Gemengd. Wat dan de verwachtingen van de regeering zijn, willen we thans wel even nader bezien. Naar het I/ólt/. vernam wor den tusschen de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en de Stoomvaart-maatschappij «Zeeland" onderhandelingen ge voerd omtrent het overnemen van de «Zeeland" door de genoemde Spoorwegmaatschappij iiKtl.SKli.YN, li December l'JOl. De groote sympathie die naast de andere volken, de Nederlanders niet het minst gevoelen voor de strijdende Boeren, heeft meermalen aanleiding gegeven, dat er spre kers herwaarts kwamen, die, zelve Nederlanders zijnde, aan de zijde der Boeren hebben gestreden, om daarvan mededeeling te doen, in de stellige meening een welkome gast te zijn. Nu, dat was ook zoohet was als kwam men het Nederlandsche Volk in kennis stellen met de wederwaardigheden van zijne fa milie in het verre Zuid-Afrika. Het is echter wel eens voorge komen, dat onder die allen, spe- culeerende op de sympathie van ons volk, geteekende vogels voor kwamen, die evenmin in Afrika geweest waren als wij, en toch heel aardige verhalen, natuurlijk ontleend aan de couranten-versla gen, opdischten. Dat is oorzaak, dat men voor zichtig moet zijn, met zulke Afri- kaaniche heldenwant evengoed als de eindeloos lange duur der afwikkeling van de Engelsche- Afrikaansche warkluwen, de be langstelling doet vermindereu, kan ook zulk gefingeerd optreden, waar aan altijd eene collecte verbonden is, verloopen. De Transvaallezing die laatst hier gehouden is in het Hotel de blos hare wangen zoo sterk, dat het purper door de bruin getinte fluweelzachte huid schitterde. Zij boog zich zeer ver voorover en hief wenkend de armen op, rukte de bloemen uit de vaas en wierp een vollen rozentak in het water, waar hij op de golven heendreef. De gondeiier van het vaartuig, waarin een jonge man van hooge gestalte gezeten was, bemerkte wat zij deed en maakte den jon gen man opmerkzaam op de on verbloemde hulde. Nu wendde ook de vreemdeling het blonde hoofd en reeds weerklonk hare zilverheldere stem Ricardo, o sig- nor Ricardo Hij stond verbaasd, maar her kende haar dadelijk. Hij stond op en wenkte levendig met de hand, nam de rozen aan, die de gondelier met zjjn roeispaan had opgevischt en gaf bevel, om te Jteeren en aan te leggen. (Wordt vervolgd.) Commerce hebben we maar onbe sproken gelaten omdat te voren over een dergelijk optreden te Middelburg minder gunstig ge oordeeld was. En hoewel men van hieruit een zeer schitterende recensie had op gezonden, als gevolg waarvan men te Aardenburg dezelfde spreker deed overkomen, was men daar- zeer teleurgesteld. Anders is het oordeel dat we lazen van het optreden van de heeren Kloppers en Breed in ver schillende Walchersche gemeenten. De heer Kloppers was voorheen hoofd van eene school te Krugers- dorp en de heer Breed, een gebo ren Afrikaansche Boer, thans Kaapsch rebel. Zulk een optreden vooral als van den laatste dat inderdaad al leszins «vertrouwd" is, hebben we nog niet bijgewoond en vond in onze omgeving nog niet plaats. Eene opwekking deze gelegen heid niet te laten voorbijgaan, zal wél overbodig zijn, overtuigd als we zijn, dat Zondagavond het kerkgebouw te dezer plaatse te klein zal blijken. Blijkens achterstaande kennis geving, treden genoemde heeren in nog andere plaatsen van het district op. De ontvangsten van de Stoom tram-maatschappij Breskens-Mal- deghem bedroegen gedurende de maand Nov. 1901 ƒ14.113.02 en in die maand 1900 ƒ13.244.25. Sedert 1 Jan. 1901 is ontvan gen ƒ85 276.465 en in dat tijdvak 1900 ƒ79.511.695. Eenvoudig als zijne leefwij ze, was ook hedenmiddag de uit vaart van het stoffelijk overschot van den heer Monjé Sr. De kist werd gedragen door verschillende leden van zijn dienst personeel, terwijl de baar, behal ve door de familieleden, gevolgd werd door den Burgemeester, de leden van den Raad, den Secre taris en enkele vrienden van den overledene. Als tolk der ingezetenen brengen wij bij deze eene stille hulde aan de nagedachtenis van den werkza- men man, wier.s verscheiden nog lang door velen zal gevoeld wor den. (irocde. De heer H. J. Schoo, (geb. alhier) hoofd eener openba re school te Amsterdam slaagde deze week voor de akte A, Fransch, middelbaar onderwijs. Sluis. Bij het losschen van suikerbeeten langs het kanaal al hier geraakte R. Krijger deze week, doordat hij toen hij langs de plank liep zijn evenwicht verloor, te water. Door spoedig toegesnelde hulp werd hij half versuft weer op het droge gebracht en kwam met een nat pak vrij. Hoofdplaat. De bietencampag ne is ook hier geëindigd. In het geheel werden door 7162 voertui gen 14.300.000 kilogram bieten aangebracht, die door 72 vaartui gen naar hunne bestemde plaats zijn vervoerd. Hoofdplaat. Tengevolge van de ongesteldheid van vele school kinderen werd een te hunner ge noegen bereid feestje bij gelegen heid van het huwelijk van H. M. de Koningin voor onbepaaldentijd uitgesteld Hedenmiddag vond thans dat schoolfeestje plaats waarbij de kinderen van de beide openbare scholen rijkelijk op diverse ver snaperingen werden onthaald. Bij het onaangename dat mistig weer met zich brengt, heeft het in de laatste dagen en vooral gisteren weder tal van uienschen gedupeerd, voor wat het missen van aansluiting bij reis- gelegenheden betreft, alsmede de vertraging in de post-correspon- dentie. Nadat gisterenmorgen de eers te boot van Vlissingen de reis naar hier had gemaakt, waren we tot heden morgen 8 uur finaal van het overige deel van Nederland afgesloten. Reizigers, die voor gerechteliike zaken naar Middelburg moesten, konden niet over, welke omstan digheid tcvene eene storing gaf ook op dat gebied. De brievenpost gaat, als de pro vinciale boot niet vaart per post sloep overmaar de pakketdienst wacht de bootgelegenheid af. Welk eene stremmiug deze dienst gisteren met het St. Nicolaasfeest ondervond, kan inen nagaan, als men weet, dat alle pakketten, die voor den overkant bestemd zijn, ten postkantore alhier gedeponeerd bleven. De stremming in den overtocht van Breskens naar Vlissingen, komt hoofdzakelijk door het be dienen van het Veer-Vlissingen- Terneuzen. Althans de beide in dienst zijn de booten hebben gisteren hunne reis moeten onderbreken op ge noemd veer. Het komt ons vreemd voor, dat de dienst Vlissingen-Breskens im mer moet gedupeerd worden door dien van Vlissingen-Terneuzen. Immers het is altijd op deze reis dat dé bootvaart gestremd wordt. Waarom, zouden we willen vra gen, wordt bij wankelbaar weer, deze reis maar niet opgeheven, indien de ervaring leert, dat daar bij immer moet worden geankerd. De correspondentie van Terneu- zen met Holland kan bijna even gemakkelijk worden genoemd als die via Vlissingen. Die naar Breskens is totaal af gesloten, doch zou bij beschikbare booten vrijwel onderhouden kun nen worden. Veelal toch zien we, dat bij opklaring van mistig weer het evenwicht in de dienst Vlissin gen-Breskens alles behalve hersteld is, omdat de beide booten het tra ject Vlissingen-Terneuzen vice versa onderhouden. Waartoe hebben we vier booten noudig, waarvan minstens een re- sei've, indien bij omstandigheden als de door ons bedoelde de dienst toch totaal in de war loopt, zeer ten ongerieve van het reizeud pu bliek en niet zelden ook op ge bied der postgemeenschap Op koopmanschap uit. Met bet oog op den advent zou Dins dag iemand naar Sluis gaan tot den aankoop van zoutevisch. Gaarne zich onder de menscheu begevend en een vijand van een droge keel zijnde, versterkte hij 'eerst den inwendigen mensch door middel van spreekwater. Dezelfde oefening wordt elders nog eens, en nog eens herhaald, totdat het klokje van gehoorzaam heid slaat en hij aangemaand werd zich te verwijderen. Daaraan wordt zonder morren voldaan, en tracht deu weg naar huis in te slaan, doch het bleek dat het spraakwa ter ook zijn invloed had doen gel den op het gezicht want hij dwaal de hoe langer zoo meer van het pad af, totdat hij, o, wonderlijke speling van het noodlot in de ar men van een paar dienaren van Hermandad loopt, die hem vrij logies bezorgen. Ondanks de beneveling op ver schillend terrein, schijnt hem dit extratje minder goed bevallen te zijn, want volgens zytie verklaring was het in een varkenshok beter dan daar. Des morgens per rijtuig afge haald, is hij zonder visch weer gekeerd en toch zal de niet-ge- kochte visch nog vrij duur zijn. Naar wij vernemen moet de WelEerw. heer ds. S. G. Geertse- ma Beckeringh, pred bij de Ned. Herv. Gem. te Schoondijke voor nemens zijn, zijn emeritaat aan te vragen. Te Cadix hebben de bak kersgezellen gestaakt. De bevolking zat grootendeels zonder brood. Een aantal studenten te Warschau deden Woensdagmid dag een aanval op het Duitsche consulaat, Het bord werd afgerukt en ver nield; de verdieping gelijkvloers, waar de kantoren van het consu laat zijn gevestigd, werd met steenen gebombardeerd. Ook in de particuliere woning van den consul-generaal op de eerste verdieping werden steenen geslingerd. De aanval duurde een kwartier. Weldra verschenen de hoofd commissaris van politie en de of- ticier van Justitie om proces-ver baal op te maken. Het consulaat wordt door de politie bewaakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag moet ergerlijk huisge houden zijn op den weg van Hoo- gei heide naar Bergen op Zoom door een paar personen, waarschijn lijk dronken. Zij vielen drie meisjes en twee mannen, gaande naar Hoogerhei- de, op het lijf en inisbandulden dezen op ergerlijke wijze. De aangevallenen hebben eene klacht ingediend, zoodat de poli tie het geval onderzoekt. Een zeer curieus verhaal vindt men in de «Daily Telegraph" omtrent ieta wat gebeurd moet we zen aan boord van de Duitsche trans-atlautische mailboot «Pala- tia". Toen men te New-York begon te lossen, hoorde men zwakke kre ten Waterwateruit een der kisten komen. Bij opening bleek, dat er een man in lag. De kist was zes bij vier voet, bovenop stonden in het Duitsch de woorden Deze kant boven, voorzichtig. In de kist vond men, naast den man, een aantal flessehen, waar koffie in geweest wss, kleeren, een parapluie, schrijfpapier en brie ven. Aangezien de kist als expresse ingeschreven was, stond zij boven op de lading. De zonderlinge passagier had zestien dagen in zijnn kist door gebracht en blijkbaar de laatste dagen geen voedsel meer gehad. Hij was meer dood dan levend en is naar een hospitaal overge bracht. Vermoedelijk had hij geen an der doel dan de reis naar Ame rika goedkoop te maken en mis schien de immigratiewet te ont duiken. Dit laatste zal hem nu in geen geval gelukken; komt hij er van op, dan wordt hij naar Duitsch- land teruggezonden. Door de tram TolenBer gen op-Zoom is Woensdag een man, een vader van 9 kinderen, overreden en gedood. Te Veendam is een jonge dame door een 24jarig meisje met een mes in den rug gestoken. De daderes moet niet goed bij het hoofd zijn. Een jongeling, die te Leeu warden een operatie moest onder gaan, bleek toen deze was afge- loopen te zijn overleden, naar men zegt tengevolge van te veel chlo roform. De justitie zal het lijk doen schouwen. Te Lichtenvoorde is een twee-en-een-halfjarig kind dat te dicht bij de kachel zat, door een pot met kokend water, die haar ever het lichaam ging, verbrand,

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2