Puike Sigaren J. A. Pismier Bresta. DEKENS Mee, Ms, Kepers, Mofjes ei. Stuiveiszeep, Stuiveiszeeppoeder, Advertentiën. lan Houtens CaGao. Mineraalwateren Gemengd. burgert. stand. 367ste Staatsloterij. teuikdelsüericlileii. Koers vau bet gelü. België 100 fr. f 47.57'at 47.90 Eng. 1 pd. St. f 11.99 a f 12.09 N. Amerika 1 Dollar f 2.45. Breskens. E. ROSS. bi Mcé's Ckriaè, I. BRAKMAN-De Smit, Breskens. J erkrijgbaar Ontvangen Zendt uw strookjes voor 1 December a.s. Januari aanstaande verloting van 2000 prij zen (minste prijs éeil gulden. Hoogste prijs Honderd gulden.) De namen der prijswinners worden gratis eu fraueo toegezonden. Best en goedkoop. fUeemt de proef'. Illlllll aan de onderlinge goede verstand houding werd bij deze gelegen heid gesproken, tijdens het gezel lig samenzijn, dat volgde op de beëindiging van de les van dien dag. De heer J. G. Ilnhold, vleeschhouwer in de Torensteeg te Amsterdam, was in het begin van dit jaar niet zijn gezin ver huisd naar den Koninginneweg 61, voornamelijk wegens den ge zondheidstoestand van de vrouw des buizes. Toen in het laatst van Aug. het weer zoo ongunstig werd, was de familie naar de ou de woning boven de slageTij te ruggekeerd, zoodat sedert dien tijd het huis aan de Koninginneweg onbewoond was. De voornaamste voorwerpen van waarde waren me de overgegaan, maar overigens was het huis, met alles wat er in was gebleven zooals men het verlaten had, zoodat voor dieven nog wel het een en ander om mede te ne men was achtergebleven. Dat hebben de heeren bespeurd en verleden week op een nacht zijn zij, op de gebruikelijke ma nier, dat een en ander gaan ha len. De inbrekers zijn door den tuin, over het achtergelegen weiland, in het huis gekomen. Zij hebben nabij de keukendeur een ruit uitgesneden en konden toen de kuip voor die deur ver wijderen en zoo op gemakkelijke wijze binnenkomen. Zij hebben geen vertrek onbe zocht gelaten, een spiegelkast en een secretaire hebben zij op ruwe wijze opengebroken en datzelfde gedaan m et een hangkast. Toen zij in deze laatste een sleutelring vonden met de sleutels van de overige kasten, zijn zij zoo beleefd geweest voor de ope ning van deze de sleutels te ge bruiken. Alles is overhoop ge haald, zoodat in elk vertrek een chaos van goederen over den vloer verspreid lag, waaruit de dieven op hun gemak hebben gezocht, hetgeen van hun gading was om te worden medegenomen. Uit een kast, waarin glaswerk geborgen was, alle hengsels, knop pen, enz. afgebroken. Van een schaar, met zwaren ouderwetschen zilveren ketting, hebben zij den ketting medegenomen en de schaar achtergelaten en op die wijze ver der huisgehouden met zaken, waar van het hun alleen om de mon teering te doen was. Er hingen drie overjassen, waar van éeu nog nieuw was. De nieu we jas hebben ze buitgemaakt en de twee andere laten hangen. Verschillende gelijksoortige voor werpen stonden ingepakt. Een pak is opengemaakt, en toen de inbrekers zagen, dat de inhoud hun niet welgevallig was, hebben zij de andere pakketten onaange roerd gelaten. Den volgenden dag werd de in braak door de huren ontdekt. Het trok hun aandacht, dat een bloemperk in dien tuin, waaraan den vorigen dag niets te bespeu ren geweest, sinds den nacht ge heel vertrapt was. Daar dien middag het dienst meisje van den heer Habold toe vallig aan de woning kwam om 1 van de jassen te halen, maakte men haar daarop opmerkzaam, en reeds bij het openen van de deur was het duidelijk te zien, dat er eene brutale inbraak was gepleegd. De ontsteltenis van het meisje was groot. M en schrijft uit 's Graven- hage aan de N. R. Ct. Omtrent het verdwijnen van den kelner Van der Kamp hebben wij het volgende vernomen Op Dinsdag 28 dezer heeft de kelner Johan van der Kamp, oud 26 jaar, geboren te Groningen, zijn betrekking te Delft aan de Wijnhaven verlaten. Hij had een uitgaansdag en zon 's avonds te- rugkeeren. Hij heeft zich bege ven naar 's Gravenhage, waar hij met een vriend uit Delft den avond heeft doorgebracht in 't «theatre Scala" aan de Wagenstraat. Te ongeveer 11 uur heeft hij zich met zijn vriend door de twee nachtkoetsiers per rijtuig laten brengen naar het koffiehuis Mi nerva op Bleyenburg, waar hij in beschonken toestand aankwam. De nachtkoetsiers bleven bij hem. Toen zijn geld verleerd was, wilde hij zijn gouden re montoir-horloge in pand geven. De koeisiers hebben hem daar van teruggehouden. Zijn vriend is alleen naar Deltt vertrokken. Hij is om 5 minuten voor twaal ven in het rijtuig gestapt en met de koetsiers weggereden in de richting van de Lange Houtstraat. Hij gaf hem last te brengen naar het spoor. De koetsiers zou den hem, indien het te laat voor den trem was geworden, met hun rijtuig naar Delft brengen. Vol gens hun opgaven hebben zij hem gebracht naar het Rijswgkscke plein, waar hij zou Zijn unge- stapt, en zich zou hebben bege ven naar het station. Uit niets is kunnen big ken dat dit aldus is geschied. De kellner wordt tot op heden nog steeds vermist. Toen hij Minerva verliet, droeg hij nog zijn gouden remontoir - horloge met fijne daubléschakel- ketting, met twee mousquetous en toen had hjj ook nog aan zijn vingers een breede gouden ring met vlakken zwarten steen, en een zilveren ring met doodskop. Verder had hij nog bij zich een bruin lederen langwerpige por temonnaie met overslag, waar schijnlijk zonder geld en een por tefeuille. De koetsiers zijn aangehouden. In het bezit van een hunner werd gevonden een verkoopbrief briefje van een gouden horloge, dat opgespoord is en herkend voor dat van den kelner. Deze is blijk baar beroofd geworden. Daarna is mogelijk nog een zwaarder mis drijf gepleegd. Johan van der Kamp is 26 jaar oud, bepaald lang. Zijn portret kan opgevraagd worden bij den commissaris van politie der 2e afd. te 's Graven hage Dietz. Deze vei zoekt drin gend spoedige recherche naar de nog ontbrekende sieraden en voor al in de omgeving van den Haag. Er is een buitengewoon Politie blad omtrent deze zaak uitgege ven. Zaterdagmiddag zag de vrouw van B. van der Giessen te Dubbeldam, dat haar 2jarig doch tertje in de vaart was gevallen en reeds onder de brug was gedre ven. De vrouw begaf zich dade lijk te water om haar kindje te redden. Dit mocht haar niet ge lukken eu zeker zou ook zij ver dronken zijn, als de lTjarige C. Van Wingerden beide drenkelin gen niet op het droge had ge bracht Ze kwamen nu met den schrik en een nat pak vip. Een bruidspaar te Hoorn kwam tot de ontdekking dat was ingebroken. Een bedrag van ƒ1,51) was ge stolen, doch zeer tot bljjdschap van de bestolenen, -waren 300 gld die zich in dezelfde kast bevon den, onaangeroerd gebleven. Blijkbaar zijn de dieven bij hun onderzoek gestoord. Te Lobitli is Zaterdag een zesjarige jongen van zijn vaders schip gevallen en verdronken. Te Velp is op vermoeden van valschheid een gouden tientje uiet de beeltenis van Willem III en het jaartal 1876, aan het Munt- college tot onderzoek toegezonden. Te Loosdrecht is een drie jarig dochtertje van den veehan delaar H. in een pot met kokend water gevallen. Het kind bekwam zulke hevige brandwonden, dat het na eenige dagen lijdens aan de gevolgen is bezweken. ltreskeus. Geboorten. 28 Sept. Cornelia Sara, d. van Jan van Houte eu Pieteruella Slabber. 1 October. Pieteruella Maria, d. van Oorneiis de Krujjter en Jozma F. Robeijn. 5 id. Francois, z. van Abraham de Ruijter en Jacomina Verdugn. 11 id. Maria Suzauna, d. van Hendrik J. Feuijn en Jan na M. Zonuevglle. 14 id. Jannis Cornelis, z. van Jacobus Kense en Jacoinijntje J. Luteijn. Collecte Zeeland. Trekking Vrijdag 11 October. Laatste trekking. NIETEN. 4204 5422 7167 19954 WEERBERICHT. 16 Oct. 1901 wordt verwacht Zwakke Zuid-Oostelijke wind, Licht bewolkte lucht, 's Morgens nevelig. Weinig verandering in temperatuur. Hoogwatergetij Pres keus. DAGEN. voorin. nam. Woensd 16 Oct. 2.52 3.16 Donderd 17 3.29 3.5 Vrijdag 18 4.u9 4.33 Rotterdam 14 October. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaanische Tarwe, puike f 6.35 a f7.65, oude f 5.75 a f 7.40, Rogge f 4.75 a f 5.50. Gerst f 4.90. a f 5.50, Ha ver f 2.60 a f 3.50 Bruine boo- nen f 6.50 a f ,8.00. witte f 9.00 a f 10.25 Kookerwten f 8 50 a f 9.50, Voererwteu f 8.00 a f 8.9U, Koolz. f 9.25 af 10.30, puike soort f 0.00 af—, Zeeuwsche Aardappelen Jam men f2.75 a f'3-00; dito blauwe f2.00 a f2.25. Zeeuwsche Uien per 60 K. G. f 1.40 voor kleine, en f 1.10 voor groote bruine. Veemarkt. Koeien le qual. 32 c. 2e qual. 28 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 32 c. 2e 27, 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 42, 2e 40, 3e 37 c. Schapen le 26, 2e 22 c. Lamm, le 30, 2e 27, 3e 25 ct. Varkens le 255, 2e 23, 3e 22 ct., alles berekend per halve K.G. Dik blank Spek 62, gegarandeerd zuivere Reuzel 65, beste Margarine 55, nieuwe gezouten Schelvisch, zon der koppen 20, puike komijne Kaas 35, vette Goudsche Kaas 60, fijn Zout 8, groene Zeep 20, So da 5, Peekoffie 24, beste zwarte Kandij-siroop 23 cent, alles per K.G., Waschpoeder 5, Sodex t, Aardappelmeel 71/2 ct., alles per pakje. NOORD EUROPA Van Houten's CACAO en CHO COLADE wordt niet beweerd, dat ze kiespijn genezen of een dui zendtal andere kwalen, maar enkel zeer smakelijke en zeer gezonde amkeleu zijn; opwekkend, voedend en licht verteerbaar. Straat van Massina in verschillende prijzen. M E 1) E TE BEliO M E N in soorten. Aanbevelend, Katoenen-, Gestikte- en Wollen- Aan zeer lage prijzen. P. J. WESDORP, Breskens. Naamlooze Vennootschap Vereenigde Zeepfabrieken Rotterdam.

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 3