Binnenlan cl. Gemengd. omdat er brand was uitgebroken. De meisjes snelden naar de trap. Er ontstond een gedrang, waarbij vele onder den voet geraakten en gekwetst werden. Eenige spron gen in haren angst uit de vens ters. In 't geheel werden 7 meisjes gedood en 20 gewond, onder wel ke 2 doodelijk. Santoe Du mout heeft, vol gens een berichtgever van the Daily Mail, verklaard, dat hij, als uien hem ƒ24,000,000 geeft, een bestuurbaar luchtschip zal maken, dut met 100 passagiers de reis over den Atlantischen Oceaan in twee dagen kan volbrengen. Het is echter zeer de vraag, of die 24 millioen spoedig gevonden zullen zijn. En dan de 100 pas sagiers I In den laatsten tijd is in Tht New-York Timet en andere Amerikaansche bladen geklaagd over slechte behandeling, welke de te New-York aankomende land verhuizers moeten ondervinden. Op sommige dagen komen er dnizenden aan land en de politie wordt beschuldigd van die men sehen met stok- en zweepslagen uiteen te hebben gedreven en zelfs vrouwen en kinderen op de ruwste wijze te hebben behandeld. Een New-Yorksch schrijver, Pe- grarn Dargan, schreef eindelijk een brief aan President Roosevelt en deze heeft een onderzoek ge last, dat nu op gang is. De ziekte der Koningin heeft, zooals te vreezen was, gisteren avond een einde gemaakt aan de blijde verwachting, waarin H. M. leefde en waarvan bevestiging werd tegemoet gezien in Septem ber. Deze omstandigheid in aan merking genomen kan H. M. de Koningin op dit oogenblik geluk kig bevredigend worden genoemd. Het bovenstaande bulletin om trent den toestand der ziekte van de Koningin gisteren morgen uit gegeven, heeft een levendige ont roering doen ontstaan, die nog meer aangreep, naar gelang de Een bittere lach vloog over het gelaat van den schilder. Dit is de eerste vingerwijzingmen wist hare ijdelheid en hare lichtzinnig heid te voedpn in dat schitterend huis, niet de verlatendheid der op zichzelve staande gouvernante. O, zij was voorzichtig tegenover mij al mijne vragen verschaffen mij nog geen beeld van haar eigen leven. Zij sprak van hare betrek king, van baar werk en van hare plichten, maar van den aard ha- rer genoegens, van de menschen, onder welke zij leefde, nooit Zij was in hare brieven bijna uitslui tend met mij bezig, zjj volgde al mijne lotgevallen en ik, ijdele dwaas, ik hield dat voor zoete liefde uit vroegere tijden, die zich zelve vergat om mijnentwille. bijzonderheden bekend werden. De onrustbarende verschijnselen aan de ontijdige bevalling vooraf gaande, begonnen zich Zaterdag nacht te vertoonen. Onmiddellijk werd de heer Pot, arts, op Het Loo ontboden, die den geheelen nacht ten paleize bleef, en inmiddels Dr. Roessingh en Prof. Kouwer uit Utrecht had doen ontbieden. De toestand moet tusschen 10 en half elf zeer ernstig geweest zijn, terwijl de Koningin-Moeder en de Prins aan de hevigste ge moedsaandoeningen ten prooi wa ren. Toen het bekende feit Zondag avond te li uur was afgeloopen, zijn de behandelende geneesheeren nog twee uren bezig geweest met de noodige voorzorgsmaatregelen daarna is rust en kalmte ingetre den, welke van zoodanigen invloed waren, dat de toestand blijkens het bulletin der geneesheeren te 9 uur en 2 uur gisteren, bevredi gend kou genoemd worden. Dat algemeene verslagenheid in den lande heerscht is te ver klaren ook in het buitenland wordt zeer groote belangstelling aan den dag gelegd. Nader lezen we Met het oog op de acute ziekte waarvan H. M. herstellende is, dreigde er inderdaad gevaar voor het leven van de geliefde Vorstin. Vandaar die ernstige vrees, die Zondagnamiddag ieder ten Paleize beving. Wij vernemen, dat, de noodwen dige operatie zonder moeilijkhe den volbracht is en de algemeene verschijnselen op afwezigheid van onmiddellijk gevaar blijven wijzen. Er moeten tot dusver gelukkig geen koortsverschijnselen zijn waar genomen. Hoeveel teleurstelling deze ge beurtenis ook moge verwekken, de dankbaarheid moge groot zijn, dat onze Koningin behouden is. Nog wordt van het Loo gemeld dat dr. Roessingh en Prof. Kou wer Zondag tijdig aanwezig wa ren, toen de operatie niet langer kon worden uitgesteld. Zij waren door den arts Pot gewaarschuwd en voorbereid, nadat de eerste verschijnselen dezen zekerheid had den gegeven van de naderende complicatie. Men was geheel voorbereid op de eventualiteit, die tot algemeene vreugde bevredigend afliep, zonder de bezwaren, die zich daarbij vaak plegen voor te doen. Dr. Roessingh heeft weder, even als de vorige weken, intrek in het Paleis genomen. Gisteren is ook eene verpleeg ster uit Utrecht aldaar aangeko men. Uit het Loo wordt van gisteren avond gemeld De telegrammen van buitenland- sche regeerende vorsten en gou vernementen, belangstellend inlich tingen vragende omtrent den toe stand van H. M. de Koningin en deelneraingbetuigingen inhouden- 1111 ""''■■liik leize toe. In den staat van onzekerheid, die Zondagavond en gisternacht ten Paleize heerschte, is de tele- graphische gemeenschap tusschen Het Loo en Den Haag, die we gens den Zondag aanvankelijk ge sloten zou zijn, op hoog bevel heropend, teneinde eventueel in verbinding te zijn met Hr. Ms. regeering. Nog wordt van het Loo van gisterenavond gemeld Het was van hedenavond in tegenstelling van Zondagavond, toen ieder in angstige spanning verkeerde, heel rustig ten Paleize. Na de bulletins van heden ging men den avond blijkbaar met meer vertrouwen tegemoet en tot op dit oogenblik alle omstan digheden wijzen er op schijnt de toestand van H. M. de Konin gin onveranderd te zpn. De beide geneesheeren vertoef den in den loop van den avond nog aan het ziekbed van Hare Majesteit. Tengevolge van klachten over veelvuldige overtredingen van de wet op de Paardenfokkerij 1901, inzonderheid wat betreft het dekken door on- of afgekeurde hengsten, en de aanprijzing, zij het ook in eenigszins vage be woordingen, van dergelijke paar den door middel van advertentiën in de nieuwsbladen is dooi den directeur-generaal, chef der afdeeling Landbouw, van het, .^De partement van Waterstaat, Han del en Nijverheid, tot de provin ciale regelingscoinmissiën voor de paardenfokkerij in de verschillen de gewesten eene aanschrijving gericht. Daarbij is verzocht om verschil lende opgaven, als namen en woon plaatsen van personen bij wie thans afgekeurde of ongekeurde hengsten tegen betaling ter dek king beschikbaar staan, en van eigenaren of houders, die eene merrie door een oil- of afgekeur- den hengst hebben laten dekken, enz. De bedoelde gegevens zullen ter kennis gebracht worden van de districts- en brigade-commandan ten der Rijksveldwacht of maré chaussee wie liet aangaat, opdat dezen beter dan tot dusver in de gelegenheid zijn om tegen de overtredingen van gemelde wet te waken. In verband daarmede heeft de Minister aan de procureurs-gene raal, fungeerende directeuren van politie, en divisie-commandanten der Kon. Marechaussee verzocht, de districts- en brigade-comman danten der rijksveldwacht of ma rechaussee te willen inlichten om trent de verstrekking van boven bedoelde opgaven en te bevorde ren, dat de bijzondere aandacht van hen en de onder hen staande manschappen aan deze gelegenheid worde gewijd, en dat, zoo moge lijk, door nauwgezette bewaking van erven, waar zich on- of afge keurde hengsten bevinden, over tredingen worden geconstateerd. ltRE.SK tl V. li Hei 1902. Ricrvliet, 4 Mei. Heden voor middag werd de heer W. J. Val, cand. tot den H. D., in zijn dienst werk als predikant der Ned. Herv. Gem. ingeleid door den weleerw. heer ds. Metz van Rotterdam met een leerrede naar aanleiding van Joh. 1 8i. Des namiddags deed de beves tigde zijne intrede met de woor den van I Cor. I 23 en 24. Beide keeren was het, kerkge bouw goed gevuld en vooral des namiddags woonden velen uit an dere gemeenten de plechtigheid bij. /illillzitllile, 3 Mei. Ten over staan van het Bestuur van liet Waterschap Tienhonderd en Zwar te had hedennamiddag alhier de aanbesteding plaats van het be- grinden der in dat. Waterschap ge legen wegen ter gezauielijke leng te van 2733 M. en ter breedte van 2.50M. Ingeschreven werd d tor de line- ren A. Luteijn Pz. te Nieuwvliet voor ƒ7900.en Jac. la Gasse te Cadzand voor ƒ7560.aan wien de uitvoering onder nadere goedkeuring zal worden opgedra gen. Door iiet Bestuur der wa tering Cadzand werd terzelfder plaatse eveneens aanbesteed het maken van grintwegen in de Wa tering Cadzand ter aansluiting aan de hoofdgrintwegen, ter gezauie lijke lengte van 15375 M. en ter breedte van 2.50 M Ingeschreven werd in massa door de heeren L. Raaijmakers te Wouw voor ƒ45 500, P. J. Dubbeldam te Dordrecht, voor ƒ45.290. W. H. Swets te Hardinxveld voor ƒ45.100, 0. de Jong te id voor ƒ44.400, B. den Exter van den Brink te Krabbendijke v. ƒ43.800, J. M. H. van de Snode te Bres- kens voor ƒ43 738. J. Pb Salo me te id. voor voor ƒ43.348 en A. Luteijn Pz te Nievwvliet voor ƒ42.500 aan wien het werk is gegund. Als deze werken tot stand zul len gekomen zijn, is elke hofste de in de Watering liggende door een grintweg gebaat, en staan door deze verharding in verbinding met de gemeenten Cadzand, Zuidzande, Nieuwvliet en Retranchement. Retraucliemeiit. Door den no taris James van Sluis werd Zater dag jl. alhier geveild eene hoog aarts, ten verzoeke der gebroeders de Voldere. Voor de som van ƒ515 werd kooper C. van den Broeke alhier. Op de lijst der 144 hoogst aangeslagenen in de provincie Zeeland, komen o. m. de navol gende personen voor E. Bonte te Sint Kruis, P. J. van Bortel te Schoondijke, Iz. de Bruijne Izz. te Cadzand, E. A. Ga lon te IJzendijke, G. A. F. Cort- vriendt te IJzendijke, J. Erasmus te Cadzand, C. Fremouw te Groe- de, J. M. de Graaff te Aarden- H^G. Hamuiacher te Groe. nar (.Intro 1st. de, J. F. Hennequin te Sluis, P. C. J. Hennequin te AardenbK, J. do Htilhi te Cadzand, Iz. LJttvl houts te Zuidzande, Iz. LuteijuF te id., A. Risseeuw Az. te zand, J. Risseeuw te IJzendi J. Risseeuw I.Az. te ZuidütuLi W. C. de Smit te Schoondijke] de Smit te Oostburg, J. F. merman te IJzendijke en P, Thomaes te Hoofdplaat. Sluis. Het muziekgezelscj Apollo" bracht eene serenade Clijncke bij gelegenheid van ili] SOston jaardag, en zulks op zoek van de gaaibollersuiaatschT pij, als hulde voor diens 45ji lidmaatschap dier vereeniging. Sluis. Tot hulpbrievenbestfjeni voor den Zondagsdienst voor wijk Heille is benoemd P. teijn. In deze maand zullen eei'w. heeren B. T. Brouwers A. de Bliek, pastoors te Hoof' plaat en te Sluis, hun 25jif priesterjubileum vieren. Iletriliichemeiit. Voor rot| dor dranken is bij het laatste men te 's Ilertogenbosch o. geslaagd do heer P. J. de Bint, kommies 4e klasse'te Wouw. Het wrak van het in pas van Terneuzen gezonken let leri Iwi Ten Jliii] ven iiml E bel erl ent hrer Mpon 1 (roi in jen piei 2 \U< in. e lij sak I »il.i gelsehe stoomschip »A!ine" is geruimd en kan de scheepvai niet ineer hinderen. Het detaclf18 ment torpedisten, dat daarmede belast geweest, is thans naar BriF^ le teruggekeerd. r01 lge\ tee tel lek Toen Donderdagnacht mailboot der Maatschappij »ZeJ land" de haven van Vlissinn had verlaten, werd er plotselil luidkeels geschreeuwd «stoppen! De commandant gaf bevel «m volle kracht achteruit", waardl de boot spoedig stil lag. Het bleek, dat een bootje voor de mailboot bevond en stil lig in den grond zou gevaren zl indien niet de comiuaudant tersto|7„ handelend was opgetreden. De menschen in het bootje hal 1U1 den de mailboot niet opgemerlhi hoewel toch driemaal op de stool fluit was gestooten. He BOj I 1 tie: fer rol inl ter 'bo Gedurende de maand Api werden 886 balen mosselen, ied van 10U K.G., uit den Brakmi (Zeeuwsch-Vlaanderen) verzonde bijna uitsluitend naar Gent. Op de vischmijnen in andij steden van België en Frank ra vinden de mosselen dezen tijd vil hel jaar geen aftrek meer. Ij enkele steden worden zij zelfs nil eens ten voorkoop aanvaard. De mosselen zijn thans, zooaï de visschers het noemen, vd «melk" en zoowel rauw als gtj kookt flauw van smaak. Te Buchten (Limburg) zekere Smeets bezig zijn nog jonl paard in te spannen, toen plotseling op hol ging. De ongelukkige geraakte oude] rlft kar pii vvprrl tlnntl nnrronnmfl le\

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2