Binnenland. gekwetst. Alfonso XIII, de jonge Ko ning van Spanje die weldra zal worden ingehuldigd, is, naar uien bericht, zeer bedreven in vreemde talen. Hij zal vele der vreemde ge zanten, die hem namens hunne vorsten komen gelukwenschen, in hun eigen taal zijn dank kunnen betuigen. De Italiaanscbe, Fran- sche, Engelsche en Duitsche taal hebben geen geheimen voor heul. De oude klassieken heeft hij ook vlijtig bestudeerd. Horatius is zijn lievelingsdichter en hij heeft vesscheidene van diens oden in het Spuanseh vertaald. Daarbq heeft de jonge Koning het tot een aardige, hoogte ge bracht in de wiskunde en hij moet ook zeer bekwaam zijn in het teekenen. Wellicht steekt hij nog eens in veelzijdigheid Keizer Wilhelm naai de kroon Bij een stierengevecht te Ibros is dezer dagen eene estrade vol toeschouwers ingezakt. Twee men- schen werden gedood en ongeveer vijftig gewond. Te Parijs is sints 20 jaren een erfenis-proces hangende, dat zeer de aandacht trekt. Mevrouw Humbert had een ka pitaal van 100 millioen francs ge- erfd, maar het bezit daarvan werd haar door twee bloedverwanten, van den erflater, de heeren Robert en Henri Crawford, betwist en zij leefde ondertusscheu van geld dat zij leende op de millioenen-erfeuis. Maar nu wordt beweerd, dat de erfenis nooit heeft bestaan, dat men niet weet of de erflater dood is, dat niemand ooit het testament heeft gezien, en dat de twee ge broeders, die zoo hardnekkig me vrouw Humbert haar millioenen betwistten, óók slechts denkbeel- Werner trok de schouders op. Men dwaalt zoo licht in zijn oor deel over de menschen, uwe op vliegende natuur vooral. Gij waart toch wel te korten tijd met hem te zamen, oui hem werkelijk te kennen, destemeer, daar men hem schrijft als voorzichtig en terug houdend. Zooveel is zeker, dat het gerucht hen beiden heeft ver loofd, lang reeds voordat die ge beurtenis plaats had dat hij be stendig in hare nabijheid was, haar overal met onderscheiding heeft behandeld. Onmogelijk, onmogelijkhet kan niet zijn, riep Richard uit in diepe smart, verraden van twee zijden, dat ware te veel voor een eerlijk mensch Mijn arme broeder, gij gaat te ver, zeide Werner om hem ter neder te zetten. Zij ten minste heeft u toch niet verraden, want zij had u niets beloofd. Bedrogen heeft u alleen uw eigen hoop, wel licht ook hij, op wiens vriend schap gij met al te veel vertrou wen hebt gebouwd, hij wien gij de plaats aanweest, waar uw schat Verborgen was. (Wordt vervolgd.) dige personen zijn. De zaak is thans uitgesteld, en er is, ingevolge de aanvrage van een paar schuldeischers van mev. Humbert, van welke een haar 130.000 fr. leende, last gege ven tot een gerechtelijk onderzoek en inventariseering van den in- ventariseering van den inhoud dei- brandkast waarin de 110 millioen der erfenis van Crawford gebor gen moet worden. Vrijdagmiddag zou de inhoud der brandkast ten huize van me vrouw Humbert, worden onder zocht. Maar toen de daarmede belaste ambtenaren kwamen, bleek die dame met haren echtgenoot uit de stad te zijn gegaan. Wegens dat plotselinge vertrek, hetwelk natuurlijk de kwade ver moedens versterkt, is nu door het Gerecht een administrateur en be waarder van den boedel aange steld. En de kwade vermoedens wer den zekerheid. Bij het openbreken van de brandkast, hetwelk op last van den bewaarder geschiedde mevr. Humbert had de sleutels medege nomen is de millioenenkast gebleken ledig te zijn. De vele schuldeischers der fa milie, die op de erfenis geld leen den, dikwijls tegen niet zeer bil lijke voorwaarden, zijn dus deerlijk teleurgesteld. Er is een bevel tot inhechtenis neming uitgevaardigd tegen den heer Humbert, zijne vrouw en zij ne schoonzuster, Mil. d'Aurignac, de helden van deze zeldzame op lichtingsgeschiedenis. Maar de fa milie moet naar Engeland zijn vertrokken. Nog vele andere personen moe ter. als medeplichtigen bij deze »cause célèbre" betrokken zijn. Geruchten spreken van oud-Mi nisters, van een lid van het tegen woordig Kabinet, van een Staats raad, enz. Er moeten reeds zes verdere bevelen tot inhechtenisne ming zijn uitgevaardigd, onder welke een tegen een bekend Ma- gistraats-persoon. Aan het huis en den inb >edel van Mevr. Humbert hebben de crediteuren niet veel. Men schat die wel op 6 millioen francs maar 't is nagenoeg alles nog niet betaald. De toestand der Koningin is alleszins bevredigend. Reeds Donderdag was deze van dien aard, dat de Prins met He melvaartsdag ter kerk kon gaan. Daaromtrent meldt men 't Was merkbaar wat omging in de harten der aanwezigen toen de Prins en gevolg binnentrad. Onmiddellijk na aanvang vuu den dienst noodigde ds. Hattink de Gemeente uit zich te vereeni gen in gebed. De predikant zei in hoofdzaak»Wij danken L', o God, dat Gij ons vergunt op dezen feestdag saam te komen in het Huis des Heeren dat Gó ons het voorrecht schenkt met den Prins ons te vereenigen in ge meenschappelijk dankgebed voor het behoud der geliefde Koningin. Wij erkennen, Gij o Heere hebt Haar gespaard, door Uw hand werd Zij beveiligd door Uw macht weder opgericht. Groot was de beproeving voor de Koningin, voor den Prins en de Koningin-Moeder, mede door de teleurstelling eener blijde verwachting. Verder smeekte de leeraar de genade af voor de Koningin en de Haren. Dit gebed maakte diepen in druk. Ook Prins Hendrik was blijkbaar zeer getroffen. Daarna ving de predikant zijn rede aan, waarin hij met betrek king tot het Koninklijk Huis nog zeide »Wij allen hebben in deze dagen meer dan ooit gevoeld, hoe lief wij de Koningin hebben. Ons hart sloeg ons, toen zich opnieuw donkere wolken vertoonden, waar door het kostbare leven werd be dreigd, toen we hoorden van een ongunstige wending. Haar smart was onze teleurstelling. Haar te leurstelling onze smart, maar ge lukkig kunnen wij thans zeggen »triomph". Spreker besloot zijn rede met een gedicht van Lange. Ten slot te had een dankzegging plaats, waarin opnieuw gebeden werd, dat de Heer zijne hauden zegenend wilde uitbreiden over het Konink lijk Paleis en zijne bewoners en Prins en Koningin-Moeder mocht sterken. De dienst werd afgewis seld door het zingen van psalmen. Verder schrijft men van Zater dag van het Loo Eenige geruststelling wekt in de laatste dagen het veelvuldig ver schijnen van Dr. Roessingh op de wandeldreven in de nabijheid van het Paleis het Loo. Een enkele maal vertoonde H. M 's genees heer zich ook in Apeldoorn, al waar zijne korte aanwezigheid in een oogenblik op aller lippen was. Intusschen blijft de Hofarts Pot zijne avondbezoeken nog geregeld brengen, waaruit men meent, te mogen afleiden, dat de vrees voor temperatuurs-verhooging bij de be handelende geneesheeren nog al tijd blijft bestaan. Naar men is ingelicht, dan be staat het voedsel, dat thans aan II. M. wordt verstrekt, uitsluitend uit inelk en bouillon, welke ver sterkende middelen steeds door een der geneesheeren worden ge controleerd. Met het gebruik van sflesschenmelk" schijnt ten Palei- ze nu ook te zullen gebiokcn wor den. Voor rekening van het Hof zijn dezer dagen een aantal prachtige melkkoeien aangekocht, welke op Het Loo zullen weiden en melk leveren aan de Koninklijke keu kens, waar uitmuntende kooktoe- stellen aanwezig zijn. Ook wer den vele audere kleine voorzorgs maatregelen genomen. H. M. de Koningin-Moeder heeft men nog niet buiten gezien een enkel^maalvcrtoqnd^^ich<r>^es morgens H. M. aan een geopend venster, doch bij de minste bewe ging in den omtrek van het bas- secour keerde de Koningin-Moeder weder naar de vertrekken Harer Dochter terug. Des Zondagsmor gens vereenigen H. M. en eenige Dames van H. D. gevolg zich ge woonlijk in een aan de tuinzijde gelegen vertrek en wordt een ge deelte van het morgenuur in stich telijk samenzijn doorgebracht. Ook Zondag en gisteren bleven de berichten gunstig. Het gisterenmorgen op Het Loo uitgegeven telegram luidde »L)e Koningin bracht den nacht rustig door. De geheele toestand geeft reden tot tevredenheid. Van gisteren af zal eens per dag een bulletin verschijnen. De Hooge Raad heeft het revisie-verzoek van W. M. de Jongh tot 25 jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens den moord op Ma- rinus Bogaert, van de hand gewe zen. BRESKE.VL 13 Mei 1902. Men meldt ons uit Groede, dat de Schietvereeniging aldaar besloten heeft op Vrijdag 15 Au gustus a. s. een schietwedstrijd met Margapatronen en flobertge weer te doen plaats hebben, waar toe alle vereenigingen in het IVe District worden uitgenoodigd. La ter zal het plan van den wedstrijd uitvoeriger worden medegedeeld. Ter vervulling der vacature als ontvanger-griffier van den Aar- denburgsche havenpolder, ontstaan door het overlijden van den heer K. F. Koksma, is benoemd de heer J. J. van der Hooft te Aar denburg. Sclioouilijke, 12 Mei. Ten over staan van den notaris VV. C. de Suiidt had alhier ten verzoeke van den heer C. B. Schuurman te Zwolle de herveiling plaats van de hofstede en landen bewoond en in gebruik bij den landbouwer W. Bruijnooge. Kooper werden van perceelen 14 de hofstede >Ga- ternisse" ter grootte van 17.75.40 H A. erf, tuin, bouwland, de heer Jac. Scheele te Hoek voor ƒ19300, onverminderd ƒ3000 voor overna me van gebouwen en ƒ1430 we gens vergoeding aan den aftreden den pachter. perceelen 5 en 6, ti.49.9U H.A. bouwland, J. Risseeuw-Kotvis te Zuidzande voor ƒ8200 perceel 7, 4.37.18 H.A. bouw land, P. J. van Bortel te Schoon- dij ke voor ƒ6051 perceel 8, 1.27.30 H A. vallei, J. Willemsen te Terneuzen voor ƒ1035 perceel 9, 6.15.02 H.A bouw land, A. Risseeuw Pz. te Groede voor ƒ8525. en perceel 10, 1.10.51 H.A. bouwland, de Ned. Herv. Kerk te Schoondijke voor ƒ1385. Te Philippine heeft zich andermaal een geval van pokken voorgedaan, thans bij een volwas- sen schipper. ks» me DOi uit vie Vijf smokkelaars, die eeui koeien uit Zeeuwscb-Vlaandt naar België wilden smokkel stieten bjj Wachtebeeke op t kommiezen. De smokkelaars men de vlucht. Na ongeveer minuten achtervolgd te zijn, mof ten zij een der koeien achterlil welke door de ambtenaren in slag weid genomen. Aurdeiihiirg. Bij de gehoul premieverloting tusschen de tie bruikers van Van den Berg's pello en Zeeppoeder viel de hooi prijs een verguld marmeren pt dule ten deel aan den heer P. Wijffels alhier. De premie zjjj een paar schilderijen aan E. Kot te Eede. Nog kregen prijzen Ridder te Eede, mej du Burck IJzendijke, Beheijt te Aardenbui B. Jansen, Draaibrug, Th. Dhoi Eede, wed. Goedhals, wed. Meiji H. Vjjneke en Seraphine Verscbo te allen alhier, Hofstee, Eede, Descamps, Sluis, Amelie Pejjffw v®1 Heille, en P. Beun-van Houte 'ei: St. Kruis. Aardeuburg. Het comité i°e' Intern. Tentooustelling van H> del, Nijverheid en Hygiene, wel me dit jaar te Parjjs gehouden woi loc in het >Palais du Commerc sar heeft, met het oog op de bekreten ningen hem in het buitenlui ie (Londen en Ostende) ten deel g jaa, vallen, den heer J. van den Bei Hz. alhier benoemd tot lid i iui jury. pat Drie Belgische kommiezi van Stekene hebben een kippei [0, dief aangehouden te Kemseke, ui I0£ bij de Zeeuwsche grens. Een zi met kippen en kiekens werd „g beslag genomen, terwjjl later no ujs in de nabijheid van de plaats vi jee aanhouding een leege zak, een ri volver en een hamer gevoude ]e[ werden. De aangehoudene is waarschiji tg lijk ook niet vreemd aan de vel kippen- en konijnendiefstallei wa welke in den afgeloopen winteri !0Q Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen ge pleegd zijn. De Vrijdagmorgen om 8-lii te Souburg ontspoorde locomotii van de stoomtram Vlissingen- Middelburg, was eerst des middag halfzes weer op de rails gezet. jj lie 1 •a mo I af en up Wijl de locomotief ongeveer meter gezakt was, ging het uiten moeilijk de zware muchine op t lichten. Nadat eenige ritten waren ge daan uiet overstappen te Souburg kon de dienst eerst des avonds 1 uur weer geheel geregeld worde! uitgevoerd. Terwijl Zaterdag enkele kin deren te IJzendijke zich vermaak ten met het spelen op enkele wa gens van de stoomtram, had hunner het ongeluk, bij het i» beweging komen van de wagoM onder de wielen te geraken, met het noodlottig gevolg, dat knaapje is overleden. gM HM jWe ho. wa LWl •cl vc Oostburg. Heden herdacht de w< arbeider van de Kerkhove den dag he vvaaron hii 5fl nr.... „„ï-a.,,, hii«_v(-

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2