Mij is de wrake! Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig vierde District. No. 652. Woensdag 18 December 1901. lle Jaarg. Binnenland. FEUILLETON. BRESkKNSCIIE COURANT. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk 0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.826, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIE N. Van 1 tot en met 4 regels 20 cents elke gewone regel meer 4 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Rit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELEMAN te Ureskens. Jl. Zaterdag is het Koninklijk Echtpaar van Het Loo naar de Residentie gekomen ten einde daar den winter door te brengen. Bij H. D. aankomst te 's Gra- renhage is aan Kon. Wilhelmina en Prins Hendrik eene grootsche manifestatie ten deel gevallen als deelneming in de groote teleur stelling zoowel van het Hooge Echtpaar als van het Nederland- sche Volk, en als oprechte belang stelling in het wederzien van het geliefde Vorstenpaar. Bij het vertrek van H. M. de Koningin en Prins Hendrik des namiddags van Apeldoorn was een groote menigte bjjeen die hen har telijk toejuichten. Het fanfaren- korps was bg het station opge steld en deed de volksliederen hoo- ren. Ook aan het station te Utrecht was een talrjjke menigte die wuif de en juichte toen de trein voor reed. In Den Haag waren, ondanks 't slechte weder, reeds van twee uur af honderden, gaandeweg tot dui zenden aangegroeid, geschaard langs den weg, dien H. M. de Koningin en de Prins der Neder landen van het Staatsspoorstation naar het Paleis zouden nemen. In de Rijnstraat en vóór tPaleis stonden dichte drommen geduldig te wachten, onder een overdek king van parapluies. Geen sneeuw storm zou ze er vandaan krjjgen Hier en daar, 't talrijkst in de onmiddellgke omgeving van het Paleis, waren de vlaggen ontplooid en fleurden het triste aspect der modderige straten op met haar heldere kleuren. Enkele menschen droegen oran je op de borst. In de wachtkamer van het Staatsspoorstation waren ter be groeting aanwezig de Ministers van Buitenlandsche Zaken, Mari ne, Financiën, Oorlog en Water staat de militaire gouverneur der residentie, de burgemeester e. a. De Koninkiyke trein de reis werd in den salonwagen van H. M. de Koningin-Moeder gemaakt kwam precies op tjjd binnen. Nadat H. M. en de Prins wa ren uitgestegen, onderhield zij zich eenige oogenblikken met den bur gemeester, terwijl de Prins het woord richtte tot den gouverneur der residentie. H. M. de Koningin, die een granaatkleurig kleed droeg, met mantel van loutre en kapothoedje, zag er tamelijk goed uit, hoewel het duidelgk te zien was, dat H. M. geruimen tijd niet van de bui tenlucht had kunnen genieten. In het wachtsalon onderhielden de Vorstelyke personen zich eeni- geu tijd met de Ministers en na men vervolgens plaats in een open rijtuig, door Koningin Emma ge zonden. Eén luide jubplkreet weerklonk t' Kon. echtpaar tegen, toen het rij tuig, waarvan even te voren de kap was nedergelaten, besteeg. Eenige oogenblikken bleven de Vorstelijke personen in het rijtuig staan, H. M. herhaaldelpk neigen de en de Prins met den hoed sa- lueerende. En toen ging het in matigen draf langs de eu haie ge schaarde menigte, die niet moede werd Vorstin en Prius toe te jui chen en te wuiven. Op de^ Prinsessegracht wachtte het Kon. echtpaar een ovatie. Voor de Teekenacademie ston den de leerlingen geschaard, allen getooid met de nationale en Meck- lenburgsche kleuren. Het rijtuig hield een oogenblik stil, want op de straat vóór het gebouw ston den twee jonge dames vis a vis gereed met bloemruikers in de hand. Jongejuffrouw Frieda Jansen bood haar bouquet aan de Konin gin aan, terwijl mej. Laura Van Olst den Prins een ruiker over handigde. sik dank u zeer voor deze lie ve attentie", zeide Hare Majesteit en ook de Prins bedankte met een paar vriendelijke woorden. Onder gejubel werd toen verder gereden. Echter nog niet dadelijk naar het Paleis in het Noordein de. Eerst werd een bezoek ge bracht aan H. M. de Koningin- Moeder in het Paleis aan het Voorhout. Toen het rytuig het voorplein opreed, verscheen in de geopende deur van de verlichte vestibule de Koningin-Moeder, die, toen haar dochter nauwelijks was uitgeste gen, haar hartelijk eenige malen kuste. Ook Prins Hendrik werd daarna door de Koningin-Moeder op harteljjke wijze omhelsd. Ongeveer drie kwartier bleef het echtpaur by Koningin Emma en werd een tea gebruikt. Daarna reden Koningin en Prins, weder uitgeleid door de Koningin- Moeder, die de Koningin nogmaals kuste en den Prins de hand druk te, naar het Paleis. Daar stond een dicht aaneenge sloten massa al een uur en langer te wachten. Een herinnering aan de blijde Februaridagen van dit jaar. Toen, zooals nuMenschen zoover '4 oog reikte, in drie, vier dubbele rijen van af de Heulstraat een boog vormende tot aan de Ko ningspoort. Wat ontbrak, was de versiering Maar de stemming leed er niet onder, ook niet door het lange wachten. Want het was reeds 5 uur toen het politiefluitje de- komst van het Koninklijk rijtuig aan kondigde. En toen stegen ze op uit de duizende kelen, de sbravo's en de leve's" luider en luider, tot dat het Vorstelijk paar was uit gestapt en ontvangen door Hr. Ms. Hofmaarschalk, baron Clifford en jhr. van Suchteleu van de Hae- re, den adjudant van deu Prins. Gedrang onder 't publiek ont stond Gelukkig, met toestem ming van de handhavers der orde. Langzaam mocht het publiek vooruitkomen en ordelijk, heel or delijk ging het. Spontaan werd het »Wien Neer- land's Bloed" ingezet en overge nomen van de een naar de andere zijde, totdat de Koningin en de 23. Ja, ik beging de groote zonde, het beeld, zelfs toen het door den priester gewijd was, den groet te weigeren Maar mijne Marietta vernam het, hoe-toornig ik was, zoo ook pater Innocentius, wien ik het biechtte. Maar Marietta was medeljjdender dan de priester, die my berispte. Als ge iets kunt bekomen, zeide zy tot my, dat de blonde vrouw gedragen heeft, waarover haar adem en da warmte van haar bloed is gegaan en ge legt dit op uw eigen hart, dan zal dit de liefde van signor Ricardo tot zich trekken. Dit woord gaf my al myu moed terug en van dit oogenblik af aan trachtte ik slechts, om in uwe kamer te komen. Dit was moei- ljjk te bewerkstelligen men kon er niet regelrecht in komen, daar men eerst door de kamer van u- wen vriend moest gaan en de uwe daarenboven steeds gesloten was. Om nu eerst eens te onderzoe ken, wat ik van u zou nemen, be zocht ik u vooraf met tante Lo- renza onder het voorwendsel, naar uwen arbeid te komen zien. Zij bleef stekenik schaam my, signor, u te moeten zeggen, hoe «lecht ik was en En ik ontsla u ervan,t Theresa, zeide hij goedig eu legd* haar weder de hand op het hoofd, waar bij zy licht huiverde, en ik ver geef Satanella die kleine toovery. Men moet een kind niet beknor ren, omdat het kinderspelen uit voert. Maar ik ben geen kind meer, hernam zy met zekere heftigheid, en als de straf ons leed doet, brengt zy gewin, zegt pater In nocentius. Ik zag dan op uwe tafel onder een glazen stolp een gouden haar lok wat kon ik beter hebben 1 Weet gij, signor, hoe ik daar naar vroeg, en hoe gij de lok er uitnaam t en ze losschudde zoo lang en zwaar, zoo fijn en zacht, als ik nooit iets had gezien In gespannen aandacht luisterde hy verder en knikte slechts met het hoofd en zy ging voortWat ge echter niet weet, is, dat uwe oogen daarbij schitterden, dat zij als pijlen mijn hart doorboorden en dat die stralen langzaam ver bleekten, toen zij over my heen- gleden. By die herinnering gevoelde zy een vernieuwde smart, want zy drukte hare hand vast op haar kloppend hart en het lichte witte gewaad verkreukelde ouder den krampachtigen greep. Nu wist ik, wat ik nemen moest en toen gy met uwen makker en dokter Wangen het uitstapje maak- tet, was het voor my geen hin derpaal, dat ik beide kamers ge sloten vond en dat ook Marietta niet aanwezig was, om mij te hel pen, maar naar het klooster was gegaan. Ik wachtte, tot tante Lo- renza zich ter ruste had begeven en toen Ik weet het, ik weet het The resa, viel hy haar in de rede, greep hare hand en bekeek op merkzaam het teedere gewicht, waaraau een groote fijne naad zichtbaar was, de dolkop werd zoo streng gestraft voor de dwaze daad 1 Ook hare zware haarvlechten lichtte hij op, die ter zyde opge nomen, aan het achterhoofd een plaats bedekten, waar men het haar had weggenomen en waar het korte haar toonde, dat hier eene diepe wonde was geweest. Zij hield zich stil onder de lief- koozende hand, die zoo bedaard het schoone hoofd streelde eu ging toen voort Gij weet dit en ik wil u ook niet vertellen van mijn waagstuk en van mijn ongeluk, maar van mjjne misdaad. Ik nam de lok onder de stolp weg, stak ze in mijn zak en ontkwam met het ge roofde. Hebt gij haar niet ver mist? vroeg zij na een kort zwij gen, hebt gij er naar gezocht, vol angst eu vol smart

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 1