Binnenland. met een zak gestolen waar. De Tweede Kamer is tot her vatting harer werkzaamheden bij eengeroepen tegen Dinsdag 18 Febr. a s. HKI.sivl v;. li Februari lilltó. Bij het hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie te 's Graven- hige is tot éene maand na deze aankondiging ter beschikking van de rechthebbende een dd. 27 Oct. jl. uit tlreskens naar Waarde ge zonden doch onbestelbaar en ge weigerd postpakket. Hel zal, voor zoover het, na dien termijn, niet zal ztjn opge vraagd worden verkocht. Ten ve.rvo ge op het destijds door ons meegedeeld bericht be trekkelijk den groiiten schietwed strijd te geven door de alhier bestaande Schietvereeniging van Volksweerbaarheid", kunnen we nader uiecdeelen, dat de jeugd dur vereeniging en hare middelen het houden van een provincialen wed strijd. waarvan op de algerueene vergadering sprake was, niet toe laten en men zich zal bepalen tot een distriets-wed-trijd. Het ligt in de bedoeling van het Bestuur deze uit te schrijven tegen den 3eu Pinksterdag. Tot Secretaris der Gemeente Westkapelle is benoemd de heer G. A Kesteloo. Met hem stond op de aanbeveling de heer A. A. Geldof, ambtenaar aan de gemeen te-secretarie te Groede. Biervliet, 9 Febr. Uedennamid- dag nam de Weleerw. heer ds J. J. Homburg afscheid van de N-d. Herv. Geiu. alhier met de woor den van Ezechiël 33 11. Aan het einde der godsdienst oefening werd den scheidenden leeraar Ps. 121 4 staande toege zongen. Een groote opgekomen schare woonde deze plechtigheid bij. Sluis. Terwijl Vrijdagavond de landbouwer V. naar huis reed en aan het zoogenaamde sluisje kwam schrok zijn paard en sloeg op hol. Eenige jongens die hij op hun verzoek had opgeladen trachtten van den wagen af te komen. De zoon van den arbeider M die aan den wagen bleef hangen werd een eind mede gesleept waar door hem het vel van het voor hoofd tot aan de kruin op zijn hoofd werd afgescheurd. Bewusteloos werd hij opgeno men en naar de woning van V. gebracht, waar hij gisteren nog vertoefde, aangezien hij niet ver voerd mag worden. Spoedig werd geneeskundige hulp ingeroepen, liet vel van het hoofd was zoodanig geschuurd dat liet wel kon dicht genaaid wor den, maar er eene gaping bleef van ongeveer 5 ui.M. Van een en ander is proces- verhaal opgemaakt. Sluis. Donderdagavond gaf de Kamer van Rhetorica »de Oranje- bloem" voor eene overvolle zaal eene uitvoering iti het hotel «La ville de Bruges". Opgevoerd werd «Wraak en Liefde". Het stuk vond algemeen bjjval en werd uitstekend ten uitvoer gebracht. Enkele der voordrachten brach ten voor sommigen wel de lach spieren in beweging maar vielen over het algemeen niet bijzonder in den smaak. de scbonne gouvernante, die was opgesti.au. Gedurende het gesnap van het kind was ook Herberts zelf oe heersching wedergekeerd, die hij sedert vele jaren ten eersten male verloren had. Hij legde zijne zus ter de hand op den mond, om haar te doen zwijgen en begroette met een uitdrukking van c erbie- dige bewondering het jonge meis je, dat verlegen voor hum stond. Vergeef mij, zeide hij eerbiedig, de verbazing bracht mjj buiten mijzelven, ik heb mij zeer onbe hoorlijk gedragen. Maar hut beeld waarop gjj gelijkt, heeft zulk een diepen indruk op mij gemaakt, dat het mij was, als stond ik er tegenover; liet heeft zoo vaak mijn hart getroffen, dat ik één oogen- blik meende, dat wij elkander niet vreemd konden zijn en ik noemde liet met, den naam en op den toon. waarmede en waarop ik het dui zendmaal in stille uren heb aan gesproken. (Wordt vervolgd.) Te Terneuzen is aangeko men een detachement onderofficie ren en minderen van het korps torpedisten, onder hevel van den len luitenant J. N. Boom, hene vens een stoomvaartuig en twee schokkers, ter opruiming van het wrak van het stoomschip »Aline". Te Philippine is een tien jarig dochtertje van schipper De Rooy hij de Isabellapolder door het ijs gezakt en verdronken. Twee andere kinderen, uit het zelfde gezin, konden nog intijds gered worden. Bij het hoofd der school in de Nassaustraat te Amsterdam kwam de vorige week een doode- lijk ontstelde moeder infonneeren naar haar zoontje, die 's nachts niet thuis was geweest. Tot. hare groote vreugde vernam zij, dat de knaap, ofschoon erg verkleumd, op de schoolbank zat. Den vorigen avond was hij door het ijs gezakt. Bang voor een pak slaag, had hij den nacht door gebracht in een portiek en was daar in slaap gevallen. Toen hij wakker werd, gevoelde hij zich door de Leerplichtwet gedrongen om niet naar huis, maar recht- streeksch naar school te gaan deze scheen meer invloed op hem te hebben dan de ouderlijke tucht. Thans kou de jongen met zijne moeder naar huis gaan, in de hoop, dat het koude had en de nacht in de open lucht geen na- deelige gevolgen voor hem zullen hebben. Aan Marten Hogerhuis zijn kwijtgescholden de nog overige 2jaren van de gevangenisstraf, welke hij te Leeuwarden onder ging- Met betrekking tot de aan Mar ten Hogerhuis verleende gratie kan met zekerheid worden medegedeeld, dat liet initiatief daartoe geno uien is door de regenten over de gevangenis te Leeuwarden, op ad vies van den geneesheer van dat gesticht, na consult met de heide inspecteurs voor krankzinnigen, die heiden met genoemden genees heer van meening waren, dat de veroordeelde psychisch zoodanig was achteruitgegaan, dat een ver der verblijf in de gevangenis voor liera hoogst nadeelig zou zijn. Onder die omstandigheden heeft zoowel de Hooge Raad als de Procureur-Generaal bij dat colle ge tot kwijtschelding van verdere straf geadviseerd, met welk advies de Koningin zich blijkens de ver leende gratie heeft vereenigd. Een advies van de voormelde inspecteurs waarvan indertijd mel ding is gemaakt, als zouden deze Marten Hogerhuis volkomen ge zond hebben verklaard heeft nooit bestaan en zou ook in strijd ge weest zijn met de feiten. In de gemeente Opsterlaud waagden drie kinderen, die op weg naaj school waren, zich op het ijs van een wijk. Alle drie zakten er door. Hun geroep om hulp werd ge hoord door den veehouder V., die met veel moeite twee van de dren kelingen redde. Het derde meisje, een tienjarig dochtertje van J. d. B. is verdron ken. Te Langezwaag (Fr.) nabij Gorredijk is de 12jarige zoon van J. de B. door het ijs gezakt en verdronken. Te Dronwnerinond is de landbouwer R. Ottens niet paard en wagen op hol geraakt, waarbij de berijder van het voertuig werd geslingerd. De ongelukkige werd met eene diepe hoofdwonde opgenomen en overleed bijna onmiddelljjk. Trf Boskeloo is de 31jarige spoorwegarbeider G. Bornebeek onder den trein geraakt en dood ogpenomen. Hij had uit den trein willen springen, welke 's morgens te Boekeloo niet stilhoudt, doch had zijn sprong gemist. Nabij Kwadjjk-Edam zijn zijn Vrijdagavond twee goederen treinen tegen elkaar geloopen, waardoor belangrijke materieele schade werd veroorzaakt. De hoofdconducteur, een rem mer en een persoon van liet dienst personeel werden gewond. Het treinenverkeer ondervond een uur vertraging. Twee van de gewonde personen, de hoofdconducteur en de remmer, beiden te Enkhuizen woonachtig, zijn met den trein van 7.36 daar heen vervoerd. De eerste werd bij de botsing de enkel gebroken. Aangaande de materieele scha de meldt men dat een bagagewa gen werd ingedrukt. De beide machines zijn voorloo- pig onbruikbaar. Te Scheemda (Gr.) is een kind van 2!/2 jaar van schipper Kuiper overleden tengevolge van het drinken van te heete koffie. Te Apeldoorn is Zaterdag in den vroegen morgen, ongeveer 6 uur. door onbekende oorzaak, brand ontstaan in het magazijn van Tex tiel- of Tricotagefabriek, hetwelk gelukkig afzonderlijk staat. Het magazijn is geheel uitge- Het was een lievige brand, door den grooten voorraad gemaakte goederen en brandbare grondstof fen. Te Asten (N.-Br.) is de schippersknecht Vertisdonk bij sluis 13 overboord geslagen en verdronken. Zijn lijk werd opge haald. Uit westelijk Noord-Brabant schrijft men aan liet N. v. J. O. Naar aanleiding van den toe stand, waarin tegenwoordig de suikerindustrie verkeert, worden pogingen gedaan om in dien toe stand eenige verbetering te bren gen. Onder anderen heeft de »Bond van Aederlandsche Suikerfabrikan ten" verschillende plannen een reuzenadres aan de Regeering, minder bieten verwerken, en het stilliggen van eenige fabrieken. Het tweede deel van hst plan is een quaestie van inwendig be heer, maar het derde gedeelte is het meest omvattende en ingrij pendste. Het «stopzetten" van tien fa brieken beteekent het stil liggen van een kapitaal van ruim drie millioen gulden, liet niet-werken gedurende 13 weken eener bieten campagne van ruim drieduizend werklieden, het stilliggen van on geveer vierhonderd schippers, voer lieden enz., enz. Het is een uiterste maatregel, welke echter, wanneer hij door de directeuren is genomen, eerst nog de goedkeuring vereischt van de vergadering van aandeelhouders. De aaneengegroeide zusters uit den circus van Barnum en Bailey zullen niet gescheiden wor den. Gelijk men weet, zouden de zusters, van wie de eene zwaar ziek is, in een ziekenhuis te Pa- rjjs de scheidingsoperatie onder gaan, waardoor men liet leven der nog gezonde hoopte te redden. Maar de aangenomen moeder der meisjes wilde die operatie welke haar alle voordeelen van 't natuurwonder ontnemen zou niet gedongen en heeft de twee lingen uit het hospitaal wegge haald. Nader wordt gemeld, dat de toestand der Chineesche tweelin gen van dien aard werd dat tot behoud van de eene de scheidings operatie onvermijdelijk werd, en de moeder ten slotte toch hare toe stemming heeft gegeven. Zaterdag heeft de operatie door door dr. Doyen plaats gehad, en deze had nog willen uitstellen, maar lip vreesde dat het zwakste meisje spoedig zou sterven de kans op behoud schijnt overigeus, ook na de scheiding, voor geen van beiden groot te zijn. De ongewone kunstbewerking moet prachtig gelukt zijn, ze duur de slechts twintig minuten, een had weinig bloedverlies tengevol ge. Te Lekkum (Fr.) is het zoontje van den arbeider J. P. door het ijs gezakt en verdron ken. Het vierjarig dochtertje van G. v. G. in de Oranjestraat te Enschede, is, terwijl de moeder eenige oogenblikken afwezig was, in aanraking gekomen met vuur, waardoor de kleertjes vlam vatten. Het kind is nog dienzelfden a- vond aan de gevolgen harer brand wonden bezweken. Naar men verneemt is uit een brief van den ontvanger dei- directe belastingen te Dieverbrug aan den betaalmeester te Assen eer. bedrag van fl500 ontvreemd. De zaak i* bp de justitie in onderzoek. Uit Leiden meldt men Gisterenavond werd in den Ou den Rijn, vlak voor de woning zijner ouders, opgedregd het lijk van een 23jarig jongmenscii, dat sedert Zaterdag was vermist. Hij had Zaterdagavond in een hotel met zijn meisje een tooneel- voorstelling bijgewoond, en van daar zijn meisje thuis gebracht, en was sedert niet meer gezien. Men vermoedt dat lip door de gladheid der straat is te water geraakt en verdronken. Te Katwijk aan Zee is on der de visschers een vereeniging opgericht onder den naam van Draagt elkanders lasten, die zich ten doel stelt oude visschers en hen, die door een ongeluk voor

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2