VOLKSVOORLEZING lost en inwoning Ziekenfonds te Breskens. Dienstbode. iMfi Hofsteedje Een HOFSTEEDJE Wilgen KAPHOUT, 20 Kronen Transvaal. Handelsberichten. Advertentiën. Uit„Binnen en bui ten boord". Bijdrage. IJZENDIJKE. VEllKOOPINC HOOFDPLAAT. aan den Holdijk. ontdekt. Het uurwerk ran he slachtoffer was stil blijven staan op 5.17 u- Het lyk was afzich telijk blauw. D« ongelukkige lag met de armen krampachtig ver drongen en een nagel wa» afge rukt. Ook de hoed van den koetsier js reeds bovengehaald. Het ljjk van den kapitein lag op 20 meters afstand van de plaats d»ar het rijtuig werd gevonden. De dokter, die de eerste lijk schouwing deed, verklaarde niet li minste sporen van geweld te lebben ontdekt. In de brieventasch van den ka pitein was eene som van 100 fr. in bankbriefjes, en in een zijner zakken vond men 17 fr. en cen tiemen in verschillende munt. Nadat het lijk van den kapitein w»s bovengehaald is de duiker nog eenmaal naar beneden ge gaan ditmaal haalde hij den ha- rerzak van het paard op. Het is een wonder dat de dui ker «r nog in geslaagd is, het lijk ran den kapitein te vinden. Het onder de modder begraven, en ilechts een der voeten kwam er nog uit. Zoodra het lijk van den kapi tein werd bovengehaald, heeft de firma Sasse bevel gegeven, op al de Zweedsche schepen de vlag half top te hangen. Verscheidene andere schepen hebben dit voorbeeld gevolgd. Meer dan waarschijnlijk zal men de onderzoekingen naar den koet sier niet voortzetten, daar het par ket de overtuiging heeft dat er geene misdaad is gepleegd. Op aanvraag der familie en van de reederjj zal het lijk van kapi tein Rossander naar zijne geboorte plaats Kalmus worden overge bracht. 368ste Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 13 Jan. 70. 7236 7976 15587 15599 NIETEN. 6906 6986 7245 7262 7949 15577 In tegenstelling met het door lord Roberts destijds uitgesproken gevleugelde woord, dat de oorlog uit is, moet het Engelsche leger in Zuid-Afrika weer met versche troepen worden aangevuld. Zeker toch niet omdat er hoegenaamd geen Boeren meer zijn Men weet wel beter De verontrustende toon in de Engelsche bladen over de drei gende inval in Natal schynt ook in het bureau van oorlog zjjn af schaduwing te vinden, van daar wellicht die zending van nieuwe troepen. Of zou het zijn om het ver branden nog wat aan te wakke ren. Immers uit een soldatenbrief uit Klerksdorp welke aan de West minster Gazette wordt medegedeeld, blijkt opnieuw, dat de Britten in Zuid-Afrika met het hoeven ver branden zijn voortgegaan, lang nadat men het Parlement en het volk had doen gelooven dat men van die sbarbaarsche maatregelen" had afgezien en dat dit dezer da gen nog onder Lord Methun is gedaan. De schrijver was bij het afzen den van zijn brief (25 Nov. 1901) pas teruggekeerd van een twee- maandschen verwoestingstocht on der Lord Methuen, in een zeer vruchtbaar district. »Iedeie hoeve, waar wij aan kwamen, werd geheel en al ver woest. De gewassen te velde werden vernieldhet vee werd medegenomen, boomgaarden wer den omgehakt en de huizen wer den, zoodra zij ontruimd waren, verbrand. Bijna altijd waren de verdren Boeren nog vlak bij en dikwijls schoten zij op ons van de kopjes. Wij hebben in twee dagen wel vijf hoeven vernield en prachtige hoeven ook De vruchten waren juist rjjp en alles wat eetbaar was kregen de soldaten natuurlijk. Een week lang aten wij heei- lijke sinaasappelen, perziken, abri kozen, citroenen, varkens, gevo gelte en allerlei meer. »Nu die vernielingstocht is af- geloopen", zoo schreef de soldaat verder, »gaan wij weder uit om te vechten". Van De Wet verluidt nu we der, dat hij Zuidwaarts trekt en een inval in de Kaapkolonie schijnt te beoogen. Het Wolvershoek, waaruit ge meld wordt, dat de Wet, met ee ne groote troepenmacht, met De lists slaags is geraakt, ligt in het Noorden van den Vrjjstaat, boven Heilbron. Volgens bericht uit Johannes burg aan Daily Mail zullen de Britten eene groote legermacht samentrekken, om nogmaals eene poging te doen tot het wangen" van Generaal De Wet. Men hoopt dat, nu het terrein waarop de wakkere held zich kan bewegen, door de blokhuizen meer beperkt is, die poging beter zal slagen dan de vorige. Maar zou men het verwachten? Hoezeer de wensch om De Wet in handen te krjjgen de Britsche soldaten bezielt, bljjkt wel uit een in Engelsche bladen meegedeelden brief van een soldaat der troepen van Generaal Bruce Hamilton. Het beeld van De Wet, zegt de briefschrijver, staat ons dag en nacht voor den geest. »Als wij kampeeren aan de eene zijde van eau veld, verbeelden wij ons, dat hij aan de andere zijde is en ons gadeslaat. En hoe vermoeid wij ook zijn van dat altijddurend ver volgen, wij zouden alles er voor geven, om plotseling tegenover hem te staan en hem slag te le veren. »Ik zou wel een week zonder slaap willen blijven, als wij hem daardoor konden krijger. riep een onzer uit. Onlangs waren wij juist ge kampeerd om na een vermoeien- den marsch den nacht doof te brengen, toen we plotseling bevel kregen weer op te rukken. Wij deden dat in een stortregen een ware zondvloed, waardoor wij in weinige oogenblikken doornat wer den en waarin wij den geheelen nacht moesten blijven. Maar niemand onzer dacht er aan, zich te beklagen. Wij wa ren allen weder geheel vervuld van De Wet en wenschten maar dat het onze colonne mocht zijn, die eindelijk den niet te vangen Generaal ia handen mocht krjj- geu. Zoo wordt een geheel leger door den Vrijstaatschen held gehypno tiseerd. En intussehen gaat De Wet kalm zijn gang en ontwijkt als een moderne Pabius Cunctator de veldslagen waartoe men hem tracht te dwingen. Men verwacht, dat de krijgs verrichtingen beter zullen vlotten als de nieuwe troepen uit Enge land, Australië en Canada zullen komen. Daarom wacht men op deze ver sterkingen met verlangen. Kitchener moet. een jammer-brief aan de Regeering hebben geschre ven, vol klachten over de »onbe- grensde hoeveelheid levensmidde len, die de Boeren nog steeds uit Europa trekken," waarom hij nog nauwkeuriger bewaking der kust verzoekt. Strak laat hij de pantservloot nog komen, opdat de Boeren toch vooral goed uitgehongerd zullen zijn voor de Britten hen kunnen soverwinnen." Rotterdam 13 Januari. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.10 a f7.40, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 4.90 a f 5.50. Gerst f 5.20 a f 5.60, Ha ver f 3.25 a f 3.85 Bruine boo- nen f 5.75 a f 7.75. witte f 0.00 a f Kookerwten f 8.90 a f 9.70 Voererwten f 8.50 a f 9.30, Kan.z. f 5.50 a f 7.00, puike soort f 0.00 af-, Zeeuwsche Aardappelen Jam men f 2.80 a f3.20; dito blauwe f2.00 it f2.25. Zeeuwsche Uien Groote brui ne f 2.50, en stroogele f 2.50 en kleine f 2.75 per 60 K. G. Veemarkt. Koeien le qual. 33 c. 2e qual. 28 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 32 c. 2e 27, 3e 25 c. Stieren le 27, 2e 25, 3e 22 c. Kalveren le 48, 2e 40, 3e 35 c. Schapen le 25, 2e 20 c. Lamm, le 26, 2e 25 3e 22, ct. Varkens le 25, 2e 23, 3e 22 ct., alles berekend per halve K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.60 a f 47.97"1 Eng. 1 pd. St. f 1-1.98 a f 12.10 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoog watergetij lireskens. DAGEN. voorin. nam. Woensd. 15 Jan. 4.40 5.10 Donderd. 16 5.47 6.11 Vrijdag 17 6.40 7.04 ffiMK?0, Mijnen hartclijkcn dttllk voor de vele bewijzen van belangstelling van vrienden en kennissen ontvangen, maar vooral van het personeel dei- Stoomtram weg-Mij. Breskens-Mal- deghem op mijn vijftigsten ge boortedag. TH. VAN DE STADT, Chef-machinist en Werkmeester. Draaibrug, 13 Jan. 1902. WflSÉS?*1 Tegen half Febru- .iiHBv ari a. s. bestaat ge legenheid tot op een nette bovenkamer, bij J. A. VAN DE SANDE-Rosenoaal, Breskens. te houden door dhr. DE BUISONJÉ op Vrijdag den 17 Januari a. s., des avond» te 7 uur in de zaal bij den heer J. Luteijn te Grokde. Onderwerp Ken bijzonder vroo- lijke vergadering-. Zijn er zoo Zoo zijn er! De toegang is voor ieder VRM. De leden van het Zie kenfonds worden nitgenoo- digd tot eene Algemeene Vergadering op Zater dag 18 Januari a. s., ten ure in de eerste Openbare School. Onder we rp: Rekening en verantwoording over het jaar 1901. Namens het Bestuur, ABliM. DU BURCK, Secretaris. Trouwe opkomst geweuscht. Mevrouw DE MARET TAK te Vlixsingen vraagt legen Mei eene nette De Notaris II. G. Haiuniaclier te Gkoede is voornemens om op Dinsdag 21 Januari 1S02, des namiddags te 2 ure, in het voormalig hotel »Van Alphen," te Breskens in het openbaar te verkoopen 1 biljart, bierpomp, toonbank, tafels, stoelen, ledikanten, bedde- goed, kisten, 2 linnenkasten, en verderen inventaris van he^thans opgeheven hotel ->Van Alphen." en eenige BiiiiO i-:x. ZEGT HET VOORT. De Notaris II. G. Hammacher resideerende te Grolde zal ten verzoeke zijner principalen op Zaterdag 25 Januari 1902 bij instel en op Zaterdag I Februari 1902 bij toewijzing telkens des namiddags ten 3 ure precies, in de herberg Het Schut tershof" bewoond door I'. Anker te IJzendijke tc koop aanbieden BESTAANDE UIT: Woonhuis, Schuur, Wagen huis, en Varkensstal, op en met 3.4425 H. Itouw-, Wei en Erfpaclttsgroud, zeer guns tig gelegen nabij IJzendijke, aan den straatweg naar Ha te) vliet, in gebruik bij Wii.i.em Raas en Thkopiiiel De Smet. Inlichtingen te bekomen bij voormelden Notaris en bij CLE MENT CARPREAU te ÏJzendij- ke. te De Notaris 1'. Z ij 1 st r a te IJzendijke is voornemens tuuuun Al/UU, des namiddags 2 uur te Hoopd- plaat aan den »Moldijk", publiek te verkoopen BENEVENS: van OLMEBOOMEN, op den Wilkelminadijk bij den Iloogen- weg voorde li.h. Gebks". BAARS. VERDER: laoopcrs en Biggen, Kleerkasten en diverse soorten Uurwerken ten verzoeke van Cu. HAMELIJNCK.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3