Gemengd. De marechaussee doet onder zoek. Te Markeloo (Ov.) heeft zich reeds de eerste ooievaar vertoond. Aan de Hembrug is Maan dagmiddag, ongeveer 5 uur, de brugwachtersknecht E. door een van Amsterdam komenden trein zoodanig aangereden, dat hij op hetzelfde oogenblik aan de beko men verwondingen bezweek. Te Rozendaal kwamen Maan dagavond in eene herberg onder Kalsdonk de Gebroeders Van Giu- neken binnen en werden dadelijk handgemeen met andere jongelie den. De lamp werd uitgedraaid en in de duisternis is de jongste broeder van Ginneken, met een mes eene diepe wonde in den hals en het hoofd toegebracht. De ongelukkige is Dinsdag in het gasthuis overleden. Ook de andere broeder is zeer ernstig gewond. Nader wordt gemeldt, dat de oudste van Ginneken Woensdag morgen veel beter was en waar schijnlijk herstellen zal. Zijn joligere broeder had in het gevecht voor hem partij getrok ken en ontving daarbij de nood lottige steken. De beide mannen waren kostwinners voor hun be jaarde moeder. Twee personen, op wien zware vermoedens rusten zijn naar Bre- dra overgebrachtbij een van hen is een bebloed mes gevonden, waarvan de punt in de wonden van den oudsten v. G. is terug gevonden. gewisseld tegen lijksdaalders, gul dens en halve guldens, zijn o. m. aangewezen het kantoor van in voerrechten en accijnsen te IJ zen- dijke, en het kantoor der registra tie en domeinen te Oostburg, al len den tweeden werkdag van el ke week of, indien hij op den eersteu dag der maand valt, den derden werkdag, en indien hij op den laatsten dag der maand valt, den vierden werkdag der week, op de gewone kantooruren. De Ministers van Binnen- landsche Zaken en van Waterstaat, Handel en Nijverheid hebben in verband met de Wet op de paardenfokkerij 1901 en het Kon. besluit van 14 Augustus 1901 (ft. hl. No. 204), bepaald, dat de gewone Rijks voorjaarskeuringen van tot dekking bestemde heng sten in 1902 gehouden zullen worden voor Zeeland o a. te Hulst op 13 Februari en te Kattendgke op 14 Febr. a. s. IMSKShK.VS. 17 Januari 1»02. Bij Kon. besluit is de heer J. G. Gerritsen alhier herbenoemd als voorzitter van het Bestuur der zeewering van het Calamiteus Wa terschap Oud- en Jong Breskens. De diensttijd op Zon- en Feestdagen van het rijks-telefoon- kantoor te Hoofdplaat wordt met ingang van 1 Februari a. s. vast gesteld op 7.30—8.30 v.m. (Green- wichtijd.) Ds. J. J. Homburg te Bier vliet zal als predikant te Groede bevestigd worden golijk we reeds hebben gemeld op Zondag 16 Febr. a. s. door zijn vriend dr. W. H. Weeda, pred. te Cad- zand. Te Zuidzande is door eeni- ge muzieklief hebbers een sympho- nie-vereenigiug opgericht. Nogmaals dankte hij mij diep bewogen, zonder veel woorden, volkomen, zooals een man dan ken moet. Wangen beloofde mij, na zjjn terugkeer in Duitschland, die aanstaande is, te schrijven, hoe hij Magdalena bevonden heeft, of zij tevreden schijnt te zjjn en in welke betrekking zij staat tot de familie. En zoo ging ik, om Theresa niet te doen ontstellen, met een vluchtigen handdruk heen, als tot eene wandeling. De goede Sig- nora Loreuza moet hare lievelin ge wel in het hart gekeken heb ben, want zij zeide weenend Sig— nor, gij hebt haar het leven weer gegeven, behoud haar nu ook het leven. Kom weder, spoedig, spoe dig anders komen wij tot u. Dit klonk mij als eene bedrei ging in de ooren. (Wordt vervolgd In de laatste campagne wer den uit ons land, voornamelijk uit Zeeuwsch-VIaanderen, de volgende hoeveelheden beetwortelen naar België gezonden in September 6,934,596 kilogramin October 78,384,833 kilogram in Novem ber 80,655,841. In h«t geheel 165,975,270 kilogram. Daarvan werd ruim 150,000 frs. aan in voerrechten betaald. Te Middelburg is zekere J., terwijl hij met eene geit speelde, door dit dier zoo hevig gestooten, dat hij verscheidene ernstige kwets uren aan zijn hoofd kreeg. Er bestaat veel vrees dat hij een oog voor altjjd zal moeten missen. Hoofdplaat. De loop der be volking gedurende het jaar 1901 is als volgt Op 31 Dec. 1900 bestond zij uit 702 in. en 687 vr., totaal 1389 zielen zij vermeerderde door ge boorte met 30 m. en 25 vr. en door vestiging met 36 m. en 47 vr. is samen 66 m. en 72 vr.zjj ver minderde door overlijden met 12 m. en 19 vr. en door vertrek met 68 m. en 64 vr. is samen 80 m. en 83 vr., zoodat op 31 December 1901 de bevolking bestond uit 688 m. en 676 vr. is totaal 1364 zielen. Zij verminderde alzoo met 25 personen. Hoofdplaat. De Vereeniging tot verzekering van varkens Helpt Elkander" hield Maandagavond ten huize van J. B. van Weijns- berge de algemeene jaarvergade ring, die slechts matig bezocht was. In het afgeloopen jaar telde de vereeniging 33 leden en 5 dona teurs terwijl 41 varkens waren verzekerd. Ontvangen was ƒ136.78 en uitgegeven ƒ55.09, waardoor het maatschappelijk kapitaal steeg tot ƒ484.94. De inleg voor nieuwe leden werd bepaald op ƒ3.en de uit- keering voor gestorven varkens op ƒ0.35 per K.G. bruto gewicht. Als leden van het bestuur wer den herbenoemd de heeren F. F. Hamelijnck als voorzitter, F. J. Tas als vice-voorzitter, O. Spin- newijn als secretaris, A. J. P. E- go als penningmeester, Iz. Wil- lernsen als keurmeester en P. B. Buijck, M. H. Hulmer en J. B. v. Weij nsbergen als wegers. Na een woord van dank voor het vertrouwen der leden in hen gesteld sloot de voorzitter deze vergadering. Oostburg. De beweging op het post- en telegraafkantoor alhier was over 1901 als volgt: Er werden verzonden 3288 en ontvangen 1432 postwissels, ver zonden 1476 en ontvangen 2187 aangeteekende brieven. Verder werden behandeld ver zonden 2440 en ontvaugen 7301 postpakketten. Ter inning ver zonden 656 en ter inning ontvan gen 2245 ijuitantiën. Verder werd ingelegd in de spaarbank 37506.27 en terugbet. ƒ27677.96. Het aantal uitgegeven boekjes bedraagt 71, en het aantal inla gen 703. Het laatste boekje droeg het no. 3816. Verder werden op het telegraaf kantoor alhier behandeld 2107 telegrammen en op de daaronder ressorteereude telephoonkantoren Zuidzande 204 en Cadzand 411. Alzoo werden in het geheel be handeld 2782 telegrammen. Oostburg. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 Dec. 1900 uit 1030 ui. en 1159 vr., samen 2189 zielen. Zij vermeerderde door geboorte met 22 m. en 33 vr. en door vestiging met 95 m. en 72 vr. samen 117 m. en 105 vr., en ver minderde door overlijden met 13 m. en 23 vr. en door vertrek met 105 m. en 83 vr. samen 117 m. en 106 vr. Op 31 Dec. 1901 bestond zij alzoo uit 1030 m. en 1158 vr. samen 2188 inwoners en vermin derde dus met 1 persoon. In Zeeuwsch-VIaanderen, Oostelijk deel zijn reeds enkele contracten afgesloten voor de le vering van beetwortelen voor de campagne 1902. Men betaalt ƒ9.50 voor 1000 kilogram beetwortelen van 14 °/0 suikergehalte, indien de suiker prijs ƒ12 is. Voor elk l/10 per cent meer of minder gehalte wordt 10 ets. minder betaald. Verschot ƒ70 per hectare, levering franco fabriek Bovendien wordt de bietenprijs met 25 ets. per 1000 kilogram verhoogd voor eiken halven gulden boven de ƒ12, waarvoor, de sui ker zal verkocht worden. De »Bond van Suikerfabrikan- teu" heeft den prijs der beetwor telen voor de aanstaande campag ne nog niet vastgesteld en zal daartoe eerst overgaan in Febru ari a. s. Te Brielle is de weduwe Van Neuten, op het Maasland, in hare woning met een harer voe ten tusschen de treden van de trap geraakt, waardoor zij haar even wicht verloor en met het achter hoofd op een ledige kist zoodanig terecht kwam, dat zij binnen en kele oogenblikken overleed. Tusschen Gasselte en Gie ten (Drenthe) hebben Zaterdag 5 personen een aanval gedaan op de postkar. Een van hen greep het paard bij de teugels, doch de toeleg om paard en voertuig te doen stilhou den, mislukte door het wild wor den en steigeren van dit dier, dat zich ijlings met den wagen uit de voeten maakte. De aanvallers schoten nog met een revolver op de postkar. Bij een bewoonster der Spui straat te Amsterdam huurde ie- maud een kamer en gaf een bank biljet van 25 gld. in betaling, waarvan hg 18 gld. terug kreeg. Alhoewel hij meer terug moest hebben ter vereffening van de eerste week was hij hiermede te vreden. Toen de vrouw later het biljet evenwel bij het licht be schouwde, kwam zij tot de ont dekking, dat zij bedrogen was, en een op een bankbiljet gelijkend papier in ontvangst genomen had. In den Araerikaanschen Staat Arizona heerscht sedert eenigen tijd onder de Indianen eene be smettelijke ziekte. Om den boozen geest te bezwe ren, die de ziekte zond, besloot men, naar meer gebruik is, den dokter of medicijnenman aan den geest te offeren. Wijselijk had deze al vroeger, kwaad vermoedend, de vlucht ge nomen. Maar hjj werd achter haald en onderging aan den fol terpaal een vreeselijken dood. Te Arnhem is Maandag avond, vermoedelijk door inslui ping, uit het kantoor van den ex pediteur J., aan de Rijnkade, een geldkistje ontvreemd, met onge veer 2000 gulden aan papier en zilver. Te Petersburg is Zon nacht het asyl voor daklooze gebrand. Het vuur verraste slapenden, van wie twaall brandden en zes zwaar ge„ werden bij den sprong uit vensters. Men vreest dat het aantal sli offers nog grooter is, daar heti zoo snel om zich heen had grepen, dat bij de komst derbn weer het niet meer mogelijk aan redden te denken. De onlangs vermelde bn le inbraak te Budapest, bij Tonca, een bekend oor arts, bij voor een bedrag van 200 kronen aan effecten zou zijn stolen, schijnt door den dokter gepleegd of verzonnen te zijn in het bezit der assurantie te raken. Toen de Weener politie, op spoor gebracht door den verk van een paar der als gestoleni gegeven effecten, dr. Tonca i Weenen ontbood om bij de i sporiugen te helpen, heeft 1 zich door een sprong uit het n ter zjjner woning van het le beroofd. In de Spaansche stad i Sebastian is oproer uitgebrul wegens een gemeenteraadsbes tot afschaffen van een eigenaar volksfeest, waarbij met ossen touwen weid gespeeld. Eene volksmenigte trok doe stad, wierp cle ruiten van stadhuis, de woningen van i raadsleden en van vele winket en richtte ook op audere w veel schade aan. De prefect werd uitgejouwd. De gendarmes, die de men! uiteen poogden te drijven, wer met een hagelbui van steenen groet en ten slotte kwamen twee compagniën infanterie oaj orde te herstellen. Twee raadsleden, een gendir een politie-agent, drie mannen de menigte en een kind wer gewond. Vele der rustverstoorders den in hechtenis genomen. In den nacht van Wol dag op Donderdag heeft een i ernstige brand gewoed in eeni tusschen de perceeleu 230—1 van de Anjelierstraat te Arnsl dam. In bedoeld huis waren een lo peusorteerderij, eene kofhelen en een bergplaats van gonjei ken gevestigd. Door de brandweer werd 1 vuur met behulp van de nieu koolzuurspuit spoedig geblusc zonder dat is kunnen blijl door welke oorzaak de brand 0! staan was. Te Zwijndrecht is het jarig zoontje van den heer l dat zich met eenige makkert] vermaakte met trappen op lorrie op de spoorlijn, daaroii geraakt, zoodat hem een been

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 2