BOUWGROND Donderdag 5 ikeoilcr II, Randrokken, VOOR DE BOEREN! VERGADERING Kinderspeelgoed Openbare Verkooping Rechtzaken. Burgerl. stand. Advertentie». BRESKENS.] laten glijden; het touw schoot uit, het meisje viel op de keien er. brak haar ruggegraatde dood volgde onmiddellijk. Een kellner waagde den sprong uit de derde verdieping, werd door een uitgespannen doek opgevan gen, kreeg echter hevige kwetsuren en stierf in het ziekenhuis. De Tnrnverein zou juist den hieropvolgenden dag het meubi lair van zijn kranig gebouw ver zekerd hebben. De inbraken blijven aan de orde. Er schijnt weer een bende 's nachts op rooftocht uit te gaan en vaak met maar al te goed succes. Nu is weer ontdekt, dat is in gebroken in een perceel aan het Nassauplein te 's Gravenhage, waarvan de bewoonsters zich op het oogenblik in Italië bevinden. Allerschandelijkst heeft men er huisgehouden. Paneelen van deu ren en kasten heeft men eenvou dig stuk gebakt; alle kamers zijd doorsnuffeld, de meubels vernield en het inwendige van het huis vertoont als het ware een ruïne. Of en hoeveel er gestolen is, valt bij de afwezigheid der be woonster niet te zeggen. Een bewoner van de Kir.sber- geustraat heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat er tijdens zijn afwezigheid uit een kast op zijn kamer geldswaardig papier is ontvreemd. Zaterdag is te Zaandam ze kere P. Z., die zijn boomen snoei de, uit een boom gevallen en aan de gevolgen overleden. In den nacht van Zondag op Maandag hebben inbrekers zich op eene zeer voordeelige wijze den weg gebaand tot de geldlade van een kaaswinkelier in de Korte Leidsche-dwarsstraat te Amster dam. Zij hebben een trapdeur naast den winkel opengesloten, en in 't portaal aan de achterzijde van het perceel een ruit ingeslagen, waar door zjj op een plat konden ko- Van dit plat lieten zij zich met een touw aan een haak omlaag zakken en bereikten alzoo het huis, waarop zij het gemunt had den, aan de achterzijde. Wederom door het inslaan van een ruit, bereikten zij de ruimte onder den winkel en daar von den zij een luikje, onder de boter- stelliug, dat hun in staat stelde ae winkellade tot zich te trekken. Honderdzestig gulden aan geld viel hun in handen. Langs denzelfden weg keerden zij terug, en juisttoen de laatste man langs het touw weder op het plat was geklommen, werd de vrouw van den kaaswinkelier wak ker, en het nachtelijk bezoekont. dekt De dieven waren echter gevlo gen, met achterlating van het kümtouw. Door te djcht bij de kachel te komen, vatte gisteren de kleer tjes van den fourier R. te Hoorn, vlam. Niet wetende wat te doen, vloog het kind de straat op. Een buurman doofde de vlammen en bekwam daarbij hevige' brandwon den. Kantongerecht Oostburg. Heden Dinsdag zijn veroordeeld wegens overtreding der leerplicht wet A. d. G., te Groede, f 1 of 1 d., J. S. en J. d. M. beidt-n te Groe de, de eerste f 2 of 2 d., de 2e f 2 X f 1 of 2 maal 1 d., J. II. en J. d. W. te Oostburg, B. V. en P. v. H. Schoondijke, f 1 of 1 d., T. M., Aardenburg, P. d. Y. Ee- de, P. v. d. W. Schoondijke, allen f2 of 2 d., J. V. Oostburg, f 1 of 2 d., P. J. C. Oostburg en J. v. d. N. Schoondijke f 0.50 of 1 d., A. V. Nieuwvliet, f2 of 3 d., J. W. Zuidzande, f 5 of 5 d. A. M. B. te Retranchement ver voeren wild buiten jachttijd f 2 of 2 d M. W. T. Breskens, overtr. ge neeskundige wet f4 of 4 d. A. G. IJzendijke overtreding ar beidswet f 4 of 4 d. A. d. 1. L. Groede en J. v. d. L. Nieuwvliet overtr. Prov.-wegen regl. elk f 1 of f 1 d. J. B. G., P. J. v. d. A. en J. P. H., Sluis, maken nachtrumoer de le f3 of 2 d., de 2e en 3e f 1 of 1 d. J. d'O. en F. H. Biervliet, loo- pen over anderer grond f2 of 1 d. P. d. C. IJzendijke f 1 of I d., P. F. R. en S. R. aldaar, loopen over bezaaiden grond fl of 1 d. G. V. Eeae vee laten loopen over bezaaiden grond f,3 of 3 d. A. d. B. en P. d. B. Schoon dijke visscherij-overtreding fl of 2 d. P. J. C. Breskens straatschen derij 2 of 2 d. P. M. en S. J. d. B. strooperij de le fl of 1 d., de 2e f2 of 2 d. J. F. Breskens, dronkenschap le herh. f5 of 3 d., A. M. Bier vliet f3 of 3 d. L. v. Z., IJzendijke, J. E. V., Waterlandkerkje, F. B. v. W. IJ zendijke, P. J. G. id., P. B. Sluis, J. v. H. Groede, C. d. B. IJzen dijke, L. F. S. Hoofdplaat, J B. d. C. Waterlandkerkje, M. N. te Biervliet, P. C. S. en J. J. P. te Hoofdplaat, allen f 1 of 1 d. A. W. Groede, F. J. d. P., te Hoofdplaat, P. K. Biervliet, f 2 of 2 d., J. d. R. Breskens f 3 of 3 d., J. v. d. B. Waterlandkerkje f3 of 3 d., B. J. F. C. Hoofd plaat f 0.50 of 1 d. M. M. Bier vliet, f 3 of 3 d. J. J. J. d. L. IJzendijke, over treding Zondagswet f 2 of 2 d. J. T. W. Oostburg visschen zon der verguuning f2 of 1 d. E. P. Waterlandkerkje vervoe ren wild in gesloten jachttijd f 1 of 1 d. H. v. V. Sluis, zitten op een driewielskar f 1 of 1 d. L. V. Breskens, visschen zonder consent f 1 of 1 d. H. S. C. H. IJzendijke, nacht rumoer f2 of 2 d. M. v. H. Sluis, rijden met een motorrijtuig zonder vergunning f 10 of 5 d. Voor een zelfde feit werden nog enkele Buitenlanders tot verschil lende boeten veroordeeld. Ureskens. Huweljjks-Voltr. 21 November Bernardus Fianciscus de Pauw, 24 j., jiu. en Jacoba Maria Pieters, 24 j., jd. Geboorten. 10 November. Abra ham Pieter, z. van Suzanna Ma ria de Pauw. 19 id. Hendrikus Johannes, z. van Gerrit de Meijer en Mathilda Francisca van Leeu- we. 20 id. Eugenie Suzanna, d. van Fianciscus de Clerck en Su zanna Strak. 22 id. Pieter, z. v. Geeraard Pleijte en Wilhelmina Levina Hollestelle. 21 id. Izaak Hendrik, z. van Jacobus van de Sande en Hendrika Jacobse. 24 id. Anna Maria, d. van Izaak Ja cobus de Koster en Anna Maria Janse. Overlijden. 24 Nov. Eugenie Suzanna de Clerck, 4 dagen, d. v. Franciscus en Suzanna Strack. WEERBERICHT. 27 Nov. 1901 wordt verwacht Zwakke Noordelijke wind, be wolkt lucht, nevelig, weinig ver andering in temperatuur. Handelsberichten. Rotterdam 25 November. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaanische Tarwe, puike f 6.50 a f 7.80, oude f 0.00 a f 0.00, Rogge f 5.00 a f 5.50. Gerst f 5.20 a f 5.8U, Ha ver f 3.00 a f 3.70 Bruine boo- nen f 6.00 a f 7.50. witte f 8.00 a f 10 75 Kookerwten f 9.00 a f 10 00 Voererwten f 8.50 a f 9.30, Kan.z. f 5.50 a f 7.00, puike soort f 0.00 af—, Zeeuwsche Aardappelen Jam men f 2.80 a f3.20; dito blauwe f2.00 it f2.25. Zeeuwsche Uien Groote brui ne f 2.40, en stroogele f 2.50 en kleine f 3.10 per 60 K. G. Veemarkt. Koeien le qual. 32 c. 2e qual. 28 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 32 c. 2e 27, 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 46, 2e 40, 3e 35 c. Schapen le 26, 2e 20 c. Lamm, le 28, 2e 25 3e 22, ct. Varkens le 24, 2e 23, 3e 22 ct., alles berekend per halve K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f 47.60 af 47.975 Eng. 1 pd. St. f 11.97 a f 12.10 N.-Amerika 1 Dollar f 2.44'. Hoogwatergetij Breskens. DAGE N. voorm. nam. Woensd. '27 Nov. 2.15 2.19 Donderd 28 2.49 3.13 Vrijdag 29 m 3.23 3.47 fagg- ^er ^erz-" Maat. .PHOENIX", Rotterdam, een woord van dank aan de Directie, en aan haar ge machtigden Agent J. li. Tas voor de vlugge uitbetaling bij het ver lies van mijne vrouw, in den tijd van nog geen 24 uur. Nieuwvliet, den 21-11-1901. J. DE MAILL1E. der leden van de SCHIETVER- EENIGING te Breskens op Vrij dag 3!» \ovembtT 1001 in de Openbare School aldaar des avonds om half acht. «VTVA,\<iIi\ eene groote sorteering HA.VG-. MUUIt- en LOOPLAMI'EA, GANGLANTAARNS, alsmede Lumpe-lielges met glasplaten voor Koffiehuizen, WERKLAMPEN met blikken kap, Lampe beige-potten in soort, Branders, Katoen, Glazen en Uitdoovers, Larnpe-belge-glazen in verschillende grootten, soort en prijzen. Tevens zoo ver de voorraad strekt opruiming van tot verminderde prijzen. Breskens, Aanbevelend, J. P. W. BESEMER. in verschillende soorten, aan spotprijzen. P. J. WESDORP, Breskens. met JiOKVrUIM te bekomen, lig gende in de kom van de gemeen te Bukski-, ns. Te bevragen bij ABRMDU BURCK, te Breskens. Notaris P. C<1. Iminink te Oostburg, heeft als daartoe door de Arrondis- sements-Rechtbank te Mid delburg aangewezen onder zijne tijdelijke bewa ring de akten enz., die be rustende waren bij wijlen den heer K. F. KÓKSMA, in leven notaris te Sluis. tb •I. A. WEISFELT, Deurwaarder te OodOiirg zal op des namiddags half twee uur, te Ureskens, ten verzoeke van den Heer J. VLOT, aannemer aldaar, in het openbaar te koop aanbie den Ongeveer 400 stuks Dam planken, 1.(50 M. 12 Balken, A inerikaansch grein) lang 13 M., 25— 25 c. m. Eene partij vierkant be- zaagd eikenhout, 30 stuks, 30—30 c. m. Ongeveer 80 eiken Palen, lang van 3 tot 7 M. Eene partij geploegde Plan ken. Achterdeelen. Palen. 2 Balken, 40-40, lang (5.50 M 20 stuks greine Balken, lang 3.50 M. 50 stuks Gordingen, lang (5 M., 2025 c. m. Eene partij Rechters van verschillende lengten. dito Ribben, mede van verschillende lengten. 20 Vloeipalen lang (5 M. 20 dito lang 3 M., alles in gebruik geweest hij de geplaatst geweest zijnde Elevator aan de haven te Hrbskexs. Dagelijks te bezichtigen. Te vergaderen bij dim heer Van Mai.e, Stoonibootsveer- huis aldaar. ZEGT HET VOORT. De Vereeniging „EYUIA" alhier stelt zich voor op W oeiisdag tleil 2J Sov. e. k. des nam. van half twee tot half vi|f in het huis van den Heer D. H. VAN ZUIJEN, daartoe welwillend afgestaan, ruim ÏOO stuks handwerken, kinderkleedingstukken en andere voorwerpen, grootendeels door haar vervaaidigd, te ver- koopen ten voordeele van de V rouwenkampen in Zuid-Afrika. Zij noodigt allen drills-end uit te komen zien en, door te koopen, iets bij te dragen tot verzachting van het lijden dier arme vrouweu eu kiudereu.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 3