mimm. een Schildersknecht, van ft-2'k uur. puike RUHRKOLEN, losjes DrogevisGh, Rechtzaken. Advert eiitiën. Openbare Les zal gegeven worden van 15 Nov. tot 1 Maart en voor elk lesuur ÖO ets. aan den onderwijzer zal worden uitgekeerd. Goedgevonden werd aan het Burger-Gasthuis machtiging te verleenen tot afschrijving van een som van ƒ18.—, die Regenten wenschen terug te betalen aan nu een hunner pachters Joz. de Vos te Middelburg in Vlaanderen, we gens le veel betaalde pachtpen- ningen, van een partij bouwland, die bij nadere meting kleiner was dan waarvoor pacht was betaald. Als penningmeester van het Alg. Armbestuur werd op eeue jaar wedde van ƒ15 benoemd C. van Overbeeke Pz. met 5 st., tegen 2 op H. F. van Leeuwe. Sprekende over het rooien van boomen vroeg de heer Van den Berg waarom die in de weide van De Bruijckere niet zijn verkocht, waarop de voorzitter antwoordde, dat bij verkoop de prijzen zóó laag waren, dat B. en W. de verkoop staakten, waarvan bij deze, mede- deeliug aar. den Raad werd ge daan. Daarna we.id de zitting geslo ten. In een vergadering van den Paulinapolder te Biervliet is be sloten een 4 pOt. leening van 14000 aan te gaan tot dekking van de kosten van het maken van een haven. Tot lid van den Dijkraad van den Calamiteuzen Hoofdplaat polder in de plaats van wijlen de heer J. Baars is als le candidaat benoemd de heer M. Temmerman te Hoofdplaat. Zondagmorgen omstreeks 8 uren bespeurden in de Spanjaard straat te Middelburg de buren dat uit de ramen van een bovenkamer alleen door een oude vrouw be woond, rook drong. Zij waarschuwden een paar tim mer lieden, die zich naar boven begaven en de deur openden doch een zoo verstikkenden rook ont waarden dat zij de kamer niet konden binnengaan. Daarop haalden zij een ladder, waardoor zij in staat waren een glasruit aan de straatzijde stuk te slaan en zoo wat rook te laten ontsnappen. Intussehen waren een paar po- litie-agenten binnengekomen, die kruipende de kamer binnendron gen en aan het eind daarvan bij het ledikant een vlam bemerkten. Zij bluschteu het vuur en ontdek ten toen in het ledikant het li chaam eener vrouw, dat, toen men bet aanvatte, reeds ten deele ver koold bleek te zijn. Nadat het lijk naar beneden ge dragen was, weiden verder de vloer en een paar balken, die ook vuur hadden gevat, met een slang op de waterleiding gebluscht. De overledene vrouw, ruej. M. A. R., die 87 jaren oud is, woonde, zooals gezegd, alleen, ter wijl het benedenhuis ook bewoond wordt door een paar zeer bejaar de menschen, die niets van het gebeurde hadden bemerkt. De oorzaak van het ongeluk is waarschijnlijk hieraan toe te schrij ven dat een petroleumtoestel, het welk de vrouw gewoon was 's nachts nabij haar legerstee te la ten branden, is omgevallen en zoo het bed aan het smeulen is ge raakt. Vermoedelijk is de vrouw toen door den rook gestikt. Het lijk werd een paar uur la ter nadat het ontdekt was per brancard naar het lijkenhuisje ver voerd op de begraafplaats. M. C. Donderdagmiddag is te Mid delburg een 9-jarig knaapje, dat de school verzuimd had, niet thuis gekomen. Ondanks dat in alle richtingen een onderzoek is ingesteld, is het ventje nog niet gevonden, en ver moedt men, dat hst een ongeluk is overkomen. Zaterdagmiddag werd de werkman A. L., in de houtzagerij voorheen Alberts Co he Mid delburg door een stuk hout dat opwipte, zoodanig aan het hoofd getroffen en afgrijselijk verwond, dat hij nog des avonds aan de gevolgen is overleden. Gemengd. Te Stedum is Vrijdagavond een zoon van T. Kruyer door een met vlas beladen wagen overre den. De ongelukkige was terstond dood. Te Paterswolde zijn in den tuin van het uitspanningsoord van den Heer Weemhof 200 jonge boomen tot den grond toe afge sneden. De schade bedraagt 300. De politie moet de daders op het spoor zijn. Eenigen tijd geleden ver trok uit Prinsehage eene dame naar Zwaluwe en nam hare kat mede. Deze verkoos echter blijkbaar haar oude woning boven de nieu we en was eenige dagen later we der te Prinsenhage terug. Men besloot toen de poes naar een familielid te Gorinchem te zenden, doch ook van daar heelt het dier den weg naar de oude woning weer teruggevonden. Te De Leek (N. H.) is Za terdagnacht door onbekende oor zaak de hofstede van den heer Reyer Vergers geheel afgebrand, benevens eece groote hoeveelheid hooi en fourage. Een paard en drie varkens zijn omgekomen. De bewoners hebben zich slechts met motjite en in groote haast kunnen redden. Op echt gemoedelijke wijze werd voir eenige dagen een aar- dih bedrag door ons land ver voerd. Een postbeambte, men zegt een besteller", maar in elk geval een mrn alleen, zette zijn negentien mandjes met goud in een goede renwagen en ging er toen zelfbij zitten Zoo gingen twee inillioen gul den het land door naar Esschen. Daar kwamen drie gendarmen met geladen tweeloopsgeweren het vracht:e overnemen Zaterdagvoormiddag heest te Rotterdam een treurig familie-dra ma plaats gevonden. De hoedenmaker van Efferen, een gezin van elf kinderen en een zeer zwakke ziekelijke vrouw hebbende, stond vaak op gespannen voet met zijn 24 jarigen oudsten zoon, die steeds de partij opnam zijner moe der, voor wie de vader minder goed was. Dien morgen kwam een der meisjes den vader om eenig geld vragen voor den aankoop van een lintje voor een hoed, doch dat werd haar geweigerd. Bij herhaling d r vraag hief de vader de hand op om het meisje een klap te geven, welke bedrei ging evenwel niet werd ten uitvoer gebracht, wijl genoemde oudste zoon, over deze handeling reeds in zenuwachtigen toestand geraakt zijnde, nog vermeerderd door de woordenwisseling, die van een en ander het gevolg was geweest, zijn vader met een scherp hoe denmakers-mes een stomp in de hartstreek toebracht, waardoor de vader doodelijk getroffen op kor ten afstand van de werkplaats ter aarde stortte en spoedig den geest gaf. De zoon, die als oppassend be kend staat, gaf zich zelf aan bij de justitie, die den dader naar het huis van bewaring deed over brengen. Te Nieuwland (Z. H.) is de schippersknecht Van der Hoek oij het waterscheppen overboord ge vallen en verdronken. Hij werd spoedig op het droo- ge gebracht, doch had reeds op gehouden te leven. - Men schrijft van de Belgi sche grenzen Zooals bekend is, wordt sinds December 1896 de invoer van Ne- derlandsch vee aan de Belgische grenzen eenige belemmerende be palingen onderworpen. Het slachtvee nl. mag, na on derzoek, ingevoerd worden j als het bestemd is voor de slachthui zen van Brussel, Anderlecht, Ant werpen, Luik en Gent, terwijl het melkvee na gewoon onderzoek, ee ne quarantaine moet ondergaan. Gedurende deze quarantaine wor den zij onderzocht en met tuber- culine ingespoten. De koeien, welke reactie vertoo- nen tijdens de proef der tubercu- line worden naar Nederland terug gezonden, terwijl de andere den elfden dag van hun invoer in België worden toegelaten. Velen zijn met deze bepalingen bekend maar wat velen niet weten is, dat de aangeboden dieren melkkoeien moeten zijn en geen vaarzen, dat zijn koeien, welke nog geen kalf gedragen hebben. Volgens voor schrift moeten de koeien, voor den invoer aangeboden, melkge vende zijn of zichtbaar vol kalf zijn. Deze bepaling geeft wel eens aanleiding tot moeilijkheden, want niet gemakkelijk schijnt het om onderscheid te maken tusschen vaarzen en eenmaal gekalfd heb bende koeien. Meermalen moet het voorgeko men zijn, dat aan de grenzen run deren werden teruggezonden, wijl zij door den toezichter veearts als vaarzen en niet als koeien werden beschouwd. Daaruit vloeide na tuurlijk groote schade voort voor den veekoopman. De minister van landbouw heeft thans aan de veeartsen aan de grens laten weten, dat, als er bij den invoer twijfel bestaat, alsdan voortaan een besluit moet worden genomen ten gunste van de in voerders. a'-'ii'rttiii.beiiirie.,.. Goede Vrijdag 28 Maart. Nko. Huav. Kkiik. Breskens n. 6 u ds. Meeuweuberg. Gioede n. 5 u ds. Homburg. Ev. Luim. Gum. 6rrutsde nni. 5 u ds. Stellwag. Kantongerecht te Oostburg. Heden 25 Maart ziju veroor deeld wegens overtreding herberg-re- glement L. M. D. te IJzeudijke f 3 of 2 d. h., E. B. en E. A. bei den aldaar f 1 of 1 d. dronkenschapF. L. L. IJzen- djjke en P. J. de R. Sluis, ieder f2 of 2 d., P. J. d. K., Breskens en C. d. V. te Biervliet, C. B. te IJzeudijke en M. K. te Schoon- dijke fl of 1 d. overtreding rijwiel-reglement A. A. S. te Oostburg f 0.50 of 1 dP. J. L. Breskens f 1 of 1 d. maken van nachtrumoer: F. d. V., te Biervliet f 1 of 1 d. visschen zonder vergunning W. 1'. te Biervliet f 0.50 of 1 d. leerplichtwetP. J. O. en A. T. te Oostburg f 1 of 1 d. hond niet muilkorven A. I. L. Biervliet f 1 of 1 d. met een voertuig rijden niet uit wijken F. B. H. IJzendijke f 2 of 2 d. h. H oogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 26 Maart 2.16 2.40 Donderd 27 2.47 3.11 Vrijdag 28 3.20 3.44 Handelsberichten. Rotterdam 24 Maart. Nieuwe Zeeuwsche en Vhiamsche Tarwe, puike f 5.90 a f7.00, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 4.80 a f 5.10. Gerst f 4.80 a f 5 40, Ha ver f 3.10 a f 4.20 Bruine boo- nen f 5.75 a f 7.25. witte f 9.50 a f 11.00 Kookerwten f 8.90 a f 9 50 Voererwten f 8.25 a f 9.00, Kan.z. f (j.00 a f 7.7,5 puike soort f 0.00 af—, Zeeuwsche Aardappelen Jam men f3.00 a f3.20; dito blauwe f2.00 a f2.20. Zeeuwsche Uien Groote brui ne f 2.95, en stroogele f 0.00 en kleine f 0.00 per 60 K. G. Veemarkt. Koeien le qual. 35 c. 2e qua!. 28 c. 3e qual. 21e Ossen le 34 c. 2e 27, 3e 22 c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 57, 2e 45, 3e 40 c. Schapen le 28, 2e 20 c. Lamm, le 2e 3o ct. Varkens Ie 26, 2e 24, 3e 22 ct., Koers van het geld. België 100 fr. f 47.70 af 48.15 Eng. 1 pd. St. f 12.02 a f 12.14. N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Terstond benoodig-d: loon naar bekwaamheid. H. HOE BÉ, Schilder te Axel. Abusivelijk is geadverteerd, dat de aan den Landbouw-Wintercursus te Cmlzainl zal gehouden worden van 1012 uur; dit moet zijn: Zaterdag 29 Haart a.s. Tot a. s. Vrijdagavond in lossing- ƒ8.50 de 1000 li G. VALK, Biuskens. Allen, die nog iets verschuldigd zijn aan Dokter DE BliUIJ- NE, thans te Maasdam, ge lieven daarvan betaling te doen aan J. A. Carels, Schilder te Breskensdie ge rechtigd is daarvoor kwi tantie te geven. Iz. DE BUUIJNE, Maasdam. 20 cent per bosje. E. ROSS, Bukskbns.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3