Gemengd. In de plaatsing van de linnen tenten heerschte eveneens de vol- maakste orde. Door diverse gan gen waren allen onderling ver bonden en bereikbaar en vorm den gezaraelijk één geheel. Dat den ganschen dag zich éene compacte massa volks op het Ei land bewoog behoeft nauwelijks vermelding. Des voormiddags was reeds een der tenten geopend, alwaar toe gang te bekomen was a ƒ0.30 tot het bezichtigen van verschillende natuurwonderen. Daarvan werd een enorm ruim gebruik gemaakt, en was het be zien wel waard. Zoo vertoonden zich achtereen volgens aan ons oog een met dicht haar begroeide Chinees, die het voorkomen had als een bruine beereen slangenbezweerster, de chineesche tweelingen, een won derlijke speling der natuur; ver der een naaldkoning, die een par tijtje gewone naainaalden met smaak naar binnen sloeg en als slot een draad zwart garen veror berde om even daarna dezelfde draad, waaraan de naalden heel geregeld zaten geregen uit den mond te voorschijn te halen een in Frankrijk geboren «Hercules", die met een gewicht van 150 KG. speelde als ware het een gutta percha bal, en voorts zijn borst en armspieren zoodanig het uit zetten, dat ijzeren kettingen als sajettendraadjes afsprongen. Mede zagen we een tweetal dwergen, die niet grooter waren dan GO a 65 cM., hun ouderdom bedroeg 75 en 80 jaardoor de lange afzondering van de menschen- wereld konden ze niet spreken. Een boeienkoning, die geboeid in een kist gesloten werd en ge heel met touwen omwonden, was in minder dan geen tijd weder achtige haar, dat men had losge maakt, omhulde hare gestalte als een gouden sluier. Voorzichtig en met onhoorba- ren tred, langzaam en bijna zon der adem te halen, naderde de vreemdeling inet dien schuwen eerbied, welke de dood inboezemt. Het hoofd der doode was van hem afgewend, hij moest dicht bij de doodkist treden, om het gelaat te kunnen aanschouwen. Eén blik wierp hij er op, een enkele blik, hooger nog verhief zich de hooge gestalte, met wijd geopende oogen en uitgestrekte handen beschouw de hij de doode een oogenblik stond zijn polsslag stil en hij wankelde. Maar toen keerde zijn adem te rug en met beide handen naar zjjn hart grijpend, als gevoelde hij daar eene ontzettende lichamelijke smart, viel hij met een luiden, hartverscheurenden kreet op de knieën. (Wordt vervolgd.) geheel vrij man. Het voortbrengen van muziek door een koor van katten was ze.er interessant. Te ruim half een werden de bureaux om pl aatskaarten te ver krijgen voor de middagvoorstelling als bestormd. Deze kaarten, onverschillig van welken rang. gaven mede recht tot toegang voor de tentoonstel ling. In goed getraliede en flink ver zekerde wagens waren de wilde dieren te zien het was eene me nagerie op groote schaal niets ontbrakleeuwen, tijgers, beren, nijlpaard, apen, gevogelte, wilde zwijnen, buffels, lama's, kolossaal groote olifanten, kameelen, drome darissen, zebra's antilopen, herten; het kleinste paard der wereld, slechts 60 c.M. hoog was der be schouwing overwaard. Het hier aanwezige theater der wondermer.schen was uitgebreider en interessanter.dan in de eerst beschreven tent. Zoo troffen we allereerst aan een dame met het lange haar, waarvan de beide strengen, toen ze recht op stond, tot aan de grond reiktende 26-jarige In diër, aan wiens midden-lichaam nog een ander lichaampje was vastgegroeid, van het vrouwelijk geslacht, en dat met het hoofd- lichaaui meeleefde. Een Rus, wiens hoofd geheel met lang haar begroeid was en het volmaakte evenbeeld van een poedelhond; hij sprak evenwel vier talen. Een 26-jarige Engelschman, die door zijn lange zilverwitte haren en knevel, het voorkomen had van een 75 a 80-jarig man, was een zeer eigenaardig natuurwonder. Evengoed kon op dien naam aanspraak maken de mail met de elastieke huid, wiens vel zoo rek baar was als gummi. De man zonder urmen geboren was tuinder een natuurwonder meer dat was althans reeds meer malen gezien. Eigenaardiger was de kleinste dame der wereld slechts 55 c.M. lang was zij heel volmaakt en vertoonde geen andere afwijkingen, dan dat ze voor hareu 19 jarigen leeftijd, niet anders was dan een levend poppetje. Iemand, die zijn boistkas uitzet te als bij Barnuin gezien, zal wel nergens anders gezien zijn; een ketting om zijn borst geslagen, brak by de ongekende uitzetting van de borstkas aan stukken. Een degenslikker is reeds meer malen gezien, terwijl de electri- sche dame door haar ongekende krachtsontwikkeling een pluimpje verdiende. De dikste man ter wereld, had plaats geuomen in een stoel, die op een twee-mans-ledikant geleek een scherp contrast vormde de man die een geraamte geleek. vertonn en al Het getatoueerde paar de een lichaam, dat éen schilderij geleek. De Chinees met de harde sche del, was een toonbeeld van een harde kop. Een granietbonk op dat hoofd gelegd, werd met een voor-hamer gebeukt, zonder dat het de Chinees ook maar iets hin derde. Ten slotte leverde de dame met den langen baard en knevel een eigenaardig gezicht en wonderlij ke' afwijking in de natuur op. Eindelijk nadat alles was uit gelegd, kwam het sein voor de toegang van het circus. Een onafzienbare ruimte, plaats gevend voor een 12000 menschen vertoonde zich aan ons oog. Alles ging even kalm in zijn werk; de plaats-aanduiding ge schiedde gemakkelijk en zonder eeuige stoornis. De tent was niet geheel gevuld; naar schatting bevatte zij een 8000 menschen. De uitvoering liet niets te wen- schen over de acrobatische toeren waren somwijlen ijzingwekkend, doch daar al de artisten meesters in hun vak en zeker van hun werk waren .behoefde noch het een noch het ander vrees aan te jagen, als ze toeren deden waarbij men zou kunnen denken, dat ze mis lukken. Paardendressuur en hoogere rij kunst stemde overeen met dat, wat in andere arena's reeds gezien was. Overigens wemelde op een af stand wel alles dooreen, maar toch was het goed te volgen indien men het oog hield op dat wat men zien wilde. Alles te beschrijven van de voorstelling zullen we niet doen zooals gezegd, er mogen sterkere bewijzen van behendigheid, vlug heid en wat dies meer zij, gege ven zijn dan in andere »8how", toch was dut niet uitsluitend het belangwekkende van Barnuui s etablissementen. Tegen de verwachting in waren van deze zijde der Schelde weinig menschen gekomen, waar men overigens voor iets «vreemds" te bezien wel geneigd is. De oorzaak lag, naar men zegt voor een groot deel in het feit dat men de reisgelegenheid per boot niet erg aandurfde, wijl bij andere, drukke gelegenheden dat vervoer wel eens te wenschen moet hebben overgelaten. Doch we meenen, dat de hoofd reden moet gezocht worden in de uitgestrooide praatjes, dat men voortdurend, in het circus zjjnde, moest bijbetalen om alles te kun nen zien. Zjj, die thans de »Show" be zocht hebben weten nu wel beter, dat van afzetterij geen sprake is. Velen betreuren het, nu de be oordeeling algemeen zoo gunstig is, dat ze het niet bezocht hebben, doch het is te laat, want thans is Barnum en Baily, nadat sinds Dinsdag, Breda, Den Bosch en Maastricht zijn bezocht, naar Bel gië vertrokken. Zuidziiiide. De heer A. P. van der Vlugt, cand'. tot den H. D. zal Zondag 20 Oct. des namid dags te 2 ure zijne inirede doen als predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijnen ambts voorganger ds. G. van Dis, thans te Zaamslag. Tot Lid van de Tweede Ka mer in het District Wijk bij Duur stede is gekozen de heer mr. N. de Ridder (a.-r.) uiet 2124 st. De heer mr. J. G. baron van Rappard (lib.) had 950 st. Een 2l/.,-jarig meisje, wo nende aan de Houtmanstraat te Amsterdam, geraakte door te spe len met lucifers in brand en be kwam zulke wonden, dat zij in 't gasthuis aan de gevolgen is over leden. Tusschen' Bourtange en Vrie- scheloo woedt een hevige veen brand. Het vuur zjt hier en daar 2 VI. diep. De schade is niet te overzien. Gisterenmorgen trachtte de heer H., oud 65 jaar, wonende te Schipluiden, aan de Oude kerk te Delft de stoomtram te bereiken, wat hem ook gelukte. Aan de Haagpoort bleek echter, dat de man overleden was. Dr. V olmer constateerde een bloeduitstorting in de hersenen, ten gevolge van het harde loopen. Te Nijmegen sproug een ldjarige knaap in de nabijheid van de woning zijner ouders van een wagen van een zandtrein, gebruikt bij den in aanleg zijnden stoom tramweg Nijmegen-Wamel, 'terwijl de trein nog in beweging was. Hij werd overreden eu doodop genomen. Twee kinderen, die te veel brandewijn hadden gedronken, zijn te Schimmert aan de gevolgen overleden. In de vorige week kwaiu te Beetsterzwaag een koopman, die bij de huizen ventte met zooge naamde kanarievogels, tegeu den prijs van ƒ2 per stuk. Vele per sonen in het dorp kochten een exemplaar, doch later bleek het, dat het geverfde muschsen waren. De man heeft nog al een aar- digeu slag geslagen. vluchten. Hij is zwaar geboeid naar die gevangenis teruggevoerd. Maandagavond kregen te Dordt twee jongens twist met el kaar. De een bracht den ander een snede toe in den hals. Hevig bloedende zakte de Dlja- rige W'. Schouten, in de Spui straat ineen. Op het politiebureau werd hij door twee geneesheeren behandeld en daarna naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De löjarige dader is gearresteerd. Het thans afgesloten seizoen is voor de badplaats Scheveningen een van de gunstigste geweest der laatste iaren. Zeker heeft daartoe in de eerste plaats machtig bijgedragen de buitengewoon fraaie zomermaar dat zoovele vreemdelingen en land- genooten om nu Den Haag buiten berekening te laten naar de badplaats kwamen om korter of langer daar te verblijven, staat ongetwijfeld ook in 't nauwst ver band tot de vele aantrekkelijkhe den, welke men nu te Schevenin gen vindt. Vooial in het volle seizoen was de toeloop zoo groot, dat duizenden in de hotels moes ten geweigerd worden. Van de badinrichting werd een druk gebruik gemaakt. Van de opening af tot de slutting weiden gebruikt 60.401 baden tegen 51.867 in 1900. In de Eerste Lombardstraat te Rotterdam geraakte Zondag een vrouw door aanraking met een petroleumtoestel in brand. Zij werd naar het Ziekenhuis overge bracht, waar zy aan de bekomen wonden overleed. Te Nijmegen werd Woens dagmiddag door de politie op het kermisttrrein, waar hij aan een spel werkzaam was, aangehouden de gesignaleerde G. van Houten, die in Augustus uit de strafgevan genis te Arnhem, waar hij zijn straf van 4 jaar wegens poging tot moord onderging, wist te ont- Maandagmiddag werd te Dordt op het handelsterrein brand ontdekt in een groote party spoor wegliggers, ter waarde van om streeks lUO.600, vermoedelijk ontstaan door het roekeloos spe len van kinderen met vuur, of, wat minder waarschijnlijk mag worden geacht, door opzet. De vlammen woekerden zoo krachtig voort, dat een vijftal lig gers grooteudeeis verbrand en eeu 15-tal andere geducht beschadigd zijn. De brandweer werd lersioud gealarmeerd en bluschte den brand. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Te Driewegen (Zuid-Beve land) zijn door onbekende oorzaak de hoeve en stalling van den land bouwer Jocheins tot den grond toe afgebrand. Niets kon gered worden. Een paard en drie koeieu kwamen in de vlammen om. Al les is verzekerd. Ter gelegenheid der jaar markt te Dinksperloo, welke met de kermis te Suderwick samenvalt, is aan de Pruisische grenzen hevig gevochten door twee personen die bij de politie niet gunstig bekeud staan. Een hunner, J. G. te Dink-

Breskensche Courant | 1901 | | pagina 2