-lij is de wrake! /"Nieuws- Algemeen en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. EH No. 696. Woensdag 28 Mei 1902. 11" Jaarg. r. - Binnenland. ipruit verlot den, waai endej 8 45 /26 ii de ni GSKENSCHE I' 0 1 T, s r. der P. Li ABONNEMENT. Per 3 maanden /0.50, franco per post door het gelieele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling, alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERT ENTIËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents; elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. )uwei KE 'r l!it lilud verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever O. l)lil,lilB\ te Breskens. ICMfil aan onze Aiiomie's et Geïllustreerd Zondagsblad. U' ij deelen bij deze mede dat 'formulier, hetwelk aan num- 22 van bet Geïllustreerd Zon- alad was toegevoegd en dat, ves ehoorlijke invulling en toe- ting dez t ing als Bewijs van Aandeel in de G r a t i s-V erlo- van ƒ1000.nok kan Irii ingeleverd ten kantore i'rijze ons blad ïze ahonné's, die er dus de irsch keur aan mochten geven om live even bij ons aan te rei - kunnen daarmede even goed laan. iemand verzuime om van deze lijk fraaie kans, welke geheel is geboden wordt, gebruik te en. d, DE UITGEVERS. hot ndii BK ICS REA's. 27 Mei HM». - Op het den 18 Juni nabij £SI Ierland (Schouwen) te honden Noordelijk Zeeuwsch-Zendings- IENI zal O. ui. als spreker optre de heer ds. J. J. Homburg [roede. luis, 23 Mei. In de hedenna- lons d;lg gel ouden voltallige zitting den gemeenteraad, werd al- FËUILLETON. En dat hebt gij u laten gezeg- riep Richard toornig uit. laat Magdalena beschimpen, uwen vader smalen, uzelven straften als een schoolknaap God, het werd tijd dat ik t.e- gkeerde uit den vreemde, want mijn jongen, wees niet boos mij gij hebt een curator Mig- Voor bet eerst fronsde Werner eduldig de wenkbrauwen. En zoudt toch deze curator niet 5,2( 15 1)5 20c 101 "5 illen zijn V Dat is werkelijk den '°lt tot herder maken. Het is wmoeiend Richard, dat gij in uw "J onafhankelijk beroep niet kunt lercerst overgegaan tot de beëedi- ging en installeering van dhr. I. Sanders. Nadat door dezen in handen des vo rzitters de vereischte eeden waren afgelegd, werd hij door den voorzitter namens den gemeente raad gefelisiteerd met zijne be noeming. Hij sprak de hoop uit dat hij de belangen der gemeente trouw en eerlijk zoude behartigen overeenkomstig den eed zoo even door hem afgelegd en dat hij aan gename indrukken van deze ver gaderingen mocht verkrijgen. De heer Sanders dankte den voorzitter voor de tot hem gerich te woorden en hoopte dat hij daaraan zal kunnen voldoen. Na lezing en geedkettring der notulen werd mededeeling gedaan van een ingekomen missive van Ged. St. houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot uitgifte van grond in erfpacht en tot re geling van het herhalings-onder- wijs. Een nadere mededeeling vauA. J. Zonnevijlle in aansluiting van zijn gedaan verzoek tot uitgifte van grond in erfpacht, deze grond in koop te willen overnemen. Eveneens is ingekomen een ver zoek van F. van Mastberghe tot aankoop van een stukje gemeen te-grond, gelegen naast zijn »calé- centraal" ten einde daarop een winkelhuis te kunnen stichten en alzoo zijne inkomsten, die vrijwel beperkt zijn, te kunnen vermeer deren. Deze aanvragen worden naar B. en W. gerenvoyeerd om in eene volgende vergadering voorstellen dienaangaande te doen. Goedgekeurd werden eenige af- en overschrijvingen op de begroo ting van 191)1 tot een totaal be drag van ƒ99.10. Door den aannemer D. de Smit- Evers was een request ingezon den houdende verzoek hem te ont slaan van de boete opgelegd we gens te late oplevering van de uitvoering van werken aan het brandspuithuis en de hoofdwacht. Niet kunnende ontkennen, dat hij aan die bij liet bestek gestel de verplichtingen heeft voldaan, stond hij op zijn rechten als aan nemer, door te wijzen op de niet- tijdige uitbetaling van het 4/3 der aannemingssom dat met de goed keuring had moeten plaats heb ben, terwijl het resteerende l/jj' ge deelte, dat in Februari moest uit betaald worden eerst op 14 Mei vereffend is. Burg. en Wetb. stelden voor adressant van de boete te ont slaan op grond er van dat het door hem aangevoerde recht des aannemers moet geëerbiedigd wor den evenwel konden B. en W. niet tot uitbetaling overgaan, om dat door een toevallige samenloop van omstandigheden de verklaring omtrent de vordering en oplever ing van het werk door den op zichter niet aan B. en W. kon worden overgelegd, en zonder wel ke verklaring geen uitbetaling kon volgen. Op een vraag van den beer Zonnevijlle of de gemeente bij de latere oplevering van liet werk schade heeft gehad, antwoordde de voorzitter ontkennend. De heer De Bruijne meende dat de vraag of de gemeente er scha de bij bad niet in de allereerste plaats gold wel woog z. i. zwaar der het argument dat de aan be steder zijne verplichtingen tegen over den aannemer niet ten volle was nagekomen en wijl liet niet de vraag is wat daarvan de oorzaak is, behoort daarmede tegenover den aannemer rekening te worden gehouden. Daarop werd liet verzoek met atgemeene stemmen ingewilligd. Wegens het overlijden van den marktmeester W. Riethof stelde de voorzitter voor het marktmeester- schap tijdelijk op te dragen aan A. J. Zonnevijlle, die zich als ontvanger der opslaggelden ver dienstelijk maakt. Dienovereenkomstig werd ge noemden Zonnevijlle met 6 st. benoemd 1 briefje was blanco. Op dezelfde voorwaarden als voorheen, werd het onderhoud der alg. begraafplaats onderhands aan besteed en gegund aan L. van Pamelen. Ingekomen was een verzoek van het Bestuur van den polder Be- wester Eede beuooideu Sint, Pie- tersdijk tot liet verleenen van een subsidie groot ƒ200 's jaars voor liet tijdperk van ten langste 30 ja- ïen of zooveel korter als de af los van het beuoodigd kapitaal zal duren, en wel ter bevordering van de begrinding van een gedeelte van den Krabbeweg en den ge- heelen Blauwersweg. Burg. en Wetb erkennende liet voldoende belang dat is gelegen in deze wegsverharding voor de gemeente Sluis, kunnen den Raad met vertrouwen voorstellen een subsidie te geven, maar vinden 200 en een tijdperk van 30 jaar te veel mitsdien stelden zij voor ƒ175 's jaai-3 gedurende 20 jaar. De heer Maenhout kon zich met dit voorstel niet vereenigen omdat hij gehoord lieeft, dat de naaste belanghebbenden, de eigen aars, tegen deze begrinding zijn. De lieer Sanders is in bet al gemeen voor verbetering van we gen ook zou hij voor deze ver betering zijn en daarvoor subsidie willen verleenen omdat deze ver harding strekken kan tot kwee king van meerder vervoer paar de gemeente en naar de haven. De heer De Meijer is er tegen; begrijpen, aan welke wetten een staatsdienaar is onderworpen. Het is mij toegestaan, in zekere ge vallen mijzelven krachtig te ver dedigen en ik houd het voor on- noodig om u te zeggen, dat ik dit gedaan heb. In beginsel ver ander ik niets. Mijn verzoek in Magdalena's zaak was tevergeefsch en het misnoegen van hen, die boven mij gesteld zijn moet ik be daard verduren. Dit berust op persoonlijke opvattingen en ik mag mijzelven gelukwenschen, als deze geen kwade gevolgen voor mij hebben. Gij vreest toch niet, dat het misnoegen van dezen kerkvorst invloed zou kunnen uitoefenen op uwe langverwachte aanstelling riep de schilder spottend uit. Waarom niet? Mijne vriend schappelijke verhouding tot een joodsche familie kan op de meest verschillende wijzen worden uit gelegd. Maar laat wij hierover zwijgen, Richard, en laat ons spreken over uwe, niet over mijne toekomst. Gij blijft toch zeker hier De schilder lachte bitter. Nu z ij mij ontrukt is, nu het te huis ledig is en het gelieele beeld, dat mijne liefde had geschapen, in nevel is opgegaan. Op geene en kele plaats op aarde zoude ik meer kwelling ondervinden, dan in het land, waar mijne smach tende gedachten haar zochten en vonden waar ik leefde met al mijne hoop oni haar gelukkig te maken. Hier, hier was de prijs en het doel en hier ging dit voor mij verloren, ik kan niet blijven zitten bij mijn eigen graf. Ik ben gekomen, om u te spreken en dan weder heen te gaan, want ik ge loof, dat de ontzachlijke last mij verpletterd zoude hebben, als nie mand tot mij gesproken had. Langen tijd zweeg de oudeie broeder, vervolgens zeide hij troos tend Gij hebt baar niet [geheel verloren, Richard, uwe muze wil zij blijven. Zij wijst daarmede op uw besten troost en op den band, die u nog aan elkander bindt. Maar vol hartstochtelijke drift sprong de schilder op. Alles is dood in mij. Alles, ook mijne kunstDe vrouw, de aardscbe vrouw, geef mij die terug, dan zullen de dooden weder opstaan. Het geluk komt dan weer en de moed, de mannelijke kracht en de drang tot schepping zij hield liet alles, alles in bare band. Richard, Richard, zeide de kan didaat waarschuwend, zoover geeft gij uzelven verloren om eene vrouw 1 Al werd het geluk in rag gedood, nimmer toch datgene, wat het onvervreemdbare goed van den mail moet blijven in alle nood en gevaar. De jongere broeder maakte ee ne afwijzende beweging, doch de oudere liet zich niet uit het veld slaan. Ik weet wat gij zeggen wilt en ik zal antwoord geven op uwen onuitgesproken twijfel. Ja, ik weet wat beminnen is, ik weet zelfs, wat ontzeggen is en nooit gaf ik mij zelven of liet doel mijns levens verloren, omdat mij de zon van de vervulling mijner bede ontbrak. Gelooft gij werke lijk, dat de mensch leeft ter wil le van de liefde, moogt gij het loochenen, wat gij toch duizend maal ervaren hebt. dat er naast dit geluk nog een andere lievre-

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 1