Beste nieuwe Zooteviscli, Dienstbode Gemengd. Burgerl. stand. Advertentiën. opbrengst der in rechtstreeksch verkeer met de Staatsspoorwegen en den Provincialen Stoomboot- dienst op de Westerschelde uitge geven kaarten was ƒ255.75 met 370 reizigers. Er werden 1707 gezelsehaps- J biljetten, met 50 pCt. reductie op den gewonen vervoerprijs, afge geven, met eene opbrengst van 2^3.43. Het goederen-vervoer bestond uitle. het resteerende deel, van de, volgens in 1897 gesloten over eenkomst, te vervoeren hoeveel heid grintzand, bestemd voor de havenwerken te Heijst, nog be dragende 15.153 kub. M., met eene opbrengst van ƒ5924.855 en 2e. het gewone vervoer, met eene opbrengst van ƒ37.334.185, of ƒ7549.17 hooger dan in het voor gaande jaar. Tot deze vermeerdering droeg bij het vervoer van 5700 kub .M. grint voor het aanleggen van nieuwe wegen, terwijl ook de ove rige, onder het geregeld vervoer te rangschikken hoederen, niet het minst de suikerbieten, flinke op brengst gaven. Het gewone vervoer bedroeg 43.561 tons, waarvan het bieten- vervoer ruim 24.000 tons, met een opbrengst vau ƒ16.551.89 uit maakte. De buitengewone ontvangsten, ƒ4603.83l/2, waren ƒ1445.64 hoo ger dan in 1900, wegens een op dit hoofd geboekten post van ƒ1030.95, verschuldigd voor een in de jaren 1897 1900, tjjdeus het grintvervoer naar Heijst ge leverd water en verhuurd materi eel, eerst in het afgeloopen jear geïnd, terwijl bovendien de hoo- gere ontvangsten voor weegloonen tijdens het bietenvervoer, in het geheel bedragende ƒ1092.70, tot die vermeerdering bijdroegen. De exploitatie-kosten hebben be kropen /'40.f44.191/2 of 51 pet. der bruto-ontvangsten. De winst uit de exploitatie was dus 44.li25.87'/2. Aan rente is hierbij gekomen ƒ4960.371/2; de geheele winst is dus ƒ49,586.25; Op voorstel van den Directeur werd besloten tot de navolgende verdeeling voor het vernieuwings fonds ƒ16.486.25; dividendbrlas- ting ƒ600; bijdrage aan onder- steunings- en uitkeerinsfonds ƒ500; uit te keeren volgens art. 21 der statuten ƒ32 000, waardoor het dividend zal bedragen ƒ40 per aandeel of 8 pet. Schoondijke. Zaterdagavond maakte het mkziekgezelschap al hier eene muzikale wandeling ter beproeving van het zestal nieuwe fakkels, die het ten geschenke ont ving van den heer W. C. de Smidt, notaris en lid van den ge meenteraad. De verlichting bleek goed te voldoen. Als Kantonrechter-plaatsver- vanger in het Kanton Oostburg, is herbenoemd de heer W. C. de Smidt te Schoondijke. Te Lima, Peru, is bij het inwijden eener nieuwe brug, deze ingezakt en meer dan 100 perso nen verdronken. De snelste reis van Batavia naar Europa is gemaakt door het stoomschip Willem I van de maat schappij Nederland, dat Woensdag 11. te Genua aankwam. Het had een reis gehad van 20 dagen en 2 uur met inbegrip an 12 uren oponthoud te Padang. 't Is een Hollansch schip dat nu het wereld-record heeft gesslagen. Bij verschillende categoriën der Posterijen, is met ingang van 1 April a. s. eene verhooging van salaris toegekendaan de brie- ven-bestellers met ƒ50 per jaar. Tevens worden de aanvangsala- rissen op dien datum met dezelf de som verhoogd. Nabij Axel zijn twee be ruchte Belgische kippendieven aangehouden, met 30 kippen en 2 eenden. Twee anderen zijn ontvlucht. In Rusland zal eerstdaags eene nieuwe voor het geheele Rijk bestemde volksschoolwet worden afgekondigd, waarbij ook niet-Rus- sische kinderen onderwijs in de Russische taal zullen moeten ont vangen. Alleen in het eerste schooljaar mag als behulp de moedertaal worden gebezigd. Woensdagavond kreeg de dienstbode van de familie Van Holland, Huidekoperstraat 21 te Amsterdam, die met haar mevrouw alleen thuis was, de boodschap of zij in het Gasthuis wilde komen, daar een barer bloedverwanten daarheen gebracht was. Aldaar bleek dat het bericht valsch was en dat men het ver zonnen had om de dienstbode te verwijderen, want een oogenblik nadat zij vertrokken was meldde zich een man aan, die mijnheer te spreken vroeg. Mevrouw stond hem toe in de gang diens thuis komst af te wachten. D» man liet een makker binnen. Met hun tweeën wierpen zij de oude dame op den grond en trachtten haar de punt van een vloerkleedje in den mond te wringen maar of schoon hoog bejaard (in de tach tig) verweerde de aangevallene zich zoo dapper, dat dit niet gelukte en zij nog om hulp kon schreeu wen. Op het toesnellen van de buren verwijderden de kerels zich. De dienstbode der buren bleef de oude dame gezelschap houden totdat de heer des huizes tehuii- kwam. De aanranders hadden de brutaliteit later nog eens te ko men aanschellen. Toen werden zij natuurlijk niet opengedaan. Te Rotterdam is Zaterdag morgen bij hevigen storm in de binnenhaven het ledige viermast, stalen Fransche fregat >Ville de Havre" loegeraakt en in botsing gekomen met het schip »Johanna", varende op Chrietiania. Beide schepen kregen averij. Verscheidene sleepbooten ver leenden hulp om de Ville de Haire" op te vangen. Ten Zuidoosten van den vuurtoren van het eiland Marken is een schip gezonken. Van het volk is niets bekend geworden. De inventaris is voor een deel te Volendam aangebracht. Op den Nieuwen Binueuweg nabij den 's Gravendijkwal te Rotterdam riep Vrijdagavond een man een bleeker aan, die met paard en wagen in de richting van Delfshaven reed, en verzocht met hem te mogen meerjjden. De man stond toen op de rails van de stoomtram. Juist op dat oogenblik kwam de tram aangereden, terwijl de machinist luid en bij herhaling belde, hetwelk echter blijkbaar door den man niet gehoord werd; de ongelukkige werd aangereden, viel, en werd zoodanig overreden, dat het hoofd van het lichaam gescheiden werd en geheel onher kenbaar is. Het lijk is door de politie naar de algemeene begraafplaats ge bracht. Uit het onderzoek moet gebleken zijn, dat het ongeluk aan niemands schuld te wijten is ge weest. Het lijk van den ongelukkig»is later herkend geworden als dat van den 38-jarigen nachtstoker op de bleekerij van Dullens. Hij laat eene vrouw met zeven kinderen na. Te Rotterdam zijn door mid del van valsche sleutels een aan tal zilveren en gouden voorwerpen gestolen in een shuis van verkoop met recht van weder-inkoop", waarvan de chef in preventieve hechtenis is, wegens verdenking van diefstal in zijne betrekking als ka8siersbediende. De commissaris van politie in de 5e afdeeling aldaar verzoekt opsporing en in beslagneming van het gestolene. Te Atferden is de voerman Jansen, doordat zijn kar wipte, er onder geraakt. De ongelukkige werd levenloos opgenomen. Te Alfen (N. Br.) is Vrij dagmorgen een timmerman van een st»iger voor een in aanbouw zijnd huis gevallen, met het ge volg, dat hij onder het naar huis brengen overleed. In een weide onder Loos duinen is Vrijdagochtend een 23- jarige dienstbode bjj het koe-inel- ken zoodanig door een der bees ten gestoken, dat zij eenige uren later aan de bekomen wonden is overleden. Vrijdagavond is te Arnhem een magazijn van witte goederen en andere manufacturen, op den hoek van den Hommelscheuweg en den Klarendalsingel, geheel uitge brand. Een vitrage kwam met een gasvlam in de étalage in aan raking en zette dadelijk het om ringende in brand. De trap naar boven brandde ook uit. Twee kindertjes van den winkel ier, die boven sliepen, zjjn met levensgevaar zijn met levensgevaar gered langs de reeds brandende trap, door den gep. O.-I. militair J. A. Valen. Het huis was nog nieuw. De aangrenzende perceelen wer den door de brandweer behouden. Breskens. Geboorten. 1 Maart Johanna Elizabeth, d. v. Jacobus de Meijer en Maria Johanna den Boer. 4 id. Abraham David, z. van Adriaan Luteijn en Johanna Jozina Erasmus. 8 id. Jannis Izaak, z. van Adriana Suzanna Boekhout. 9 id. Maatje Cathari- na, d. van Gilles le Feber en Catharina van Overbeeke. 17 id. Magdalena Suzanna, d. van Adri aan Jacob Haartsen en Sara van Geijten. 16 id. Izaak, z. van Jo hannes Aalbregtse en Johanna Versprille. Overlijden. 10 Maart. Maria de Ridder, 78 j., .wed. van Jacobus de Puijt. Nieuw vliet. Huwelijks-Voltr. 20 Febr. Abraham de Kramer, 26 j., jm. en Maria Lnciëer, 25 j jd. Geboorten. 6 Febr. Frederik Ilermanus, z. van Marinus Frede- rid Dikkenberg en Sara Pieternel- la Deuninck. Overlijden. 12 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Jo- hannis Jacobus Provoost en Eli zabeth Jozina Hoste. Oostburg Huwelijks-voltr. 5 Maart. Pieter Goedhals, 57 j., wedn. en Elisabeth van de Putte, 56 j., wed. 12 id Izaak Abra ham Ekkebus, 20 j., jm. en Sara P. J. Faas, 23 j„ jd. Geboorten. 3 Maart. Andreas Edumondns, z. van Auguste Dhae- nens en Emma Verstrynge. 9 id. Einelie Marie Sophie, d. v. Con- stantin Pierre Cauwels en Louisa Maria Willems. 17 id. Carolus Franciscus Jacobus, z. van Richard A. Galle en Jacoba C. Vale. Overlijden. 10 Maart. Een als levenloos aangegeven zoon van Cornelis de Jonge en Clementina Poppe. Handelsberichten. Rotterdam 17 Maart. Nieuwe Zeeuwsche ell Vlaamsche Tarwe, puike f 5.90 a f 7.00, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 4.80 a f 5.10. Gerst f 4.80 ii f 5.40, Ha ver f 3.40 a f 4.20 Bruine boo- nen f 5.75 a f 7.25. witte f 9.50 a f 11.00 Kookerwten f 8.90 a f 9 50 Voererwten f 8.25 af 9.00, Kau.z. f 6.00 ii f 7.7,5 puike soort f 0.00 af—, Zeeuwsche Aardappelen Jam men f3.00 a f3.20; dito blauwe f2.00 it f2.20. Zeeuwsche Uien Groote brui ne f 2.95, en stroogele f O.OO en kleine f 0.00 per 60 K. G. Veemarkt. Koeien le qual. 32 c. 2e qual. 28 c. 3e qual. 23 c. Ossen le 32 c. 2e 27, 3e 22 c. Stieren le 2e 3e c. Kalveren le 52, 2e 45, 3e 39 c. Schapen le 26, 2e 20 c. Lamm, le 2e 3e ct. Varkens le 25, 2e 24, 3e 22 ct., alles berekend per halve K.G. Koers van het geld. Helgië 100 fr. f 47.70 af 48.15 Eng. 1 pd. St. f 12.02 a f 12.14. N.- Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoogwatergetij Hreskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 19 Maart 9.42 10.06 Donderd 20 10.34 16.58 Vrijdag 21 11.19 11.43 Een flinke, fatsoenlijke gevraagd, P. G., tegen 15 April of 1 Mei a. s. Hotel WIJNBERG, Vltssinokx. 5 cent per ons, 45 cent per K.G. E. ROSS, Breskens. De Notaris Ilnmmuclicr te firoe de is voornemens om Donderdag 20 Maart 1902, des namiddags te 2 ure, ten ver zoeke van en op het hofsteedje bewoond door ANDItÉ MAR TENS in de gemeente Grokde, Gerard de Moorspolder, in het openbaar te verkoopen 2 uitmuntende baatgevende Melkkoeien, 1 twee- jVÖfy^" jarige Vaars (IIoll. ras) LjZ;1 Zeug dik van Big gen, 8 Biggen, 1 Geit, 50 Kip pen, een groote partij groene en droge Blokken en Mutsaards, Kruiwagen, VVaschmachiue, Zin ken Aalpomp, Wanmolen, Raap- molen. Kookfornuis, eene partij HUISRA \D, bestaande in nieu we Kachel, Tafels, Stoelen, Ka binet, Glazenkast, eikenhouten Tafelkastje, Linnenkast, Klok, Wekker, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, koperen Ketels, Wa fel-ijzer, Kisten en Tobben. Verder: Karn- en Mclkge- reedschap, eldarbeidersgereed- schappen, eene partij Spek en wat meer zal worden geveild. ZEGT HET VOORT.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3