Gein en «cl. Rechtzaken. •spraak van den eerstbetrokken per soon, onjuist en mede minder aan genaam moet zijn. Dit had de inzender van dit be richt kunnen voorkomen indien hij zjjne inlichtingen had ingewonnen ter plaatse waar ze het meest vertrouwbaar waren. Oosthurg, 24 Oct. Door het op hol slaan van een span paar den, geraakte hedenavond een ijze ren ploeg, die ze medevoerden on der de stoomtram, rijdende van hier naar Draaibrug. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. Alleen ontstond eenige materi- eele schade aan de machine, ter wijl de reis zoodanige vertraging ondervond, dat die naar Breskens niet kon gemaakt worden. Van Breskens werd thans de dienst gedaan door middel van ee- ne machine van de bietentram, waarachter een personenwagen werd gehangen. Schooiidijke. Tot kommies der belastingen te Alfen (N. Br.) is benoemd Fr, Haartsen alhier. Een verver, die Woensdag middag bezig was met het schil deren van de brug aan de Arne onder Arnemuiden bleef, toen een schip door de brug moest, niette genstaande een waarschuwing van den brugwachter doorwerken. De man geraakte tusschen schip en brug bekneld, en het hoofd werd als het ware verpletterd. Het ljjk werd naar het gast huis te Middelburg overgebracht ten om af te wijzen het verzoek van F. J. Poissonnier en 138 an dere ingezetenen van het kanton Oostburg om verschillende bepa lingen vast te stellen voor het verkeer op de ten dienste van het algemeen bestemde wegen met rij wielen, motorrijtuigen en motor rijwielen en gewone rijtuigen en tevens te bepalen, dat gewone rij tuigen na zonsondergang en vóór zonsopkomst van een middenlicht of twee zijlichten voorzien moeten zijn, is gegrond op de omstandig heid, dat reeds verschillende be palingen in (het belang van de veiligheid en de vrijheid van het verkeer op de wegen bestaar., wel ke Ged. voldoende voldoende voor komen. hem heen gegaan was, bleek het, dat hijalt door een wonder ongedeerd was gebleven. Nadat de geheele trein over Aan de Lange Frankenstraat te Rotterdam is een vijfjarig kind in eene kuip met zeepwater ge vallen en daarin omgekomen. De moeder was even afwszig. Het meisje was op een stoof gaan staan en was voorover in ontbinding van het lijk niet is kunnen vastgesteld worden of ge pleegd geweld de oorzaak van den dood van Van der Kamp is ge weest- De aan het hoofd geconstateer de verwonding zou er wel op wij zen dat er iets bijzonders heeft plaats gehad, doch verder zou de gevolgtrekking van de lijkschou wer niet gaan. Het voorstel van het Gede puteerd College aan de Prov. Sta de moeder zekerte midden eener nieuwe omgeving, onder eene me nigte van indrukken, als daar de ziel eens kunstenaars bestormen, was zijne liefde sterk en machtig gebleven Maar Magdalena kende nog te weinig van de wereld en van de menschen, kende nog te weinig haar eigen hart, dan dat zij zichzelve helder bewust zou kunnen zijn van hare wenschen en van haar levensdoel. Geheel zonder middelen moest zij alles ontvangen uit de handen van hem aan wien zij zichzelven schonk en haar kinderlijke zin streelde naar meer, dan de jonge kunstenaar voorloopig kon schen ken. Nooit nog was zij in de ge legenheid geweest om te beproe ven, of het liefde was, dan wel zusterlijke genegenheid, die hem aan haar verbond, zij kende nie mand buiten de beide broeders, die haar jeugdig gemoed belang hadden ingeboezemd. De weinige jongelieden in de kleine stad, die zoover stonden beueden die beiden, zouden nimmer voldaan hebben aan hare aanspraken. (Wordt vervolgd.) Uit Winterswijk wordt aan de Arnh. Ct. gemeld, dat sedert eenige dagen vermist wordt de han delaar in granen H. Streek. Hij is voor 8 dagen naar de Betuwe gegaan, doch sedert 16 dezer heeft men niets meer van hem vernomen. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. De schippersknecht P. Roo- ker van Broekershaven (bij Enk- huizen) is ter hoogte van Marken over boord geslagen en verdron ken. Een 19-jarig jougmensch te gum (Fr.) zou Zondag met een oud voorlaadsgeweer op vogels schieten. Dit schieten kwam hem duur te staan. Doordat de prop niet goed aangestampt was, sprong de loop, tengevolge waarvan hem de twee middelste vingers der linkerhand geheel verbrjjzeld werden. Dienzelfden dag nog is hij te Leeuwarden in het Diaconessen- huis ter verpleging opgenomen. De Zwohche Crt. bevat een schrijven uit Hellendoorn, luiden de »Met zekerheid kan worden ge meld, dat de hh. Benden Hom perts en Nagel in de afgeloopen week eenige dagen hier zijn ge weest en gronden hebben aange kocht in den Hellendoornschen en Noester berg, waarin zij vermoed den, dat goud aanwezig was. Monsters zand werden door hen aan een deskundige ter onderzoek opgezonden en die bleken een voldoende hoeveelheid goud te be vatten, om met succes tot delving te kuunen overgaan. Door een paar kapitalisten is thans aan de Regeering concessie daartoe aangevraagd. Woensdagmorgen wilde aan bet station Delftsohe Poort te Rotterdam een reiziger in eeu reeds jin beweging zijnden trein naar Antweroen springen. Hij struikelde echter en viel der de treeplank tegen de rails. de kuip gestort. Eergisterennacht heeft men in het Postkantoor te Huhlern, kort bij de Pruisische gaenzen inge broken en alles aan waarde ont vreemd. Begalve ƒ144 baar geld is de geheele voorraad postzegels, post wissels, spaarbankboekjes enz. me degenomen. Van de dieven is nog geen spoor te ontdekken. Nabij het station Schore (Z.- Bev.) is de spoorwegwerker Arie W. als door een wonder van den dood gered. Werkzaam aan de spoorlijn werd hij door de locomotief van een goederentrein gegrepen en voort gesleept, doch gelukkig van de lijn geduwd, zoodat hij er met een geschonden been en een stuk ge reden schoen afkwam. De Maatschappij tot exploi tatie van Staatsspoorwegen heeft volgens Met Folk voor transport kosten enz. van Barnura en Baily honderd duizend gulden ontvangen. Een landbouwer, wonende aan den Delftschen Weg onder de gemeente Rijswijk op de hoeve Schravemade, heeft eerst nadat hij gehoord had dat het lijk van Van der Kamp nabij de Hoornbrug was gevonden aan de politie het vol gende medegedeeld. In den avond van 8 dezer had hij zich met zijn gezin te 9 uren ter ruste begeven. Zijn slaapkamer ligt op onge veer 50 schreden afstands van den weg. Naast zjjn erf bevindt zich op den weg een donker boschje. Hoe laat het nu precies was weet hij niet, maar stellig voor half drie in den nacht hoorde hij op den straatweg een kolossaal geschreeuw dat hem uit den slaap gewekt had. Het schreeuwen duur de slechts kort maar was hevig als van iemand die in nood ver keerd. Den volgenden ochtend zag hij het versche spoor van een rijtuig dat op den weg gekeerd had. De commissaris van politie heeft van deze verklaring proces-verbaal opgemaakt. Naar men verzekert moet het rapport omtrent de in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden ge rechtelijke schouwing van het ljjk van den kelluer Van der Kamp tot de conclusie zijn gekomen dat wegens verregaandeu staat van In de te Bergen-op-Zoora verschijnende Avonduler vindt men het volgende, uit Putte gezonden bericht betreffende een reeds kor- telijfc vermeld geval »Gelijk in de meeste grensdor pen is ook hier de kermis vaak de aangewezen tijd, waarop oude veeten tusschen de bewoners, die aan gene en die aan deze zijde van den »paal" wonen, worden uitgevochten. Dit jaar was het bijzonder erg. Op welke wijze de twist ont stond, zal het onderzoek moeten uitwijzen volgens eene lezing zou den eenige Belgen twist hebben gemaakt met een kramer en diens vrouw, waarna de rijkspolitie tus- schenbeide kwam. Dit gaf aan leiding tot het plao door een aan tal belhamels gemaakt om den marechaussees de karabijnen te ontnemen en ze met hun eigen wapen uit Putte te verdrijven. Op een oogenblik dat deze zich bevonden in het koffiehuis »de Beurs van Antwerpen" waar ook de waarnemende burgemeester en de gemeente-veldwachter waren, om gezamenlijk den toestand te bespreken, werden de deuren open gerukt en viel een hagelbui van steenen de mannen der wet op 't lichaam, terwijl een bende woes telingen binnenstormde. De gemeenteveldwachter kreeg een steen op het hoofd, viel ne der en moest weg worden gebracht. Daarop vatten de beide mare chaussees'en en de rijksveldwach ter Prinsen hunne karabijnen bij den loop om zich ruim baan te maken. Met geweld van kolfsla gen moeiten zij zich een doortocht banen, waarbij de waarnemende burgemeester een steenworp op 't hoofd kreeg en een ter plaatse, waar hij zijn ijzeren tabaksdoos bewaart, die geheel plat werd ge gooid. Buiten gekomen en steeds met steenen gebombardeerd door een dichten hoop woestelingen, zagen de mannen der wet zich genood zaakt tot zelfverweer van hun schietgeweer gebruik te maken, na alvorens de wettige sommaties te hebben verricht. Twaalf schoten werden gelost en verschillende getroffenen zag men in de duisternis wegdragen, doch deze belette te onderscheiden of er dooden zijn gevallen, zooals het gerucht zegt. Ten slotte kwam de schrik in de door den drank benevelde hoof den der met een woeste razernij bezeten kerels en deinsden zij af, De kazerne der Belgische gen. darmen, die misschien vijftig psa verwijderd is van de plaats, waar dit alles gebeurde, bleef gesloten zij mogen alleen optreden wan neer hun dit schriftelijk verzocht wordt door den burgemeester der gemeente waar zij noodig zijn: hier dien van Calmthout ofCapel- le, die een uur ver weg wonen Vrijdagmorgen bij het aan breken van den dag vond men aan den landweg bij de grens van het kanton Aargau het ljjk van eene jeugdige, zeer net gekleede dame. Bij nader onderzoek bleek zij door twee kogels getroffen, waar van Ven recht door het hart was gegaan, en klaarblijkelijk den dood had veroorzaakt. De gerechtelijke schouwing bracht aan het licht, dat men te doen had met een 24- jarige dame uit Zuidwill. Zij verkeerde in gevorderden staat van zwangerschap. Aan zelf moord kon niet gedacht worden, daar nergens een wapen werd ge vonden. Evenwel bleek haar echt genoot eveneens verdwenen. Dit wekte vermoedens. De justitie doet ijverig onder zoek. Gebleken is. dat den vori- gen avond tot middernacht de echte lieden gezamenlijk hebben gezeten in eene Wirtschaft te Schönenwert, waar ze de aandacht trokken door hun zwijgen, de man door zijne moedelooze gebaren en zijn zwaar- moedigen blik. Vermoedelijk was door het echt paar tot zelfmoord besloten. De man zou eerst de vrouw hebben vermoord, en daaina met den eenen kogel die hem restte het op zich zelf hebben geprobeerd, maar ge mist. In de nabijheid is althans een jas met een schot er door ge vonden. Hij zou zich tot den bergstroom, die vlak bij is, heb ben gesleept en zich daarin heb ben geworpen. Er is evenwel verder geen spoor van hem gevonden. Er wordt ij verig gezocht. Aj,rondieeemcnts- RecAtb Middelburg. Zitting van heden Vrijdag 25 October. Th. H R., 35 j., smidsknecht en bierhuishouder te Biervliet is wegens poging tot doodslag, waar bij het voornemen des daders zich door een begin van uitvoering heeft geopenbaard en de uitvoe ring alleen tengevolge van om standigheden van zijn wil onaf hankelijk niet is voltooid veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf; van wege het Openbaar Ministerie was slechts 5 maanden gevange nisstraf gevorderd. A. d. V., 47 j., wonende te Sint Kruis is wegens wederspannig- heid veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2