Dienstbode. Voorloopig Belicht. Openbare Verkooping laaiiai 6 Januari 1902, laarvergadeiing BE BOER en THEIMEN. Transvaal. Burgerl. stand. Rechtzaken. Advertentiën. J. A. WEISFELT, laarzenko men. Oom Paul, goede vangst had gedaan. Men vond volgens «De Zoom" verschillende gestolen voorwerpen en een paar loopers op hem. 't Was een Antwerpenaar, die pas uit de gevangenis was ontsla gen. Te Loeuen is een 18jarig boerenmeisje door een koe, die zij wilde melken, zoo gestooten, dat zij kort daarop overleed. Uit Pest wordt de arrestatie gemeld van zekeren Nemiczik, uit Fiume. Men trof hem aan in een bosch, waarin Keizer Franz Jo seph zich bevondhij was met een dolk gewapend. Vandaar dat aan een aanslag wordt gedacht, te meer omdat Neraiczick aan ver schillende personen had verteld, dat hij een groote daad ging ver richten. Het subsidie van ƒ575, dat voor 1901 aan de gemeente Hoofd plaat was verleend bij Kon. besl. van 10 Mei 1901, krachtens art. 49 der wet op het lager onder wijs, is op advies van Gedeputeer de Staten van Zeeland ingetrok ken. In dit advies wordt als re den daarvoor het volgende aange voerd «Het is ons thans gebleken, dat de opbrengst van kaai-, haven-, tol- en liggelden, in de begroo ting voor 1900 geraamd op 1550, over dat jaar heeft bedra gen ƒ2117.10, in verband waar- medo het goed slot van dat dienst jaar ƒ1255.80 beloopt, waaronder echter is begrepen een bedrag van ƒ792, wegens niet ter invassee- ring aangeboden uitgelote obliga ties en reute-coupons over 1901 zal de opbrengst van bedoelde gel den, volgens door het gemeente bestuur verstrekte inlichting, de raming weder belangrijk overtref fen, de Raad vond althans vrij heid om die raming met ƒ325 te verhoogen." In verband hiermede zjjn Ged. Staten van oordeel, dat die ge meente voor 1901 op dat subsidie geen aanspraak kan maken. S. krijgt bevel van den dok ter meer dierlijk voedsel te ge bruiken. Als de dokter een paar dagen terugkomt en vraagt hoe het gaat, zegt S'k Heb .het tot nu toe volgehouden dokter, en de knol len, die mijn vrouw me voorzet, kan ik er nog doorkrijgen, maar hooi wil ik niet meer hebben. Te Ottawa is 't ijs van de rivier ingezakt, op het oogenblik dat zich daarop vele schaatsenrij ders bevonden. Miss ülair, de dochter van den Minister van Spoorwegen en Al- bert Harper, de onder-staatssecre taris van arbeid, die haar te hulp kwam, verdronken. - Zaterdagavond is een 73ja- rige man, J. v. d. P. genaamd en te 's Heer-Hendrikskinderen woon achtig, op noodlottige wijze om het leven gekomen. Hij was naar Goes geweest om inkoopen te doen en ging,toen de avond reeds 'gevallen was, huis waarts. Hij had een met petroleum ge vuld lantaarntje op de borst, dat hij 's avonds gewoonlijk droeg om aanrijding van fietsers te voorko men. Dat lampje brandde. Men vermoedt dat de man ge vallen is, de inhoud van het lan taarntje over zijn kleeren is ge vloeid en in vlam geraakt, want 's avonds werd het verkoolde lijk van den man op den weg naar 's Heer-Hendrikskinderen gevonden. Twee dienstmeisjes, die te half zeven op den weg waren, hadden gekerm gehoord, doch konden door het donker niets onderscheiden. Toen daarop de omnibus naar Wolfaartsdijk kwam aangereden, waarschuwden de meisjes den koet sier en werd het lijk ontdekt, dat onherkenbaar was. In de mijn te Pretoseny (Hongarije) heeft een gasontplof fing vijf arbeiders gedood en ze ven gedoodTe Petrilla wer den 18 mijnwerkers door gelijke oorzaak getroifen, 5 doodelijk. De l'etit Bleu publiceert de vol gende nota Met het oog op valsche geruch ten van vredesonderhandelingen, die aanhoudend verspreid worden, te Louden en in de vastelandsche pers, kunnen wij op grond van inlichtingen uit zekerste bronnen ten stelligste verklaren lo. Geen enkel vredesvoorstel is door de Boeren aan de Engel- scben gedaan 2o. Geen vredesonderhandelin gen zijn gaande in Europa, hetzij van de zijde van President Kru- ger, hetzij van de zijde van dr. Leyds of een ander tot onderhan delen bevoegde personage 3o. Geen enkel vredesonder handeling is aangeknoopt door de Boerengeneraals of de Boeren-le- den van hun Regeeringen in Afri ka 4o. President Kruger en de andere vertegenwoordigers van de beide Republieken zullen ten allen tijde bereid zijn om elk vredes voorstel, dat hun zal worden ge daan, tot onderzoeken, maar zij zullen nooit of te immer onder handelen zonder in gemeenschap te zjjn gesteld met de generaals en de leden der Regeeringen van beide Republieken in Afrika, en zonder hen te hebben geraad pleegd 5o. De generaals en de Boeren- regeeringen in Afrika zullen niet onderhandelen zonder in gemeen schap te zjjn gesteld met de ver tegenwoordigers van de beide Re publieken in Europa. Het is waar dat raadgevingen en officieuse voorstellen gedaan zijn aan de Boeren-vertegenwoor- digers in Europa, maar door der den zonder bevoegdheid, en deze voorstellen van onverantwoordelij ke derden zjjn door de Boeren nooit beschouwd [als vredesvoor stellen, omdat zjj inhouden de an nexatie van de beide Republieken bjj Engeland, hetgeen de Boeren beschouwen als slavernjj. De vertegenwoordigers der Boe ren werken met jjver voor de ver dediging hunner zaak en zullen altjjd bereid zjjn vredesvoorstellen in overweging te nemen, waaraan niet de annexatie van hun gebied ten grondslag ligt. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur Wees zoo goed op het bericht, in het laatste nommer uwer cou rant voorkomende deze aanvulling te plaatsen Uw berichtgever is omtrent mjjn voornemen juist ingelicht. Ik heb inderdaad plan mjjn emeritaat aan te vragen. Wanneer mij het voor recht van leven en gezondheid bljjft geschonken worden, hoop ik het, na volbrachte veertigjarige evangeliebediening, dus na twaalf November Negentienhonderd vjjf, te doen. Bjj voorbaat dankende voor de plaatsing, Uw Dw. S. G. Gekrtsema Beckeringh. Schoondjjke, 9 December 1901. Het bewuste, bljjkbaar voorbarige, bericht was niet van onzen ge wonen correspondent. De bron waaruit wjj het evenwel put'ten, kwam ons zóo vertrouwbaar voor, dat we meenden eene nadere in formatie, overbodig te kunnen achten. Bljjkbaar kan men echter niet te voorzichtig zjjn met de aanvaarding van berichten. Red. G roede. Geboorten. 8 Nov. Jannis, z. van P. Vermeulen en A. P. van Haneghem. 19 id. Cornelia Catharina, d. van J, Ris- seeuw en C. van Strien. 25 id. Eduard Franciscus, z. van P. J. Boutens en B. T. Houters. Overljjden. 10 Nov. Elizabeth Michielsen, 65 j., echtg. van Pie- ter Jansen. Arrondmemcnls-Rechtb Middelburg Zitting van 10 December. H. v. H., 18 j., zonder beroep, laatst wonende te Cadzand, thans zonder bekende woon- of verbljjf- plaats is wegens mishandeling van een ambtenaar en het dragen van een verboden wapen veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. A. d. S., 31 j., rjjksveld- wachter-jachtopziener te Retran- chement is wegens mishandeling vrjjgesproken. Door het Openbaar Ministerie was drie maanden [gevangenisstraf gevorderd. WEERBERICHT. 11 Dec. 1901 wordt verwacht Matige westeljjke wind, bewolk te lucht, buiïg weer, weinig ver andering in temperatuur. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 11 Dec. 1.14 1.38 Donderd. 12 1.46 2.10 Vrijdag 13 2.18 2.42 Handelsberichten. Rotterdam 9 December. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 6.25 a f7.50, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 4.90 a f 5.50. Gerst f 5.30 a f 5.80, Ha ver f 3.25 a f 4.00 Bruine boo- nen f 5.75 a f 7.75, witte f 8.00 a f 10.75 Kookerwten f 8.50 a f 9 40 Voererwten f 8.50 a f 9.30, Kan.z. f 5.50 a f 7.00, puike soort f 0.00 af—, Zeeuwsche Aardappelen Jam men f 2.80 a f3.20; dito blauwe f2.00 k f2.25. Zeeuwsche Uien Groote brui ne f 2.40, en stroogele f 2.50 en kleine f 3.10 per 60 K. G. Veemarkt. Koeien le qual. 33 c. 2e qual. 28 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 32 c. 2e 27, 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 46, 2e 40, 3e 35 c. Schapen le 28, 2e 22 c. Lamm, le 28, 2e 25 3e 22, ct. Varkens le 24, 2e 23, 3e 22 ct., alles berekend per halve K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.60 af 47.97» Eng. 1 pd. St. f 11.97 a f 12.10 N.- Amerika 1 Dollar f 2.445. TE BRESKENS, op van 180 stuks Damplan-, ken, lang 1.60 M. eene partij Achterdeelen, Dennen en eiken Palen, lang ongeveer 3 k 4 M., een partijtje Rechters en wat meer zal worden ge presenteerd, alles liggende op het haventerrein. Deurwaarder. lUlp Zij. die iets te vorderen hebben van- ot verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen den heer P. MONJÉD'ou- de, in leven Aannemer van Openbare werken, gewoond hebbende te Breskens en aldaar overleden den 2 De cember 1901, worden verzocht daarvan opgave te doen aan den notaris DE SMIDT te Schoondijke, vóór den 20 December aanstaande. van de Christelijke MANNEN- VEREENIGING te Breskens, op Zaterdag 14 December a. s., in het gebouw der Vrjje Evan gelische gemeente te Breskens, waarbij als sprekers zullen optre den de H. H. Aanvang 6 uur. TOEGANG VRIJ. Deze KOUSEN zjjn mooi ge breid, behouden hun kleur tot ze versleten zjjn en kosten slechts ƒ1,60 het paar. P. J. WESDORP, Breskens. Tegen Februari e. k. eene DIENSTBODE gevraagd. Breskens. Mej. SCHIPPERS. Dramatische Voordracht voor 1 Heer. Eerbiedig opgedragen aan Z. H. Doorl. S. J. P. KRUGER, President der Z. A. Republiek. Prjjs ƒ0.10, fr. per post ƒ0.12. Joe Chaimberlain, komische scène voor 1 Heer De geplaagde Student, voor l Heer. De Huurkoetsier, voor 1 Heer. Samuel Brommel, voor 1 Heer. De Politieke Boer, voor 1 Heer. Bp Barnum geweest, voor 2 personen. Dames uit twee eeuwen, voor 2 Dames. De twee worstelaars, voor 2 Heeren. De Politeke Koks, voor 2 heereu. De Straatmuzikant, voor 1 heer. Prps per stuk ƒ0.10, franco per post ƒ0.12. Allemaal mooie Voordaachten, waarvan de eerste 2 op politiek gebied vooral succes zullen heb ben en de andere eveneens zullen pakken. Franco toezendiug na ontvangst van bet bedrag in postzegels of postwissel door den Muziekhandel «VIVACE" tegenover den Hortus, Groningen, ÏO cent per ons E. ROSS, Br Esi

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 3