vaart sprong en het geluk had het kind nog levend te grijpen en aan de moeder te geven. Alsof er niets gebeurd wa9, sprong de man weer op de kar en vervolgde zijn zjjn weg. Te Loosdorp, bij Leerdam, is een driejarig jongentje in een sloot verdron ken. Uit de Vereenigde Staten wordt we der een werkstakingsgevecht bericht. Een troep gewapende arbeiders is een mijn bij Williamstown (West-Virginië) binnengedrongen, om de mijnwerkers tot staken te dwingen. Toen 25 man weigerden met werken op te houden, wierpen zij dynamiet in de mij nen. Vijf mannen werden daardoor ge dood en op de overigen, die de vlucht na men, werd door de werkstakers geschoten, waarbij de meesten gewond werden In het Savoye-Hotel te Schevenin- gen, is een belangrijke diefstal ontdekt. Vermist worden 71 tafellepels, 131 ta fel-vorken, 60 dessertvorken, 80 dessertle pels, 43 theelepels, 7 tafelmessen en 12 eierlepels, alles van Christoffel-zilver en gemerkt met de letters S. H. door elkan der. De commissaris van politie aldaar ver zoekt opsporing en bericht. Te Alteveer (Gron in eene bijna on bewoonde streek, geraakte de heer Ten Braak, landmeter bij het kadaster te Win schoten, door het vastloopeu van zijn rij wiel in het diepe vaarwater en verdween terstond in de diepte. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door den heer Kwant, deurwaarder te Winschoten, die toevallig juist voorbij kwam, hij sprong fluks van zijn eigen rijwiel en had het geluk, den heer T. B. nog intijds uit het water te redden. Zonder deze tusscheukomst zou de heer B. ongetwijfeld verdronken zijn, want de wallen van het water zijn aldaar zeer hoog. Te Delft was dezer dagen op de school aan den Verversdijk de tienjarige v. D. ondeugend, zoodat de onderwijzer G. S. L. meende hem daarvoor een tuchti ging te moeten geven. Hij deed dit ech ter met zooveel kracht op het hoofd, den rug en de zijde van het kind. dat het be wusteloos werd. Thuisgekomen werd ge neeskundige hulp ingeroepen en werd op neming in het Gasthuis noodig geoor deeld. De toestand van het kind moet zeer ern stig zijn. Tegen den onderwijzer L. is eene ge rechtelijke vervolging ingesteld Te Halsterschemolen, bij Steenber gen is een schot gelost op een voorbij rij dende tram. De kogel vloog door de rui ten der locomotief, gelukkig zonder den machinist te treffen. De politie doet onderzoek. In het Veornsche kanaal, nabij Hel- levoetsluis, is het lijk opgehaald van een marinier die des nachts was gaan visschen. Te Noordeloos (Z.-H.) vertoefde de zer dagen een troep Zigeuners, die o. a. inkoopen deed bij H. v. R. De uitbeta ling geschiedde in papieren geld en bij 't teruggeven verlangde men vooral oude oude guldeus. Toen later de vrouw des huizes, die de zaak behandeld had. hare kas nazag, kwaiu zij tot de treurige ontdekking, dat de re kening van ontvangsten en teruggaven sloot met een voor haar zeer nadeelig slot. In 't Friesche dorp St. Johannesga weet men op onrechtmatige wijze in 't bezit te komen van woning en lapd en wel op de volgende wijze Een gezin koopt een bokvaartuig met roef, en wetende, dat spoedig zinken niet zal uitblijven, wordt daartoe een geschikt terrein uitgezocht. Is het zinken een feit geworden, wat toevallig steeds met een zonnigen dag samenvalt, dan is iedere hulp welkom om het gevaarte op het dro ge te krijgen. Is dit eenmaal geschied, dan is gevaar voor zinken buitengesloten en >het gevaar" om opnieuw te komen drijven weet de bewoner wel te voorko men. Buitendien is de bodem, als het vaartuig op den grond staatspoedig ver rot. Vervolgens wordt de omliggende grond ontgonnen, eerst een tuintje aange legd, dra een geit gehouden en eindelijk verreist ter zelfder plaatse een steenen huisje. De eigenaars der respectieve gronden zien deze practijk lijdelijk aan, ouidat het hun geld zal moeten kosten zulk een ge zin te verwijderen. Te Polsbroek is het anderhalfjarig kind van O dat in een onbewaakt oogen- blik uit een ketel heete koffie had gedron ken aan de gevolgen overleden. Te Rotterdam is Zaterdagnacht door twee politieagenten in de Ommoordsche- straat een persoon op heeteidaad betrapt bij eene inbraak in een koffiehuis. Het was de 28jarige C. J. Gall. In 't bierhuis bleken opengebroken de muntgas meter, een spaarpot en een muziek-auto- maat, terwijl in het bezit van Gall wer den bevonden een partij kwartjes en dub beltjes, sigaren en valsche sleutels, die op de deur van het bierhuis pasten. Gall was den 22 April uit de gevan genis ontslagen, waar hij een straf van 4 jaren onderging wegens inbraak. Sedert is hij weder driemaal in handen van de justttie geweest voor dergelijke feiten, doch moest telkens weder wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Thans echter is hij op heeterdaad be trapt. Te Gaanderen, nabij Terborg, speel den tusschen den voor- en namiddagschool tijd, eenige schoolkinderen met lucifers. Een der knapen wierp een brandende lucifer weg, met het ongelukkig gevolg, dat die in aanraking kwam met het jurk je van het negenjarig dochtertje van den fabrieksarbeider Regelink. Het kind speel de door, doch de smeulende vonk breidde zich uit tot een vlam. Toen liep het meisje naar het hoofd der school, die de vlam trachtte te blusschen, door een groot kleed om het kind te wer pen, waardoor de vlam ophield. Het kind had echter zulke hevige brandwonden be komen, dat geneeskundige hulp niet meer kon baten en het meisje ouder de hevigste pijnen is bezweken. In het circus van .1. R. Blumenfelt. dat tijdelijk te Hilversum is opgesteld, is op de repetitie een der paardrijders bij eene oefening met twee paarden, door de onhandigheid van een medewerker, achter over van het paard gevallen, waardoor hij zoodanig verwond werd, dat hij daags daar na aan de gevolgen is bezweken. De overledene heette Leon Blanus, bij was 52 jaren oud en laat eene vrouw niet vier kinderen achter. H in o-waterde tij Bres kens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 25 Juni 3.53 4.17 Donderd 26 4.30 4.54 Vrijdag 27 5.09 5.23 Itamlcttibeiicliifn. Rotterdam 23 Juni. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaauische Tarwe, puike f 6.60 af 7.70, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 5.00 a f 5.50. Gerst f 4.40 a f 4.75, Haver f 3.40 a f 4.20 Bruine boo- nen f 7 00 a f 9 00. witte f 0.00 a f 0.00 Kookerwten f 9.00 a f 10 10. Voererwten f 0.00 a f 0.00, Kanariez. f 6.00 a f 7.75 puike soort f 0.00 a f Zeeuwsche Aardappelen Jammen f5. a f5.25; dito blauwe f O.O0 a f 0.00. Zeeuwsche Uien Groote bruine f en stroogele f 0.00 en kleine f 0.00 per 60 K.G. Veemarkt. Koeien le qual. 39 c. 2e qual. 29 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 39 c. 2e 28, 3e 25 c. Stieren le 35, 2e 29, 3e 26 c. Kalveren le 43, 2e 40, 3e 33 c. Schapen le 32, 2e 20 c. Lamm, le 40 2e 30 3e 25 ct. Varkens le 25, 2e 24, 3e 23 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.70 a f 48.10 Eng. 1 pd. St.f 12.04 a f 12.135. N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Het BESTUUR van het Waterschap GROEDE EN BAANST te GROEDE zal bij enkele inschrijving op des voormiddags te 10 ure in een der lo kalen van het gemeeutehuis te Groede, hetaanbrengen eener GRINT- BEDKKKING op verschillende wegen in liet Waterschap. De aanbesteding geschiedt in 2 percee- len de aanwijzing op het terrein op Maan dag 23 Juni 1902, des voormiddags te 9 ure te beginnen aan den Krabbedijk bij den Torenweg. Bestek en voorwaarden zijn tegen beta ling van 5(1 cent verkrijgbaar bij den Ont vanger-Griffier te Grokue. Groeuk, 16 Juni 1902. Het Bestuur voornoemd, HAMMACHER, Dijkgraaf. J. G. MEIJER JitOntv.-Griffier. Mevrouw BOSCH te Vlissingen, Nieu- wendijk H. 105, vraagt een flinke zinde lijke

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3