Houtwaren, Biggen en Looptarkens, lt GROEDE. 50 zware OLMEKAONEN, Openbare Verkooping iiensibode, Manufacturen Confectiegoederen. Buitenland. JBurgerl. stand. Advertentiën. Oostburg, hadden de grootste moeite, hun en zijn leren te redden. Een boot, die met 13 passagiers het schip verliet, kwam slechts met 7 te Trinidad aan Vijf personen van één familie weigerden, op verschillende vlot ten te gaan. Zij wilden liever tezamen ster ren. De »Wal!awalla" zonk 35 mi nuten na de aanvaring. In de woning van een in gezetene te Haarlem is een hond binneugeloopen, welke door den bewoner ongeveer zes jaar was vermist. De pokken-epidemie te Lon den is zeer verergerd. Maandag werden 56 lijders naar de barak ken overgebrachthet aantal ver pleegden is daardoor geklommen tot 837. De gezondheidsdienst heeft in alle haast besloten, een groot hos pitaal te laten bouwen, dat onge veer 100 000 pd. sterl. zal kosten. Men zal dan kunnen beschikken over 2500 bedden, voor 't geval, dat, gelijk men verwacht, de epi demie zich in het voorjaar nog uitbreidt. De ziekte wordt het hevigst in Oost-Londen. Daar heeft men de gevolgen van de overijldè opheffing met politieke doeleinden der verplichte inenting. Te Budapest is inbraak ge pleegd in het huis van dr. Samu el Tomka, die voor een paar we ken op reis is. De nog onbekende dieven sta len voor een bedrag van 200.000 kronen aan geld en kostbaarheden «n vernielden nog eenige kostbare schilderijen en belangrijke prepa raten. Te Antwerpen is nu al van af Nieuwjaarsdag een Zweedsch scheepskapitein, de heer ltossander verdwenen. Hp had met een ,vriend, kapi tein Trail, het middagmaal ge bruikt, was in een huurrytig ge stapt om naar het Kattend pk-dok terug te keeren en van dat oogen- blik heeft niemand meer iets ge zien van den kapitein, het rijtuig en den koetsier. Alle nasporingen bleven tot dusverre te vergeefsch. Tot heden heeft men nog niets kunnen ontdekken wat eenig licht gaf in deze donkere zaak. Intusschen loopen er allerhande geruchten en gissingen. Natuurlijk wordt er in de eers te plaats aan een misdaad gedacht. Te Overschild (bp Slochte- ren) is het zoontje van den water molenaar B., dat zjjn vader wilde komen helpen, door een molen wiek zoodanig getroffen, dat het weldra aan de gevolgen overleed. Te Londen zijn Zaterdag sinaasappelen van behoorlijke grootte verkocht tegen den prijs van 8 voor een penny (16 voor 1 dubbeltje) een lager prijs dan ooit te voren daar voor die vruch ten werd betaald. Te Driewegen (Zuid-Bev.) is de vrouw van den schoenmaker Nelessen, bij het waterputten voor over in den put gevallen. Toen men haar miste, begon men ter stond te zoeken en vond haar lijk in den put. Te Landsmeer (N. II.) is een 21jarig jonkman van den stoom bootsteiger gevallen en verdron ken. Te Zuidbroek (Gr.) heeft de zer dagen iemand, die voorgaf een familielid te zijn van een vroeger ingezetene, die naar Ame rika vertrokken was, bij verschii- lende kennissen van dien ingeze tene de groeten overgebracht, en vroeg bij velen een voorschot, om dat, naar hij zeide, zijn bagage nog niet was aangekomen. Hier en daar is hem dit nog al gelukt. Minister Joe Chamberlain heeft in de plaats, die hij vertegenwoor digt, Birmingham een zeer snor kende redevoering gehouden, die het hart vau de Engelschen heeft doen popelen en die er op bere kend was zich af te vragen of Engeland dan toch wel zoo bar- baarsch was als het Buitenland dat voorstelde. Waar de vreemde volken tegen Engeland hunne stem doen hoo- ren, lasteren zij, «n wel uit nijd, zeide de brave ziel. Maar het Britsche volk deert dit niet. Het staat daar in voor name afzondering alleen op zich zelf rekenend en omringd en ge steund door zijne bloedverwanten in Australië, Canada en de ande re koloniën. Heeft Chamberlain vroeger al eens ach gezinspeeld op de droeve mogelijkheid van zijn einde, thans ging hij zelfs zoo ver van het geval te veronderstel len dat eens, door een ramp, ge heel Engeland zou kunnenjworden weggevaagd uit de geschiedenis, op de manier waarschijnlijk van het beroemde dichterlijke visoen waarin een Zuid-Zee-eilander met eeu Baedeker," tranen zit te schreien op de puinhoopen der Londensche St.-Paulskerk. Maar zelfs dan, wanneer dat mocht gebeuren, riep Chamberlain uit, zouden onze afstammelingen en verwanten in Australië en Ca nada onzen naam en faam voort zetten en hooghouden Doch liever dan te zinken tot een vervallen Staat, wat het wor den zou wanneer het op laffe wij ze zpne stelling in de wereld en zpn erf prijs gaf, daarbij het ver trouwen zjjner Koloniën verbeu rend, zou Engeland zich alle op offeringen getroosten om een oor log tót een goed einde te brengen, die, hoe verschrikkelijk dan ook, dan toch verkieslijk was boven zulk eene vernedering. Chamberlain voor zich echter voorzag in de toekomst een mach tig en voorspoedig Engeland, in dit opzicht slechts wedijverend met zijne koloniën Wie dergelijke aan grootheids waanzin grenzende taal durft uit slaan, ontzegt aan een vrij volk, dat niet van de familie, is en er niet bij wil wezen ook het recht om met de wapenen in de hand zijn bescheiden zelfstandig volks bestaan tot het uiterste te verde digen Daartegenover heeft Lord Geor ge te Bristol eene rede gehouden, waarin hij een krachtig betoog hield voor het sluiten van een zoowel voor de Boeren als voor de Britten eervollen vrede. Hy wees er nog eens op, dat de oorlog reeds ongeveer vijf dui zend millioen gulden heeft gekost, zonder eenig voordeel op te leve ren en dat hij nog jaren kan du ren, in welk geval Engeland ge heel uitgeput zal worden. De vergadering nam een motie aan, waarin geprotesteerd wordt tegen den verdelgingsoorlog en wordt aangedrongen op het slui ten van een eervollen vrede. («roede. Huwelijks-Voltr. 12 Dec. J. J. van Blankenberg, 28 j., jm. en M. Gijsels 23 j., jd. 28 id. C. van Duijne, 31 j., en M. Erasmus, 21 j., jd. Gebooiten. 12 Dec. Suzanna, d. van A. A. Colijn en S. E. Fre- mouw. 18 id. Jacobus Johannis, z. van J. J, de Fouw en J. E. Hupsheere. 22 id. Arthur, z. van T. P. de Reu en L. Pieters. 28 id. Elisabeth Josina, d. van P. Salomé en E. J. Becu. 28 id. Adriaan Willem, z. van J. Sonne- vijlle en J. Oosterling. Overlijden. 10 Dec. (te Mid delburg) Janna Ossewaarde, 78 j., laatst wed. van Jan Philip Salomé. Nienwvliet. Huwelijks-Voltr. 24 Dec. Jan Leendert Booue, 39 j jm. en Elizabeth de Ivlerck, 38 j., jd- Predikbeurten. Zondag 12 Jan. 1902. Ned. Hkrv. Kkiik. Biervliet v. 9'/2 ds. Homburg. Breskeus n. 2 u ds Homburg. Voorber. H. Avondmaal. Nieuwesluis, Woensdag 15 Jan. 's av. 6 u dhr. Lensvelt. Groede n. 2 u ds. van Essen. lloofdplaaj n. 2 u ds. Groeneveld. Nieuwvliet v. 9 u ds. van Essen. Scioondijke v. 9 u ds. Beckeringli. Walerl.k. n. 2 u ds. Beckeringli. IJzendijke v. ds. Groeneveld. Ev. Luth. Gum. Groede vm. 9 u ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. Lensvelt. vm. 9 u dhr. nm. 2 u Hoogwatergetif Breskens. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 11 Jan. 1.53 2.17 Zondag 12 2.28 2.52 Maandag 13 3.04 3.28 Dinsdag 14 3.43 4.07 Handelsberichten. Dordrecht 9 Jan. Nieuwe Zeeuwsche en VI. tarwe f 7.20 a f 7.60 goede f 6.50 a f 7.20; mindere f af Nieuwe Z en VI. Rogge f 5.20 a f5.60 Nieuwe Z. en VI. wintergcrst f 5.00 a f 5.20. Nieuwe dito zomergerst f 4.20 a f 4.70. Nieuwe Ilaver f 3.50 a f 4.00, dikke f 4.— a f 4.50. Paardeboonen f 6.50 a f 7.50 Duivenboonen f Witte boonen f 10.00 a f 11.00 Bruineboo- nen f 7.00 a f 8.00 Kookenvten f 9.00 a f 9.50 Mestingerwten f 7.50. a f 8.00. Kanariezaad f 6.— a f 7— Koers vau liet geld. België 100 fr. f 47.60 a f 47.975 Eng. 1 pd. St. f' 11.98 a f 12.10 N.- Amerika 1 Dollar f 2.44'. De Notaris IIAMMACIIKK te Groede is voornemens om op Vrijdag 17 Januari 1902, des namiddags te half drie ure, ten verzoeke van de Familie SNOUCK HUKGRONJE in HEds. Bosch in den Groot Baarzande- polder," in het openbaar te ver- koopen 2 hectaren Esschen Elzen Hakhout, het „Gewaai van 50 Po pulieren Tronken, 5 Itali- aansche Populieren op Stam en eene partij droge Muts aarden en Brandhout. Vergaderplaats aan de Bosch- wachterswoning. ZEGT HET VOORT. van NIUÜWE GEZAAGDE behoeve de heeren A. J. BOS ZOON, aan de Haven te Hoofd plaat en van behoeve E. DE JAEGER aldaar op Maandag 3 Februari lll()2. Aanvang aan de Haven te 2 ure namiddag. Vóór de veiling zitdag by A. C. Maes. Notaris HAMMACHElt. b De Notaris J. Lansen C'roin is voornemens oin, ten verzoeke van den heer J. DE LIGNY op Dinsilay 14 Januari 1902, des namiddags te 2 uur, in het openbaar te verkoopen liggende op de hofstede, be woond door den lieer J. Dij- ke, landbouwer te Groede. Gemakkelijk voor het vervoer ZEGT HET VOORT. te De Notaris 1'. G. Iiumink te Oostbuig zal op Woensdag 22 Januari l<(02, des namiddags 1 uur, ten verzoe ke van Mej. de Wed. E. B. DE PAUW, aan hare woning /Jen Us- sekop; aan de Brouwerijstraat te OoMurgin liet openbaar verkoo pen 5 Tafels, 26 Stoelen, Zetel, Canapé, 2 Kachels, 8 .Schilderyen, Spiegel, Glazenkast, Klok, Wek-" ker, 3 Lampen, Luutaaan, trulcumstel, 2 Ledikanten, tras, Dekens, 4 Pluimênkussens, Gordijnen, Bascule met Gewich ten, Kruiwagen, Slijpsteen, Tuin gereedschap, 2 Wafelijzers, Koe- ken-pau, Koffiekannen, Melk kannen, Ketels, Potten, Pannen, Kasae rollen, Borden; Lepels, Vorken, Tobben, Emmers en verder Keuken- en Wasehge- reedseliap. Buffet, Toonbank, Bierpomp met Kast, Fiesschen, Karaffen, Glazen enz. Eene partij Leesten, Leerrek- ker, 2 Draagzadels en verder Leerwerk, (nok uit de hand te koop). Planken, Brandhout, Plant en Eetaardappelen, de Groenten in den Tuin enz. en wat ver der te koop zal worden aange boden. Koopeu beneden ƒ3.con tant. ZEGT HET VOORT. Mevrouw GERRITSEN te Bkes- kkns vraagt met Mei kunnende werken en zoo mogelijk ook wat koken. Zich aan te melden in persoon. Nieuwe gezouten gchgiyjsch 22 ct., Puike komijnt Kaas, 55 cent, Vette Goudsche Kaas, GO cent, alles per K.G. E. ROSS, B r e s k e n s. aan concurreerende prijzen. P. J. WESDORP, Breskens.

Breskensche Courant | 1902 | | pagina 3