Hofstede, Heiveiling en Toewijzing Dolrtl 15 Hm 1902. Zaterflai 12 April 1902, Dienstbode. laaodag 14 April 1902, magazijn ingelsGhe truien, Rechtzaken. ■ihautlelsbcriclilen. Ivoers van het geld. België 100 fr. f 47.70 af 48.15 Eng. 1 pd. St.f 12.02 a f 12.14. N.- Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoogwatergetij Breskens. si «utikbeurieu. Advertentiën. zijne uitmuntende en goed gelegen De veiling van beesti- aal en landbouwge reedschap behoeve den Heer A. A. DE SMET,op de hotstede bewoond door Aug8, De Smet, in de ge meente Zuidzande is bepaald op notaris HAMMACHER. des namiddags half drie ure verkooping van HOUTWA REN, herberggerief en trek hond met kar, twee stee- nen varkensbakken en een bascule, bij de herberg van den heer Abr. VAN GIJS, te Breskens. Notaris DE SMIDT. Bericht van Instel. Notaris ZIJLSTRA. Voorradig rein, uitkomende aan de Schans, bevind zich het pand »de Walvis", tot mouterij en drogerjj dienende, waarin zich drie eersten bevonden, doch hoofdzakelijk tot drogerij van beschadigde goederen werd gebe zigd. Op dit oogenblik bevonden zich in het pand tot dat doel 50.000 K. G. copra en palrapittenmeel en 30.000 K. G. bindrotting, alles toe- bchoorende aan de firma W. Bunge Co. te Rotterdam en afkomstig van de lading van het onlangs ge strande stoomschip .Offenbach" Verder bevonden zich nog in het pand 1000 balen koffie der fir ma H. E. van IJzendijk Jr., voorts partijen olienoten, rijst, lijnzaad, graan, rozijnen enz., deels toebe- hoorende aan de firma Henkes en deels aan derden. Op een der zolders, waar de co pra opgeslagen was, werd circa 9 uur de brand ontdekt, aunvanke- ljk vertoonden zich rookwolken, doch weldra stond het geheelejpand >de Walvis" in lichtelaaie. De brandweer, _die in grooten getale was aangerukt, stelde in werking 5 stoomspuiten, 7 hand brandspuiten, bijna alle met dub bele stralen. In verschillende goederen vond het vuur gretig voedsel, doch om half elf was het grootste gevaar geweken. Aan de zijde was toen een gedeelte muurs ingestort, deels De braud is vermoedelijk door broeiing ontstaan. De schade wordt jop ruim een ton geschat, doch alles is op beurs- polis verzekerd. In d» distilleerderij de Ooievaar bepaalde de schade zich tot wa terschade, hoofdzakelijk aan de gronvaten met jenever en doordat de slangen door het pand moesten worden gelegd om den brand te kunnen bereiken. Te Amersfoort werden ver leden jaar door verscheidene in woners loten van eene te Rotter dam gevestigde loterij-onderneming Trio genaamd, waarbij bepaald was, dat de 368ste Staatsloterij zou uitwijzen, oi men op zijn lot een prijs gewonnen had. Bij de trekking bleek, dat 66 personen een prijs gewonnen had den, o. a. een nickel theeservies, een spiegel, een stel schilderijen, enz. Die prijzen moesten in Nov. jl. den winners worden afgeleverd. Die aflevering bleef echter, on danks herhaald aanzoek, achter wege en nu hebben eenigen van de lotenhouders tegen de onder nemers der genoemde loterij zekeren A. S., J. S., en J. B., allen te Rotterdam wonende eene aanklacht wegens oplichting bij de Justitie aldaar ingediend. Zij verzoeken daarbij evenwel niet tot vervolging over te gaan, indien de ondernemers alsnog bin nen een door den Officier van Ju stitie te stellen termijn aan hun ne verplichtingen te voldoen. In den storm van Zondag middag is op de Zuiderzee een met hout geladen tjalkschip ver gaan. De opvarenden de schip per, zijne vrouw, dochter en de knecht werden gered door vis- scheis van Enkhuizen en aldaar aan wal gebracht. Door Lemmer visschers is in de Zuiderzee op den zoogenaam- den .steile hoek", een schip ge laden met aardappelmeel en zon der bemanning, ontdekt. Het vaartuig zat aan den grond en waarschijnlijk is de bemanning door een voorbijvarend vaartuig opgenomen. Aan den Scheldschenpolder te Stavenisse zijn verschillende deelen van een schip aangespoeld, waaronder zes zetboorden, waar van twee gemerkt»Twee Ge broeders, Tholen". Blijkens nadere inlichtingen be hoort dit schip aan M. van Keu len aldaar. Van het lot der be manning is nog niets bekend. Te Slochteren is het lOjarig zoontje van den heer Van Tim meren onder den vrachtwagen van den heer Bosscher te Sappemeer geraakt en kort daarna aan de gevolgen overleden. Te Dreumel is de 15jarige zoon van W. v. d. B. bij het aan spannen van een paard onder het voertuig geraakt. De knaap was terstond dood. - Te Oranjedorp (Dr.) is de jonkman Oostwoud, uit Odoorner- veen, die een bezoek had gebracht aan zijn meisje, op zijn terugweg toen het licht, waarmede men hem bijlichtte, was uitgewaaid in het kanaal gevallen. Alle pogingen om hem te red den waren vruchteloos en de on gelukkige is verdronken. Het aantal verpleegden, dat van uit de Rijks-werkinrichtingen te Veenhuizen (Dr.) aan hunne bewakers wist te ontsnappen, is tegenwoordig zeer groot. Er zijn weken, waarin 10 a 12 van deze lieden deserteeren. De meesten worden echter in naburige ge meenten door de Rijkspolitie aan gehouden en teruggebrachtaan enkelen gelukt het echter over de grenzen te komen en in Duitsch- land eenig werk te vinden, waar bij zij dan meestal van de eene naar de andere zwerven, totdat zij om de eene of andere reden we der op den vaderlandschen bodem worden teruggebracht en alsdan door de politie worden ingerekend. Dit vele deserteeren wordt toe geschreven aan de langdurige straffen, welke door de rechtban ken den veroordeelden worden op gelegd, vele zelfs drie jaar, het geen velen beweegt om een kans je tot ontsnappen te wagen. Ook de overbevolking der gestichten schijnt daartoe mede te werken. Het getal verpleegden was op 31 December 11.3561. Te Maassluis is de dienst bode van den heer Sas, commies der posterijen, bij het scheppen van een emmer water in de sloot gevallen en verdronken. Eerst eenigen tjjd later werd haar lijk opgehaald. Te Sneek kwam de veertig jarige grutterskni'cht H. H., van de firma N. J. Wbnda, onder het werk te dicht bij een der werk- assendeze greep hein achter bij zijn natte kiel en slingerde hem eenige malen in het rond. De ongelukkige, die gehuwd was en vader van vijf kinderen, is aan de gevolgen bezweken. Sedert eenigen tijd kon men in de Raadhuisstraat, nabij de Singelbrug te Amsterdam een oud gebrekkig vrouwtje zien staan, dat, met een doosje lucifers in de hand, door haar deernisvollen toestand, het medelijden van de voorbijgan gers terecht trachtte op te wekken. Dos nachts hield zij in een dar bedelaarslogementjes in den Dui- velshoek haar verblijf. Zondag is zij op straat in zie- kelijken en hoogst hulpbehoeven den staat door de politie aange troffen en naar het gasthuis ver voerd, waarschijnlijk om daar te sterven. Dat zal dan het slot wezen van een aan wisselvalligheden zeer rijk leven, want de bedelende vrouw is niemand anders dan de eens zoo welbekende millioenen- juffrouw, Jannetje Struyk, die, toen zij een twintig jaren geleden door gefingeerde millioenen overal in het land van zich spreken deed, zeker niet gedacht zal hebben, dat dit het einde zou zijn. Door den geweldigen kou den regen en den daarop gevolg- den sterken Noordoosten-wind, zijn in de weiden van Texel honder den pasgeboren lammeren bezwe ken. Bij den watermolen »de Westers", in den Eilandpolder (N.-H.) nabij Driehuizen, is de dienstbode G. D. door een der roeden van den molen zoodanig getroffen, dat zij op de plaats dood bleef. Arronditsemenls-Rechtb Middelburg. Vrijdag 11 April is veroordeeld J. F., 46 j., zonder beroep te Groede, wegens huisvredebreuk tot ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. Dordrecht 10 April. Nieuwe Zeeuwsche en VI. tarwe f 7.00 a f 7.30goede f 6.20 a f 6.70; mindere f a f Nieuwe Z en VI. Rogge t5.00 a f5.50 Nieuwe Z. en VI wintergerst f 5.00 a f 5.20. Nieuwe dito zomergerst f 4.50 a f 5.20. Nieuwe Haver f 3.50 a f 4.10, dikke 1 4.a f 4.50. Paardeboonen f 6.50 a f 7.30 Duivenboonen f Witte boonen f 11af 12.Bruineboo- nen f 6.50 a f 7.50 Kookerwten f 8.a f 9.Mestingerwten f 7.00. a f 7.60. Kanariezaad f 6.a f 7. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 12 April. 3.39 4.03 Zondag 13 4.24 4.48 Maandag 14 5.19 5.43 Dinsdag 15 6.26 6.50 Zundaq 13 April 1902. Nwij. Huav. Kissk. Biervliet n. 2 u ds Groeneveld. Breskens v. 9i/2 ds. Meeuwenberg Groede v. 9 u ds. Homburg. Hoofdplaat n. 2 u ds. Meeuwenberg Rieuwvliet n. 2 u ds. Homburg. Schoondijke v. 9 u Mej. Beckeringh. H aterl.k. n. 2 u dhr. Lensvelt. lJzmdijke v. 9 u ds. Groeneveld. Doopbediening. Ev. Luth. Gum. Groede vm. 9 u ds. Steil wag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. "6' De notaris W. C. de Smidt te Schoondijkk zal op nader te be palen dar, ten verzoeke van den HoogEdelGestrengen Heer C. B. SCHUURMAN, boofd-Ingenieur van den Rijks-Waterstaat te Zwol le, in het openbaar verkoopen genaamd »Gaternisse", liggende in de gemeente Schoondij- k e, Generalen Prins-Willems- polder, langs den Grintweg van Schoondijke naar Sasput, be woond en gebruikt wordende door den heer W. Bruijnooge, Dijkgraaf van den Prins Willems polder. ZEGT HET VOORT. op DOXIIERIIAG 17 APRIL 1902, 's namiddags te 3 ure, in de herberg bewoond door E. Cuele- naerh te Aardenburg, van een WOONHUIS waarin herberg schuur enz., genaamd »de Ratte" op en met 2.0050 H. A. boomgaard, wei- en bouwland te Aardenburg. In de veiling dd. 8 April jl. in gesteld op ƒ3205. notaris HAMMACHER. Mevrouw BUSKOP Koningsweg Vlistingen, vraagt tegen 1 of 15 Mei eene nette Wasch buiten het huis. De perceelen l!OI,'WI,4M> on der Biervliet geveild voor de fa milie DOSSCHE zijn ingesteld als volgt Koop een, twee en drie in com binatie op 4000. Koop vier op 2800.— TOEWIJZING des namiddags 4 uur, bij A. H. Dosschb te Biervliet. KABINETTEN, LINNENKAS TEN, SECRETAIRES, half HANG- en LEGKASTEN. Colis-, Salon-, Ronde-, Schuif- en vele andere soorten TAFELS, LEDIKANTEN met en zonder ressortbak, WASCHTAFELS, NACHTKAST JES. Ruime keuze SPIEGELS, RAAMHORREN, STOELEN en FAUTEUILS, in verschillende modellen. Minzame aanbeveling, JOZ. RISSEEUW-Lnteijn. Bewerkte eu effen blauw ZEER F IJ N. Gestreepte Jongens-truien, in alle kleuren en prijzen. lIOKDE.Ni, ook Transvaalsch model, Sport- en andere Petten. Aan lage prijzen. Brrskens. J. F. LE BLEU.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3