Buitenland. Gemengd. schreven o. a. voor die verorde ningen te St. Kruis, en nogtans die voor Eede op den ouden voet voorgedragen, hadden goedgekeurd. Immers genoemd college had aangegeven, verschillende bepalin gen van de verordering op de in vordering over te brengen naar die van de heffing. Niet willende treden in de ju risprudentie die genoemd college in praktijk bracht en ter voorko ming van eindeloos heen- en weer- geschrijf geene nadere beschikking van hoogere autoriteiten willende uitlokken, waren 11. en W. van oordeel Ged. St. op hun voetspoor te volgen en de wijzigingen in dien geest voor te dragen. Alzoo werd goedgevonden ten opzichte der verordeningen voor de hondenbelasting en plaats- en staangelden. De voorz. bracht naar aanlei ding der laatste ter loops de wen- schelijkheid ter sprake de kermis, waarop deze verordening terug sloeg, in te korten. Zonder nu reeds te willen uitmaken welke en hoeveel dagen daarvoor in aan merking zullen komen alhoe wel de Zaterdag het meest ge schikt zou zijn in verband met de vergunning na Zaterdagavond wenschte de voorz. het oordeel der ingezetenen daaromtrent af te wachten. De behandeling der gemeente- begrooting gaf tot geene bespre kingen aanleiding en de begroo ting in ontvang en uitgaaf op 15.(598.19' ging zonder eenige be denking onder den hamer door. Bij de ontvangsten bracht de voorz. een tweetal adressen ter tafel met verzoek tot rooiing van hoornen. Eerstens van de kinderen Mat- thijs, die beleefd verzochten de bij hun erf staande boomen ingevolge art. 713 en 714 van het Burgerl. Wetboek te verwijderen en ten andereu van de molenaars de Bruij- ne en Buijsse tot rooiing van die graaf Wolf de niet onbelangrijke schulden van zijn broeder groot moedig betaald had, ofschoon deze sedert den dood zijner moeder de inkomsten alleen trok, kwam hij toch niet toe. Want hij was jong gehuwd en zijne gemalin, al had zij hem ook geeu vermogen aan gebracht, was een leven op groo- ten voet gewend. Zij lieten een huis in de stad bouwen en deden Tannensee ver fraaien op eene wijze, die meer overeenkwam met de gewoonten van het echtpaar, dan met de voornemens van den eigenlijken bezitter. Daarbij verslonden rei zen en onbekrompen gastvrijheid beduidende sommen en de eenige zoon wist weinig af van bezuini- g'11^ (Wordt vervolgd.) boomen, welke de uitoefening van hun bedrijf voor een groot ge deelte beletten. Burg. en Weth. stelden voor beide verzoeken in te willigen. De kinderen Matthijs zouden de ge meente kunnen dwingen tot ver wijdering der boomen ze maken dus alleen gebruik van hun wet telijk recht. De overige adres santen hebben vroeger^reeds een ruime toepassing van hun verzoek ondervonden. Toch adviseerden B. en W. over te gaan tot verkoop van eenige boomeu. Maar de voorz. wilde toch wij zen op het gevaarlijke pad dat bewandeld werd, als maar aan al le aanvragen tot rooiing van boo men werd voldaan. Indien ieder .ingezetene van zijn recht te dien opzichte mocht gebruik gaan ma ken, dan zou weldra Aardenburg, dat om zijn plantage zulk een goeden naam heelt, dien verliezen, en dat zou hij betreuren. Hij zag daarom gaarne, dat in de notulen een waarschuwing aan de ingeze tenen werd opgenomen, om toch niet voortdurend de gemeente van zijn plantage te berooven. Ten einde de woning van het nieuwe hoofd der school wat meer bewoonbaar te maken, werd goed gevonden eenig behang- en schil derwerk te doen aanbesteden, waar van de kosten op"/'l 18.70 begroot zijn. Als lid der commissie tot we ring van schoolverzuim, werd in plaats van wijlen de heer A. Pie- ters benoemd de heer I. A. de Brouwer met 6 st., tegen 1 op den heer M. G. de Ilondt. We willen dit verslag niet be sluiten alvorens te wijzen op een door den voorz. gebruikte uitdruk king, betrekkelijk de waarschu wing aan de ingezetenen. Deze waarschuwing moest stel lig geplaatst worden in de notu len. Het kan ons natuurlijk niet schelen of die waarschuwing daar in wordt opgenomen of niet. Maar het ligt voor de hand, dat die waarschuwing de bestem ming had door te dringen tot de ingezetenen voor wie ze bestemd was. De beide aanwezige couranten reporters kunnen daaraan evenwel meer publiciteit geven, en beter aan de bedoeling van den Voorzit ter beantwoorden. Want de Burgemeester zal het toch wel met ons eens zijn, dat, als de notulen niet voor hetpubliek ter inzage, en alleen bereikbaar zijn krachtens de zegelwet, geer. enkel Aardenburger het in zijn hoofd zal krijgen een extract te ontbie den om kennis te nemen van die waarschuwing. Ons komt het voor dat die uit drukkelijke wenk om de waarschu wing in de notulen op te neineii, als ze de uitsluitende bedoeling had, daardoor tot de ingezetenen te kunnen doordringen,, een ver keerde uitleg van een andere be doeling was. In den Ministerraad is, naar men verneemt, de vorige week voor de eerste maal 't tarief-ont werp uitvoerig besproken, waar aan hard wordt gearbeid, maar daarvan de indiening naar het schijnt in het eerste zittingsjaar nog niet mag worden verwacht. Dezer dagen, werd gemeld, dat de Minister van Waterstaat aan het Rijks-college voor de zee- visscherij advies heeft gevraagd omtrent de aan de visschers uit te keeren schadevergoeding bij eveu- tueele droogmaking van de Zui derzee. Nader verneemt het Ar. r. il. I). dat deze vraag zich ook uitstrekt over de gevolgen dier droogleg ging, in het algemeen voor de visscherij. Naar de N. C. verneemt, wordt aan het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken nog steeds hard gewerkt aan de voorbereiding van een wetsontwerp tot wettelijke verzekering van zeevisschers, te gen overlijden en ongelukken, waarmede onder het vorig minis terie een aanvang was gemaakt. De Kabinetswisseling heeft daar op geen invloed gehad. De groote moeilijkheid moet bestaan in het verkrijgen van be trouwbare statieken nopens de on gelukken, die niet den dood ten gevolge hebben. De gehoorde deskundigen heb- oeii uit den aard der zaak weinig onder cijfers te brengen inlichtin gen hierover te geven. Voorts vreezen zij, dat de schip pers over 't algemeen er niet toe te krijgen zullen zijn, zelf bij te dragen in de premie. Het schijnt dus vast te staan, dat de kosten der verplichte ver zekering zullen gedragen worden door reeders en Staat. De ontvangsten van de Stoom tram-maatschappij Breskens-Mal- deghern bedroegen gedurende de maand Oct. 1901 ƒ11.575.60 en in die maand 1900 ƒ10.865.758. Sedert 1 Jan. 1901 is ontvan gen ƒ71.163.445 en in dat tijdvak 1900 ƒ66.267.445. Gisterenavond is brand uit gebroken in de meelfabriek van den heer Verschoffel te Sas van Gent. Oostburg. Ten postkantore al hier is in de rijks-postspaarbank gedurende de maand October in gelegd ƒ4419.21 en terugbetaald ƒ1220.46. Te Weerdingerveen zijn dé zer dagen van een meisje van om streeks 5 jaar, dat met een nog jonger kind alleen tehuis was, de kleertjes in brand geraakt. In haren angst snelde het on gelukkige kind de deur uit naar vader en moeder, die op het land werkten. Na ongeveer 150 nieter afge legd te hebben, zeeg zij ineen en toen de ouders op het hulpge roep toesnelden, vonden de ouders huu kind reeds dood. Men kan zich de ontsteltenis van de ouders voorstellen. Te Batum is een man ge storven eu een tweede ernstig ziek geworden onder verdachte ver schijnselen ofschoon niet bepaald pest is geconstateerd, heeft men toch alle isoleerings- en des-infec tie-maatregelen genomen, die door de gezondsheids-eommissie werden aanbevolen. Te Sleeswijk heeft een uit het krankzinnigengesticht ontsnapt patiënt de waschiurichting der in stelling in brand gestoken. Het gebouw met den geheelen inhoud ging in de vlammen op. Indien de fortuinen in de Vereenigde Staten al kolossaal zijn, zoo staat daartegenover, dat aldaar ook het leven, ja zelfs het sterven, ongehoorde kosten eischt. Zoo werden onlangs de erfge namen van den afgevaardigde Ma- gee te Pittsburg met een nota van dr. Downing verrast, die het res pectabele totaal-bedrag aanwees van ƒ475.000 voor geneeskundige diensten ten behoeve van den over ledene gedurende zijn laatste ziek te. De kosten van dr. Browning om den ini 11 ionair-senator te hel pen sterven, vormden een zoo enor me optelsom, dat de familie Ma- gee zich veroorloofde tegen deze dokters-declaratie te protesteeren, niettegenstaande dr. B. toch zoo bescheiden was geweest het half millioen niet- eens vol te maken. Te Tilburg heeft Zondag avond op het Plusplein een vecht partij plaats gehad tusschen een zestal personen, waarbij zekere F. J. een messteek in de linkerwang ontving, waardoor een ader werd doorgesneden. In bewusteloozen toestand is de verwonde, na door dr. Poot ver bonden te zijn, naar het zieken huis vervoerd. Viel personen zijn gearresteerd. Bij Arnemuidnn is bij het rangeeren een beambte der Staats spoorwegen aangereden en gedood. Te Spaarndam is een ruim 2jarig zoontje van den sluiswach ter H. in de kolk van de Rjjn- landschc sluizen gevallen en ver dronken. Op den IJseldijk, onder Haastrecht kwamen twee fietsrij ders elkander tegemoet rijden die van Oudewater, de heer M., reed voor den wind, die van Gouda, de heer I). J., had tegenwind. De eerste reed met een snelle vaart, en daar het reeds schemer was en geen van beiden licht op hadden reden zij elkander aan, zoodanig, dat de heer M. naar 't ziekenhuis te Gouda moest wor den gebracht. De heer De J. kreeg alleen ccn kwetsuur aan den duim, doch zijn liets was totaal stuk. Gelukkig is de toestand van den heer M. zeer bevredigendhij heeft alleen een dik gezicht, daar de tanden hem door de lippen zijn gegaan. Een Ilaagsche jachtclub heeft in Westelijk Schouwen in drie dagen tijds ruim 150U ko nijnen en 70 fazanten en snippen geschoten. Gisterenmorgen heeft de po litie te Rijswijk een troop Zigeu ners uit de gemeente moeten ver wijderen, omdat ze de ingezetenen overlast aandeden. De kassierlooper S. te Eind hoven is op den Geldropschen weg onder een rijtuig geraakt. Hij is aan de daarbij bekomen kwetsu ren overleden. Te Nes (N. H) is verdron ken het eenig kind, een 5jarig zoontje van den landbouwer P. U. Zaterdagnacht is het bij een vechtpartij in het vereenigingsge- bouw aan den Goudscheweg woest gegaan. Den 20jarigen ceme'nt- werker Brand werd de rechteroor- schelp afgebeten door een onbe kend gebleven persoon. De verwonde is in het zieken huis opgenomen. Zaterdugavond omstreeks 9 uur brak te Vcendaui een hevige brand uit in de pannenfabriek van den heer A. J Duintjer. De fa briek werd geheel in asch gelegd. Twee politieagenten te Rot terdam betrapten Zaterdagnacht op heeterdaad in den horlogie- winkel van J. E. Van den Torn, Slrooveer 9, den inbreker J. G. Verstrepen, een bekend recidivist, die niet valsche sleutels zich toe gang had verschaft. Op hein werden bevonden di verse breekwerktuigen en 10 val sche sleutels. Het vorige jaar had in denzelf den winkel ook een belangrijke diefstal plaats. Eeu buffetjuffrouw aan het station Airdrie, dicht bij Glasgow, is onder peet-aardige verschijnse len ziek geworden het stations- bkffet is gesloten. België, Prinses Elisabeth, de

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2