Gemengd. ten zijn de ontvangers gehouden en in dien zin aangeschreven. De proeven uiet verbetering van de hoedanigheid van het papier der muntbiljetten hebben nog geen bevredigend resultaat opgeleverd. Naar vereenvoudiging van de inrichting van 's Rijks Munt wordt gestreefd, doch thans is het geen tijdperk oiu personeel af te dan ken, noch van de muntgezellen, noch van de stempelsnijders. Tot inkrimping van personeel zal wor den overgegaan wanneer de om standigheden dit gedongen De klachten der muntgezellen acht ook de Minister ongegrond. Na de invoering der regie zal het geheele vaste personeel van 's Rijks Munt burgerlijk ambtenaar zijn in dmi zin der burgerlijke Pensioenwet. De klacht over gebrek aan 2'/2 centstukken bevreemdt den Min. er ligt voor plm. ƒ40.000 gereed bij de Ned. Bank. De Min. is uiet ongeueigd aan billijke verlangens tot lotsverbetering van belasting ambtenaren gehoor te geven. Bij de begrooting voor 1003 hoopt de Min. voorstellen te kunnen doen betreffende de trakteinentsregeling voor de Rijksklerken bij de ont vangers der registratie werkzaam. De weg van 's Draven hage naar Loosduinen en Monster zal aan den Staat overgaan, llij verkeert echter nog niet in voldoenden staat om thans te worden overge nomen. Het Hert. TageUall verneemt uit goede bron, dat het aanstaan de voorjaar de Duitsche Keizer en de Keizerin een bezoek zullen brengen aan het Nederlandsche Hof. BUKShKXü. 20 December 1001. De heer L. l'oot, rijks-ambten aar 2e kl. alhier wordt met 1 Jan. a. s. overgeplaatst naar Dor drecht en vervangen door den heer O. den Toom van lluekphen. Het Dinsdag j. 1. gegeven concert van de Muziekvereeniging «Oefening kweekt Kunst te Seboondpke bij dhr. Oh. Temmer- wacht bij eene familie waarmede ik bevriend ben. Maar morgen, zeide zij smee- kend. Ik hoop het, Theresa, in allen gevalle, laat ons zeggen tot we derzien. Tot wederzien, antwoordde zij met een vroolijken glans in de donkere oogen en reikte hem de hand. Toen de gondel een oogenblik later met hem wegvloog over de stille watervlakte, staarde zij hem na met schitterende oogen. Tot wederzien, zeide zij zacht tot zichzelven, welk een schoon, welk een gelukkig woord Tot Wederzien 1 ik heb geen vrees. (Wordt vervolgd.) man, werd door een vrij talrijk publiek bezocht. Het muziekale gedeelte werd niet weinig verhoogd door enkele nummers, die gegeven werden door het nog jonge Symphonie-gezel- schap. Ook de jongelui, die voor af wisseling van programma zorgden door een voordracht of het op voeren van een komediestukje, komt een woord van dank toe. De Voorzitter, de heer Neete- son, dankte na afloop de bestuurs leden. den directeur en de wer kende leden voor hunne sainen- werkiug van af de oprichting be toond en deelde mede, dat hij door vertrek naar IJzendijke ophoudt Voorzitter te zijn. Met een «Leve de Muziekver eeniging" besloot hij zijne toe spraak, die hartelijk werd toege juicht. De nachtmailboot »Prins Hendrik" van de »Zeeland" die Maandagavond van Vlissingen ver trok, kreeg onder weg een defect aan de wielen (raderkasten), maar kon toch op eigen stoom met een 3 mij Is vaart de reis vervolgen, zoodat het ongeval alleen te late aankomst in Port-Victoria ten ge volge had. De nachtmailboot «Koningin Regentes", die anders eerst Dins dagavond zou vertrekken, stoomde iiu om half drie van Vlissingen naar Port Victoria om in plaats van de «Prins Hendrik" desnoods in den dienst van Engeland te voorzien, terwijl de «Koningin Wilhelmina" nu Woensdagavond van Vlissingen vertrok. Het hotel «Van Alphen" alhier is heden middag in veiling opgehouden voor ƒ2600. Sluis. Een knecht van een landbouwer uit St. Kruis kwam deze week de kaai afgereden met een met steenkolen geladen wa gen, en geraakte, doordien de ket ting niet aan den dissel was be vestigd, beklemd tusschen de wa gen en een muur, waardoor hij vrij ernstig aan een zijner han den wei'd gekneusd. Een tegen den muur staande kruiwagen werd door de wagen totaal verbrijzeld. Oostlmrg. Als kerkvoogden der Ned. Ilerv. Gem. alhier zijn door notabelen benoemd de heeren R. J. Versluijs en I. Risseeuw-Tromp, zulks ter vervanging van de hee ren I. van Houte burgemeester en J. A. van Houte De heer I. van Houte vervulde de betrekking van president-kerk voogd reeds gedurende 15 jaren en was voordien 26 jaren als no tabel in het belang der Herv. Gera. alhier werkzaam. Hoofdplaat. Het huis van J. B. van Weijnsberge alhier is bij publieke veiling verkocht aan J. Cornelis alhier voor ƒ1080. Bij Essex op den Great Nor thern Spoorweg, derailleerde een trein wegens een gebrek aan de rails. Acht personen werden ge dood, 14 gewond. Het Parijsche Journal bevat een telegram uit Petersburg waar in beweerd wordt, dat de water leiding van het kasteel Tsarkol vergittigd is geworden. Twee honderd personen zijn ongesteld. De ziekte heeft de svinptonen van typhus. De Tsaar heeft het kasteel moeten verlaten. Een ander complot tegen den Tsaar en andere hoogere persoon lijkheden is ontdekt te Petersburg. Talrijke arrestaties zijr. gedaan. Door de smeltende sneeuw zijn groote overstroomingen ont staan in New-York, Pennsylvanie en New-Yersey. Het spoorweg verkeer is gestaakt, de telegi aIl se lie gemeenschap verbroken. De steenkooldistrieten lijden hieronder zeer. Tal van mijnen in Pennsylvanie zijn overstroomd. Alleen een plotselinge daling van de temperatuur voorkwam een der grootste overstroomingen waarvan tot nu toe melding gemaakt werd. In sommige streken van Spanje brengen sprinkhanen we der geweldige verwoestingen op de velden aan. Uit Pest wordt geseind, dat Dinsdagmiddag te Agram een he vige aardbeving voorkwam, die schade aan daken en schoorstenen toebracht, maar menschen onge deerd liet. In de passage Raoul te Pa rijs had Dinsdag in een stoom- suikerbakkerij eeu ketel-ontploffing plaats. De machinist werd op slag gedood en het huis werd sterk beschadigd, vooral de trappen, zoodat de bewoners der bovenste etages met ladders moesten afda len. Dezer dagen verliet een Roe- meensch koopman met zijn 15ja- rige dochter zijn vaderland om zich naar Canada te begeven, waar reeds twee zonen van hem geves tigd zijn. Na den gelieelen dag geloopen te hebben, kwam hij 's avonds te Halle aan en vertrok den volgen den morgen van daar naar de Hol- landsche grens. Tusschen Halle en de grens moest hij noodwen dig aan een zekere behoefte vol doen en op het eerste het beste station verliet hij den trein, zijne dochter daarin achterlatende. Uit het stationsgebouw terug - keerende, zag hij toen nog juist den trein met zijn dochter er in, wegstoomen met den volgenden trein zette hij alleen de reis voort naar Rotterdam, onderweg infor- meerende naar zijn dochter. Aldaar aangekomen zette hij dut onder g ek voort, liep alle logo - inenten af doch te vergeefs. Ten einde raad wendde hij zich tot de politie. Toen is op last van den hoofdcommissaris naar de verschillende stations, gelegen tus schen onze grens en Halle ge schreven, met het gelukkige re sultaat. dat aan het hoofdcoinmis- sariaat te Rotterdam na een paar dagen bericht kwam, dat het be wuste joodsche meisje te Hibles- heim zwervende was aangetroffen en liefderijk opgenomen in een stichting van R. K. zusters. Ingevolge 'telegraphisch verzoek is het meisje vervolgeus naar Rot terdam gezonden, waar het zich weder bij haar vader voegde. Vader en dochter zijn naar En geland vertrokken, ter voortzetting van hun reis naar Canada. Te Heeten, een buurtschap van Raalte (Ov.), vond de land bouwer M toen hij de vorige week Vrijdagmiddag met zijne vrouw van de Deventer markt te huis kwam, zijn dienstbode met een ernstige hoofdwonde bewuste loos in het woonhuis op den grond liggen, terwijl zijn knecht H., die dien dag alleen niet de dienstbo de in huis was, spoorloos was ver dwenen. De daagsche klecren van den knecht werden, geheel doorweekt, gevonden gedeeltelijk aan den rand van den vijver nabij de wo ning, gedeeltelijk op zijn kamer tje. Zijn Zondagsche kleeren zijn echter uit zijn koffer verdwenen, zoodat men vermoedt dat hij is gevlucht. Ten overvloede is de vijver uitgedregd, echter zonder eenig resultaat. De wonde der dienstbode, blijkt ontstaan te zijn door een zwaar schot hagel. Haar toestand was ernstig. Vreemd is het, dat eerst Zater dagmiddag de politie te Raalte werd verwittigd. Nader wordt gemeldt, dat het meisje aan de gevolgen is overle den, zonder tot haar bewustzijn te zijn teruggekeerd. Omtrent den voortvluchtigen knecht kan nog worden medege deeld, dat een drietal personen zou hebben gezien, dat hij Vrij dagavond aan de halte Haarle in den trein is gestapt. De beul van Engeland, Wil liam Billington, is overleden. Hij was 50 jaren oud en 13 ja ren in functie. Het zal niet moei lijk vallen hem te vervangen men heeft in Zuid-Afrika keus onder de beheerders der concen tratiekampen. Dinsdagmiddag had te Ulft een vechtpartij plaats tusschen eenige fabriekarbeiders, met het gevolg dat een hunner zoodanig werd verwond met een mes, dat men voor zijn leven vreest. Bij Perryvilk, op den Illi nois Central spoorweg, zijn twee treinen in botsing geweest. Tiet menschen kwamen om. Een pe- troleura-tank wagen geraakte iB brand en sprong uiteen, en d8 brandende olie verteerde en ver nielde wagens, zoodat de lijken der omgekomen niet zijn terug, gevonden. - Vorige week is de Weduwe Dijkshoorn, wonende Dubbele Buurt 54, te Amsterdam verinoord in hare woning aangetroffen. Deze ongeveer SUjarige vrouw had pas sedert eenige maanden 't huis betrokken. Volgens getuigenis van de bu ren gaf zij in hare woning gele- genheid tot hetgeen bij artikel 177* der Politieverordening ver boden is. Zij bewoonde het huis, naar 't schijnt in den laatsten tijd geheel alleen, daar hare dienstbode haar eenige weken geleden verlaten had. Woensdagmorgen had zij zelf ongeveer 9 uur den bakker te woord gestaan en omstreeks 1 uur dien middag hebben de buren haar nog in den tuin gezien. Toen evenwel om vijf uur de melkboer kwam, kreeg deze geen gehoor, en na dien tijd is er door niemand meer opengedaan. Daar al die menschen van el kaar niets wisten, trok het geslo ten blijven van de woning niet zoo spoedig de aandacht. Eerst den volgenden namiddag, boezem de het geval aan de naaste buren onrust in. Mer, besloot de politie te waarschuwen, daar 't verden king had gewekt dat de keuken deur, die toegang geeft tot den tuin, aanstond. Eenige agenten begaven zich, na de tuinschutting die uitkomt op een bewooude gang te zijn overgeklommen, door mid del van de keuken in huis en von den in de voorkamer op de eerste verdieping, het bebloede lijk op den grond uitgestrekt. In der. hals en op twee plaat sen in de borst waren steekwon den toegebracht, terwijl een bedde- kussen, dat blijkbaar gediend had om het slachtoffer te doen stik ken, over het gelaat lag. De verslagene was in nachtge waad. Dat zij niet in haar slaap kamer, doch in het aangrenzende vertrek is gevonden, schijnt er op te wijzen, dat zij te bed liggende daar onraad heeft gehoord en is opgestaan, waarna de moordenaar op haar zal zjjn toegekomen en haar de doodelijke verwondingen heeft toegebracht. Aan alles was duidelijk te zien, dat diefstal de aanleiding tot de zen moord de aanleiding is ge weest, daar verschillende laden en kasten waren geopend en blijk baar ook in het bed naar gelds waarden gezocht was. Dit laatste doet vermoeden dat de gruweldaad gepleegd is door iemand, die met de gewoonten van de vermoorde bekend was, want

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2