Tuinzaden. Ned, Rundvee-Slanitoek. a eo Vitrage en Gordijnkant ipenbare ierkooping Stierenkeuringen: Buitenland. Rechtzaken. Ad verterit ion. Ontvangen Te Zaandam is Zondag eeue vrouw uit Amsterdam, die hare moeder te Zaandam had bezocht, bij hare terugreis naar het stati on op de Parkstraat plotseling in eengezakt en op hetzelfde oogen- blik overleden. Het onvoorzichtig gieten van petroleum in een smeulende ka chel heeft te Haarlem weer een ernstig ongeval verooizaakt. De 15 jarige Antonia Jore uit de Lange Poellaati geraakte daar door in brand en moest met he rige brandwonden naar het Gast huis worden vervoerd. Reeds zjjn haar de Sacramen ten der Stervenden toegediend. Te Hilversum is Woensdag de loodgieter Barneveld, woonach tig te Baarn, in dienst Dij K. Ejj- lander, op den Hoogen Laarder- weg werkzaam, ven een in aan bouw zijnd huis gevallen.. üe ongelukkige was terstond dood. Te 's Gravenhage is in den nacht van Woensdag op Donder dag ingebroken in eene woning aan de Groot Hertoginnelaan. Verschillende kasten werden ge opend en een vrij belangrijk be drag aan effecten en andere gelds waardige papieren ontvreemd. Ook hebben de dieven een aan tal zilveren voorwerpen medege nomen. Transvaal. Naar de Londensche .Daily Chronicle verneemt, zal Lord Kitchener nu geheel en al van de administratieve werkzaamheden worden ontheven, teneinde aan 't hoofd van een belangrijke leger macht zich geheel te kunnen wij den aan de vervolging van Gene raal De Wet. Dan zal de opperbevelhebber een kleine zwenking moeten on dernemen want volgens bericht uit Heibron van Dinsdag zjjn De Wet en Steyn al eenige dagen geleden vijf mijlen ten Noorden van Wolvershoek den spoorweg overgetrokken, Westwaarts trek kende. Westwaarts beteekent hier: een geheel anderen kant uit, dan Kit cheners bedoeling was. En het beteekent ookin de richting van Klerksdorp, waar De La Rey zijn jongste lauweren gaarde, bjj het plukken van welker verdere vruch ten De Wet zijn ambtgenoot wel licht een weinig wil helpen voor men daar van den eersten schrik hersteld is. En daar zijn namelijk nog twee colonnes, van de sterkste onge veer als de verslagene onder Paris en Methuen, namelijk die van Grenfell en Kekewich. Wanneer hjj er spoedig bij is, zou Kitchener hier twee vliegen in één klap kunnen slaan. Maar zijne colonnes, die op het punt stan van Haarismith uit, in het uiterste Oosten van den Vrij staat een geheel andere, de veel besprokene sterugvegende" bewe ging te ondernemen, zullen zich waarschijnlijk wel niet zoo spoe dig kunnen verplaatsen. De la Rey zal intusschen óók wel niet stilzitten en, gebruikma kend van den aanzienlijken voor raad ammunitie, die bij Methuens overgave hem in handen viel, zijn slag trachten te slaan Reeds liep Woensdag te Londen het gerucht, dat de colonne van Grenfell. dezelfde, die destijds uitgezonden was om zich met die van Lord Methuen te vereenigen, ook met succes door De la Rey werd aangegrepen en versla gen. Hoewel het van Britiche zjjde niet wordt toeg geven, wordt het toch uit de berichten meer en meer duidelijk, dat de eigenlijke oorzaak van de »ramp" bij Twee bosch deze is geweest, dat van de 900 man Britsche bereden troepen de grootste helft .550, dadelijk aan den haal is gegaan. Het waren meerendeels nieuw aangeworven Ye menvolkomen onbruikbaar materieel tegenover de Boeren. Uit den lof door Kitchener aan de infanterie toegebracht blijkt trouwens op niet rechtstreedsche wjjze, dat het gedrag der bereden Yeomanry te wenschen overliet Een Britach officier met wien een verslaeggever van de Daily Telegraph een onderhoud had, schrijft de overwinning der Boe ren voornamelijk aan deze om standigheid toe. Hij zegt, dat Methuen grooten- deels nieuwe Yeomen bij zich had, waartoe zekerlijk behoorden de 550 man, die bij den aanvaDg ge vlucht zijn. Wij danken aan dezen officier ook de mededeeling, dat de la Rey slag heeft geleverd op volmaakt open terrein, zonder kopjes wat de bewering te niet doet, dat de Boeren slechts in bedekt terrein zouden durven strijden. De officier merkte verder op, dat De ia Rey na zjjne overwin ning meester is van geheel Wes telijk Transvaal, van den spoor weg naar Mafeking tot de blok- huizenlinie van Klerksdorp naar Ventersdorp en Noordelijk tot de Magaliesbergen en het land ten No.irden van Rustenburg. Hg zou, wanneer hg dit wilde, Ma feking kunnen afsnijden doch de officier verwacht zelt niet dat de Boeren daartoe zullen overgaan. De zegsman van »Dailey Tele graph" neemt aan, dat Methuen voorraden voor Grenfell en Keke wich bij zich had, en is deze on derstelling juist, dan vermoedt hij dat Grenfell terug zal moeten trek ken naar Lichtenburg, dat vrij goed versterkt is. Waar Kekewich zich bevindt weet hij niet. Mocht deze dicht bij Grenfell zijn, dan acht hjj het niet onwaar schjjnlijk dat beiden zullen trach ten aan De la Rey slag te leve ren maar hij gelooft dat Kitche ner, in ongerustheid over den ver moedelijke!) uitslag van het ge vecht, hun zal gelasten terug te trekken totdat hij hun verster kingen heeft gezonden. President Kruger heeft naar men bericht, uit allerlei landen Duitschland, Frankrijk, Amerika ook Engeland tal van tele grammen ontvangen, waarin men hem geluk wenscht met de over winning. In de Iersche stad Belfast hobben, na het bekend worden der overwinning, troepen jonge lieden door de straten getrokken onder het uiten van toejuichingskreten voor de Boeren. Arrondissements- Rechtb Middelburg. Vrijdag 14 Maart zijn veroor deeld M. d. K., 26 j., huisvr. van J. v. G., 2e I. v. S.,.65 j., wed. J. d. K., arbeidsters te Breskens, zijn wegens mishandeling de le tot f 10 of 10 d. h., de 2e f 15 of 15 d. h. P. J. V., 17 j., landbouwers knecht te Zuidzande, wegens mis handeling tot f 5 of 5 d. Bg bevelschrift van boven genoemde Rechtbank is naar de openbare terechtzitting dier Recht bank verwezen H. de V., 42 j., onderwijzer te Ellemeet geboren, wonende te Zoutelande, gedetineerd te Mid delburg, ter zake dat hij lo tusschen 1 Mei 1899 en 12 Januari 1902, terwjjl bij correspondent was van de onderlinge Brandwaarborg- maatschappjj van Woudsend, een bedrag van ongeveer f 370.04 toe- behoorende aan genoemde maat schappij heeft verduisterd, 2o. in April 1900 ter zijde van acht, door hem onderteekende accepten van betaling ter voldoening door hem van de Rotterdamsche Le vens-verzekering- en Voorschot bank te Rotterdam te leenen gel den, valscheljjk en te kwader trouw valsche handteekeningen voor >aval" te plaatsen, alles breeder bg voormeld bevelschrift omschreven. Aan den beklaagde is Mr. A. de Veer Gz. advocaat te Middel burg ambtshalve als verdedigei toegevoegd. Predikbeurten. Zonilaq 16 Maart 1902. Nkd. Hkrv. Kerk. biervliet n. 2 u ds Beckeringh. breskens v. 9!/2 ds Meeuwenberg Nieuwesluis, Woensdag 19 Maart, 's av. 6.30 ds. Meeuwenberg. Groede v. 9 u ds. Homburg. n. 2 u Hoofdplaat n. 2 u ds. Meeuwenberg Nicuweliet v. 9.30 ds. van Essen. Schoovdijke v. 9 u ds. Beckeringh. Walerl.k. n. 2 u ds. van Essen. IJzendijke v. 9 u ds. Groeneveld. Ev. Luth. Gum. Groede vm. 9 u ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. nm. 2 u MhiMiüel.vbericiiteii. Dordrecht 13 Maart. Nieuwe Zeeuwsche en VI. tarwe f 7.00 a f 7.20 goede f 6.20 a f 6.70; mindere f a f Nieuwe Z en VI. Rogge 15.00 a f5.40 Nieuwe Z. en VI. wintergerst f 5.00 a f 5.20. Nieuwe dito zomergerst f 4.20 a f 4.70. Nieuwe Haver f 3.50 a f 4.10, dikke 1 4.— a f 4.50. Paardeboonen f 6.80 a f 7.30 Duivenboouen f Witte boonen f 11a f 12.Bruineboo- nen f 6.50 a f 7.50 Kookerwten f 8.00 a f 9.00 Mestingerwten f 7.00. a f 7.60. Kanariezaad f 6.a f 7. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.65 af 48.15 Eng. 1 pd. St. f 12.02 a f 12.13* N.- Amerika 1 Dollar f 2.44*. Hoogwatergetij Bre&kens. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 15 Maart 5.07 5.31 Zondag 16 6.20 6.44 Maandag 17 7.27 7.51 Dinsdag 18 8.40 9.04 FUST» Ondergeteekende be- richt bij deze de ont vangst van alle soorten Met dank voor de gunst in 1901 genoten, beveelt hij zich an dermaal belvefd aan. J. MAYVEKE. Breskens, Maart 1902. op Woensdag 10 Maart 1902, 's namiddags 3 ure, behoeve JAC. VAN DE VELDE, vóór zjjne wo ning nabjj den Vuurtoren, gemeente Breskens, van eene kast, tafel, stoelen, klok, verder huisraad, ar beidersgereedschap, brand hout, 1 varken, eenige hectoliters aardappelen, enz. door notaris HAMMACHER. te OOSTBL'KG Vrijdag 21 Maart 1 uur, te 1JZEJDIJKE Zaterdag 22 Maart 9 unr. Voor Stieren, buiten de pro vincie aangekocht, die op de keu ring minstens 1 jaar ond moeten zjjn: premiën van f 60en f 36.Deze premiën worden met 25 °/0 verhoogd voor Stieren van Vereenigingen. Voor Stieren, onverschillig waar aangefokt, met minstens 2 breede tanden bijdragen van f 75.en f45 De Secretaris, W. KAKEBEEKE. De Notaris J. Lansen Croiu is voornemens om ten verzoeke van dhr. P. BRAET op Zaterdag 22 Maart 1902, des nam. 4 uur, bij A. De Ligny op de «Oostb. Brug" te Zuidzan de, publiek te verkoopen: 00 koopen l'lanken, Pa len, Hekken en Platen, en 15 koopen zware Ver- maakpersen. Gewone voorwaarden. ZEGT HET VOORT. De Notaris P. Z ij 1 s t r a te IJzendijke is voornemens Dinsdag 1 April 1902, des nam. half een stipt op Sas- put gemeente Sciioonmjkb publiek te verkoopen voor en ten huize van Iz. DE HULLU i 2 Kasten, Bureau, 17 Stoelen, Zetel, 4 Tafels waaronder 1 mahoniehouten op poot, {Stoven, Klokken, Spiegels, Glas-, Koper- en Aarde werk, Kachels, Ledikanten, Drongrekken, Trommels, Doo- zen, Kisten, Bascule, Tobben, Spektobben, Tuingereedschap, IJsslede, 11 Kippen enz. 25 Stellingsparren van 8 Me- Jl ter, 32 Stellingplanken tot 61/2 Meter, 4 Vouwschragen, 3 Hangstoelen, 15 Maaihouten, 3 Ladders, 50 Stellingtouwen, 40 Kalkbakken, Kruiwagen. Gieter, Witselemmers, Slijp steen, Schoppen, Houweelen, Mortelbakken, Kuipen, Kalk maten, Trap, Verfsteen en wat verder tot een Metselaars-af faire behoort. Balken, waaronder van 5 jl Meter, Lichtkozijn, Deurkozjjn met Deur, Deuren, 2 glazen Deuren, Planken, Kepers, Lat ten, enz. enz. u, U1UUU1 [IU11JUU, EEN MOOIE KEUZE TAFELKLEEDEN en T A F E L Z F I I. T J E S, aan uiterst lage prjjzen. P. J. WESDORP, Breskens.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3